2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

ÇİĞDEM006

OOOO Ben uğramayalıı herkezin başından birsürü şey geçmiş..herkeze Allah kolaylık versin..baya sıkıntılar yaşanmış..Dualarımız hep iç içe olsun :amin:
Yaa ben maşallah tazı gibiyim  :k06: oğlumun rahatı yerinde ekmek elden su gölden deyip yatıyor valla  :ehi: ne sancı ne bir ağrı ne bir sıkıntı çok şükür olmadı bu zamana kadar..kızlar yoga yapıyorum ben 5 aydan beri sanırım onun etkisi  :icon_thumright: 35 haftamıza girdik oğluşumda 2800 gr. tosunum maşallah  :nazar:  :k06: ben ona çok alıştım, seviyorum okşuyorum konuşuyorum,hareketleri gülerek izliyorum,resmen sorularıma tekmeleriyle yanıt veriyor..canım oğlum..ben zamanında gelsin diye dua ediyorum...tam 40cı haftada inşallah :amin:
sancı ne zaman gelicek diyee beklemektense arkadaşlar her anın sağlıkla tadını çıkarın.nasıl olsa olucak doğumlarımız,sancılarımız hayırlısıylaa :suclu: nasıl olsa kucağımızda olucaklar..bu kıymetli hamilelik günlerinin en dorukta tadınıı yaşayınn..ben öyle yapıyorumm...ve süperimmmm :nazar:

ÇİĞDEM006

Alıntı yapılan: dirim - 25 Kasım , 2010, 08:50:04
günaydın kızlar  :flowers:

balböceğim inşallah doktor muanen güzel geçer
ben doktora sancım var deyince erken dedi valla   :y25:
muane ederken okadar zorlandım ki
doğumda napıcam bilmiyorum

kızlar epidural düşünen var mı aranızda?

Dirimcim günaydınn...
umarım erken gelmez kuzun,sağlıkla zamanındaki süreçde gelir canım :amin:
Benim epidural olucak..normalde olsa sezeryanda olsa...kesinlikle eşimle ona karar verdik,hayırlısıyla inşallah  :amin:

dirim

canım benim doğum yapacağım hastanede epudural yapıyorlarmış zaten  :'(
paketin içinde varmış,
canım epiduralda ağrı hissediyormusun bilgin var mı?
bebek çıkarken felan  :y25:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

dirimcim günaydın. ben bulunduğum şehirde epidural yapan pek ünlü bi doktor duymadım. oyüzden riske atmamak için istemiyorum epidurali. ama görümcem epidural yaptırdı antepte. hiçbişey hissetmemiş.hemen de kucağına vermişler. sadece iğne yapıyolarmış belinden falan. okadarcık bi acı varmış.
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

ÇİĞDEM006

Prenses doğum diyorlar zaten epidurale hiç ağrın olmuyor..normal doğumda az dozajda veriyorlarki ıkınman sağlıklı olsun diye ama ağrı namına hiçbirşey yokk..kesi ve dikişide aynı şekilde hissetmiyorsun :hieyt: sezeryanda dozaj fazla yine ne ağrı ne acı var hiç birşey yok  :icon_thumright: ama tabi yapılan hareketleri hissediyormuşsun,tahmini ama zerre acı yok..müthiş bir olay.. tabi emin ellerde iyi hastanelerde yapmak çok önemli  :icon_thumright: belinden vuruyorlar iğneyi, önce uyuşturucu bir iğne toplu iğneden ince..sonrada epidurali vuruyorlar ince bir tel şeklinde belinde kalıyor ordan sürekli ilacın seviyesini belirliyorlar..tüm arkadaşlarım epidural oldu, hepsi memnun kaldı :hello2: doğum sonrasında bile acı-ağrı hissi olmuyor.

dirim

valla ne yalan söyleyim pek hoşuma gitti :suclu:
yapılan hareketleri de hissetmesen tam olucakmış  :tongue3:
teknoloji nasıl ilerlemiş :)))

kızlar nst ye nezaman girmeye başladınız peki?

ÇİĞDEM006

Alıntı yapılan: dirim - 25 Kasım , 2010, 10:27:19

:ehi: :ehi: :ehi: O kadarda anlama kavrama olsun canım açma anı çıkış anı vs. ama zerre acı yok müthiş bir rahatlık epidural  :icon_thumright: benimkide paket doğum, içinde var epidural  :occasion5:
Canım bildiğim kadarıyla nst'ye hastanın durumuna göre sokuyorlar...ama 32 den sonra başlıyormuş genelde..tabi erken doğum sancı vs yaşıyanlarda hemen kontrol amaçlı bağlıyorlar..

dirim

:laughing7:
canım bizimkide paket
biz senle aynı şehirdeyiz heralde  ;D

ÇİĞDEM006

Ankaradayım canım ben..Güven Hast. doğumum olucak inşallah :amin: sen peki?

dirim

inşallah canım

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

nst ye ben 30.hafta itibariyle girmiştim 36.haftama 1 gun kala sezeryanla doğum yaptım.epidürali hiç düşünmedim belden kateder filan takıyorlar epidüral sezeryanda hele bütün o bağırsaklarınızı itip kakmalarını hissediyorsunuz benım yakın arkadaşımda o şekilde dogum yapmıştı keske narkoz yeseydim dedi bunyeden bunyeye farklılık gösterebılır tabı ama agrıları fılanda olmuş yanı zaten olmamasına ımkan yok en ıyısı doğalı normal dogum oglum ters ve erken gelmeseydı herseyden cok ıstıyordum normal olmasını ama kısmet saglıklı olsunlarda gerısı muhım degıl..o mis kokulu meleklerı kucaga aldıktan sonra ne acınız kalıyor ne de baska bırsey...

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: dirim - 25 Kasım , 2010, 10:27:19

dirimcim ben de bu hafta ntsye bağlanırım diye düşünüyodum. çünkü bana 30. haftada bağlanır dediler. ama 33.haftadayım doktorum göndermedi yine de. belki de şikayetine bağlı olarak giriliyodur ntsye.

senin kasılma falan var mı ? benim bebek kasıklarımda sıkışıp kalıyo.önceleri korktum ama onlar normal bebek hareketleriymiş galiba

dirim

gözdeciğim Allah hayırlısını versin
ben hiç normal doğum diye ısrar etmiyorum
istiyorum ama olmazsa hayal kırıklığı yaşamak istemiyorum
çünki genelde doktorlar sezeryana yönlendiriyor
hakkımızda hayırlısı olsun

gülşah canım bende 32.haftadayım gittim doktor nst demedi
2 hafta sonra bi daha gidicem.
benim sancı değil aslında sol kasığıma ağrı giriyor arada
ama doktor bebek baskı yapmıştır demedi
direk baktı ya  :crybaby2:
ama ben normal diye biliyorum

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Günaydin herkese  :hello2: tabii artik öglen olduda biz yeni uyandik  ;D
üzerimden tir gecmis gibiyim  :tongue3: disarda lapa lapa kar yagiyor, sakin bir hava
tik ses yok, kuslar ötmüyor yattikca yatasim geliyooorrr ;D ;D ;D

Alıntı yapılan: ÇİĞDEM006 - 25 Kasım , 2010, 08:51:23
OOOO Ben uğramayalıı herkezin başından birsürü şey geçmiş..herkeze Allah kolaylık versin..baya sıkıntılar yaşanmış..Dualarımız hep iç içe olsun :amin:
Yaa ben maşallah tazı gibiyim  :k06: oğlumun rahatı yerinde ekmek elden su gölden deyip yatıyor valla  :ehi: ne sancı ne bir ağrı ne bir sıkıntı çok şükür olmadı bu zamana kadar..kızlar yoga yapıyorum ben 5 aydan beri sanırım onun etkisi  :icon_thumright: 35 haftamıza girdik oğluşumda 2800 gr. tosunum maşallah  :nazar:  :k06: ben ona çok alıştım, seviyorum okşuyorum konuşuyorum,hareketleri gülerek izliyorum,resmen sorularıma tekmeleriyle yanıt veriyor..canım oğlum..ben zamanında gelsin diye dua ediyorum...tam 40cı haftada inşallah :amin:
sancı ne zaman gelicek diyee beklemektense arkadaşlar her anın sağlıkla tadını çıkarın.nasıl olsa olucak doğumlarımız,sancılarımız hayırlısıylaa :suclu: nasıl olsa kucağımızda olucaklar..bu kıymetli hamilelik günlerinin en dorukta tadınıı yaşayınn..ben öyle yapıyorumm...ve süperimmmm :nazar:

Cigdemcim hg masallah sana  ;D :nazar: :nazar: :nazar: aman dur kendine nazar etme bende oyle diyordum 1 buçuk  ay oncesine kadar
simdi mahvoldum yaslandim eridim bittim  ;D saka saka ana olmak kolay degil tabiii,
anayiz bizz anaaaa  :D allah cumlemizi bir avazda kurtarsin  :amin: :amin: