2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

**Gül**

Herkese Selamlarrr..

Geldim ama neler olmus ben yokken oyle  :-ooo
Oncelikle Dilekcigim hayirli olsunn canim benim. Plansiz oldugundan baslarda biraz afallarsin belki ama hic uzulme kolay atlatirsin insallah. Nasil olur nasil yaparim diyede dusunme Ustesinden geleceksin eminim. iskender bu kadar yoruyorken seni elinden geleni yapiyorsan ikisine de gul gibi bakip istedigin gibi yetistireceginden eminim. Hem Iskender daha buyumus olur ve simdiye kadar oldugu gibi cok ugrastirmaz seni. Diger taraftanda iyi yonlerini dusun canim,. ikisinin arkadas gibi buyuyecegini Iskenderin tek kalmayacagini Teklige alisip sonradan kiskanclik yapmayacagini senin rahata alistiktan sonra tekrar kucuk bebek bakiminda zorlanmayacagini bunlari dusun Dilekcigim. Tekrar Tebrik ediyorum. Kolay bir hamilelik gecirip saglicakla kucagina almani diliyorum. Bu arada Kucuk iskender artik Buyuk Iskender oluyor he  ;D Yerim onu.  :hungry:

Eda gorusemedik ama simdi anneciginin yanindasindir. Bol bol hasret gideriyorsundur. Senden iyisi yoktur simdi  ;D Guzel bir tatil gecirip moral depolayarak geri donmeni diliyorum  ;)

Birgul hosgeldin sende kizinla  :flowers:

Dirim ve Gulsah boylari yazmissiniz ama hiic kafaniza takmayin onu. Kisa kalmazlar merak etmeyin. Bebeklik doneminde uzun veya kisa boylu olmasi ilerideki boyunun gostergesi degilmis. yani bebekken kisa diye buyudugunde de kisa olacak diye bir gecerlilik yok. Birakin cocuklari nasil istiyorlarsa oyle takilsinlar  :D
Bu arada Dirim Acaba biberonun deligindemi sorun var cok kucuk yada cokmu buyuk. Eger yeni basliksa degistirmeyi denesen. belki cok kucuktur zor geliyordur cekmek  :icon_scratch:

Grubumuzun buyuk ablalarindan Iclal nasil annesi.  ;D

Gelelim bizeeeee  :laughing7:
8 ay 1 haftalik olduk.
   Emekleme yok. Ama artik beklemiyorum cunku bebeklerin emekleme stilleri degisik oluyormus Bizimki de alisti komando surunusune girmedigi delik kalmiyor  :k06: Bu yuzdende o popoyu kaldirip dort ayak ustunde gidecegini hiic sanmiyorum.  ;)
   Disleri 6 ladik. Ilkleri okadar olmasa da sonlara dogru biraz zorladi  :-[ Hepsi arka arkaya cikti ve buarada birde soguk alginligi eklendi 2 haftadir halimiz perisan  :sad1: Cok sukur kendi iyi ates ishal olmadi. ama yer gok nazzz  :-\ surekli ilgi ve kucak istedi. Gunduz uykulari bozuldu gece uyanmalari basladi. Oldu da oldu iste. Yapabilecegi tum nazlari yapti bu aralar.
Soguk alginligindan burnu akti oksurugu oldu. Arada ilac verdim Ihlamur verdim Dun doktora da goturduk cok sukur enfeksiyon yokmus. Zaten gecmek uzere.
  Gelisimimiz iyi sayilir. 8 aylik kontrolunde Kilo. 9.870 Boy 77 cm di.
  Yemeklerde cag atladik  :k06: Corbalar blendirdan gecmiyor artik. Taneli puturlu herseyi yiyebiliyoruz. Bizimle kahvalti yapip aksam yemegi yiyor. her ne kadar ben ac kalsamda coook hosuma gidiyor bu durum. Artik herseyi veriyorum. Bizim yemeklerimizden yiyor. Salcali baharatli. Bu konuda hic sakinmiyorum. Tabi yasaklilar haric ( Bal seker cikolata gibi) Gun icinde ona ozel yapiyorum aksamlarida hemen hemen bizle yiyor  :hello2:
  Mamma babaa gibi heceler var hala Bir anne dedirtemedim su cocuga :caca: Beni her gordugu yerde mammm diyor Beni asci olarak goruyor galiba  :ehi: :ehi:
  Bu arada bizde onumuzdeki cumartesi Turkiyeye gidiyoruz. basta anane dayi baabaanne halalar amcalar hepsi sercani bekliyor. Bizde de heycan dorukta. bakalim orda duzenimizi nasil kuracagiz. insallah huy degistirmez cok sorun cikarmaz.

Ayy ne cok yazdim dimi. uzun sure gelmezsen boyle olur iste  :caca:  :k06:
Ceyhunu Hakani Iclali Yagmuru Talhayin Efeyi Iskenderi Birgulun kizini (Adini bilmiyorum  ::) ) ve annelerini cook cok opuyorum. (umarim unuttugum yoktur  :-[ ) Cok sIk yazmasamda hep aklimdasiniz  :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

teyzecikleeeerrrrrr ve kankişleeerrr biz erkeklige ilk adımımızı dun attık ucundan accık :)  sunnet olduk sunnetlik giydik hastanenin maskotu olduk hic aglamadık sorun cıkarmadık gece az biraz huysuzlandık ama ilaçlar sayesinde bugun gayet iyiyiz hatta herzamankinden daha mı iyiyiz ne  :dontknow:

istahımız toparladı gibi puturlu vermedigimde hapur hupur yutuo ama agzına accık putur gelsin hooopp kusuyo napalım blenderdan gecirmeye devam iyice:) tembel bnm oglum yutmakla kim ugrascak dio herhalde

bu arada ilk incimiz de patlamıs dun sabah kahvaltı yaptırırken cıt die ses geldi kasıktan aa bi baktım disimizin ucu gorunuo gecen haftaki sıkıntı vs hep ondanmıs demekki cok sukur darısı diger incilerimize insallah :amin:

bnm kusmalar bogurmeler yorgunluk aynen devam kızlar yaaa uyumaktan baska bisey dusunemiorum resmen fırsat bulunca ayakta bile uyuyorum:)

ayy bu arada ogluma sunnetlikler cok yakıstı ama en kucuk sapkayı almama ragmen cok buyuk geldi yavruma gorseniz kafasına takınca yuzune dusuyo oyle komik gorunuo ki anlatamam dr ilk gun kanama olmazsa korkma dedi olmadı da cok sukur ama dikişlerin dusmesi 20  25 gunu bulur dedi poffff pipiloşa baktıkca oyle yaralı bereli gormek icimi burksa da saglıgı onemli olan

acaba yeni bebiş kızmı erkek mi olcak cok merak ediorum simdiden garip ama ben erkek istiorum hep kızım olsun isterken simdi erkek olsun die dua ediorum bakalım hayırlısı inşallah

cok opuyorum herkesi kojamanından

**Gül**

Alıntı yapılan: dilengisk - 01 Ekim , 2011, 17:34:32
teyzecikleeeerrrrrr ve kankişleeerrr biz erkeklige ilk adımımızı dun attık ucundan accık :)  sunnet olduk sunnetlik giydik hastanenin maskotu olduk hic aglamadık sorun cıkarmadık gece az biraz huysuzlandık ama ilaçlar sayesinde bugun gayet iyiyiz hatta herzamankinden daha mı iyiyiz ne  :dontknow:

istahımız toparladı gibi puturlu vermedigimde hapur hupur yutuo ama agzına accık putur gelsin hooopp kusuyo napalım blenderdan gecirmeye devam iyice:) tembel bnm oglum yutmakla kim ugrascak dio herhalde

bu arada ilk incimiz de patlamıs dun sabah kahvaltı yaptırırken cıt die ses geldi kasıktan aa bi baktım disimizin ucu gorunuo gecen haftaki sıkıntı vs hep ondanmıs demekki cok sukur darısı diger incilerimize insallah :amin:

bnm kusmalar bogurmeler yorgunluk aynen devam kızlar yaaa uyumaktan baska bisey dusunemiorum resmen fırsat bulunca ayakta bile uyuyorum:)

ayy bu arada ogluma sunnetlikler cok yakıstı ama en kucuk sapkayı almama ragmen cok buyuk geldi yavruma gorseniz kafasına takınca yuzune dusuyo oyle komik gorunuo ki anlatamam dr ilk gun kanama olmazsa korkma dedi olmadı da cok sukur ama dikişlerin dusmesi 20  25 gunu bulur dedi poffff pipiloşa baktıkca oyle yaralı bereli gormek icimi burksa da saglıgı onemli olan

acaba yeni bebiş kızmı erkek mi olcak cok merak ediorum simdiden garip ama ben erkek istiorum hep kızım olsun isterken simdi erkek olsun die dua ediorum bakalım hayırlısı inşallah

cok opuyorum herkesi kojamanından

Ayyy ayy neler duyuyorum. maasallah Iskendere buyumus de sunnetini de olmuss.  :hello2: :hello2: :hello2:
Hayirli olsun Dilekcigim darisi damatligina olur insallah. Kurtulmussunuz. Birkac gun icinde yarasida iyilesir kuzunun merak etme.
Incinizde hayirli olsun. Digerlerini kolaylikla cikarir insallah.  :amin:
Oyy yavrum bir taraftan disler bir taraftan Sunnet ee birde abi olmak hepsi birarada olmus. En buyuk sIkIntiniz bu olur insallah Dilekcigim.
Yemesi konusunda da cok uzulme. Puturlude sorun yasiyorsa belki daha hazir degildir. Nasil yiyorsa oyle ver simdilik. Tek beslensinde varsin pure seklinde olsun. Onun disinda ac olmadigi zamanlar eline birseyler versen bebebiskuvisi elma dilimi seftali gibi onlari kemirmeye calisarak alisir yavas yavas. Dislerde cikiyor ya artik yakinda herseyi yer kitir kitir  :D
Sunnetlik fotograflarinizi buyuk bir merakla bekliyorum. Geciktirme olurmu  ;)
Ikinizide coook opuyorum  :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

AyNi

merhaba güzel anneler, biz geldiik, 4 haftadır memleketimize gittik, bol bol akrabalarımızı gezdik, dedelerimizi gördük... çok şükür atlattık :) ama gelir gelmez hasta olduk, kızım eşim ve bende boğazımız şiş  :sad1:

kızım 6 bucuk aylık oldu.. hala emeklemiyor ama emekleme pozisyonunda totosunu sallıyor  :k06: :k06: desteksiz oturuyor, otururken emekleme pozisyonu alıyor... otururken bir yerden destek alarak dizlerinin üstüne basıyor, biraz yardım edersem ayaklarının üstüne basıyor.. 'baybay' 'gelgel' 'alkış' gibi hareketleri yapıyoruz artık...

bide üst dişlerimiz patladı, dört dişli olduk  :k06: :k06:

bizden şimdilik bu kadar.. sizlerde iyisiniz umarım... maalesef geçmişi okuyamadım  :'(  :flowers: :flowers:

❤ᏳϋᏝᏕᎪᎻ ᏉᏋ ᎩᎪᏩ௱பᎡ'ப❤

ayşecik hoşgeldin  :wave:
valla bende pek geçmişi okuyamıyorum ama özetleyeyim  :k06:

dirim çalışıyo

balböceği eda türkiyede

eliff buralarda  :opucuk:

gül türkiyeye gitme hazırlığı yapıyo

büşra da iclalle büyüyo  :k06:  :opucuk:

unuttuğum yoktur inşllh  :dontknow:

veeee en büyük haber biliyosundur belki ama dilk hamile yine
ve iskender sünnet oldu  :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

bende çalışıyorum buraya bakmaya hiç fırsatım yok  :-\

dilekcim hayırlı olsun. pipiloşunuz inşallah çabucak iyileşir cnm öptüm
:love9: KUZUM 4 YAŞINDA  :love9:

♥ღвüşяαღ♥

büşra da iclalle büyüyo  :k06:  :opucuk:

anlamadım tam olarak kuzuu :opucuk:

dirim

gül maşallah sercana  :nazar:
dişleride altılamışınız.bizimde son dişler mahvetmişti,
anane,dayı merak ediyordur şimdi sercanı,dört gözle bekliyorlardır
anne de der inşallah canım bizim efe daha baba mama da demiyor inek:)))
2 defa mı ne dedi,bide dede dedi geçen okadar,öyle çığlıklar atıyoruz
demek sana mamm diyor  :ehi:
bu arada geçmiş olsun canım.
dediğin gibi biberonun başlığı 0 aylık memeyi bırakmasın diye 0 aylık veriyorduk.e 8 aylık oldu
sıkılmış olabilir zor çekmekten.bi tanesinin deliğinide makasla bayağı bi büyütmüşüz.onuda istemiyor.

dilek gözünüz aydın canım
iyi yaptırmışsınız,dedim ya bizde sünnet olduktan sonra çok rahatladık
inşallah iskenderde rahatlar yavrum nasıl rahatlamıştır şimdi
sen nasılsın?bulantıların devam ediyormu?

ayşecik geçmiş olsun canım
dördüncü dişinizde hayırlı olsun canım

gülşah siz nasılsınız?
hiç bahsetmemişsin  :muzz:

ay büşra alemsin hiç gülecek halim yoktu  :ehi:

kızlar bize gelince bizde haftasonu 4.dişimizi patlattık  :occasion5:
emekleme tam gaz devam ediyor.daha tam konuşamıyoruz ama sesler çıkartıyoruz çığlıklar atıyoruz bol bol
efeye babaannesi ile dedesi bakıyor şimdi.dedesi hergün yürütüyor,pek hoşuna gidiyor
şimdide oturmak istemiyoruz:)))
Allah razı olsun babannesi güzel bakıyor oğluma
da kızlar ben efeye özel çorba yapıyorum,tuzsuz salçasız,süt vermiyoruz 1 yaşına kadar sizde biliyosunuz.
şeker,bal,çikolata yasak.bugün sütü içirirken yakaladım,bi hoş oldum anlatamam.
aman anne vermiyoruz daha süt demekle yetindim.öyle mi dedi ama eminim düşünmüştür amma da huylanıyorsunuz,herşey de yasak olurmu?siz nasıl büyüdünüz bişey oldmu diye düşünmüştür  :dontknow:
sütte soğuktu ayrıca,dolaptan yeni çıkarmıştım  :'(
çok sıkıntı oluyor.söylesem olmuyor,söylemesemde olmuyor.ne zormuş
canım sıkıldı sabah.napıcam bilmiyorum.şu 4 ayı bir atlatsaydık az.
eskilerle yeniler çatışıyo gibi oluyo,yada siz öyle mi büyüdünüz.sizde bişey çıktı mı oluyor.
bide kızlar ben yemek olarak sadece sebze çorbası,tel şehriye çorbası birde mercimek çorbası içirebiliyorum.
tarhanayı ve yoğurtlu çorbayı yemiyor.hergün 2 defa çorba içiyor,öğlen ve akşam.dönüp dolaşıp hergün aynı menüyü yiyor.mesela bugün öğlen sebze çorbası yiyecek.(brokoli,pırasa,bulgur,kıyma,bezelye,patates,havuç)akşamda tel şehriye yapıcam,e yarın öğlene mercimek yapsam akşama ya sebze yada tel şehriye yapmak zorunda kalıyorum.
napabilirim?ne verebilirim şaştım,kayınvalidemler bizde kalıyor,bizde bakıyorlar.onların yanındada iyice stres oluyorum.yine mi bu çorba yada tuzsuz salçasız yemez bunu diyorlar.(aynı şeyi babam,yengeme diyordu.hergün sebze çorbası bırakırdı anneme.babam yine mi sebze çorbası derdi)ama napabilirim farklı bir menü olsa?
arada birde köfte ile tavuk haşlayıp veriyorum okadar yani.birde yediklerimizden tuzlu salçalı da yapsam
ekmeği suyuna batırıp veriyorum tatsın diye.
ne yapabilirim kızlar iyice stres oldum?

Balböceği

03 Ekim , 2011, 18:07:08 #5947 Son düzenlenme: 03 Ekim , 2011, 18:13:48 ßăʟßöƈεğἶ
Selam kızlar bız tr'deyız cok sukur hersey yolunda..
oglumun hıc agzına bakmazdım yanı acıp ıncelemezdım..
benım bıldıgım kadarıyla genelde once alt ve ust sut dıslerı cıkar..
ıkı gun once agzını bı actımkı ne goreyım dıslerı cıkmıs ama (Yan kesıcı)
ust  dıslerı kocaman olmus..
:-ooo :-ooo :-ooo cok şaşırdım vesselam...
Ben cıkıyorum yıne gelırım  :love3:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

♥ღвüşяαღ♥

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 03 Ekim , 2011, 18:07:08
Selam kızlar bız tr'deyız cok sukur hersey yolunda..
oglumun hıc agzına bakmazdım yanı acıp ıncelemezdım..
benım bıldıgım kadarıyla genelde once alt ve ust sut dıslerı cıkar..
ıkı gun once agzını bı actımkı ne goreyım dıslerı cıkmıs ama (Yan kesıcı)
ust  dıslerı kocaman olmus..
:-ooo :-ooo :-ooo cok şaşırdım vesselam...
Ben cıkıyorum yıne gelırım  :love3:

Canım benim arada uğra özletme kendini edoşum :opucuk:
Bu arada hayırlı olsun keskin inciler :k06: Bebekten bebeğe farkediyo canımm :icon_thumright:
herkese hayırlı akşamlar bn kaçar bu saatte markete gitcez :tongue3:
:wave:

Balböceği

03 Ekim , 2011, 21:19:06 #5950 Son düzenlenme: 03 Ekim , 2011, 21:23:40 ßăʟßöƈεğἶ
Cok saol kevser deyzesı  :opucuk:
Busra'm cok saolasın annemın netı bozuk cok ugrastım bı baglanıyoruz bı kopuyoruz  :-\
Modemde sorun var sanırım.. :dontknow:

Gül'um bız ıyız sukur masallah sercan'a  :nazar: bız ıkılemısızz yakında sercan'ı yakalarız  :ehi:

Dilek cok sevındım canım yaa masallah iskender'e erkek olduk desenıze yerım ben onu  :nazar:

Bizdende bılgı vereyım buraya gelınce ıstahımız daha cok acıldı  :nazar: :k06:
beyfendıydı dahada bı beyfendı oldu.. yabacı ortamda daha bı akıllı uslu  :nazar:
Kalabalıkta yanımda oturuyor oyuncakla yada baska bısılerle oynuyor ..
ayaga kalkıyor ayakta duruyor ama cesaretı yok  :ehi:
Kimseyi yabancılamıyor sankı kırk yıldır tanıyormus gıbı davranıyor  :k06:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

EDACIM SENI GORMEK NE GUZEL CANIM  :opucuk:
ANNECIGIN YANINDA OLMAK NASIL OZLMINIZI GIDEREBILDINIZ MI
TOSUNCUK NASIL ANNEANNESINI SEVDIMI
HIRA KISKANIYOR MU HAKANI 

**Gül**

Ayse maasallah size.  :nazar: Demek 6.5 aylik oldunuz. Abla olmus minik hanim  :k06: Hastaliginiza uzuldum  :( Cook gecmis olsun insallah biran once atlatirsiniz Ogrendiklerine de maasallah. Onlarin cogunu biz yapamiyoruz hala  :laughing7:

Edaaaa iyi tatiller olsun. Maasallah Hakana demek beklenmedik disler cikardi. Bunlarin isine akil ermezki zaten  ;D Oyyy yerim onun beyefendiligini ben. Bol bol hasret giderin annenle  :love9:

Gulsah ve Busra Cee deyip kaciyorsunuz  :director: :director: olmuyor boyle olmuyorrrr  :caca:  ;D ;D Hele anlatin fistiklari iyilermi  ;)

Dirim Efeninde 4. disi hayirli olsun. Darisi 20 lik dislerine olsun   :nazar:
Evet canim bekliyor herkes bakalim. Sercanla nasil olacak  ::)
Canim isin biraz zor calisip herseyiyle sen ilgilenemedigin icin ufak tefek puruzler cikabilir  :'( Ama ne yapacaksin cok sIkma kendini. Su birkac aydan sonra yeme icme problemide kalkar insallah. O zamana kadarda incitmeden halledersiniz  :opucuk: Sut icin cok endiselenme birkac seferden sorun cikmaz. Iki sakincasi var inek sutunun biri demir eksikligi yapmasi ki bu surekli beslenmeler icin tek seferde olmaz boyle birsey digeri de alerji riski yuksektir. Eger bir belirtisi de olmadiysa alerjisi de yoktur. Haa ama soguk olmasi konusunda birsey diyemeyecegim pek iyi olmamis  :honk: Soylemekle de iyi yapmissin kibarca. Daha dikkatli olur belki.
Yemek konusunda ise Sercani soylemek gerekirse 4 ayliktan basladigimiz icin ek gidaya simdi herseyi yiyebbiliyor. bende cok esirgemiyorum yasaklilar haricinde. Bizim yemeklerin tadida daha cok hosuna gidiyor sipanin  :laughing7:
Ama tabi sana ver diyemem nasil rahat ederse icin oyle davran. Eger salcasiz baharatsiz vereyim diyorsan birkac oneri verebilirim
Makarna : kucuk boncuk makarnalari haslayip yogurtlu verebilirsin. Yada domates soslu. Ben biraz domatesi kavuruyorum altini kapatirken biraz krem peynir koyuyorum. Makarnayla karistiriyorum seviyor. Kucuk oldugu icin yutmada da sorun yasamiyor cignemese bile
Pilavlardan verebilirsin. Bulgur pirinc. sadede zorlanirsa yogurtla karistirabilirsin.
Yemeklerin suyuna minik ekmekler bandirabilirsin
omlet yapabilirsin.
Balik mutlaka vermelisin. Zeka gelisimi icin cok onemli biliyorsun. Firinda veya izgarada.
Firinda tavuk patates domates yapabilirsin
Kofte yapabilirsin baharatsiz
Et yada tavuk sote yapabilirsin
Bak birsuru ogun oldu bile  ;) Bunlarin yaninda vaktin oluyormu bilmiyorum ama kendi yemeginizi yaparken ayni yemegi onun icin salcasiz yapabilirsin. Domates kullanabilirsin salca yerine
Ilk baslarda zorlama yedigi kadar yedir birkac denemeden sonra alisir daha cok istemeye baslar. Bu arada Tarhanayi birde etli koyu kivamli ekmek dograyarak denesen. Sercan oyle sevdi ancak. Tabi bizimkinde salca yine var  ;)

Aklima gelenler bunlar canim simdilik. Insallah isine yarar  :opucuk:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Çok sağol gül deyzesi .. internetimiz sorunlu  :cildir:
Kusura bakmayın fazla takip edemiyorum sizi  :'( bir mesajı bile zor yazıyorum.

Balböceği

Yemek konusu gül çok güzel açııklamış  :icon_thumright:
Hakan maşallah hiç ayırt etmez  :nazar: domatesli  makarnayı çok seviyor
boncuk makarnayı tercih ediyoruz tabi  :k06: tavuğun her türlüsünü yiyor
Tarhananın içine biraz pirinc ve tavuk ekl,yorum öylede yapabilirsiniz.
Yada biraz un kavurun tavuğun suyunu ekleyın akabinde tel şehriye ve tavuk ekleyın
birazcık nane ohhhh mis gibi ... azıcıkta icine ekmek doğrayın yada ekmek sevmiyorsa
robottan gecirin öyle koyun ekmeği..Çorbaların yanında yada ikinci ögünde katı olsun demi.
Fırında tavuklu patates yapıyorum yada pilav, bulgur pilavı falan tabi meyveleride eksik etmiyoruz..
Sabahları zaten yumurta peynir kahvaltı falan  :k06:
Zamanla ne kadar yararlı bilgiler öğrenmişiz  :icon_thumright: