2010 Aralık- 2011 Ocak - Şubat Annelerinin Buluştuğu Nokta

Başlatan sevdenur, 23 Nisan , 2009, 15:30:19

« önceki - sonraki »

Balböceği

dilengisk

dun geceyide cok zor gecirdik kızlar yaaa bi gr emmedi yemedi aksam ustu yedigini kustu emmedi 3 gundur die sutum de gitti bırakıcak memeyi bzmki belli cok moralim bozuk 12 saat hicbişey yemeden durdu bu cocuk biberonu da almıo delircem kızlar memeyi bıraksın istemiorum hepiniz biliosunuz nasıl ugrastıgımı emsin die bu kadar emege yazık yaaa gece kac kere kalktı bi kerecik bile emmedi gunduz de uyutmaya calıştıgımda bi memeyi birazcık emdi bıraktı napacagımı sasırdım

bayram agır darbe yaptı bize valla  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

Balböceği

Allah yardimcin olsun canim ya  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

insallah birakmaz annesi  :amin:

dilengisk

dun gece de emmedi bitti bizim olayımız 7 ayımızın bittgi gun emmeyide kesti  iştahı da iyice azaldı dun sabah kahvaltı yaptı ogleden snra meyve yedi aksam da corba araogun falan hakgoture... 3 ogunle buyurmu cocuk yaaa kitlio agzına mumkun dgl bişey veremiorum suzuluo gozumun onunde delircem yaaa cok moralim bozuk arkadaslar yaaa  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

muhtemelen disler yuzunden ama dis cıkaran cocuk yemek yemek istemezmiş ama memeye daha duskun olurmus bnmki ikisini de istemio acaba sutumun tadında mı bozukluk var anlamıorum ki e emmio die azaldı da milumil varmıs istahsız cocuklar icin biberon maması denediniz mi hic?

Lă_Tăhzen!

GEÇMİŞ OLSUN DİLEK'CİM
BEBEKLERDE DÖNEM DÖNEM BÖYLE ISTEKSIZLIKLER OLABILIYOR HEMEN UMUTSUZLUGA DUSME
AMA OGLUNUN SIKINTISI BUYUK BIR IHTIMAL DİŞTEN
HER BEBEK AYNI OLMAZ BAZI BEBEKLER MEMEYE DUSKUN OLURKEN BAZISIDA REDDEDEBİLİR
BENIM KIZIMDA SANCILARINDAN  BU DIS CIKARMA DÖNEMLERINDE HEM YEMEK YEMEYI HEMDE MEMEYI HERDEFASINDA REDDEDIYORDU
BİBERON MAMASI DENE AÇ KALMASINDAN İYİDİR AMA MEMEYIDE HERDEFASINDA VER AGZINA 

dirim

kızlar çok üzüldüm,hasta olan bebeklere rabbim şifa versin
inşallah tez zamanda düzelirler.

edacım valla bende sinir oldum,iyiki su çiçeği geçmedi,küçücük bebek
perişan olurdu yavrum:(

gülşah canım biz hergün bıldırcın yumurtası veriyoruz.
doktorumuz verin bişey olmaz dedi.biraz sulandırıyoruz
yoksa yemiyor,kahvaltıyıda zor yiyor sıpa:(

gül canım resmini tekrar koyayım oğluşumun
sizinkileri de merak ediyorum ama hiç görmedim
dilekciğim yavrun çok tatlı maşallah  :nazar:
çok tatlı bakıyor  :flowers:

dilengisk

emmeden gecen bir gece daha... bi zahmet 90 cc mama icti sbh da kalkınca bi 60 verdim ama snra kahvaltıda isteksizdi ya su milupanın sitesinde öğünlerle ilgili dioki gece kalkınca 150- 180 ml mama uyanır uyanmaz 150-180 cc mama kahvaltı 150 ml mama ila hazırlanmıs işte icine pekmez tahıllı ballı kahvaltı 3 kasık peynir ... 1,5 saat snra meyve ondan 3 saat snra corba 4 te 180 cc mama veya yogurt saat 7-8 de muhallebi gece yatarken 180 cc mama....

bnm oglum bunların 5 te 1 ini bile tuketmio anlamadım bu bebeklerin midesi bu kadar buyuk dglki kızlar siz uyabiliomusunuz?

sizin porsiyonlar nasıl mesela sabah ne kadar kahvaltı yiyo corba ne kadar yiyo?

bu arada dirimcim cok tesekkurler bnm oglan hep bole muzur bakıo acaba bugun annemi yormak icin ne yapsam bakısları...

la tahzen sagol cnm hala gecmedi huysuzlugumuz valla bnm oglan gitti yerine baska cocuk geldi sanki herseyi degişti nasıl eski halimize doncez bilmiorum

edacım valla bıraktı bence memeyi zaten sabah sagmaya calıştım 15 saat emmedikten snra 60 ml cıktı sutum:(  su aman bişey olmaz bırak hasta olsun bunyesi guclenir mikropla cocuk buyur diyenlerden nefret ediorum sanki bizle beraber onlar cekiyo gibi bi de ahkam kesiolar gerzekler....

elifcim talha nasıl oldu iyileştimi gerci o iyileşecek die sen mahfolmussun sen nasılsın toparlayabildinmi? gecmiş olsun size de

**Gül**

Dilek canim uzuldum durumunuza. Neden yemiyorki acaba pasamiz  :sad1: Dedigin gibi dislerden mi acaba. Insallah biran once atlatirda eskisinden daha iyi yer.  :amin: Bu donemde icmesede yine de sutunu sagmaya devam et Dilekcigim. En azindan emmediginden sutun cekilmez de Iskender duzelince emmeye devam eder. :aferin: Bu arada yazdigin mama miktarlariyla hemen hemen uyusuyor bizim mamalar. Dogdugundan beri duskun bizimki  :hungry:  :D Ama her bebek bir olmuyor iste. Kimine az yer yeter kimi cok yer eritir. Gelisimi iyise cok da sorun etme canim. Birde yedikleri saglikli besleyici olsun yeter. Boylarina bakmiyorlar yemem deyince yemiyor bu keratalar  ;)

Talha ve Iclal nasil oldular acaba  :icon_scratch: . Insallah onlarda iyilesmislerdir.  :amin: Elif ve Busra gelince guzel haberlerinizi verin bekliyoruz.

Nurcugum seni buralarda gormek ne guzel  ;) her zaman bekleriz  :D

Eda o adama bende sinir oldum yaa Ne demek bulassin ne olacak. Bile bile kim hasta eder cocugunu  :violent1: :violent1: :cussing: :cussing: Hakan pasa iyi olsunda onlarda konussun konussun dursun

Dirim tesekkur ederim canim fotograf icin maasallah oglusuna o da cok tatliymis. Allahim sizlere bagislasin onu hep. Bizim vardir biryerlerde fotograflar ama tekrar koyayim son hallerinden
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

**Gül**

Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

dilengisk

gulcum yerim senin o kara kuzunu kırkbir kere maşallah nasıl da bilincli bilincli bakmıs anlamlı bakıslar

nasıl buyuduler yaaaaaaa  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

sanırım ben ogluma anne sutu diye direte direte kucuk mideli yaptım sırf emsin die bazen corbasını vermedim oglun atladım aman yeterki emsin ac olursa emer die... e sonuc memeyi bıraktı ve midesi kus kadar pufffffff:(

masallah kara kuzuna hep istahlı olsun yormasın annesini inşallahh

dilengisk

05 Eylül , 2011, 13:12:22 #5845 Son düzenlenme: 05 Eylül , 2011, 13:14:12 dilengisk
e kac kilo sercan paşa bu arada?

**Gül**

Dilekcigim uzulme boyle de dusunup kendini suclama. Zaten anne sutu alan bebek 6 aydan sonra basliyor ek gidalara eee sizde 7 aylik oldunuz daha yeni. Bundan sonra daha duzenli olur yemeleri. Bize bakma sen Sercan anne sutu almadigi icin cok erken basladik ek gidaya 4 aylik olmamisti daha. o surec uzun oldugu icin simdi herseye alisti. Iskender yeni basliyor bak gor annesi birkac aya kadar maasallah ogluma herseyi yiyor diyeceksin insallah. Tabi bu arada her zaman yaptigin gibi yilmadan devam etmen lazim. Sercan ilk baslarda sevmedigi cogu tadi simdi bayila bayila yiyor. yemiyor diye birakirsan hic yemiyorlar. ve senin bu konuda birakacagini hic sanmiyorum  ;)
7 aylik kontrolde 9.340 gr di 8.ayi bekliyoruz tekrar.#

Dilek teyzesi sen  o bakislari birde yaramazliga giderken gor :k06: maasallah tum bebislere gozumuzun onunde buyuyorlar  :nazar: :nazar:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

Balböceği

Oy kurban olurum seni verene, masallah cok guzel .. gozler falan   :nazar: :nazar: :nazar:
gul oralar sogukmuki  :icon_scratch:

dilengisk

biz 7+5 iz ve bi zahmet 8 in az ustundeyizdir bakalım carsamba kntrole gtcez

dirim

gül kırkbirkere maşallah  :nazar:
oğlun çok tatlı,kilosunada nazar değmesin,maşallah  :nazar:

dilek canım ben bizimkini anlatayım sana
bir kere hiç mama vermiyoruz,150-180 cc az mı çok mu bilmiyorum
biz sabah yarım kibrit kutusu peynir,2 zeytin,1 tatlı kaşığı pekmez,bir tane bıldırcın yumurtasıyla kahvaltı yapıyoruz.haftaiçi ise 2 saat sonra felan sağdığım 100 cc kadar sütü içiyor,2 saat sonra(ortalama)meyve(1 tane armut veya bir tane muz veya bir tane şeftali,2-3 saat sonra sebze çorbası(kaç cc gelir bilmiyorum ama bir yemek tabağına yakın,zorla yediriyorum fazla geliyor sanırım,içine ekmek doğramıyorum.
3 saat sonra kadar yoğurt(hazır yoğurt,sütaş babymix)akşamda yatmadan önce çorba
muhallebi yapmıyorum,bi tane milupa gece tahılları aldım ama 2-3 defa yaptım
genelde 2-3 saatte bir beslemeye çalışıyorum ama zor yiyor bazen,dün kustu mesela,çok geldi
anlamıyorum az mı çok mu?2 saat değilde en az 3 saat geçmeli bence
bugün mesela öğlen 12 ye kadar sadece kahvaltı ve 100 cc anne sütüyle durmuş
ben olsam araya bide meyve sıkıştırırdım.sanırım kalorisi az besinler veriyorum,
muhallebi,mama,ekmek içi bunlar daha mı iyi kilo aldırır acaba
bizimki 7 aylıkken 8600 çıktı.oda benim zorumla,kayınvalidem bakıyor
o benim kadar sık vermiyor.8 aylıkken 9 kilo bi olsaydık,olacağımızı pek sanmıyorum
az yemeye başladık,eşimde çocuğu bi rahat bırak diyor:(
kayınvalidem ise sürekli bana teyzesinin torunu herşeyi veriyomuş bi kiloluymuş ki deyip duruyor:((
vizdan azabıda çekiyorum
dilek senin yavrun hasta ondan iştahı az
ama dediğim gibi bende okadar vermiyorum