slm bayanlar bende yeni üyeyim

Başlatan nefis:), 01 Nisan , 2009, 02:51:27

« önceki - sonraki »

nefis:)

merhaba 3,5 aylık bi oğlum var  :nazar: ve yanımda bebek bakımı hakkında bana yardımcı olacak kimse yok. :y25:
bu nedenle aklımda bi sürü soru ve korku var. umarım kendi tecrübe ve bilgilerinizden benide faydalandırırsınızzzz.. :help:

мiŁenα.

slm canım bu forumdakı herkes bırbırıne yardım edıyor benım cocugum yok sana ne kadar yardım edebılırım bılmıyorum  :ehi: :ehi: ama burdakı dıger arkadaslar olur yardımcı bende bıldıgım kadarıyla :icon_thumright: :flowers:

:love9: :love7: :love9:

Ada-beste-banu

Slm canım hoşgeldin. Benim 5.5 yaşında bir meleğim var ve şu anda 35 haftalık hamişiiim. 30 Nisanda Allahın izni ile küçük meleğimi kucağıma alacağım. merak ettiğin herşeyi sorabilirsin canım.

lavanta

slm hos geldin :wave: benimde cocugum yok ama bilgilerimi seninle paylasabilirim  :D Allah  :nazar: dan korusun  :wave:

miray

mrb canım hoşşgeldin aramıza  :hello: :flowers:öncelikle bebişini Allah nazarlardan korusun :nazar: :nazar:benimde 9 aylık bi kızım var  :binkybaby:fazla tecrübeli sayılmasamda biraz anlıyorum bu işlerden  ;) aklına takılan herşeyi sorabilirsin  :D elimden geldiğince yardımcı olmak isterim  :flowers:

ayyy sağolun kızlarrrrrrrr beni mesut ettinizzz :opucuk:
işte benim oğlan üçbuçuk aylık ve ben çalışıyorum yakında işe başlıcam
bu nedenlede bebeğimi bi bakıcıya vericem. canım çok sıkılıyoo nası bırakıp gidicemm bilmiyorum :y25:

ırmak184

selam canım hoşgeldin aramıza allah cocugunu bagıslasın

can yine cannnn

nefisecim hoşgeldin cnm 5yaşında 1 oğlum var yardımcı olabilirsem ne mutlu bana  :opucuk: :opucuk: :k06: :k06:
can dediklerim....

Ada-beste-banu

nefisecim slm. Yaa çok zor biliyorum ama biz çalışanların başka çaresi yok malesef. aileden bakabilecek biri yok mu? Benim ilk kızımda sağolsun annem ve kayınvaliden sırayla gelip baktılar. 18 nci ayında da kreşe verdim. bakıcı olayı çok zooor. ben çok çektim. Kıızım şu anda 5.5 yaşında ve en az 5 bakıcı değiştirdik. kesinlikle hiç birinden memnun kalmadım. içimize sinerek birine baktıramadık. bence aileden birilerinden yardım iste. çok iyi olur canım.

valla canım ben annemlerden ayrı bi şehirdeyim kardeşim küçük olduğu için yanıma gelemiyo mecburiyet canım :'(  :y25:

mavili

nefis merhaba hoşgeldin canım aramıza sorunlarımız ortak seninle

ben selma

ela zümra adında 8 aylık bir kızım var

22 yaşındayım ve 2.5 yıllık evliyim
benim annemler de uzakta oturuyor ve kardeşim küçük okula gittigi için öyle sık sık gelemiyorlar malesef

bende çalışıyorum kızım 5.5. aylıkken işe başladım
başlarda çok zorlandım agladım
ama alıştım bazen iyi geldigini bile düşünüyorum sürekli ev ortamı çalışmaya alışkın birine dokunuyor  :ehi:

selmacım senin kızın beş buçuk aylıkmış gene iyii
benimki daha küçük ama napcan dediğin gibi sanırım işe başlayınca alışacağız :honk
valla bazen çalışmayayım diyorum ama malum tek maaşlada olmuyo
hayırlısı canım ya
işe başlamadan ne desem boş
senin bakıcın nasıl memnunmusun barii??

mavili

nefis canım benim bakıcım yok babaanne bakıyor ben nöbet usulü çalışıyorum sabah gidip ertesi sabah geliyorum
ayda 6-7 nöbet tutuyorum bu şekilde
ben işe ilk başladıgımda süt sagıp dondurucuya atıyordum onu içiriyorlardı eşimle aynı işyerinde çalıştıgım için akşama dek sagıyordum o eve giderken ona veriyordum o getiriyordu kızıma eşim nöbet tutmuyor ben sadece nöbetli çalışıyorum
kayınvalidemle altlı üstlü oturuyoruz işe giderken bırakıyorum işten gelince de alıyorum bir kaç gün evde oluyorum

Ada-beste-banu

Alıntı yapılan: nefis:) - 02 Nisan , 2009, 17:23:35
valla canım ben annemlerden ayrı bi şehirdeyim kardeşim küçük olduğu için yanıma gelemiyo mecburiyet canım :'(  :y25:

Canım benim annemlerde başka şehirdelerdi ama her ay dönüşümlü olarak annem ve kayınvalidem gelip baktılar.. Allah razı olsun beni hiç yalnız bırakmadılar. Rica et yaa en azından 6-7 ayını doldurursunuz böylelikle.

lavanta