lütfen akıl verin arkadaşlar!

Başlatan frisbee, 31 Temmuz , 2007, 12:02:22

« önceki - sonraki »

frisbee

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katıldım ve ilk olarak forumda yazılanları okudum. Herkes deneyimlerini paylaşıyor ve birbirine destek oluyor. Ne kadar güzel...

Belki banada bi akıl veren çıkar diye düşündüm...

Biz ben 23 eşim 30 yaşındayken 2002 de evlendik ve ilk 2 yıl çocuk istemedik ben doktorumun tavsiyesiyle ilk 6 ay ilaçla korundum sonra eşim korundu. 2004 le 2005 arası normal denedik yani her yerde yazıyor ilk 1 yıl olmazsa doktora gidin diye...2005 ten itibarende gerekli tüm testlerimiz yapıldı bende hiçbir sorun yok hormonlar normal tüpler açık(bu arada en zoru HSG testiydi).Eşimde de herşey normal sayılır aslında çünkü sperm sayısı normalin çok aza altında ve morfolojiside yine çok az etkiliyor üroloğun dediğine göre...

Bu arada biz çeşitli aralıklarla 3 kez de aşılama yaptırdık...

Şu anda o kadar çaresizim ki bir bilseniz. Artık aşılama yaptırmanın bir anlamı kalmadı 3 kez denedik çünkü. Tüp bebek yolunu deneyelimmi yoksa normal denemeye devam mı edelim karar veremiyorum çünkü bizimki açıklanamayan interfilite sınfında...Üstelik dünyanın da parası tüp bebek olayı...

Ne duyduysam yaptım keçiboynuzu kürleri, vitamin hapları eşim hala içmeye devam ediyo...

Sizce ne yapmalıyım bundan sonra...Bekleyecek sabrım kalmadı çok çaresizim. :crybaby2:

Rabbim isteyen herkesi bebeklerine kavuştursun inşallah.Amin....

Tebessüm :)

merhaba canım, inan bu konularda pek bilgi sahibi değilim. iyi dileklerimi bildirmek için yazıyım dedim. Allahım sana ve senin gibi evlat hasretiyle yananlara, sağlıklı, sıhhatli, hayırlı evlatlar nasip etsin...

sude

canım uzulme dıye baslamak ıstıyorum.ben 2004te evlendım ve 3,5yıldır evlıyım hıc kporunmadık hep evlendıgımız gunden berı bebek ıstedık.ama kac doktora gorunduysem bısorun yok olur dıyor.ıkı aşılama yaptırdım bende doktorum aşılamayı yaparken kesın kalıcaksın dıyordu ama olmuyor kalamıyordum.ve tamamen yıkılmıs ve bıtmıs bırhalde tekrar doktora gıdıyorduk.ama o doktorumu degıstırdım ve 1senedır gıtmıyordum doktora artık.yenı bır doktor buldum cok ıyı oldugunu ogrendım ve dun ona gıttım tabı ben kafamdan buda asılamaa yapar dıye beklerken doktor muayeneden sonra dırek tüp bebek yapalım dedı.ınan şooookk oldum ne dıyecegımı bılemdım dıyeceklerımıde unuttum.zor bır durum ben yok kalırsın şu ılacı kullan yada bır asılama daha deneyelım der dıye beklerken pat dıye tüp yapalım deyınce sasırdım yanı.ve ustelık para ıkıncı planda kalıcak canım para bır sekılde bulunuyor ama kadının cekecegı sıkıntı acı moral bozuklugu ınan bana hıc paraya esdeger degıl.cunku parayı komsudan ısteyıncede verebılıyor.anlatabıldımmı.artı devlet tüp bebegı karsılıyor eger ssklı yada bagkurlu ısen.bende sımdı bunu arastırcam nekadarını karsılıyor nasıl oluyor ne ıslemlerden gecılıyoır dıye arastırıcam bende devlet karsılıyorsa ıyı olur hemde cok ıyı olur.yanı anlatmak ıstedıgım okadar zorlukları yasıcaz ama ınsallah olur da bu sıkıntılarımız sona erer.ve allah emeklerımızı bosa cıkarmaz ınsallah.bende ayın 13unde tekrar gıdıcem doktora ve karar verıcem yaptırıcakmıyız napalım dıye.detayları konusucaz.canım herseyın hayırlısı mutlaka onun bır vaktı saatı var bızı boyle ugrastıyor ıste ama olsun saglık olsunda allahım yardımcımız olsun.yalnız ben tup bebekle ılgılı bır sayfa acıcam herkes bıldıgını oraya yazsınkı bılgılenelım sende bende ogrenmıs oluruz ne nasıl olucak.hakkımızda hayılısı ınsallah.allah bızımde yuzumuzu guldursun ınsallah.kımsenın kucagını boş bırakmasın rabbım. :amin:
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

frisbee

Sevgili ayşegül ve sude öncelikle desteğiniz için çok teşekkür ederim.

sudecim nerdeyse aynı şeyleri yaşıyoruz seninle. Bende artık tüp bebek aşamasına geldim hatta bu ay yeni bir doktara gidip ön bilgi alıcam... Bildiğim kadarıyla SSK lılar da(şimdi hepsi birleşti) tüp bebek raporu üniversite hastanelerinden çıkarılıyor ve ilaçları karşılama konusunda bayağı bir destek oluyor maddi bakımdan... Eğer tüp bebeğide üniversite hastanesinde yaptırmaya karar verirsen çok daha avanatajlı fiyatlar oluyor...Yani özelde tüp bebek yaptırınca sadece ilaçlar konusunda raporeun faydası var. Bazı özeller SSK lıların rapor almasında da yardımcı oluyolarmış diye duydum. Benim bildiklerim şimdilik bunlar...

Aslında ne öğrenirsek burdan paylaşalım ki birbirimize destek vermiş olalım arkadaşlar...

yine görüşmek üzere hoşçakalın :hello:

aras

arkadaşlar yazılarınızı okudum ve üzüldüm ama sizler lütfen sabırlı olun ALLAH eminim isteyen kullarına verecektie dayımın 7 yıl sponunda oldu LÜTFEN ümidiniz yitirmeyiNn
KURBAN OLDUGUM ALLAHIM SİZE VE SİZİN GİBİ UGRAŞANLARA EN KISA ZAMANDA HAYIRLI EVLAT VERSİN

TURKUAZ

Arkadaşlar hepinize merhaba,Frisbee  seninle neredeyse aynı şeyleri yaşamışız.Biz 2003 de evlendik,9 ay hapla korundum.Sonrasında hamile kalamayınca (10 ay sonra)Doktora gittik,ne eşim de ne de ben de bi sorun var.Açıklanamayan infertelite dedi doktorumuz.2 kez ilaç tedavisi,3 kez aşılama yapıldı.Doktorumuz bize de bundan sonrası tüp bebek dedi,tabii oda kesin değil,Rabbim yaratmak istemeyince herşey boş.Bunu unutmamak gerek,bu süreçte bunu çok iyi öğrendim prof.da olsa insan çook aciz.Ben doktoruma çok güvenmiştim %100 olur diyodum ama dersimi aldım.Herşeyin hayırlısı diyorum şimdi.
   Bizim tüm sebeplere sarılmamız gerek tabii ama tüp bebek meselesini çok araştırdım zor bi süreç hem maddi hem manevi.Ben 1-2 ay daha bekleyip mecbur tüp bebek deniyeceğim,en azından denedim olmadı derim.Seni çooooooooooooook iyi anlıyorum,ben çareyi kendi düşünce yapımı değiştirmekte buldum çünkü gücüm sadece buna yetiyor.Her yolu deniyeceğim olursa SÜPEEEEER ama olmazsa ne yapabilirim,Rabbim kocama uzun ömür versin elimdeki güzelliklerle bana verilen hayatı en iyi şekilde yaşamaya çalışacağım,yoksa sürekli bişeyleri bekleyerek ömür geçmez.Rabbim herşeyin en iyisini bilir,hakkımızda herşeyin hayırlısını versin.
Arkadaşlar tüp bebekle ilgili bildiklerimi de yazmak isterdim ama çok uzattım,sıkmayayım şimdi canınızı ,hepinizi :opucuk:.Hepiniz çooook şekersiniz arkadaşlar...selamlar

sibell&gökhan

kızlar merabalar allahım kimsenin kucağını boş bırakmasın bebek isteyen bütün kullarının yüzünü güldürür işallah.

ben burdan sizlerle bişey paylaşmak istiyorum  benim birkaçtane arkadaşım var onlarında sizler gibi sorunları vardı

geçen sene arkadaşım bir dr gitti ve dr ona OSMANLI MACUNU almasını söylemiş oda aldı hem eşi için hemde kendisi için bayanlarınınkinin rengi kırmızı kutu erkeklerininkininde bordo renkliydi heralde arkadaşım kullandı ve şu an dünya tatlısı 5 aylık eren adında bi oğlu var bu ilacı aktarcılardan bulabilirsiniz isterseniz bi kullanın hiçbir zararı yok akşamları yada abahları aç karnına 1 kaşık yiyorsunuz

eğer isterseniz bulamazsanız ben burdan sizlere yardımcı olabilirim özelden mesaj atabilirsiniz.ALLAHIM yardımcınız olsun

TURKUAZ

Arkadaşım ben isterim bundan ,benim adrese gönderirsen nerden alacağımı sevinirim,thanks a lottt. :hieyt:

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Allah isteyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin.  :amin:

sarı lale

arkadaşlar inanın yazdıklarınızı okudum çook üzüldüm allahım isteyen herkese sağlıklı bebişler nasip etsin dularım sizinle  :amin:

frisbee

destek veren tüm arkadaşlarıma çok teşekkür ederim turkuaz hikayelerimiz hakkaten çok benziyo,

Osmanlı macunu fena fikir değilmiş ama biz o aşamaları geçtik sanki artık.Bi takım şeyleri kullandık bizde keçiboynuzu kürü, l- carnitin, l-arginine başka bi sürü vitamin ama artık tüp bebek tedavisine başladık hayırlısıyla eylülün 10 gibi belli olacak sonuçlar sizlere de bilgi veririm hamile kalırsam, bana dua edin.bildinğiniz dualar varsa onları yazın..

herkesi öptüm..

sude

frıshbee ınsallah canım allahın ıznıyle olucak sabret.bolbol ayetel kursı oku karnına ufle ve sıvazla bellı bır dua bılmıyorum ama bence bıldıgın her duayı sureyı oku bence allahım kabul eder ınsallah.bırde bolbol tesbıh cek nebılyım ıste bıldıgın seylerı yap bence.ve enonemlısı hcbıseye takma kafanı cok rahat ol kesınlıkle stres yapma aman de herseye bosver ben oyle yapıyorum. :muzz: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:boyle boyle oyna aklına geldıkce  :k06:

frisbee

sağol sudecim

o duaları hep okuyorum canım ama karnımı sıvazlamak aklıma gelmemişti valla:)cok iyi fikir...canım benim bende yanımda olmanı isterdim valla...ben ve eşim dışında hiç kimse bilmiyor bu olayları kimseye soylemedik...sizlerde olmasanız adamın başının etini yiycem habire aynı şeyleri anlata anlata... Biliyosunuz bizim konuşma kapasitemiz fazla napalım:)

herkesi optum

frisbee

zuhaluysal ve sarılale sizlerden de Allah razı olsun canlarım bizimle dertlerimizi paylaştığınız için...

optum

sude

rıca ederım canım nedemek
keske aynı sehırde olsaydık bırbırımızın yanında cok ıyı olurdu valla ben senın yemeklerını yapardım sonrada sen benım sırayla once sen yatıcanya
canım hıcbıseyı takma esınınde basının etını yeme artık bak olucak allahın ıznıyle ınsallah. :opucuk: