2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

Alıntı yapılan: °• αуşєηυя •° - 12 Kasım , 2010, 15:14:17
SELAM kizlar ben geldim, evimdeyim..
haber edeyim dedim, okadar kötüyüm ki  :sad1:
5 gündür hapisteydim sanki..
Pztsi gunu kontrolum vardi, hastaneye gittim sabah,
alttan muayene ederken bebise dokundum diye panikledi ebe  :y25:
bi oynadi oglusum  :y25: alttan kamerayla bakti rahmim 3 cm'e yaklasmis açilmasi
arti bebis kanala girmis, her an dogum yapabilirim yani  :y25:
beni apar topar hastaneye yatirdilar serum sanci kesici filan.. bi tuvalet için kalkiyordum,
mahvoldum  :sad1: her iki saatte bi nts cihazi, neye ugradigimi sasirdim,
34. haftadayim erken dedi kadin, dogum yaparsan küvözde kalir, en az 3 hafta daha tutmaya caliscaz bebisi içerde dedi..
yat yat yatt.... oturmak bile yok  :'( nts de sancim cikiyo duzenli.. Nisan'imda gelmisti zaten buraya da yazmistim ya..
buyuk bi sancida dogum yaparsin dedi  :y25: vesselam bugun ciktim, israr ettim evde yatiyim diye,
her gun ebe gelcek eve, kontrole, sadece yaticam, hiç bisey yapmak yok, bi tuvalet ve banyo için kalkicam...
2-3 hafta sonrada muhtemelen dogum yapicam.. kasim sonu aralik basi..
sancilarim var su an bile bebis o kadar asagidaki afedersiniz tuvalete gidince bile nasil hissediyorum korkuyorum  :crybaby2:

aysenurcum cok gecmiş olsun icinde hic endise olmasın bak ben 29. haftada dogmusum ki bundan 31 sene onceki imkansızlıklarla kıyaslanırsa valla gayet de saglıklıyım cok sukur.  artık hersey cok daha kolay  sen icini ferah tut doktorun dediginden cıkma gerisi rabbime kalmıs. dualarımız sizinle.

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Chilek, sagolasin canim, 29. haftada baya bi erkenmis  :-\
yoo zaten 2 hafta daha dayanirsam prémature olarak bile dogmicak bebisim, sadece cigerlerinin
daha iyi gelismesi açisindan, mumkun oldukca tutmaya caliscam.. bu ay sonunda aralik basinda insallah
kucagima alicam oglumu.. ne kadar durusa o kadar iyi ablasii :)
tsk ederim dusundugun için canim, cok optum  :opucuk:

βαlκιz

benim arkadasım 30 .haftalık dogurmuştu canım
şimdi kocaman oldu bebegi 2 yaşına girdi bu ay
kilosuda iyi bebeginin maşallah
bişey olmaz
her ihtimale karşı cigerleri için iğne yaptılarmı sana cigerleri gelişsin diye  ::)
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: balkızZz - 14 Kasım , 2010, 13:25:16
benim arkadasım 30 .haftalık dogurmuştu canım
şimdi kocaman oldu bebegi 2 yaşına girdi bu ay
kilosuda iyi bebeginin maşallah
bişey olmaz
her ihtimale karşı cigerleri için iğne yaptılarmı sana cigerleri gelişsin diye  ::)

cigerleri için demediler de  :icon_scratch: serumun içine iki tane igne enjekte ettiler bebegin gelisimi için diye  :icon_scratch:
o olabilir belki  hemen hemen 2.500 - 3.000 gr dogar dedi,
ki, oda cok iyi yani erken dogan için, insallah iyi olur kilosu, küvözdede kalmasina gerek kalmaz o zaman bebisimin  ::)

βαlκιz

bende 37+1 dogum yaptım
1900-2300 lerdi küvezde kalmadılar canım endişelenme
ciğerleri gelişmezse kalırlar kilosu düşük olunca bişey olmaz zaten
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

**Gül**

NAZAR DUASI  

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ  بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

M E L E K L E R İ M İ Z     R A B B İ M E      E M A N E T      O L S U N
1- tuğba                          22 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
2- esra26                         29 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
3- Böcüğüm                      30 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
4- kimyacı34                     36 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
5- büşra_peri masalı           39 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
6- Cunfer_u                      40 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
7- elif84                           40 gun sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)    
8- melekk                         42 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  
9- ELif                             42 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
10-ayşenur_Minik Mucizem  42 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
11-Shabby                       47 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
12-Hayrunisa                    49 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
13-cigdem006                   52 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
14-Balbocegi                    53 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
15-Askmelegi                    53 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek-kiz)
16-seralara                      53 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (erkek)
17-Kara_cicegim               57 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
18-maviş 06                    59 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
19-gülşah23                    62 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
20-Gül                            64 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
21-dirim                          69 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
22-Nevaa                        70 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
23-veliff                          72 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
24-enna                          73 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
25-BERİLL                        74 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
26-sheqerliq                     79 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
27-özlemim                      86 gün sonra bebeğin kucağında    :love9: (kiz)
28-Lunary                       89 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:  (erkek)
29- chilek                        92 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
30-sabırsız                      100 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kiz)
31-sinemtirendez              100 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
32-bambam81                  101 gün sonra bebeğinm kucağında  :love9:
33-hasretali                     103 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (kiz)
34-birgül87                      104 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
35-pisicik                        117 gün sonra bebegin kucaginda     :love9: (erkek)

:nazar: :nazar: :nazar: Allahım hepimize hayırlısıyla tamamlamayı nasip etsin kızlar :nazar: :nazar: :nazar

Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

gül'cüm beni duzeltirmisin listede rica etsem  ::)
17 gunumuz kaldi bugun, dogumum 30 kasim civari dedi dr  ::)

**Gül**

NAZAR DUASI  

وَالِدَيْهِبِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحِيمِِ وَوَصَّيْنَا الْإِنسَ حُسْناانَ  بِ""
وَوَصَّيْنَا الْإِنسَانَ بِوَالِدَيْهِ حُسْناً وَإِن جَاهَدَاكَ لِتُشْرِكَ بِي مَا لَيْسَ لَكَ بِهِ عِلْمٌ فَلَا تُطِعْهُمَا إِلَيَّ مَرْجِعُكُمْ فَأُنَبِّئُكُم بِمَا كُنتُمْ تَعْمَلُونَ

M E L E K L E R İ M İ Z     R A B B İ M E      E M A N E T      O L S U N
1-ayşenur_Minik Mucizem    17 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
2- tuğba                          22 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
3- esra26                         29 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
4- Böcüğüm                      30 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
5- kimyacı34                     36 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
6- büşra_peri masalı           39 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
7- Cunfer_u                      40 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
8- elif84                           40 gun sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)    
9- melekk                         42 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  
10- ELif                             42 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
11-Shabby                       47 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
12-Hayrunisa                    49 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
13-cigdem006                   52 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
14-Balbocegi                    53 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
15-Askmelegi                    53 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek-kiz)
16-seralara                      53 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (erkek)
17-Kara_cicegim               57 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:
18-maviş 06                    59 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
19-gülşah23                    62 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
20-Gül                            64 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
21-dirim                          69 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
22-Nevaa                        70 gun sonra bebegin kucaginda   :love9:  (erkek)
23-veliff                          72 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
24-enna                          73 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
25-BERİLL                        74 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
26-sheqerliq                     79 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
27-özlemim                      86 gün sonra bebeğin kucağında    :love9: (kiz)
28-Lunary                       89 gün sonra bebeğin kucağında    :love9:  (erkek)
29- chilek                        92 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (erkek)
30-sabırsız                      100 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kiz)
31-sinemtirendez              100 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:  (kız)
32-bambam81                  101 gün sonra bebeğinm kucağında  :love9:
33-hasretali                     103 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:   (kiz)
34-birgül87                      104 gün sonra bebeğin kucağında   :love9:
35-pisicik                        117 gün sonra bebegin kucaginda     :love9: (erkek)

:nazar: :nazar: :nazar: Allahım hepimize hayırlısıyla tamamlamayı nasip etsin kızlar :nazar: :nazar: :nazar

Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Alıntı yapılan: °• αуşєηυя •° - 14 Kasım , 2010, 14:53:40

Degistirdim canim  :opucuk:
Ceyhun Bey liste basi artik  :D :D
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: **Gül** - 14 Kasım , 2010, 14:57:53
Alıntı yapılan: °• αуşєηυя •° - 14 Kasım , 2010, 14:53:40

Degistirdim canim  :opucuk:
Ceyhun Bey liste basi artik  :D :D

tesekkur ederim canim  :opucuk:
evt kendimi liste basinda gorunce tuhaf oldum  ::)
uuuuu az kaldi heycan bastii beni  :love7:

**Gül**

Uffff basmazmi canim yaa. Bizim daha 2 ay olmasina ragmen bugunlerde cok sIk dusunur oldum dogum olayini. Heleki senin iyice yaklasti. Biryandan herkes gibi bizimde olup bitecek diyorum ama diger yandan da icim icimi yiyor nasil olacak nasil bitecek diye  :'( :'( Allahim oncelikle seni sonrada bizleri kolaylikla kurtarir bebeklerimizi saglicakla kucaklarimiza verir insallah  :amin: :amin: :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

♥ღвüşяαღ♥

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

Alıntı yapılan: **Gül** - 14 Kasım , 2010, 15:05:16
Uffff basmazmi canim yaa. Bizim daha 2 ay olmasina ragmen bugunlerde cok sIk dusunur oldum dogum olayini. Heleki senin iyice yaklasti. Biryandan herkes gibi bizimde olup bitecek diyorum ama diger yandan da icim icimi yiyor nasil olacak nasil bitecek diye  :'( :'( Allahim oncelikle seni sonrada bizleri kolaylikla kurtarir bebeklerimizi saglicakla kucaklarimiza verir insallah  :amin: :amin: :amin: :amin:

Vallah bende artik iyice dogumu düsünür oldum su son 1 haftadir, aniden hastaneye yatisim bana cok surpriz oldu gul,
ani'den dogum olucak endisesi var simdide.. ister istemez insanin içinde bir sizi var..
Rabbim sag saglim kurtarsin hepimizi insallah :amin: , haa bu arada herseyinizi hazir edin yinede,
dursun bir kosede, allahtan benimkiler hep tmm, noksanimiz yok, yoksa simdi hiç birsey yapamicaktim,
disari dahi cikip bisey alamicaktim..

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

**Gül**

Alıntı yapılan: °• αуşєηυя •° - 14 Kasım , 2010, 15:17:47
Alıntı yapılan: **Gül** - 14 Kasım , 2010, 15:05:16

Vallah bende artik iyice dogumu düsünür oldum su son 1 haftadir, aniden hastaneye yatisim bana cok surpriz oldu gul,
ani'den dogum olucak endisesi var simdide.. ister istemez insanin içinde bir sizi var..
Rabbim sag saglim kurtarsin hepimizi insallah :amin: , haa bu arada herseyinizi hazir edin yinede,
dursun bir kosede, allahtan benimkiler hep tmm, noksanimiz yok, yoksa simdi hiç birsey yapamicaktim,
disari dahi cikip bisey alamicaktim..

Dusunulmezmi dusunursun tabi. Ama sen bana bakma. Dogumun acilde olsa rahat olmaya calis.Elinden geldigince endiselenmemeye sakin olmaya calis. Dogumum basliyor ama kisa surede cooook mutlu olacagim diye dusun. Birde bu ani herzaman mi yasayacagim sanki Endiselenipte oldu bittiye getirmeyim diye dusun  :D Belki faydasi olur bunlarin. Sonrada bize guzel haberlerini verirsin. Ceyhun pasanin gelisini bizlerde burdan kutlariz. Ohhh ne guzel yaa simdiden mutlu oluyorum bunlari dusununce  :muzz: :muzz: :muzz:
Haa ondan sonrada baslariz artik seninkinin gazi nasil yemesi nasil uykusu duzeldimi diye  ;) ;) o gunlerde yaklasti cok sukur  :amin: :amin:
Hazirlik konusunda da bizimde pek eksigimiz yok gibi. Bir iki ufak sey var alacagim. Birde yikama utuleme isleri kaldi. Onlari da onumuzdeki haftalarda yapacagim insallah. Haa birde cantamiz var daha. Oooo bende pek bisey kalmadi diyorum daha isimiz cokmus  :k06: :k06: :k06: Karyolasi arabasi falanda Aralikta gelecek  :suclu: :suclu: :suclu: Bitmemis yani daha :k06:  :k06: :k06:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011