29 Nisan , 2024, 05:16:51

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

tecrübeli anneler bakarmısınız

Başlatan aşkitom, 07 Nisan , 2009, 14:01:17

« önceki - sonraki »

aşkitom

kızlarım 3 ayını doldurdular.
sütüm çok az.ama yinede emziriyorum.bazen makinayla sağıp veriyorum.
az önce sütümü sağarken aklıma bişey geldi sizlere sormak istedim.anne sütünden yoğurt yapılırmı.tutarmı yoğurt_?
olursa nasıl yapılıyor anlatırmısınız.yavaş yavaş ek gıdaya başlamak istiyorumda..

NEFES ALDIĞIM SÜRECE SİZİNLEYİM CANIM KIZLARIM

..eLif..

yapılıyor canım tanıdığım arkadaşlarım var ama nasıl olduğunu tam bilemiyorum..
ki bu konuda chicco nun yoğurt yapma makinası çok yardımcı oluyor
Annesinin poaçası İDİL'im! :)

**yeliz**

açıkçası ilk defa duydum allah bebişlerimizi aç bırakmasın

bilgideposu1982

hiç denemedim ama sütün için bi tarif ben denedim gercektende cok iyi geliyor. bir demet dere otunu 1 litre suda 10 dakika kaynat ılımaya bırak ve onu aynı gün içinde tüket . bir bardagın 4 te 2 pekmez doldur üstüne su ekleyip iç . ve günde 3 armut ye sabah ögle akşam . bak sütün nasıl akıyor üstün nasıl ıslanıyor
BEBİŞİM BENİM HERŞEYİM

..eLif..

bunu bende denicem..
ısırgan otunu kaynat suyunu iç dediler onuda aldım..
süt sevdasına yemediğim şey kalmadı ;D
Annesinin poaçası İDİL'im! :)

**yeliz**

Alıntı yapılan: bilgideposu1982 - 07 Nisan , 2009, 18:29:54
hiç denemedim ama sütün için bi tarif ben denedim gercektende cok iyi geliyor. bir demet dere otunu 1 litre suda 10 dakika kaynat ılımaya bırak ve onu aynı gün içinde tüket . bir bardagın 4 te 2 pekmez doldur üstüne su ekleyip iç . ve günde 3 armut ye sabah ögle akşam . bak sütün nasıl akıyor üstün nasıl ıslanıyor
canım beslenmek özelliklede süt artırma teknikleri uygulamann yanında moralda çok önemliymiş rahat olup bolbol dinlenmekte gerekiyor ay sütüm geri gidiyo ne yapıcam diye çok üzülüyorum aslında kendimi kasmamalıymışım offf düşünmek bile istemiyorum o anları

pringles

hayatım ayva da süt yapıyo.onun dışında bulgur,ve mısır.yazın da üzümü deniycem,arttırdığını duydum.benmde oğlum iki aylık,çalıştığım için hem sağıp hem emziriyorum.humananın süt yapan çayını içiyorum,ve konserve mısır tüketiyorum olabildiğince.çünkü iş yerimde çok sağlıklı beslenemiyorum.o yüzden bu şekilde idare etmeye çalışıyorum.bir de bol sıvı tüketmeye çalış,özellikle de su.eminim faydasını görüceksin ;)

bilgideposu1982

yelizcim vallahi pekmezden çok yarıyor ama sütüm ne var deyecen nede yok süte cok cabuk nazar deyer
BEBİŞİM BENİM HERŞEYİM

narin

bebişlerini mümkün oldukça daha sık emzir, iki üç güne kalmaz sütün çoğalır. Bol bol su içmeyide ihmal etme, tabi salıklı beslenmeyide.
Yoğurt vermek için bebişlerin daha bence küçük, benim bildiğim 6 aydan sonra ek gıdalara başlanılması gerekiyo.
Yoğurt yapılışı ise şöyle:
Sadığın sütün içine sıcaken 1 kaşık normal satın alma yoğurt koyup karıştır ve uzerini güzelce bir bataniyeyle ört ve sıcak bir yere koy. 4 yada 5 saat sonra hazır olması gerek  :hungry:

BEYAZ_KELEBEK

kızlar süt arttırmak için bol sıvı tüketin.muzlu sütiçin mesela.eltime annesi blendirda yapıp içiriyordu sürekli içine bal ekleyip.hem sütü arttı hem bebek tombiş bişi oldu çıktı :k06:
ayrıca açık çay karpuz bulgur süt arttırır.

aysel

su inanılmaz süt yapıyo bal şerbeti, incir, soğan ,tahin helvası,bu arada günlük yoğurt yada 1 bardak 1 süt tüketmek sütü güzelleştirir aslında genel olarak sıvı şeyler tüketmek süt artırır
Gördüğüm en güzel rüya senin olduğun,
Duyduğum en derin sevgi senin eserin,
Gördüğüm en güzel dünya senin gözlerin,
Ve kurduğum en güzel hayal sensin