2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dirim

canım Allah kavuştursun

kızlar ne kadar benzer derdimiz varmış ya
bende bebeklerimizin kilosu konusuna yazmıştım derdimi
isim sorunu bizdede var,chilek üzülme o yüzden canım bende çaresiz koyacağım
ikinci isimde koydurmuyorlar

sonra sezeryan mı doğum mu meselesi
bende Allah nasip ederse normal istiyorum yada hangisi hayırlısıysa
ama normal deyipte sezeryan olanm var mı var hemde çok
o bile sorun,ssezeryan sanki doğum biçimi değil
normal ne kadar zormuş ben biliyormuymuşum
şimdi eminim sezeryan olsam laf olacak
ayşeciğim sende üzülme canım ya Allahın izniyle sağlıklı bi şekilde dünyaya getirde kulaklarını tıka

dirim

Alıntı yapılan: °• αуşєηυя •° - 29 Kasım , 2010, 09:31:36
Selam kizlar herkese günaydin
dünden beri cok sinirliyim :cussing: agresifim  :BangHead: duygusalim :sad1: hüzünlüyüm  :crybaby2:
niye böyleyim yaa  :'( :'( dogum stresi olabilirmi ? aglamak istiyorum nedensiz  :y25:

canım ya doğum yaklaştığı içindir
inşallah hayırlısıyla kurtulacaksın moralini güzel tut

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

dirimcim günaydın tatlım  :flowers:

sakın bebeğin kilosunu dert etme kendine önemli olan sağlığı benim oğlumda erken doğduğu için 2540gr dı.

o kadar çabuk toparlanıyorlar ki anlatamam sana 1 ayda 1.5kg almıştı  :nazar: o yüzden kim ne diyecek endişesine kapılıp tatlı canını üzme sakın yoksa bebeğinde üzülür..

allah hayırlı doğumlar nasip etsin  :amin: :amin:

ayşenurcum o kadar normak ki sen hamişsin bu durumdasın ben neden senin gibi hissediyorum bilmiyorum  :sad1: doğum stresi tatlım ağlarken gülmeye gülerken ağlamaya başlıyor insan sen sen ol kendine hakim ol iyi ol ki ceyhun da iyi olsun annesi.. :opucuk:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Dirim seni cok iyi anliyorum, cunki ayni seyleri bende yasadim yasiyorum hala !!
ilk basta senin gibi bende kulak asmiyordum , alindigimi belli eden laflar soyluyordum,
esim beni suçluyordu anneme niye laf veriyorsun diye.. suç lu ben oluyordum her daim,
hakli iken! baktim ben oyle alttan alip içime kapandikca olmuyor, beni daha cok yipratiyorlar, gece yataga
yattigimda kirk sey dusunur oluyordum sinirden içim içimi yiyor, hele su hastaneye yattigimdan beri,
gorumcem olsun, esimin halasi olsun, kaynanam olsun, 'bi cocugu doguramadin' ' bu cocuk az kilolu dogucak'
'erken dogucak' ' karnin cok kucuk buyumuyo cocuk' 'yan gelip yatiyorsun bide erken dogum yapicaksin'  :cussing: bunu bile duydum  :violent1: yemin ediyorum sana
artik sinirlerim tavan yapti cekemiyorum  :BangHead: :BangHead: tersliyorum onume geleni, zaten
dogum yapicam içimde bi korku var sagolsunlar iyice sinir etmeyi basardilar benii  :cussing: :cussing: yok artik susmak,
heryerde lafini veriyorum biktim ustume gelmelerinden!!!

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Gözdecim vallah karisik duygular içerisindeyim, kafami dinlemeye oyle ihtiyacim var ki  :'( :'(

dirim

gözdeciğim Allah razı olsun
bende hep diyorum önce sağlıklı olsun diye
inan benim içinde kilosu umrumda değil sağlıklı olsun tek yeter
Rabbim hepimize yardım etsin

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

insanin ailesi gibisi olurmu hiç ...  :crybaby2:
dirimcim moral vermek nerde... kimseden ilgi beklemiceksin, bosver takma yinede
ben sunu anladimki insan kendi ayaklari uzerinde durabilmeli, kimsenin sevgisine muhtac olmamali..
ailesinden baska, istemiyorumda kimseyi, yok artik ben alttan almiyorum hiçbiseyi, dogumada giderken
aramicam kimseyi  :BangHead: kendi aileme soylicem sadece, ikinci kisilerden duysunlarda gorsunler bakim
ikinci plana dusmek nasil acitiyor insanin içini .. kusura bakmasin hiç kimse, ben gelinim diye cekmek zorunda degilim
onlarin laflarini sozlerini

esra26

NAZAR DUASI 

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ  بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

M E L E K L E R İ M İ Z     R A B B İ M E      E M A N E T      O L S U N
1-ayşenur_Minik Mucizem   2 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
2- tuğba                             2 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
3- esra26                         15 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
4- kimyacı34                    22 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
5- büşra_peri masalı         25 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
6- elif84                           25 gun sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
7- Cunfer_u                     26 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
8- melekk                        27 gün sonra bebeğin kucağında   :love9: 
9- ELif                              27 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
10-Shabby                       33 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
12-Hayrunisa                   35 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
12-cigdem006                 37 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
13-Balbocegi                    38 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
14-Askmelegi                   38 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek-kiz)
15-seralara                     38 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (erkek)
16-Kara_cicegim             43 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
17-maviş 06                   45 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
18-gülşah23                   47 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
19-Gül                            49 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
20-dirim                          55 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
21-Nevaa                        56 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
22-veliff                          57 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
23-enna                         58 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
24-BERİLL                      59 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
25-sheqerliq                   65 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
26- chilek                       71 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
27-özlemim                   72 gün sonra bebeğin kucağında    :love9: (kiz)
28-Lunary                      75 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:  (erkek)
29-sabırsız                     86 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kiz)
30-sinemtirendez           86 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
31-bambam81               87 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
32-hasretali                    88 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (kiz)
33-birgül87                    89 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
34-pisicik                      103 gün sonra bebegin kucaginda   :love9: (erkek)

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

dirim

canım ilgide beklemiyorum ben
moralimi bozmasınlar yeter
bişeyde demedim ama demişim gibi oldu
konuşmamışım anlamışlar
belli etme,cevap verme,ben yanlış anlamışım
kafam almıyor benimde

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: dirim - 29 Kasım , 2010, 10:23:16
canım ilgide beklemiyorum ben
moralimi bozmasınlar yeter
bişeyde demedim ama demişim gibi oldu
konuşmamışım anlamışlar
belli etme,cevap verme,ben yanlış anlamışım
kafam almıyor benimde

Bizim alindigimizi goren yok...
aman bosver dirimcim, kendi kendimize moral vermeliyiz, guçlu olmaliyiz,
bebeklerimiz için.. hayirlisiyla bi gelseydi yavrum ona simsiki sarilip doya doya aglicam rahatlayana kadar :crybaby2: :crybaby2:
içimdeki tum kotu seyleri aticam onunla  :crybaby2:
[/size]

dirim

canım benim ya
bende oğluma sarılıp iyice ağlamak istiyorum
anlaşılamıyorum,kötü bi insan değilim
pohpohlasınlar da istemiyorum zaten
tek moralimi bozmasınlar yeter

esra26

:caca: :caca: :caca: :caca: :caca: :caca:

insanlar gerçekten cok fena nefret ediyorum böle şeylerden  :y25: benimde yengem hamile abimin eşi aramızda 8 hafta var herşeyimizi karşılaştırıyolar yok o bukadar kilo aldı yok onun bebeği şu kadar yok o daha sağlıklı besleniyo
yok onun ki böle seninki böle deli olmamak işten bile değil  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

benim için yaptıkları en kötü şey bebeğimin erkek olacağını öğrendiklerinde verdikleri tepkiydi :y25: tühhh dediler yaa kız evlat öz evlatmış falan filan benim kaynanam benim abimin bebeği için bile inşallah o bari kız olur dedi ne demekse  :y25: neyseki kız olucak onlarında gözü aydın benim annemlerinde  :y25: ben isterdim ki iki tarafında ilk torunu cinsiyetini öğrenince tühhh demek yerine sevinçten havalara uçsalardı ama nerdeeeeeeee  ne çok ağladım erkek diye başlarda  allahaıma şükür ki ben evlenmeden önce bile eşimle hep konusurdum oğlumuz olsun isterdik allahıma bin şükür oda bize verdi

bende bu konuda cok doluyum işte  :crybaby2:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

29 Kasım , 2010, 10:51:06 #2682 Son düzenlenme: 29 Kasım , 2010, 10:53:03 °• αуşєηυя •°
Alıntı yapılan: esra26 - 29 Kasım , 2010, 10:47:08

insanlar gerçekten cok fena nefret ediyorum böle şeylerden  :y25: benimde yengem hamile abimin eşi aramızda 8 hafta var herşeyimizi karşılaştırıyolar yok o bukadar kilo aldı yok onun bebeği şu kadar yok o daha sağlıklı besleniyo
yok onun ki böle seninki böle deli olmamak işten bile değil  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

benim için yaptıkları en kötü şey bebeğimin erkek olacağını öğrendiklerinde verdikleri tepkiydi :y25: tühhh dediler yaa kız evlat öz evlatmış falan filan benim kaynanam benim abimin bebeği için bile inşallah o bari kız olur dedi ne demekse  :y25: neyseki kız olucak onlarında gözü aydın benim annemlerinde  :y25: ben isterdim ki iki tarafında ilk torunu cinsiyetini öğrenince tühhh demek yerine sevinçten havalara uçsalardı ama nerdeeeeeeee  ne çok ağladım erkek diye başlarda  allahaıma şükür ki ben evlenmeden önce bile eşimle hep konusurdum oğlumuz olsun isterdik allahıma bin şükür oda bize verdi

Esracim bizimkilerde tam tersi erkek oldugunu duyunca havalara uçtular
hayatta en sinir oldugum sey, erkek cocugunu kiz cocugun ustun gormeleri
oda basima geldi! kiz cocugu evlat degil mi ya  :caca: dusunsene oglumuz oluyo diye
kirk yere yaydilar, sunnet dugunu yapcaz ona, sunu yapcaz bunu yapcaz .. gorsen bi canimi sIkIyorlar anlatamam :violent1:

esra26

ne ilginç gerçekten bizdede kızlar kıymetli  kız olsaydı amcaları bebek odası falan bizden dedilerdi erkek olunca hepsi bize kaldı :k06: kocam konuşa konuşa onlara laf soka soka kaynanamlar biraz para vermek zorunda kaldı  :k06: napalım kocamla ben oğluşumuzu seviyoruz isterlerse kimse sevmesin umrumda bile değil

dirim

Alıntı yapılan: esra26 - 29 Kasım , 2010, 10:47:08

canım benimde en sinir olduğum şey karşılaştırma yapılmasıdır.
hele sizin aranızda 8 hafta varmış
Allah kolaylık versin
erkek kız ne farkeder
ben bu konuda çok nötrüm,anneside sensin sonuçta
kime neyse  :dontknow: