2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

esra26

günaydın kızlar  :flowers:

üfff şu çatlaklarda olmasa pek güzel olacakda  :icon_pale:

henüz daha çatlamadım bende 7 ayım bitmek üzere ama ne bilim benimde baldırımda vardı birazcık şimdi çoğalacak diye korkuyorum  :-\

dirim

Alıntı yapılan: esra26 - 05 Ekim , 2010, 09:02:43
günaydın kızlar  :flowers:

üfff şu çatlaklarda olmasa pek güzel olacakda  :icon_pale:

henüz daha çatlamadım bende 7 ayım bitmek üzere ama ne bilim benimde baldırımda vardı birazcık şimdi çoğalacak diye korkuyorum  :-\
benimde canım aynı durumdayız  :'(
inşallah daha da çatlamayız
inşallah çatlamassın.şimdiye kadar çatlamadığın iyi
canım lierac mı kullanıyorsun?

BERİLL

Günaydın Kızlar...

teşekkürler dirim.Ne güzel benimle aynı haftada doğum yapacak biriyle tanışmak.Benimde göbeğimde kıllar arttı ama hiç aklıma gelmedi bu kremlerin yapacağı.Birde dün göbeğimin yanında bir acı o kadar acıyorki elimi süremiyorum akşam geçmişti şimdi yine aynı sizce neden oluyor  ben çatlak oluşuyor heralde diye düşünüyorum ama dr gitmelimiyim acaba.

dirim

Alıntı yapılan: BERİLL - 05 Ekim , 2010, 09:16:09
Günaydın Kızlar...

teşekkürler dirim.Ne güzel benimle aynı haftada doğum yapacak biriyle tanışmak.Benimde göbeğimde kıllar arttı ama hiç aklıma gelmedi bu kremlerin yapacağı.Birde dün göbeğimin yanında bir acı o kadar acıyorki elimi süremiyorum akşam geçmişti şimdi yine aynı sizce neden oluyor  ben çatlak oluşuyor heralde diye düşünüyorum ama dr gitmelimiyim acaba.
:flowers:
canım nasıl bir acı bu?
acı olmadı bende sanırım pek hatırlamıyorum ama acayip kaşınıyor göbeğim

ÇİĞDEM006

Günaydınnn hamişşş arkadaşlarımm  :opucuk:
Tüğlenmeyi genelde hormonlara bağlıyorlar ama tabi badem yağı gibi bitkisel ürünlerin tüğ arttırtığı hep söylenir...katkısıda muhakkak vardır malesef :dontknow:
Bende de henüz çatlama olmadı çok şükür lierac kullandım hep ama artık arada vazalinde sürücem..çünkü git gide karın sertleşiyor ve gerginlik hissi oluyor daha çok nem lazım sanırım,tabi kız anneleri kalçalarıda ihmal etmesin ona göre :suclu:..bu çatlatlar genetik diyorlar ama kim bilir işte olmaz ümidiyle son aylarımızıda sağlıkla tamamlasaydık inşallah  :amin:  :hieyt:

BERİLL

göbeğimin iki tarafındada sanki bıçak kesmiş gibi bir acı var bakıyorum ama kızarıklık falanda yok anlam veremedim.

ÇİĞDEM006

Canım acı bende de olmadı sadece arada ufacık göbek deliği çevresinde okadar..oda gerilmesinden açılmasından sanırım diye pek önemsemedim..zaten artık olmuyorda..hangi kısımda nasıl bir acı tatlım seninki,gece uykudamı oluyor daha çok??

ÇİĞDEM006

Berilcim yatış pozisyonunu gece sürekli değiştir(daha çok sol yanına yat ama arada değiştir) otururken dik oturmaya çalış genelde..ve cilt kuruysada acı yapıyor sürekli nemlendir o bölgeleri tatlım..Ama dayanılmayacak kadar seni rahatsız eden acılarsa bence dr.la konuşmanda fayda var derim... :opucuk:

dirim

Alıntı yapılan: BERİLL - 05 Ekim , 2010, 09:38:40
göbeğimin iki tarafındada sanki bıçak kesmiş gibi bir acı var bakıyorum ama kızarıklık falanda yok anlam veremedim.
beril biliyorum ben bu ağrıyı
regl ikende olurdu bıçak ağrısı,banada oluyor arada ama uzun süreli değil
seninki kesilmiyor mu?altıma rahat bişeyler giyip uzandığımda geçiyor.
eğer uzun süre oturduysam akşama ağrı saplanıyor
lastikli pantolon giyiyorum ama yinede uzun süre giymekten ağrıtıyor diye düşünüyorum

BERİLL

Çiğdemcim göbek deliği çevresinde arada oluyordu ona alıştım ama bu karnımın yanlarında oluyor bazen çok acıyor dün sabah başladı gece hissetmedim krem sürdüm sıcak havlu falan koydum ama şimdi tekrar başladı o acı.Bende belfıtığı  var hep sırtüstü yatıyorum o yüzden mi acaba onun etkisi olur mu?

BERİLL

Dirimcim bende akşama kadar geçmedi bu acı yanma gibi sanki, akşam dediğin gibi rahat bişeyler giydim uzandım geçti ben işim gereği bütün gün masa başında oturuyorum geçtiğimiz aylarda problemim yoktu ama şimdilerde sırt ağrılarımda oluyor offf   

ÇİĞDEM006

Bel fıtığı olan hamile bir arkadaşım bel ve yan kısımlardan cidden acı çekti 24-30 haftalar arası,birazda sırt ağrısı tabii..bence sürekli sırt üstü yatmakda rahatsız ediyor olabilir seni..dediğim gibi arada yönünü değiştir..bide sıcak duş iyi değil derler hamilelere,öyle sıcak şeyler çok koyma derim bence..benim birkez yan kısımlarımda batma oldu 26 hafta yeni başlamıştı.dr.ma danıştım bir gel bakalım dedi,alttan ultrasonla rahim ağzına baktı,açılma varmı diye!!bazen açılma olduğundada bu tip batmalar ağrılar olabiliyormuş..canım sen bence bir telefon aç dr.na ,danış sor..bu hamilelik o kadar değişik birşeyki kişiden kişiye bünyeden bünyeye farklılıklar gösteriyor :honk:

esra26

dirimcim bende badem ağı ve bebe yağını karıştırdım onu sürüyorum bide onu iice yedirdikten sonra normal vücut losyonu sürüyorum avon unkilerden :) göbişimde ince ince tüyler başladı benimde artık yağdan mı yoksa hormonlardan mı bilemedim  :k06:

ama şu vazalini denesem diyorum bide kakao yağını da cok duydum işe yarıyomuş diye hangisini yapcamı bilemedim  :dontknow:

benimde sağ tarafımda belime sancı giriyo arda sırada yani gece yattığım zamn farkediyorum çok şiddetli olmuyo ama hafiften bi şeyler oluyo anlmadım  :-\

dirim

Alıntı yapılan: ÇİĞDEM006 - 05 Ekim , 2010, 09:38:15
Günaydınnn hamişşş arkadaşlarımm  :opucuk:
Tüğlenmeyi genelde hormonlara bağlıyorlar ama tabi badem yağı gibi bitkisel ürünlerin tüğ arttırtığı hep söylenir...katkısıda muhakkak vardır malesef :dontknow:
Bende de henüz çatlama olmadı çok şükür lierac kullandım hep ama artık arada vazalinde sürücem..çünkü git gide karın sertleşiyor ve gerginlik hissi oluyor daha çok nem lazım sanırım,tabi kız anneleri kalçalarıda ihmal etmesin ona göre :suclu:..bu çatlatlar genetik diyorlar ama kim bilir işte olmaz ümidiyle son aylarımızıda sağlıkla tamamlasaydık inşallah  :amin:  :hieyt:
günaydın canım benim

esra26

Alıntı yapılan: BERİLL - 05 Ekim , 2010, 09:55:27
Dirimcim bende akşama kadar geçmedi bu acı yanma gibi sanki, akşam dediğin gibi rahat bişeyler giydim uzandım geçti ben işim gereği bütün gün masa başında oturuyorum geçtiğimiz aylarda problemim yoktu ama şimdilerde sırt ağrılarımda oluyor offf   

berilcim bende bütün gün masa başındayım arkama evden yastık getirmeyi düşünüyorum çünkü sırt ağrısı ondanda kaynaklanıyo olabilir gibi