09 Mayıs , 2024, 21:42:36

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Kizlar Hormon sonuclarimi bugün aldim ama ...

Başlatan >Gülbade<, 22 Nisan , 2009, 14:51:26

« önceki - sonraki »

>Gülbade<

.... randevum taaa cuma, ben sabredemiyorum. okuyorum okuyorum da anlamiyorum sonucu bi türlü, internetde arastiriyorum bisey bulamiyorum buldugum zamanda da anlamiyorum :sad1:

sonuclarim söyle:

TSH 1.93
FSH 6.3
LH 19.5
ESTRADIOL 44.66
PROLAKTIN 403

sizce ne normal ? Hangisi fazla? Normal degerler kac olmasi lazim??

Öpüyorum size cok :love9: :love9:

BEYAZ_KELEBEK

>Gülbade<

:k06: :k06: bende anlamiyorum  :k06: canim sagolsun canim benim

eylülüm

slm canım LH YÜKSEK GİBİ tabii bu referans aralıklrı her labaratuvara göre değişiyo.elindeki sonuçların yanında normal değerleri yazmıyomu peki?ordanda sonucu kestirebilirsin ben eski sonuçlarıma baktım ama bunlarla bağlantılı değil sadece lh hormonu aynı gibi odadüşük gibi görünüyo ama tam bişey bilmiyorum yinede  :dontknow:  ;)

isome

Alıntı yapılan: Gülbadem - 22 Nisan , 2009, 14:51:26
.... randevum taaa cuma, ben sabredemiyorum. okuyorum okuyorum da anlamiyorum sonucu bi türlü, internetde arastiriyorum bisey bulamiyorum buldugum zamanda da anlamiyorum :sad1:

sonuclarim söyle:

TSH 1.93
FSH 6.3
LH 19.5
ESTRADIOL 44.66
PROLAKTIN 403

canım benim eylülün dediği gibi lh yüksek gözüküyor normal değeri 2-15 arası bendekine göre bide prolaktin 403 mü yoksa 4,03 mü çünkü normal değeri 4,76-23,3 buna göre aşırı yüksek eğer 403 ise ki bende 4,03 heralde virgül koymayı unuttun 4,03 isede düşük gözüküyor ama laboratuarın ölçüm yaptığı birimme göre değişir benim dediklerime takma sakın kafanı cuma günü dr la görüşürsün hayırlısıyla canım.

sizce ne normal ? Hangisi fazla? Normal degerler kac olmasi lazim??

Öpüyorum size cok :love9: :love9:

>Gülbade<

eylülcügüm yaninda normal degeri yazmiyor maalesef, pekde anlamadim zaten. internetden bakip durdum biseyde anlamadim ve bulamadim. inan ki merakdan catlayam ben

>Gülbade<

Isomecigim prolaktin deger 403. MIU/L olarak verilmis sonuc olarak yaninda Referans yaziyor ondada 40-530 yaziyor. takmam tatlim kafama, merakimdan soruyorum ben, duramiyorum iste yerimde. sende yasadin mutlaka bunlari ondan anliyorsundur beni

isome

ewt canım çok iyi anlıyorum seni, referance 40-530 arası yazıyosa normal değerdir referance aralığı normal değer aralığını gösteriyor

>Gülbade<

bi tek bu hormonda referans verilmis zaten, diger hormon ölcümlerde hic referans verilmemis maalesef

°♥° b@ş@k°♥°

MERHABA ARKADAŞLAR. BENDE PKO MALESEF. BEN TAM 1 SENEDİR UĞRAŞIYORUM BU İLLET HASTALIKLA. TEK İSTEDİĞİM ANNE OLMAK. İÇMEDİĞİM İLAÇ KALMADI. KLOMENLER GONOPHONELER FARLUTALLAR DELİK DEŞİK OLDU HER YERİM. TESTLER TESTLER.... RAHİM FİLMİ EN SANCILI OLANIYDI.. DERKEN BÜTÜN DEVLET HASTENELERİNDEN BIKIP ÖZEL HASTENEYE GİTTİM. MUAYENESİ 500 TL... BANA HİÇ BİLMEDİĞİM İLAÇLAR YAZDI. ADAM PROF OLMUŞ VE KESİN HAMİLE KALIRSIN DEDİ. ŞEKER İLAÇLARI FALANDA TABİ. MAYISTA BEKLİYORUZ. ALLAHTAN HAYIRLISI DİYORUM AMA OLMAZSA NE OLACAK ONUDA BİLMİYORUM.

benim dünya tatlısı oğlum.. YALÇIN BORAN'IM...

isome

başak aramıza hoşgeldin,bende pko luyum ve ben bu hastalıkla tam 10 yıldır uğraştım ve uğraşıyorumda son 3 aydır bebiş istiyoruz ve tedaviye başladım dr banada şeker ilacı klomen verdi bakalım bu ay bekliyoruz,inşallah Alla-u Teala sanada banada ve tüm isteyenlerede verir hayırlısıyla  :amin: :amin: :amin:

>Gülbade<

:amin:  :amin:  :amin:  :amin:  :amin:  amin tatlim insallah bu ay hep beraber hamis kaliriz

gezegen

28 Nisan , 2009, 14:07:25 #12 Son düzenlenme: 28 Nisan , 2009, 14:15:29 Seda Eren
Gülbadem bende iki ay önce kadın doktoruna gittim. Regli olamamıştım o ay ve muayenede birşey göremeyince bende de hormon testi istemişti yaptırmıştık ve o sonuçlara göre benim prolaktin hormonum 49.3 çıktı ve bu bile yüksek bir değermiş normalde en yüksek sınır 25 felan. Senin prolaktin için yazdığın 403 inanılmaz fazla bir değer ki 100 ve üzeri bir değer olduğu zaman beyinde tümörden şüpheleniyorlar çünkü bu hormonu hipofiz bezleri salgılıyor. Ve 100 olanlarda bile ciddi rahatsızlıklar görülüyor. Bir ihtimal yanlış yazdın sanırım belkide aradaki noktayı atladın. 40.3 olabilir mi? Eğer değerin böyleyse sana bu değerin düşmesi için bir ilaç verecek ve bunu 5 ay kadar kullanmanı tevsiye edecek bir ay ara ver yien bana gel der heralde gerçi her doktorun bu ilacı kullandırma süresi de farklıymış. Bana böyle söyledi birde reglimde düzensizlik olduğu için yasmin doğum kontrol hapı da verdi. Ben iki aydır kullanıyorum düzene girdi. Bu hormaon süt hormonu canım göğüslerindne süt geliyor mu? bende öyle bir sorun yok ama doktorum sormuştu bana. Bu hormon düşmese hamile kalmak zorlaşabiliyor yada hamile kalınsa da düşükle sonuçlanabiliyor ancak çevremde bu hormonu 30 civarında olup, ikinci çocuğuna hamile olan var bazen metobolizmadan da kaynaklamıyormuş ama ilaçlar genelde iyi geliyormuş endişelenme. Ayrıca streste bunun yükselmesinde bir faktör. Gerekli açıklamayı sana doktorun yapacaktır. Ama değerlerine yine bak bana bildir 403 mü yoksa 40.3 mü...

betüs26

sedacım nerlerdesin sen  valla özlettin kendini uzun zamandır görmüyorum

>Gülbade<

Sedacigim sagol cevabin icin,prolaktin 403 dogru ama ölcüm birimi farkliymis verilen degerin, yani normalmis. doktorada gittim zaten, oda herhangi bi sorun olmadigini söyledi