Anne Karnındaki Bebek Kaçıncı Haftada Hissediliyor

Başlatan sedefsahin, 13 Mart , 2009, 17:07:43

« önceki - sonraki »

aydolunayda

ayy benimki çok hareketli olcak galiba... bütün gün 2 saatte bi hissedebiliyorum.... bugün uyanır uyanmaz oda uyandı kıpır kıpır... şimdi yazıyorum yine kıpır kıpır...

__nil__

bende 3 buçuk 4. aya doğru hissetmeye başladım ama hareketlerin netleşmesi belirginleşmesi 19-20. haftayı buluyor.şimdilerde ise karnım şekilden şekile giriyor durmak bilmiyor.bazen diyorum kızım uyu hadi de bende uyuyayım :k06:

kelebekkk

karnımın alt kısmında özellikle sol tarafımda seyirmeler başladı ben çok erken olmasına rağmen bebekten dolayı olduğunu düşünüyorum  :k06: :k06:

GÜLOO

günaydın hanımlar 19 haftalığız arada hafif hafif seyirmeler oluo böyle kelebek kanat çırpar gibi ama tam olarak hareketlerını hissetmiyorum ilk gebeliğin daha erken dedı olabılır dedi dr. ama benım gibi ilk gebe ark. var onlar hıssetmeye başlamış korkuyorum kontrole de 1.5 haftam var normaldır deıl mı? birde hamile olduğum bellı bıle deıl henüz karnım çıkmadı sayılır zayıfım bıras buna da normal dedı dr. bu durumu yaşayanlar var mı aranızda ???
"Rabbi yessir vela tuaasir Rabbi temmil bi'l-hayr" >>> Allah'ım kolaylaştır zorlaştırma  Allah'ım hayırla sonuçlandır<<< ALLAH NASİP ETMEYECEĞİ ŞEYİN HAYALİNİ KURDURMAZ...

sweetrose25

Alıntı yapılan: GÜLOO - 25 Ocak , 2012, 10:47:05
günaydın hanımlar 19 haftalığız arada hafif hafif seyirmeler oluo böyle kelebek kanat çırpar gibi ama tam olarak hareketlerını hissetmiyorum ilk gebeliğin daha erken dedı olabılır dedi dr. ama benım gibi ilk gebe ark. var onlar hıssetmeye başlamış korkuyorum kontrole de 1.5 haftam var normaldır deıl mı? birde hamile olduğum bellı bıle deıl henüz karnım çıkmadı sayılır zayıfım bıras buna da normal dedı dr. bu durumu yaşayanlar var mı aranızda ???

günaydın canım bende de öyle çok fazla hareketlenme olmuyor ama inan içerde bebişler hareketli dün doktordayken farkettim haraketleri hissetmiyodum fazla ultrasonda bi baktım oğluşum hareketli 23. hafta içerisindeyim doktor normal dedi bence sende kafana takma karın çıkmama olayına gelince benimde daha belili belirsiz 3 kilo aldım iç karnın geniş olabilir

HAYATIMIN ANLAMIYLA

<<<peri masalı >>>

bende hissediyorum karnımda titremeler oluyor bazen karnımı içinde bişiler kayıyor gibi oluyor doktorum bebeğin hareketleri dedi sordum ben

__nil__

benim doktorum bu konuda çok netti ben 14-16.haftalarda hissediyordum pıt pıt şeklinde doktora söylemiştim hayır sana öyle geliyor bağırrsaklardan onlar 20.haftadan önce hissedemezsin diyordu.bende artık hissettiğimde ona söylemiyordum gıocık oluyordum

GÜLOO

nette biraz araştırmıştım ilk gebelikse 22. haftaya kadar hissedilmemesi normaldir yazıodu herkesin farklı oluodur tabi vücut yapısından dolayı  :)
"Rabbi yessir vela tuaasir Rabbi temmil bi'l-hayr" >>> Allah'ım kolaylaştır zorlaştırma  Allah'ım hayırla sonuçlandır<<< ALLAH NASİP ETMEYECEĞİ ŞEYİN HAYALİNİ KURDURMAZ...

doruk38

bende sabırsızlıkla tekmeleri hissedeceğim günü bekliyorum  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

GÜLOO

Alıntı yapılan: doruk38 - 25 Ocak , 2012, 14:36:17
bende sabırsızlıkla tekmeleri hissedeceğim günü bekliyorum  :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:
hayırlı olsun senin kaç haftalık miniğin?

**fatoş**

bebeklerin herşeyleri güzel evet iki çocuk sahibi bi anne olarak söylüyorum ilk bebekle ikinci si fark ediyo hisler gecikebiliyo ama olsun sağlıklı gelişimden sonra hepsi oluyo güzel heyecanlar bunlar ama ileriye doğru öyle tekmeler geliyoki :) son aylara doğru artık elini ayağını filan dışardan bakıldığınıda görülecek vaziyete geliyor en azından anne için hepiniz sağlıkla kucaklayın inş bebeklerinizi :amin:

__nil__

Alıntı yapılan: **fatoş** - 26 Ocak , 2012, 12:49:07
bebeklerin herşeyleri güzel evet iki çocuk sahibi bi anne olarak söylüyorum ilk bebekle ikinci si fark ediyo hisler gecikebiliyo ama olsun sağlıklı gelişimden sonra hepsi oluyo güzel heyecanlar bunlar ama ileriye doğru öyle tekmeler geliyoki :) son aylara doğru artık elini ayağını filan dışardan bakıldığınıda görülecek vaziyete geliyor en azından anne için hepiniz sağlıkla kucaklayın inş bebeklerinizi :amin:

çok haklısın canım gerçekten şuan biz öyleyiz.önceden eşim yada ben elimi koyunca hissediyorduk ama şimdi karnımı açıp film izler gibi dakikalarca izliyoruz şekilden şekile giriyor bazen diyorum sanki ayağını hissetttim gibi geliyor.bazen acıttığı bile oluyor cadının :k06: çok güzel bir duygu ama çok şükür

**fatoş**

esmerim:))

kızlar ben 19haftalık hamısım henuz bebegımı hıssetmıyorum yada bana oyle gelıyor.sızler kacıncı haftada hıssettınız?
cok heycanlıyım ınsallah bır an once hıssederım :amin:
acaba kılolu olmak bunu etkılermı benım bıraz gobek kısmım yaglıda

simurg01985

18 haftalıkken hissetmiştim ben zayıf hamile kaldım zayıflar sanırım biraz daha çabuk hissediyor kelebek uçuşması gibi hafif değişiklik hissediyorsun karnında  ;)
"Bazen diyorum,otobüslerin camına başımı dayasam.Her durağa dikkatlice baksam seni görebilir miyim diye.Hiç kimseye farkettirmesem seni aradığımı.Sonra seni hiç bulamasam.Gerçekten olup olmadığından kuşku duysam.Sonra,sonra..Yanımda olsaydın anlatacak çok şeyim vardı sana.Belki de susardım saatler boyu.Konuşmam gereken hiçbir yerde konuşamadığım gibi..."