2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

**Gül**

Bende cok meraktayim. Seninkide kesinlesir insallah o zaman
evet ya icim gidiyor bebek esyalarini kiyafetlerini gorunce. hepsinden alasi geliyor insanin. Ben daha kiyafet olarak hicbirsey almadim. Bizde baslariz herhalde onumuzdeki ay. ama buyuk esyalar tamamdir  :hieyt: . Karyolasi, yatagi, arabasi, araba koltugu, kuveti, alt degistirme minderi ve birsuru sey daha. hepsini aldik set olarak Gerci onlari da son aylarda getirecegiz eve ama olsun onlari alirkende cooook heycanlandim.
Cinsiyetler kesinlesse de bebislerimize cicislerini de alsak  :muzz: :muzz: :muzz:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

gule gule kullansin minik prens  :D :nazar: :nazar:

valla dedigin gibi bi ogrensekte alis veris yapsakkkk   :hieyt: :hieyt: :hieyt:

**Gül**

Kiz eda sende kaptirmissin valla erkek olacagina simdiden   :k06: :k06: :k06: :k06: hayirlisi olsun bakalim
tesekkur ederiz insallah saglicakla buyurler icinde  :amin: :amin: :amin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

amin aminnn

:k06: :k06: napiyim oyle geliyor icimden dedigin gibi saglikli olsunlarda gerisi onemli degil  :amin:

Balböceği

Gul ben cikiyorum cnm bebise ve kendine iyi bak allaha emanet ol hayirli ramazanlarrr  :opucuk: :opucuk:

**Gül**

Alıntı yapılan: ~²º¹º~«вαℓвσ¢єgι» ~²º¹¹~ - 11 Ağustos , 2010, 00:31:30
Gul ben cikiyorum cnm bebise ve kendine iyi bak allaha emanet ol hayirli ramazanlarrr  :opucuk: :opucuk:
tesekkur ederim Edacigim Sizde iyi bakin kendinize.Ikinizide opuyorum  :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

SiRiNe

genellikle annenin hissettikleri dogru cikiyor
bana 1kiz 1 erkek demislerdi ama icimde her zaman 2 kiz vardi hisslerimde
zaten hamile kalmadan önce ve hamileligimdede hep  ruyalarimda kizim vardi pembe elbiselerle pembe kundaga sarilmis görurdummm
öylede olduuuu :hello2:
hayirli saglikli olsunda önemli degil edosum insaallah yakinda söylerde doktor ona göre alisverise baslarsin insaallah

cunfer_u

Alıntı yapılan: esra26 (eda_m) - 10 Ağustos , 2010, 20:10:51
slm kusum nasılsın bende bugün doktora gittim biraz canım sıkıldı bebiimin boynuna kordon dolanmış  :( böbreklerindede bi problem var gibi gözüküyomuş inşallah bi sorun olmazda atlatırım yakışıklı mı gördüm 4 boyutlu çok güzeldi meleğim benim

rabbim korusun inşallah onu  :amin: :nazar:
edacım üzme kendini.. düzelir inşallah... yakışıklı delikanlıyı bizde görsekk.. fotosunu koyma imkanın varmı :)

BAMBAM81

Selam, ben yeni üye oldum bu siteye. Bugün tam 12+0 haftalık hamileyim. Hesabıma göre Normal bir doğum olursa ve Allah kısmet ederse 23 Şubat 2011 bebeşimin doğum günü olacak. Üye olmamın amacı diğer anne adylarının benimle aynı şeyleri yaşayıp yaşamadıklarını merak etmek açıkçası. Bende ilk aylardan beri olan değişiklikler şunlar;

*mide bulantısı; sabah akşam farketmiyor ama kusma çok nadir.
*çok çabuk yoruluyorum artık, evim 4. katta ve eskiden merdivenleri ikişer çıkarken şimdi 2. katta kesiliyorum.
*Aynı şekilde ayakta durmak ile ilgili yemek yaptıktan sonra bile o süre zarfında ayakta kaldıktan sonra topuklarımı bile hissetmiyorum.
*yemek yedikten bir saat sonra bile midem kazınmaya başlıyor ama acıkma değil sadece kazınma hissi, birde miğdem çok gaz yapıyor son dönemde, şiş şiş geziyorum.
*karnıma dokunamıyorm, daha doğrusu baskı istemiyorum, gece bırakın eşimin sarılmasını kendi kolum bile rahatsız ediyor.
*baş ağrısı çekiyorum, oda son dönemde başladı, her gün ağrı kesici almak istemiyorum ama mecbur kalıyorum.
*En önemli şeyi atladım, UYKU :). 24 saat uyusam uyurum. Çalıştığım için çok zorlanıyorum, bazen çaktırmadan uyukluyorum odamda ama bir gün kesin yakalnıcam.
*Göbeğim atıyor birde mesela, düz yatınca resmen kalp atışı gibi pıt pıt lar görüyorum, bebeğin değildir sanırım daha çok erken ama garip bir şey.
*En sevdiğim şeyden Sütten tiksindim bir de :( ama onun sebebini biliyorum, eşim gaz yapmasın diye Laktaz süt aldı 4-5 kutu, daha ikinci kutu bitmeden ben sütten tiksindim, çünkü o şekerli tadı hiç beğenmedim ve şimdi normal sütü de içemiyorum.

Sizlerde bu durumları yaşıyorsanız cevaplarınız bekleyeceğim arkadaşlar,
Hepinize hayırlı doğumlar şimdiden...

Balböceği

Selam bambamcim hg aramiza ben eda  :flowers:

senin bu yasadiklarin cok normal cnm beden hamilelige alisyor tabi bu ic acici olmayan durumlar ortaya cikiyor
ama 5. aya girerken rahatliycaksin benim gibi bende cok mide bulantisi cektim tiksindim16. haftada duzeldi
bide hep cikarttim cikardirken yuzumdeki damarlarim gerildi kizardi  ::) bas agrisi bendede cok oluyor yalniz bi tuttumu birakmiyor ilac almiyorum sende alma bebege zarari dokunur cok feci sekilde agriyorsa dr basvur  :icon_thumright:

BAMBAM81

Merhaba Eda,
Hoşbulduuum, Teşekkür ederim cevabın için. Ağrı kesici bende almak istemiyorum ama bu sefer çekilir gibi olmuyor, bir önceki doktorum minoset vermişti, onu içiyorum günde en fazla bir tane ama bende taraftar değilim asla, hatta doktar miğde bulantısı için emedur verdi onu hiç içmedim şimdiye kadar.  Bugun zaten ikili test için hasteneye gidicem onuda yeni doktoruma sorucam bir zararı varmı diye.
Senin 5 aylıkmı yoksa daha mı fazla? Birde cinsiyeti belli oldumu?
Acaba benim bugün belli olma ihtimali varmıdır sence?

Balböceği

Bambamcim evt dr sorsan icinde rahatlar benimde bi bas agrisi tutunda 2 gun gecmiyor
dayanmak zor iste ama napacan  :y25: ben yurtdisinda yasadigimdan 14. hafta gittim dra ona sormadim cunku
burda 2 ayda bekliyon randevu icin ilk 8 haftalikti gittim sonra 14 haftalikken doktoruma sormadim cinsiyetini
diger dr sordum oda ihtimal uzerine kiz dedi yarin iste 5. aya gircez nasip olursa ayin 25 de tam ogrenecez cinsiyetini  ::) yani tolam 5. aya girerken 3 oldu dr gittigim

elif84

selam kızlar bende 21 haftadayım  ;) :nazar:kaç aylık oluyoruz şimdi anlamadım 5 bitti diyorum ama aralık 26da doğum yapcam bi türlü hesaplayamıyorum karışıyo :binkybaby:

1.2.3.4. hafta - 1. ay
5.6.7.8. hafta - 2. ay
9.10.11.12. hafta - 3. ay
12.13.14.15. hafta -4.ay
16.17.18.19. hafta - 5.ay
20.21.22.23.hafta - 6. ay
24.25.26.27.hafta - 7.ay
28.29.30.31.hafta - 8 ay
32.33.34.35. hafta - 9. ay
36.37.38.39.40.hafta -- :ehi: :ehi:-ee arttı gene işte nası hesaplıcaz :ehi: :ehi: :ehi:

Balböceği

ah elifcim bende cakmiyorum 5 bucuk oluyorsun sanirim
bende yarin 19. haftaya gircemm

ama anlamadim senin tabloyu anam benim 5. ayimmi bitiyorr  :toothy10: :toothy10:

elif84

ay kız ne bilim karıştı kafam iyice

bide bişi sorcam tetanoz aşısını oldum dün banyo falan yapsam bişi olurmu anneme sordum bugünde gecsin belki bişi olur yarın yaparsın dedi bi bilgisi olan varmı

kolumu kaldıramıyorum yaa bide ikinci dozu var arife günü yapılcak napcam bilmem kaçsammı o gün bayramdan sonra giderim bayram üstü bide aşı derdini ccekemem