29 Nisan , 2024, 04:01:22

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kızlar yenı tarıfler varmıı (patlıcanlı özellıkle)

Başlatan мiŁenα., 08 Nisan , 2009, 22:58:51

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

kızlar patlıcanla yapılan yemek tarıflerı
        baska tarıflerde beklıyorum :laughing7:

:love9: :love7: :love9:

jale_t.dag

Merhaba cnm ben jale yeni üye sayılılırım daha tanışmadık seninle mmalesef ben 22 yaşındayım 1 yıl olacak mayısta evleneli çocuğum yok :D daha  inş olur. Patlıcan ile ne gibi yemekler istersin söylersen eğer güzel  tarifler vereblirim. sulu mu fırında mı :D

мiŁenα.

valla her turlusu cunku esım ve ben patlıcanı cok sewıyoruzzz :laughing7: :laughing7: :laughing7:jalecımmmm

Zeynep_Sena

bak kofte yapabilirsin sonra patlicanlari yagda kizartip bi koftee bi patlican zada gelisiguzel dizersin guzel oluyo bunun yanina biber domates patateste koyarsin benim esim sulu hic yemedigi icin ben sadece bunu yapabilirim ...

birde yine kizartip imambayildi yada karniyarik yapabilirsin ...

yemegide annemin tarifi var mesela soganlari domatesi kuzu etini aliyosun hayirliyosun patlicanlarida sonra sira sira diziyosun bi sogan bi et bi patlican bi domates sonra bunlari birer kat yerlestiriyosun sonra aynisini bidaha sonra bunu kisik atese birakiyosun tabi yag gezdiriyosun tuzda iste sonrada bu sulaniyo sonra bi tabakta salcayi suda eritip  dokuyosun guzel oluyo bence bunu guvece yapabilirsin ama tavadada oluyo kolay bi tarif

ben pek usta deilim ama bildim kadar yazdim

мiŁenα.

saol canım tsk ederım bu kadarıda yeter :flowers: :flowers:

bu rada hamıssın sanırsamm hayırlı ugurlu olsunn allah kucana almayı nasıp etsınn :amin:

Zeynep_Sena

tsk ederim sen yeni tarif demisin ama ben patlicanli tarif sandim yeni deil ama bildiklerim kib

мiŁenα.

tatlım ozellıkle patlıcan tarıfı demıstım saolll verdıgın tarıflerı not ettım defterıme  :k06:

BEYAZ_KELEBEK

patlıcan kebabı yapabilrsin.nerdesin bilmiyorumda genelde antepte yapılan bir yemek bu.patlıcanları soymadan diblerini kestikten sonra 2 veya 3 bölüyorsun patlıcanın büyklüğüne göre artık ayarla.ayrı yerde kıymaya tuz karabiberle karıştır.sonra köfte haline getir ama küçük olmasınalr.onları patlıcanın üstüne koy.yani bir patlıcan bir et olucak.sonra fırına koy ama su koymuyorsun etin yağıyla pişiyor.pişmek üzereyken 4 böldüğün domates ve bikaç sizvir biberi üstüne diz.ozaman elinle biraz su serpebilirsin sonra pişmeye bırak.elinle yumuşkalığına bakıp piştiğini anlıyabilirsin.

tencere kebabı var birde ben pek sevmem ama yazayım.
patlıcanı dilimlemiş gibi kesiyorsun ama öle çicgi hakinde yani patlıcan bütün olarak kalıcak.yine tuz ve karabiberle karıştırdığın kıymayı bu patlıcanın çizdiğin yerlere azar azar koyucaksın.kıymaya ince doğadığın soğan biberde ekliyebilirsin canım bu sana kalmış.tencereye diz hepsini.üstüne ufak dilimlediğin biber ve domatesi serp ve çok az salça kattığın suyuda ekle pişmeye bırak.

başka tepside yapıyoruz yine.tava yapıyosundur.öle patatesli falan.bundada patates patlıcan biber istersen kabak domates soğan sarımsak hepsini küp küp doğra tepsiye koy.buna genelde kemikti et koyarlar onu önceden biraz pişirmekte fayda var ama ben kuşbaşılık kesilmiş etle yapıyorum ozaman pişirmeye gere kalmıyor.

aklıma başka gelmiyor şimdi.afiyet olsun :hungry:

мiŁenα.

saol beyaz bunuda denıcemm esım patlıcana bayılıyooo :hieyt:

denizkabuğu

Başka bir bölümede yazmıştım bu son zamanalarda yaptığım en güzel patlıcan salatası bi lokantada yemiştim.

1 Adet topan patlıcan
1 adet orta boy soğan
zeytinyağı
kekik yada nane
tuz.

Bu patlıcanı çok fazla değil ama orta şekilde közlüyoruz çok közlendimi eziliyor.
tabağa ekmek doğrar gibi doğruyoruz diziyoruz.
üzerine tuzunu nane yada kekiğini döküyoruz.
soğanları doğruyoruz salata yapar gibi isterseniz tuzla öldürün biraz .
üzerine de zeytinyağı.

Ben ekmeğimi batırıp batırıp yiyorum. :hungry:
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

мiŁenα.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bu tariflerde güzel :icon_thumright: :icon_thumright:
kızartılmadan yapılan tarif yok mu :icon_scratch:

βαlκιz

patlıcan var napıcam bilmiyorum kızartıcam sonunda  :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

ben genelde patlıcan kavurma denılıyor galıba ondan yapıyorum soganlar yemeklık dogra salcayla kavur domates varsa domatesde ilave et patlıcanları kup kup dogra onuda ılave et tuzunu kımyonunu ılave et suyunu dök pişsin  :D

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

nur patlıcanları kızartmıyosun dimi
ıyı bu güzelmiş :D