28 Nisan , 2024, 18:27:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ETLİ LAHANA SARMASI

Başlatan мiŁenα., 07 Nisan , 2009, 22:44:40

« önceki - sonraki »

мiŁenα.

lahanaları haşllayın sogutunn.sonra bı kapta
-yarım kılo kadar kıyma
-1 bas sogan
-yarım kasık salca
-yarım cay bardagı kadar  bulgur
-bır cay bardagı kadar  pırınc ıstege gore azaltılabılır
-maydanoz
-1 kasık tereyagı
-az goz kararı sıcak su
-tuz,karabıber,pulbıber
                                   sonra yaprakları kucuk parcalara bol ufak ufak sarrr tencereye dız ustunu ve altını lahanayı ser butun yapragı.sonra az bı salca koy az da tereyagı sıcak su ılk kaynat osnra yavas yavas kısık ateste bıssın super bı lezzet kayınvalıdemden ogerndım herkez dolmasına hasta kadının ;D

:love9: :love7: :love9:

..BahaR●●

benim annecim bi lahana dolması yapar etliii offff yemede bak yaniii şimci canım çekti biz kıyma kullanmıoruz et kullanıoruzz ufak ufak ....

can yine cannnn

he ayşecim etli sarma tarifine küçük parçalar halinde dövülmüş et koyulur kıymayla yapılanla karıştırdın sen canımsın öptüm.bende fena yapmam hani sarmayı  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:
can dediklerim....

мiŁenα.

yok jhayatım karıstırmadımmm kayınvadımın tarıfı eytlı lahana sarmasııı ufak ufak ette kullanılırr kıymada ıkısınede aynı seyı dıyorr

Balböceği

oyyyy oyy bayilirim annecigimle yapardik

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

»-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»

мiŁenα.

offf kaynanam gelsın yaptırcam  :k06: :k06: :k06:

GüzeLCe

ayyyy :honk: iyiki hamile değilim  :ehi: harbi canım çok cekti hamilemiyim ne   :ehi: :ehi: yarın kesin yapmalıyım  :suclu:

мiŁenα.

yap canım muthıs bır tat oluyor

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

annemde pişmeden lahanın üstüne sumak suyu dökuyor...hakikı sumak olacak toz olanlardan degıl..çok lezzetlı oluyor :icon_thumright:

мiŁenα.

Balböceği

:hungry: :hungry: :hungry:

Bugün de yerim artık  :hungry: :hungry:

Ah bide gaz yapmasa  :ehi: :ehi:

nazlıyarim

bende beyaz lahana dolmasına kapuskasına bayılırım oh oh ekşili ekşili anaaam canım çekti
BENİM HALA UMUDUM VAR...

°º•✿gülümse01✿•º°

BEBEĞİM, BİLİYORUM HAYALLERİMDE KALMAYACAKSIN. BEN SENİ HASRETLE BEKLERKEN HAYAL OLMAMALISIN. GEL DE  GÖZYAŞLARIMI SİL. BU HASRETİ BİTİR ANNECİĞİM...