2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

dilengisk

peki gunde 500 ml anne sutu alıo mu diolar ya en az 500 ml anne sutu yoksa yerini devam sutuyle tamamlayın

sanırım accık toparlayınca oglusum da duzelecek teyzesi insallah valla direndim mumkun oldugunca ama o kazandı emmeyi bıraktı nietim 2 yasına kdr emzirmekti sozde hahahahah avcumu yaladım

**Gül**

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 05 Eylül , 2011, 13:58:51
Oy kurban olurum seni verene, masallah cok guzel .. gozler falan   :nazar: :nazar: :nazar:
gul oralar sogukmuki  :icon_scratch:

Eda teyzemiz  :opucuk: :opucuk: :opucuk:
Edacigim buralar hep soguk. yazin en sicak gunu bile 22-23 dereceyi zor goruyoruz o da 2 gunden fazla surmez. Yaza hasretiz biraz :'(
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Tesekkurler teyzeleri  :opucuk: :opucuk:
Dirim maasallah oglusuna. Yedikleride kilosuda iyi. Dahada istekli yer insallah. AMa nolur etrafin dediklerine cok takilmayin yaa. Falanin cocugu tombul Filanin cocugu daha cok yiyor diyenlere bakmayin. Onlarin ne kadar yemesi gerektigini doyup doymadigini en iyi siz bilirsiniz. Ki ne Iskender nede Dirimin bebegi zayifta degiller maasallah  :nazar: Sercanin kilosu ust sinirlarda gelisim tablosuna gore o halde bile gecen gun kadinin biri diyor ayyy zayif kalmis bu cocuk diye. Eger inanacak olsam uzulmeye hemen sebep iste. Anlamiyorum bu insanlari ne anliyorlarki boyle yaparak. Ben Sercanin gelisiminden memnunun suphem de yok ama biraz endisem olsa hemen koruklemis olacak. daha kac aylik oldugunu bile bilmiyor yuzume karsi cok zayif diyor. Daha yuruyemiyormu diye aciyan gozlerle bakiyor. Tovbe tovbee  :violent1: :violent1:

Dilek denemeye devam edersin yine Ama olurda tamamen birakirsa da cok uzulme olurmu. Cok sukur ilk 7 ay verebildin en azindan. Tamam istedigin kadar emzirebilseydin daha iyi olurdu ama olmayinca da kendini yipratma bu konuda. Vardir bir hayir. Belki mamaya cabuk alisir Daha da duzenlesir yemeleri ve uykulari O da sende rahat edersiniz. Ki mamalar da simdi anne sutune cok yakin hazirlaniyor. Ek gidalariniz da var tamamlarsiniz acigi. Bize baksana dogdu dogali mamayla gidiyoruz ama cok sukur sagligi gelisimi hareketleri herseyi iyi simdilik cok sukur
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Bu arada dun 3. disi de patladi Sercanin  :hello2: Dis gorunmedi henuz ama birkac gune gelir herhalde.Ama tum huysuzlugu ustunde uyuyamiyor uyumayinca daha huzursuzlaniyor. Agamsin pasamsin diye pofpofluyorum her an. Ama agrisi var galiba yavrum aglarken kulagina vuruyor pat pat diye  :y25: Bunlari da bir atlatsaydik kolaylikla 3 hafta olmadan 3 tane dis cikarmis olacak. Yine iyi dayaniyor yavrum  :sad1:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

sercanımıza maşallah kırkbir kere onlar bzden daha dayanıklı bakma aslında bakalım biz ne zaman patlatıcaz dişleri hayırlısıyla huysuzlugu var ama hastalıktanmı diştenmi belli degil

mamaya alışsa bari bana da kolaylık olur az biraz de sevmedi simdilik denemeye devam tabiki

etraf o kdr cok konusuo ki ozellikle bnm kaynana onun yuzunden hasta oldu yavrum ben ustunu gydrdim ruzgarlı die o soydu bırak alışssın bırak alışssın die al işte takmiim kendi bildigimi okiim diorum ama arkamı donuyorum soymus cocugu delirrtti iyice zaten e bana bi o yetio da artıo valla

off ooffff

dilengisk

ogluma bugun tarhana yaptım etli erişteli sevdi valla teyzeleri yarında yedirsem aynı corbayı bişey olurmu sizce bide yogurt yemedigi zaman alternatif ne vermek gerek ?  emziriyodum aramıodum alternatif de smdi mamamı vermeliyim ki bilemedim

veliff

merhaba kızlar nasılsınız? saolun merak etmişsiniz bizi biz iyiyiz çok şükür ateşimiz 2 gece sürdü bitti inş tekrarlamaz bende düne güne daha iyiyim..
bugün temizlik vardı annemin kadını geliyo ilk defa annemsiz geldi annem trabzonda ablamın yanına gitti..
ama talha saolsun burnumdan getirdi!! ilk iyiydi öğlen 2 saat yattı uyudu bende mutfağın raflarını fln sildim epeydir yapamıyodum sonra bi kalktı bi daha uyumadı tmm uyumasın da uslu uslu otursun yokkk!
gene noldu bilmioyorum bu ara tozuttu bi dk durmuyo al beni kucağına gezdir alıyorum hadi susun diye yoksa patlicak ağlamaktan yok gene susmuyo 2 dk sonra ağlıyoo tekrar ayy öldüm öldüm.. babası geldi şimdi markete gittiler az nefes alim yaaa..

dilekcim cnm üzüldüm emme işine ama kızların dediği gibi olmayınca olmuyo ki sen ne kadar uğraştın bazısıda reddediyo işte bnmkide aşırı düşkün mesela ortası yok sanırım bu işin :P ek gıda işide düzene girer inş sen bakma internette şu kadar ver bu kadar yedir demelerine çocuğun ne kadar hangi sıklıkta yiyosa öyle ver gelişimi iyi gittiği sürece problem etme bnm oğlum az yiyo diye.. her çocuğun bnyesi farklı işte.. sebze çorbası yemedi mi tarhana yap bak sevmiş bi kaç gün onu ver sebze çorbasını sonra tekrar denersin ara vermek iyi oluyo mutlaka bi düzeniniz olur kendinize göre.. yoğurt yerine bilmiyorum ne yedirebilirsin? ben muhallebi bile vermiyorum mesela akşamları, ikindi öğününde verilmesi gereken yoğurdu yatmaya yakın veriyorum çünkü zaten erken yatıyo akşam öğünü ortadan kalkmış olmasına rağmen alması gereken  kiloyu alıyo.. yani diyceğim sen oğluna bak başkalarını boşver az da alsa kilo sağlıklı olduktan sonra bişicik olmaz cnm :)

gülll serrcan çok tatlıııı  :nazar:  :nazar: diğer sitede yazmışsın ama sonradan gördüm  dediğim gibi talhayla boğuştum bugün hep  :cildir:

dirimcim sende boşver kaynananın teyzesinin torununu  :k06: sağlıklı şeler yesin sağlıklı büyüsün oğluşun..
bizimkilerde tombul çocuk severler hep yedir deyip duruyolar ama yediği kadar :)

edacım siz napıyosunuz hakancım nasıl?

♥ღвüşяαღ♥

Slm kızlarr :hello:
Çok şükür biz iyiyiz hafif hafif hırıltılarımız var onuda 9unda kontrolümüz var o zman anlarız.Kızlar İclal 6 buçuk aylıkken 8500 dü şimdi 8 buçuk aylık 8600 yani pek bi değişiklik yok ek gıda bize pek yaramadı :sad1:ama çok üzülüyorum her yemek vaktinde ağlama krizleriii :cildir:Kızlar dua edinde 9 unda bi pürüz çıkmasın tekrar yatmayalım hast ye :amin:

dirim

dilek canım bizimki 500 ml alıyordur heralde.özellikle gece alıyor bizimki
anne sütü yerine devam sütü yada aptamilin muhallebileri var devam sütü ile yapılan
biraz sulu yapıp biberonla versen?sevmiyormu?
gece tahıllarını almış eşim 2-3 defa anca verdim.sevmedi bizimki.biraz sulu yapıp biberonla verdim yoksa
kaşıkla istemiyor.birde dilekciğim bizimki tel şehriye çorbasını geçen yaptım sevdi,domatesli kıymalı,piştikten sonra çatalla az ezip veriyorum.sulu olduğu için sevdi.sebze çorbası yapıyordum,dün içindekileri azalttım,kabak,patates,kıyma,bezelyeden yaptım onuda yedi,farklı vermek lazım sanırım sıkılıyorlar.mercimekten sıkıldı bizimki,bide un çorbası denicem tavuklu sever belki.sende dene
,inşallah düzelir.

gül öyle işte,dünde kayınvalidem çok yemek veriyorsunuz obez olur daha küçük diyor
benim iyice kafam karıştı.dün saat 12 ye kadar sadece anne sütü ve kahvaltıyla durmuş.12 de  1 tane armut yedirmiş.4-5 e kadar bişey yememiş.az verin diyor.az verirsek nasıl kilo alıcak anlamadım  :dontknow:
şuan tek sıkıntım bu,zaten zor yiyor,yemiyor diye üstelemiyorlar da
bende eşimde yediriyorduk bişekilde,biz toparladık kilosunu derken zayıflayacak yavrum
sercana maşallah canım  :nazar:
3.dişinide patlatmış,bizimkide 3.dişini çıkartacak,gece zor uyuyor
huzursuz,salyasıda akıyor  :muzz:
sizinki 3 haftada mı çıkardı,yavrum benim nasıl canı yanıyordur  :(

elif öyle zamanlarda durmaz zaten
misafirde yada biri geldiğinde işin olduğunda
durmasını istediğinde :aferin:

büşra inşallah düzelir yavrun :amin:
bizde de ağlama krizleri,bir ayağıyla beni ittiriyor,sağa sola dönüyor
okadar hareketlendilerki

Balböceği

Hepinize kolay gelsin kizlar  :love9:
Masallah sercan'a  :nazar: :nazar: :nazar:
Aranizda en gec bizimki cikaracak galiba  :k06:
Hakan'da iyi elif deyzesi  beni pesinden cok kostuyor bazen girsemde
okuyamadan cikiyorum  :-\ bu aralar cok yorgunum  :sad1: kendimi hic iyi hissetmiyorum  :(
Cok sukur yemesi iyi o yedikce ben seviniyorum  :love9: :love9:

Elif'cim siz nasilsiniz talha pasam ne yapiyor disleri cikmismiydi  :k06:
valla unuttum eger ciktiysa  :sad1: cok cok gecmis olsun bu arada  :opucuk: umarim hersey yoluna girer
acaba bir yeri falanmi agriyorda oyle yapiyor  :sad1: hepimiz anne olduk ama bir yerde insanin eli kolu
baglaniyor allah'im kolaylik versin.  :amin:

Busra sen nasilsin kuzum, iyi olmaniza cok sevindimm Rabbim nazarlardan korusun  :amin:

Gul demek oralar soguk insanoglu yaz olunca serinlik istiyor bi turlu karar veremiyor demi  :k06:

Dilek'cim masallah iskender'e hep boyle yesin kuzucugum  :hungry: :nazar:
kaynanana bisey diyesim gelmiyor aynisi bendede var  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
herseye karisiyorlar seni bilmem ama gecenlerde actirdi agzimi .. ondan sonra rahatladi.
simdiye kadar benim cocugumu senmi buyttun bana akil verme dedim  :cildir:
ogun bugundur sus pus!  :basardim: :basardim: :basardim: :basardim:

Dirim'cim bende tahilli mama almistim sutle yapilan yani devam sutuyle
sevmisti ama tadi cok guzeldi ben bile bayildim biberonla veriyordum  :k06:
Masallah dislerine  :nazar: Bu kayinvalideler hepmi boyle acaba  :cildir:
Genelde bizimki evde oldugu zaman ne diyecegini sasiriyor  :ehi:

Mesela biz 12'de kahvalti yapiyoruz yumurta hasliyorum domates salatalik sofrada ne var
tadina baktiriyorum severse veriyorum sevmezse zaten yok  :nono: eline ekmegi veriyorum
tirtikliya tirtikliya ne yerse  :k06: kahvaltidan 1 kac saat sonra meyveli yogurt
4 5 gibi corba, corba saatine yakin birsey vermiyorum corbayi yesin diye  :k06:
3,4 kepce corba ornegin dun validem tabigi gorunce sasirdi kizim napiyon dedi
bu cocuk bu kadari yermi dedi, yer yer dedim  :ehi: masallah banamisin demedi.  :nazar:
corbadan bi kac saat sonra meyve falan yatmadanda mama.  :nazar:

Kizlar mesajlarinizi gordugum kadar cevapladim umarim yazamadiklarim k. bakmayin  :flowers:

veliff

edacım çok sağol cnm. yok yaa bizdede diş miş yok hakanla aynıyız belirtide yok  :-\
ne biliyim niye yapıyo bana yapışmış durumda bu ara.. şuan iyi mesela kendi kendine bişilerin peşinde sürünüyo  :k06: ama belli olmuyo bi anda başlıyo ağlamaya..
eda 3-4 kepçe dediğin bildiğimiz 3-4 kepçe mi  :dontknow: şaşırdım valla ben bi kaseyi zorla içiriyorum seninkini iştahı yerindeymiş :) bnm kayınvalidemde bazen arada işte şöle yapsan böle yapsan yok geçen doktorlardan şunu duydum diyo ama cvp vermemi beklemeden kaçıyo..
bende zaten cevap vermiyorum hıhı deyip geçiyorum yapımda yok ne kadar sinir olsam da o an asla cvp vermem tatsızlık olmasın diye..
ya bide kızlar aklıma glmişken sorim sizin bebişleriniz çok terliyo mu talha sırılsıklam oluyo yaa gün içinde 2 dk sürünsün alnından damla damla ter akıyo  :ehi:
büşracım tekrar geçmiş olsun sizede tekrarlamaz inş cnm  :flowers:
dirimcim sizinde 3. dişiniz hayırlı olsun cnm  :nazar:

Balböceği

Bizim disler kabarik ama birsey gozukmuyor..
sabah cok iyidik dun biraz keyfi yoktu simdi burnu falan akiyor hafif atesi var anlamadim birden bire ne oldu  :(
evt 3-4 kepce normal yemek tabaklari varya onunla bir yemek yiyor bugunlerde istahi yerinde  :nazar: :ehi:
onun icin validem sasirdiya zaten .. bide hemen arka arkaya birsey vermiyorum corba zamanina kadar ac duruyor corbayi gorunce heyecanlaniyor  :ehi: :ehi: :ehi: bas bas bagriyor..  :k06:

veliff

ee sende çocuğu aç bırakıyomuşsun tabii galeyana gelir yer 2 tabak da olsa :P
diştendir belki baksana kabarmış diyosun inş önemli bişiyi yoktur çok sürmeden patlatır dişlerini...
bizde kabarıklık bile yok..

♥ღвüşяαღ♥

Sağolun kızlar :flowers:
bütün bebişlere maşallahh :nazar:
Rabbim hastalıklarını göstermesin inş :amin:

Balböceği

Alıntı yapılan: veliff - 06 Eylül , 2011, 16:22:33
ee sende çocuğu aç bırakıyomuşsun tabii galeyana gelir yer 2 tabak da olsa :P
diştendir belki baksana kabarmış diyosun inş önemli bişiyi yoktur çok sürmeden patlatır dişlerini...
bizde kabarıklık bile yok..
iyide yine ayni 2 3 saat sonra veriyorum demekki iyice acikiyor koca gobus..
verdigimde yiyor ama gonul boyle daha iyi  :ehi:

Bu arada cok kotu nezle oldu nasil burnu akiyor halsizzz  :crybaby2: