2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

e kırkbir kere maşallah bebişine o zaman cnm. saglıklı sıhhatli dogsunlar da allahın izniyle. alışverişe başladınmı

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

evet canim alisverisi yariladik sayilir, kiyafetlerin buyuk cogunlugu alindi, yatak odasi
gezi arabasi araba koltugu filan tamam, hepsi kurulacak kaldi, yerlestirip guzel bir susleme isi beni bekliyor  :)

Balböceği

Gunaydin kizlar

Tabi bana gunaydin size tunaydin  :ehi: :ehi: :ehi:
Aysenur cnm masallah demek  herseyi tamam gule gule kullansin bebisin  :nazar: :nazar:

Bide ben baslasaydim daha hicbisey almadim zaten oyle planliyordum
asagi evim cok kucuktu tasinma isimiz vardi alsamda koyacak yerim yoktu simdi tasindim sukur bugun cikacam bende oglusuma bisiler bakacam rabbim nasip ederse  :k06:

dilengisk

bende bi kaç kıyafet dısında hicbiseye baslayamadım sevgili kayınvalidem 7 ay bitmeden alınmaz eskiler ne bilirse dogru bilir vs seklinde surekli mudahalede oldugu icin tık yok bizde. bi ihtiyac listesi hazırladım ona gore bu ekim sonunda baslamayı dusunuyorum. neler almak gerek tam bi listeniz var mı bildiginiz kadarıyla mı yapıosunuz

● GϋŁ ßαКιşŁιм ●

sagol edacim  :opucuk:

Chilek eskilere kalirsa son ay'da aldircaklar herseyi ....  :cildir:
vallah benim 3 ay'im kaldi, hos ne kadar kaldigini bilemeyiz ne zaman gelecegi belli degil cunki bebisin
hazirlikli olalim istiyorum, erkende degil bence 7. ay'imiza gircez, nasip, bakalim yatak odasini siparis ettik 2 haftadan gelir anca
herseyide guzelce kurup suslemek kaliyor.. hastane cantasi vs.... dusundukce hiçbirini yetistiremicekmisim gibi geliyor bazen..... :cildir:

hasretALİ

slm kızlar nasılsınız?
ayşenur cum allaha kurtarır inşalllah hepimizi ya ne güzel ibizde 5 aylıkız ama bana kalsa başlicam da başlayamıyorum bi küçüçük ilçede oturuyoruz görev nedeniyle o yüzden pazardada bulamadım ama çatlıyorum:)

dilengisk

Alıntı yapılan: hasretALİ - 21 Eylül , 2010, 14:49:38
slm kızlar nasılsınız?
ayşenur cum allaha kurtarır inşalllah hepimizi ya ne güzel ibizde 5 aylıkız ama bana kalsa başlicam da başlayamıyorum bi küçüçük ilçede oturuyoruz görev nedeniyle o yüzden pazardada bulamadım ama çatlıyorum:)

e cnm sen bize ver burdan siparişi kendimiz için alırken sana da alıp yollayalım. gercekten begendigin aklının kaldıgı bişey olursa nasıl olsa gidip alıcakken sana da halledebilirim ben gönüllü oldum bak:) ben amerikadan bi arkadaşıma da bir suru sipariş verdim o bana alıp yollicak hehe

dilengisk

kızlaaar

Doğuma Giderken Yanınıza Almanız Gerekenler...liste halinde buldum

Hastane Çantası

Doğumunuza 1 ay kala artık acil durumlar için bile hazır bir hastane çantası bulundurmanız gerekecektir. Normal olarak 37 haftalık bir yolculuğu olan bebeğiniz size kavuşmak için bazen aceleci davranabilir, bazen de siz son dakikaya kadar beklettiğiniz için çantanızı hazırlarken heyecanınız nedeniyle bazı şeyleri unutabilirsiniz. En iyisi 1 ay önceden sakince çantanızı hazırlamanız.

İşte çantaya koymanız gerekenler ;

Sizin İçin,
•  2 adet gecelik
•  1 adet sabahlık
•  1 adet terlik
•  1 adet pijama
•  5 adet kilot
•  2 adet sütyen
•  3 çift çorap
•  3 adet el-yüz havlusu
•  2 adet lif
•  taç / toka
•  saç fırçası / tarak
•  deodorant
•  ruj
•  yüz kremi
•  bepanthol
•  diş fırçası / diş macunu
•  sabun / sıvı sabun
•  kulak pamuğu
•  pamuk
•  hijyenik ped / doğum sonrası pedi
•  göğüs pedi
•  kutu mendil
•  ıslak mendil
•  kitap
•  fotoğraf makinesi / film
•  kamera / kaset
•  bloknot / kalem
•  telefon / şarj cihazı / telefon rehberi
•  sigorta dosyası
•  kolonya

eşiniz için,

•  eşortman
•  terlik
•  diş fırçası
•  traş takımı
•  deodorant
•  çorap
•  çamaşır
•  kitap / dergi

bebeğiniz için,

•  çıkış takımı (artık bazı hastaneler kendi takımlarını veriyolar bi sorun dogum yapacagınız hastaneye)
•  iç donu
•  çorap
•  body
•  battaniye
•  ana kucağı
•  kusmuk bezleri
•  saç fırçası / tarak
•  yün patik
•  eldiven

hasretALİ

hahay süpersin chilek cim amerikadan:)))))))))))))))kasım gibi izme gidicez o zamana saklıyorum allah razı olsun yine de tatlımmm

dilengisk

heh bir de bizler için alışveriş listesi fazlaya kaçmadan en gerekli şeyleri listelemişler. paylaşiim istedim sizlerle
sanırım bebeklerimiz kocaman olana kadar bu liste bize yol gosterecek epey detaylı vaktiniz varsa inceleyin derim

GİYİM İHTİYAÇ LİSTESİ

Giyisiler                           Adet    Açıklama

Pamuklu Zıbın                     6           

Body'ler                            6           

Bebek Takımları                   6          Alt ve üst ayrı giyilen, günlük ev içi giyim

Dışarı çıkış giyisileri              4           

Pijama                               2           

Patik ve Çorap                    6           

Şapka                               1-3       Ev için ince, penyeden

Eldiven                              2          Ev için ince, penyeden ilk 3 aya kadar

Hırka ve Yelek                2           

Şapka, Atkı, Eldiven       1          Dışarı çıkış için

Bebek Montu                  1           

Önlük                               2           

İlk adım ayakkabısı        1           

Yürüyüş ayakkabısı        1          6. Aydan sonra

BESLENME İHTİYAÇ LİSTESİ
Bebeği biberonla beslemek için gerekenler (umarım emziririz ama ) 
Plastik biberonlar; 125ml ve 250ml. Kaynatılabilir, sterilize edilebilir, kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmez ve şekli bozulmaz. Plastik biberonlar iki titir. Klasik, yeniden kullanılabilenler ve daha yeni olup bebeğin hava yutmasını engelleyen biberonlar.
Cam Biberonlar; 125 ml ve 250 ml.  Ani ısı değişikliklerine dayanıklı sağlıklı cam biberonlardır. Cam biberonları temizlemek daha kolaydır ama çabuk kırılırlar ve anne sütü vermek için kullanılmazlar.
Biberon emzikleri; Kaynatılabilir, sterilize edilebilir, kaynatıldığında su ve ısıdan etkilenmez ve şekli bozulmaz olmalıdır. Kullanılan madde bakımında kauçuk ve silikon olmalıdr. Biberon ağızlıklarının şekli damak yapısına uygun olanlar ve delik çapı farklı olanlar vardır. Delik çapı farklı olanlar; mama vermek ve küçük bebekler için küçük delik, meyva suyu vermek için büyük delik olanları tercih edilir.
Biberon ısıtıcısı; Pompa ile çekilmiş anne sütünü, sütlü mamayı, sütlü içecekleri ve bebek mamalarını ısıtmanın hızlı ve güvenli yoludur.
Biberon fırçası; Biberon ve emziklerin temizlenmesinde kullanılır.
Biberon taşıyıcısı; Biberonları bir süre sıcak veya soğuk tutmaya yarar. Özellikle seyahatlerde oldukça faydalıdır
Biberon mixeri; Bebek mamasını biberon içinde karıştırmak ve hazırlamak için kullanılır.
Cam ölçüm kabı; Mama miktarını ölçmek için kullanılır.
Sterilizatör; Yoğun ısısı ile biberon ve emziklerdeki bütün mikropları kısa sürede öldürür.
Sebze Haşlayıcısı; Sterilizatör özelliğinin yanı sıra, bebekler için buharla sebze haşlayabilirsiniz.
  Emzik ve aksesuarları
Emzik ve koruyucu kutusu; Hava çıkışlı, sterilize edilebilir ve kaynatılabilir olmalıdır. Kauçuk ve silikon ayrıca standart ve ortodontik damaklı tipleri mevcuttur.
Emzik Bandı veya Emzik Zinciri; Bir ucu bebeğin yakasına iliştirilen emzik bant veya emzik zincirleri bebeğin emziğinin yere düşerek, kirlenmesini ve kaybolmasını önler.
Diş kaşıyıcı; Dişleri kaşımayı sağlayarak bebeği rahatlatır.
Soğutucu Dişlikler; Diş çıkartmanın verdiği sancıyı hafifletir ve diş etlerindeki harareti alır.
Besin maddeleri
Toz mamalar; Proteini anne sütüne yakın Başlangıç Mamaları
Katı gıdalara geçişle birlikte gereken besin ve malzemeler
Kavanoz mamalar
Bisküviler
Ek gıdalar
Mama tabağı
Mama kaşığı; Bebeğin kolayca tutabileceği büyüklükte olmalıdır
Çatal kaşık bıçak seti
Alıştırma Bardağı; Devrilmeyen, bebeğin kendi başına sıvı gıdaları içebilmesini sağlar.
Mama sandalyesi; Yüksekliği ayarlanabilir, koltuk sırtı yatırılabilir, tekerlekli veya masaya monte edilebilir.
Önlük

BAKIM İHTİYAÇ LİSTESİ

Bebeğin genel bakımı için gerekenler

Alt değiştirme ve bakım yatağı
Bebek bezleri; Bebeğin boyuna ve kilosuna uygun
Islak mendil
Pişik kremi; Pişik oluşumuna karşı korur, cilt kızarıklıklarının geçmesine önler.
Vücut termometresi
Burun aspiratörü; Burun deliklerinde biriken mukozayı çeker, temizler.
Temizleme pamuğu
Kulak çubuğu
Nemlendirici Krem; Cildin kurumasını önleyen özelliklerde olmalıdır.
Fırça tarak seti
Tırnak makasları
Göbek bağı bandı
İlaç kaşığı; Bebeğe ağzına uygun büyüklükte olmalıdır.
Temizleme havluları
Bebeğin banyosu için gerekenler
Şampuan; Bebeğin saç derisine uygun
Sabun; Gözleri yakmayan
Küvet ve filesi
Küvet için ayak
Bebek banyo süngeri
Banyo termometresi; Banyo su ısısını kontrol etmek için
Yüzebilir oyuncak
Bornoz veya başlıklı havlu
Alt değiştirme banyo aparatı
Kirli çamaşır torbası
Bebeğin tuvalet eğitimi için gerekenler
Oturak
Alıştırma külodu

EV VE BEBEĞİN YATAK ODASI İHTİYAÇ LİSTESİ

Bebeğin Yatak Odası İçin Gerekenler Şifonyer
Dolap
Karyola; Yanları yüksek
Yatak şiltesi
Yatak şilte koruyucusu
Yorgan Takımı; Yorgan, yastık, kenar minderleri
Cibinlik
Battaniye, pike
Nevresim takımı
Çarşaf
Lamba
Oda termometresi
Telsiz - Bebefon
Oda nemlendiricisi; Çocuklarda kuru havadan dolayı oluşan burun tıkanıklığı önler.
Dönence
Oyuncak sandığı
Ev için gerekenler
Masa, sehpa vs.. ev mobilyasının köşeleri için köşe koruyucular
Pencere kilitleri
Güvenlik kapısı
Elektrik prizlerine koruyucu kapak
Dolap kapakları ve klozet için kilit
Banyo için kaymayan zemin aparatları

GEZİNTİ VE TAŞIMA İHTİYAÇ LİSTESİ

Pusetler

Baston çoccuk arabası; Katlandığında şemşiye şeklini alan, maksimum ağırlığı 15 kg geçmeyen bebekler için kullanılabilen, hafif ve pratik pusetlerdir.
Klasik pusetler; Sapının yönü değiştirilebilen yani çift taraflı kullanılabilen, koltuğu tam yatar, geniş, döner tekerlekli, tentesi hareketli, ön bar ve tablası olan tipler tercih sebebi olmalıdır. Bu tip pusetler yaklaşık 18 kg ağırlığında olan bebekler için kullanılır.
Çok fonksiyonlu pusetler; Klasik pusetin tüm özelliklerine sahip ayrıca pusete monte edilebilen bebek taşıma/araba koltuğu olan ve binek arabasına oto koltuğunun monte edildiği kasası pusetlerdir. Bu tip pusetler yaklaşık 18 kg ağırlığında olan bebekler için kullanılır.
Üç tekerlekli pusetler; Avrupa ve Amerika da çok yaygın olan, özellikle spor – jogging- yapan annelerin tercih ettiği tiplerdir. Kolay katlanır ve araba bagajına sığabilecek boyda olmasına dikkat edilmelidir.
Taşıyıcılar
Kanguru; Bebek 1,5 aylık olduğundan itibaren kullanılmaya başlanır.
Port bebe; Bebek doğduğundan itibaren kullanılır.
Malzeme çantası; Bebeğin eşyalarının içine rahatlıkla sığabileceği şekilde olmalıdır.
Sırt taşıyıcı
Ana kucağı ve diğer
Titreşim ve müzikli ana kucağı
Sallanan ana kucağı
Tekerlekli ana kucağı
Araba güvenlik ürünleri
Araba koltukları; 10-18 kg 'a kadar bebekler için dizayn edilmiş araba koltuğu
Oto emniyet kemeri; Araba koltuğunu otomobilinize monte edebilmeniz için arabanızda muhakkak emniyet kemeri olmalıdır.
Oturma şilteleri; 16-36 kg arası çocuklar için dizayn edilmiş oturma şilteleri tipleri vardır.
Bebek için dikiz aynası ve aparatı
Seyahat sağlık seti
Güneşlik; Hem otomobil hem de bebek odası için
Emekleme başlarken gerekenler
Park; Bebeğin içinde oynaması, uyuması için kullanılan, katlanabilir
Yürüteç
Hoppala
Salıncak
OYUNCAKLAR
Dönence; Bebeğin yatağının kenarına monte edilen üzerinde çok renkli oyuncaklar asılı olan, müzikli oyuncaklardır
Müzik sesi veren çıngıraklar
Geniş kulplu tutulabilir çıngırak
Çok renkli asılabilir çıngırak
Plastik halkalar
Yıkanabilir kauçuk renk renk hayvanlar, şekiller
Sıkıldığında ses çıkaran kauçuk hayvancıklar
Bez bebekler ve yumuşak oyuncaklar
Yumuşak top
Kumaş kitaplar

hasretALİ

kuzum benim için sorun değilde benim eşim bunları görse kalsın çıkmasın der:))))))))))))))))

Balböceği

Hemen hepsi aniden alinmaz bana gore sacma
bir cocuk zaten bereketiyle geliyor dogmadan bunlari alirsam gelen hediyeler nolcak  :k06: ornegin gerekli malzemeleri yazili listede onlari tercih ederim zaten ona gore aliyorum  :icon_thumright:

Liste icin tesekkurler  :opucuk:

βαlκιz

o listedekilerle çocuk 2 yasına kadar idare eder  :k06: :k06:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Balböceği

Alıntı yapılan: BaLkIzzZ - 21 Eylül , 2010, 20:32:32
o listedekilerle çocuk 2 yasına kadar idare eder  :k06: :k06:
demi bende oyle dusunuyorum zaten cocuk dogduktan sonra neleri oluyor

Bide alamayanlar var  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

°o.O євяυ O.o°

:love9:  :love9:   :love9:  :love9: