2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

esra26

ferdacım hoşgeldin canım bende bebişimin eşyalarını hacişakir sabun tozu aldım dalinin yumuşatıcısını aldım onlarla yıkadım mis gibi kokuyo battaniyesine kadar herşeyini yıkadım ütüledim bi güzel askılarına astım çok cici oldular

bende kendime gecelik koydum önden düğmeli emzirme sütyeni faln koydum bi tanede yedek gecelik koydum ne olur ne olmaz diye :) yaa iç çamaşırı hamile  külodu mu giymek lazım acaba  :dontknow: aklıma takıldı  sezeryan falan olursa normal külot aşada kalıyo rahatsız eder sanki emin olamadım siz naptınız  :icon_scratch:

cunfer_u

valla annem ikisindende koy diyoo bana.. nolur nolmazz... ee peki senin kesin sezeryanmı olcakk... bellimi şimdiden...  valla benim doktor  iri bi bebek gibi duruyooo sezeryan olabilir ama aralık 1 de kontrolüm var  o zaman kesin bişi söylücekmiş... valla ben yusuf yusuf korkmaya başladımmm... böyle acayip bi tedirginlik var içimde...  :y25: :honk:

esra26

ya inanırmısın bana doktor doğum konusunda hiç bişi demedi bende bilmiyorum yani normal doğum pozisyonunda duruyo ama benimkide biraz tosuncukmuş  :k06: :k06: :k06: ben her ihtimale karşı sezeryan olursa diye hazırlıklı olmak istiyorum ama çok korkuyorum yaaaaa  :-ooo :-ooo :-ooo

sanki sezeryan istiyo gibiyim ama hayırlısı rabbim ne göstercek bakalım bide çatı muayenesi oluyomuş ya ozaman dahada netleşir heralde  :icon_pale:

BERİLL

bende 3 gündür başağrısı çekiyorum canım sağlık ocağına gittik tansiyonun çok düşük dediler bugün 4.gün ve yine baş ağrısı var sanırım doktorumu araramam gerekecek bugün Birde suyun geldiğini nasıl anlarız?

duygu-begüm

benim kızımda ters duruyo 38.haftaya kadar düzelmezse sezeryan olucam bana da dogumdan sonra hasta bezi almamı söylediler diğer pedler işe yaramıyomus bayramdan sonra bebişin esylarını yıkıcam , cantasını hazırlıycam  :binkybaby:
kızım 2 yasında

ÇİĞDEM006

Duygudem sende hoşgeldin canım..Allah  sağ salimm seninde kucağına almayı nasip etsin inşallah  :)

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

Alıntı yapılan: duygudem - 05 Kasım , 2010, 11:36:54
benim kızımda ters duruyo 38.haftaya kadar düzelmezse sezeryan olucam bana da dogumdan sonra hasta bezi almamı söylediler diğer pedler işe yaramıyomus bayramdan sonra bebişin esylarını yıkıcam , cantasını hazırlıycam  :binkybaby:

cnm hayırlı olsun senle hemen hemen aynıyız.benim doğum kısmetse 15 ocak
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

ÇİĞDEM006

Külot ben ikisindende aldım ikisindede koyucam artık ne rahat olursa duruma göre...
Doğum sonrası için ilk anda kanama için hastaneler gazlı bez içine sarılı pamuk veriyorlarmış..evde kullanmak içinde aslında bizde hazırlayabiliriz,sonuçta pedler çokda hijyenik ve koruyucu değil...yada evde yine hasta bezi takılabilir buda mantıklı bence..çok kanamalar için...
Kızlar hurma yemek rahim ağzı kaslarına iyi gelip doğumu kolaylaştırıyormuş..son haftalar günde 2-3 atıştırılabilir.ben başlıycam..süt yapımınada faydalıymış  :hello2:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

slm çiğdemcim nezamandır göremedim seni.kaç haftalık oldunuz? biz 29U bitiriyoruz yarın inşllh. bugün öğleden sonra doktora gidicez. bakalım nasıl durumlar.

buarada hurmayı ilk defa duydum denerim ben de  :flowers:

ÇİĞDEM006

Alıntı yapılan: ⓚⓤⓩⓤⓜⓤⓝ ⓐⓝⓝⓔⓢⓘ (gulsah23) - 05 Kasım , 2010, 11:49:04
slm çiğdemcim nezamandır göremedim seni.kaç haftalık oldunuz? biz 29U bitiriyoruz yarın inşllh. bugün öğleden sonra doktora gidicez. bakalım nasıl durumlar.

buarada hurmayı ilk defa duydum denerim ben de  :flowers:

selam canım..raporluydum fena grip oldum :( şimdi iyiyim çok şükür  :amin: öksür öksür maffoldum..giremedim o aralar.. :suclu: bende 32 haftaya başladım canım..herşey iyi gidiyor şükür,grip dışında hiç sıkıntı yaşamadım :) oğluşum uslu üzmüyor annesini :)

seninde iyi umarım bebişin..?herşey iyi gitsin hepimiz için inşallah :amin:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

inşallah cnm.benimki de iyi çok şükür.bugün doktora gidicez saat 2'de.dönüp duruyo içimde.ayaklarını sağ kaburgama dayamış sanki. yemekten sonra bi batıyo ki sorma sıpam  :k06:

duygu-begüm

tessekkurlerr hosbulduk benim dogumumda 10 ocak olarak gözüküyoo inşallah hepimiz hayırlı bir şekilde dogum yaparızzz  :hieyt:
kızım 2 yasında

kimyaci34

Alıntı yapılan: ÇİĞDEM006 - 04 Kasım , 2010, 10:11:27
Kimyacıı hiç dert etme canım..hiç görmemezlikten gel, senin morale ve huzura ihtiyacın var bu süreçde..çevremizde malesef bizi üzmek isteyecek yada anlamayacak o kadar çok insan varki..ama ne şanslıyızkii karnımızda hayatın bize sunduğu en güzel armağanı taşıyoruz, onu düşünerek moral bul hep...ne başkalarını nede doğum korkusunu düşün..sadece bebişini kucağında, kokusunu burnunda hisset..geriside bu hayatta teferruat..önce ben ve bebeğim de artık bundan sonra..güçlü olkii, herşey zerre üzmesin seni...bende çalışıyorum iş yerinde birsürü sıkıcı insan, birsürü hamile kadınla konuşulmayacak konuları konuşan tipler, hepsine kulaklarımı tıkadım..küçük insanlar kendinden büyük akıllı insanları hiçbirzaman çekemez malesef..iznimide uzattım düşün,doğumdan sonra daha çok vakit ayırayım diye bebeğime..çevremdeki hiçbirşey önemli değil...kulaklarımı tıkadım..önce ben ve bebeğim diyorum...Allah sağsalim sağlıkla bebişlerimizi kucağımıza nasip etsin inşallah..çok çokk öpüyorum senii ve küçük bebişinii :)

canım çok sağol.inanki bi psikologla konuşmuş gibi rahatladım yazını okuyunca.dediklerinde çok haklsın.öptm
RABBİM İSTEYEN HERKEZE EVLAT SEVGİSİNİ TATTIRSIN İNŞALLAH...

Balböceği

Selam kizlar safak 62  :nazar: :nazar: :nazar:

Gunler gectikce cok seviniyorum
6 gun sonra oglusumu gorecegim insallah  :amin:
:muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

slm kızlar. doktordan geldim. çok şükür herşey yolundaymış. buhaftadan itibaren bebeğin hareketlerini say dedi. 12 saatte 10 kez hareket etmesi gerekiyomuş. kuzumun toppacık bi burnu vardı. yanakları da şiş gibiydi.günden güne sabırsızlanıyorum beeennnnn :hieyt: