2 ay sonra anne olucam ve hiç bişey bilmiyorum

Başlatan berrak, 24 Temmuz , 2007, 23:54:31

« önceki - sonraki »

berrak

slm kızlar,bu siteyi tesadüfen yeni buldum.2 ay sonra anne oluyorum ilk doğum olucağı için hiç bişey bilmiyorum.bana yardım edermisiniz?aklıma gelen şeyleri sizlere sorabilirmiyim?buraya kadar çok rahat bir hamilelelik geçirdim ama bundan sonrası için hiç bir fikrim yok.oğluma iki ay sonra kavuşuyorum ve daha hiç bir hazırlık yapmadım,hiç bişey almadım lütfen yardım edin neler yapmalıyım?

[eklenti yönetici tarafından silindi]

ღ°cerenay.♥.

öncelikle hoşgeldin aramıza :flowers:
tabiki ne istersen sorabilirsin , bildiğimiz kadarıyla yardımcı oluruz.
az zamanın kalmış , kendine bir cetvel yapmaktan başla istersen :k06:
allah yardımcın olsun , en sıcak zamanlara gelmiş son ayların.

berrak

sağol cerenay,nasıl bir cetvel hazırlamalıyım? öncelik sırasıyla almam gerekenlerimi yazmalıyım :D sıcakları hiç sorma resmen yanıyorum ve ayaklarım çok şişiyor :sunny:.ben hala çalışıyorum iznimi uzattım doğumdan sonra kullanmak istiyorum.sanırım bir çanta hazırlamam gerekiyor.çantaya neler koymalıyım?bide oğluma henüz isim bulamadım yardım edermisin? saol canım :wave:

adalet

canim aramiza hosgeldin bebegine sagilkla dogur hamilelik cetvelini yapsan kac aylik oldugunu biliriz isim konusu biraz zor onemli olan senle esinin karari ama sevdigim isimleri yazayim ENES SINAN YUSUF benim oglumun ismi erdem arkadaslrimin kilerde emir alper bunlarida cok severim
buraya bak cantani nasil hazirliyacaksan hepsini yaziyor
http://www.bebegimonline.com/forum/index.php?topic=241.0

ღ°cerenay.♥.

canım , adaletin verdiği linkte ,bizim hazırlıklarımızı göreceksin.
4 ay önce bende  aynı telaştaydım :k06:
isim konusunu hiç sorma , bu forumda bebeği en uzun süre isimsiz kalan ,
artık forum meselesi haline gelen ,
yani bebeğine tüm hamileliği boyunca isim bulamadığı gibi , doğumdan 20 gün sonra ancak karar verebilen birine
isim sorulmaz herhalde :k06: :k06: :k06:

jbdun

slm berrak, allah bebeişini sağlıkla kucağına almayı nasip eder inşallah :amin:

isim konusunda da şu linke bakabilirsin  :icon_thumright:

http://www.bebegimonline.com/forum/index.php/topic,318.0.html

berrak

hepinize alakanızdan dolayı çok teşekkür ederim :-[önerdiğiniz sitelere baktım bu bilgiler çok işime yarıyacak cok saolun :wave:ya bide geceleri ellerim yanıyor ve uyuşuyor bunlar normalmi doktora sormayı unuttum sizede olmuşmuydu? :dontknow:arkadaşlar dün yedi ay bitti ve ben 18 kilo aldım size çokmu? kalan 2 ayda daha çok kilo alırmıyım?ve en önemlisi sonra bu kiloları vermek kolay olurmu ?:cildir:umarım sorularımdan sıkılmamışsındızır :flowers:

pelinim

merhaba berrak el yanması ve uyuşması konusunda bir bilgim yok...mutlaka doktoruna danış.belki sıcaklardan belkide vücuttaki bir vitamin  eksikliğindendir..kilo konusuna gelince kızımda 20 kilo almıştım doğumdan sonra çok çabuk vermiştim.şimdide 15 kilo aldım  31 haftalık hamileyim..sanırım senle aynıyız..son iki ayda epey kilo alınıyor canım..ama karbonhidratı kessen iyi olur..kalsiyuma ağırlık ver bebişe yarasın..canını sıkma verirsin kiloları..

ღ°cerenay.♥.

BEN TOPLAM 20 KİLO ALDIM , MALESEF VEREMİYORUM :k06:
BÜNYEYE GÖRRE DEĞİŞİYOR TABİ BİRDE AZME BAĞLI :k06: :k06:

adalet

bende 21 kilo aldim hepsi yerinden duruyor  :k06:  :k06:

bnim ilk hamileligmden ellerim cok uyusuyordu hata soguk suyla birseyler yaptigim zaman ellerimi his etmiyordum dr kansizlikta demisti sende dr sor

berrak

slm arkadaşlar cevaplarınız için çok teşekkürler.kilolarımdan bahsetmiştim, hamile kaldığımda 60 kiloydum ve boyuma göre ideal kilodaydım bugüne kadar hiç kilo problemim olmamıştı ilk kez bu kadar kilo aldım ve kendimi çok ağır hissediyorum. hamileliğin ilk zamanlarında piskolojim bozuldu, herkez bana bakıyordu sanki,ama artık alıştım umrumda değil bebeğin haraketlerini duymak harika, herşeye değer.pelinim ben hamileliğin 32.haftasındayım zaten gebelik şekerim sınırda çıktıgı için tatlı çikolata pasta ve bu sıcakta dondurma bile yasak  :sad1:haftada bazen 1 kilodan fazla aldığım için doktorum karbonhidratı sadece tadımlık yememi soyledi.bu zamana kadar gebelikte yaşanan sorunlardan hiç birbirini yaşamadım,ama  artık kramplarım başladı midemdeki yanmadan artık bişey yiyemiyorum ve doğum için sabırsızlanıyorum,hamilelik bana çok uzun geldi sizcede öylemi?sanki hep hamile olarak kalacakmışım gibi geliyor :k06:

Tebessüm :)

berrak hoş geldin canım :flowers: Allah hayırlısıyla, sağlıkla bebişini kucağına almayı nasip etsin canım. tüm sorularına ben ve arkadaşlarım seve seve yardımcı oluruz, hatta arkadaşlar yardımcı olmaya başlamışlar bile :D elinle ilgili konuda bir bilgim yok malesef canım, mutlaka danış druna. kilolarla benim de başım dertte, 20 kiloya yakın almıltım hamileliğimde, hala da duruyolar. :( drun dediği gib karbonhidratı kes, mümkün olduğunca sebze meyve ye, bol kalsiyum al. hamilelik, bana da çok uzun gelmişti, senelerdir hamileymişi gibi hissediyodum ama o zamanlar da geldi geçti işte... sana tavsiyem, çalışıyomuşun ama, bol bol dinlenmeye çalış. bol enerji depola, bu enerji doğumdan sonra çok gerekli olacak sana.alışveriş için de takıldığın yerler olursa yardımcı oluruz, sormaktan çekinme hiç. isim konusunda, benim oğlumun ismi yağız..babası severek koymuştu, ben de beğenmiştim. göbek adı da Muhammed Emin. :love9: berat, başar, ömer sevdiğim diğer isimler. siz hangi isimleri düşünüyosunuz? şimdilik aklıma gelenler bunlar canım. tekrar görüşmek üzere... :opucuk:

berrak

sağol ayşegül hoşbulduk.arkadaşlar ın hepsi harika çok yardımcı oluyorlar.şimdilik seçenekler arasında efe, yiğit,metehan,eren,ömer,alper var.araştırmalar devam ediyor.2 isimde olabilir,of isim seçmek çok zor ???

adalet

27 Temmuz , 2007, 23:53:57 #13 Son düzenlenme: 28 Temmuz , 2007, 14:49:33 adalet
canim beyendigin ismiler cok guzeler ben metehan ismini cok seviyorm diyer isimlerde harika

benim oglularimin ikisinde iki ismi var buyugu cumali deniz kucugu muhammet erdem  :k06:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: adalet - 27 Temmuz , 2007, 17:25:43
bende 21 kilo aldim hepsi yerinden duruyor  :k06:  :k06:
...
:ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10:

berrak isimler çok güzel ve bana çok aşina
uzun süre isimsiz kaldık dedimya ,
eren ve yiğit benim en çok istediğim isimlerdi.
ömer isminide severim ben ama kaynımın adı olduğu için birde ismin türkçe olmasını istediğim için elemiştim ,aklımdan geçiyordu yani...
alper zaten tosun paşamın adı :k06:
yani bir efe farklı ,diğerleri hep listemde  vardı, hepsi güzel :icon_thumright: