27 Nisan , 2024, 22:21:35

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kızlar boş keseymiş

Başlatan betüs26, 13 Mart , 2009, 01:47:56

« önceki - sonraki »

betüs26

selaam beni hatırladınız mı bebeğimi kaybetmiş sonra tekrar hamile kalmıştım ne yazık ki boş kese çıktı tam 2 aylıktı bir hafta arayla sürekli kontrole gittim hatta göbekten yapılan bir iğne var ya daha önce düşük yapanlara veriyorlar genelde onada başladım progestan alıyordum ama yine nasip olmadı üzüldüm evet ama 7 aylık kaybettiğim kadar değil allah beterinden saklasın tabi çünkü içi boş bir keseydi  ilginç olan ise hamileliğini aynı şekilde yaşıyorsun hiç bir belirtisi yok sadece ultrasonda anlaşılıyor ben bira geç gittim bu sefer yani çok geç değil adetim geciktikten 11 gün sonra ama doktorum buna çok geç dedi adet gecikmesinden 2 gün sonra gitmem gerekiyormuş o iğneye hemen oluşumun ilk günleri başlamalıymışım ama bence allah nasip etse olurdu tedbiri elden bırakmamak gerekiyor ama size tavsiyem daha önce düşük yapan arkadaşlarım hamile kaldığınızdan  şüphelendiğiniz zaman lütfen hemen gidin ve o iğneyi sizde vurunun doktor kontrolünde genelde kan pıhtılaşması olanlara veriyorlarmış ama benim doktorum bu iğnenin çok gerekli olduğunu düşünüyor kan pıhtılaşması yok bende tahlillerim sorunsuz çıkıyor denemekten başka çaren yok çünkü her şeyin normal diyor doktor ben 6 ay ara verdim ha bu arada 20 şubatta kürtajla boş kese gebeliğine son verdik her şeyin hayırlısı allah birdaha kimseye böyle şeyler yaşatmasın hepimize hayırlı sağlıklı sıhhatli bebişler versin ümidimizi asla yitirmeyelim

(¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯)

canım çok üzüldüm yaa geçmiş olsun. bende şuanda 3. gebeliğim 2 tane düşük yaşadım daha önce öyle iyi anlıyorum ki senii. Rabbim en kısa zamanda tekrar nasip etsin ama bu sefer hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım
Gelde Bizim Olsun Tüm Mutluluklar, Beklemeye Sabrım Gücüm Kalmadı!...

sena

canım çok geçmiş olsun seni çok iyi anlıyorum benimde iki gebeliğimde kalp atışları durduğu için kürtajla sonlandı rabbim bir daha yaşatmasın böyle bir acı ama rabbimin takdiri elden birşey gelmez
moralini yüksek tut birtanem gün doğmadan neler doğar yüce rabbim herşeyin hayırlısını nasip etsin  :amin:  :amin:  :amin:  :amin:  :amin:  :amin:

zehraab

betus26 geçmiş olsun canım.ikimizde aynı acıyı yaşayan insanlarız bende seni merak etmiştim 2.hamileliği nasıl gidiyor acaba diye şimdi bakarken öğrendim boş gebelik olduğunu üzülme canım ne yapalım inşallah birdahaki sefere.kendini toparlayabildinmi bari birazda olsa?
hüzün olgunlaştırır............. kaybetmek sabrı öğretir...................

betüs26

senacım sağol canım evet rabbim her şeyin hayırlısını göstersin hepimizin gönlüne versin sanada geçmiş olsun bitanem yeniden düşünüyormusun en son ne zaman kürtaj oldun senacım                                                                                                                                         

betüs26

şekerkız güzel dileklerin için sağol canım benim. Diğerleri için üzüldüm ama nasip işte canım amaaaaa; yeniden hamişliğine çoooooooooook sevindim kaç aylık canım ?   hadi bakalım şeker annişin şeker gibi bir bebişi olsun inşallah sağlıklı sıhhatli inşallah  :hello2:

betüs26

zehraab konunu hatırlıyorum ve çok üzüldüm  seni çok  ama çok iyi anlıyorum allah kimseye yaşatmasın yaşadıklarımızı gerçekten çok zor canım ama allahtan gelene ne diyebiliriz ki sadece dua edelim hayırlısıyla tekrar nasip etsin rabbim bize sen de düşünüyordun değil mi canım diğer acı çok başkaydı bilirsin bu sefer ki boş kese olduğu için moralimi çok bozmadım açıkçası bebek yoktu ki içinde üzüldüğüm nokta kürtaj olmak rahimi yıpratıyor sonuçta  biraz ara vrmeyi uygun gördük toparlansın vücudum ama allah bilir tabi her şey nasip seninde inşallah gelir bebişin sağlıklı bir şekilde bitanem korkularımızı yenmeli ve güçlü olmalıyız olumlu şeyler düşünelim ki herşey yolunda gitsin unutma bizim meleklerimiz var dua edelim bol bol :amin:

fafa

canım gerçekten bende çok üzüldüm ama şuda var her şerde bir hayır vardır bunu unutma
eminim biraz ara verdikten sonra tekrar denersen neden olmasın dimi

zehraab

betüscüm biraz ara vermen bencede olumlu olabilir.rahim ve vücut biraz toparlasın kendini.ondan sonra tekrar başlarsın bebek çalışmasına sonunda mutlu ana kavuşacaksın inşallah.
ben daha bebek için çalışmalara başlamadım.henüz 4,5 ay oldu işte ben bi 4-5 ay daha beklemeyi düşünüyorum.çünkü benim ekstra dan vücüdüm hırpalandı biliyosun yeni bir bebek için biraz daha toparlanayım istiyorum.zaten bu aralar iş arıyorum bakalım hayırlısı herşey nasip.
seninde moralli olmana sevindim ayrıca.
hüzün olgunlaştırır............. kaybetmek sabrı öğretir...................

betüs26

selam fafa evet inşallah canım Allah nasip ederse olmıycak şey yok tabi yeterki o istesin çok istiyorum anne olmayı canım herkez gibi

efsane

gecmis olsun canim kismet degilmis demekki yiycek ekmegi yokmus ole dusun vardir her iste bi hayir canim su mubarek cuma gunu rabbim isteyen herkesein gobisini dosdursun bende ekim ayinda 6 haftalik bebegimi dusurdum ama suan bebek dudnmuyoruz kismet RABBIM OL DEDIMI OLUR  :amin: :amin:

betüs26

sağol lale24 evet doğru söylüyorsun kısmet değilmiş zaten bu acı olayı inancımla atlatabildim ona aldığım şeyleri görünce çok ktü hissediyordum anlatamam çünkü ben onların içinde onu hayal ediyordum bide resmi de vardı 4 boyutlu ultrasonda 1 ay önce ayrıntılı ultrasona girmiştim yani onu az çok şekillendirebiliyordum sonra o resme baktıkça düşünsene ama artık bakamıyorum hatta onu ziyarete bile gidemedim cesaretim yok canım inan o benim meleğim gitmesemde onu nasıl sevdiğimi ve asla unutmıycamı görüyor eminim neyse :'(sanada geçmiş olsun her şeyin hayırlısı evet allah ol demeden olmuyor haklısın senin ilkmiydi düşüğün başka çocuğun var mı laleciğim

melek_pelin

betüşçüm kıyamam bn sana sabrına hayran kaldım ben buna bile dayanamıyorum şu anda, çok zor yaşadıkların, kaç yaşındasın daha genciz inşallah Allah nasip eder ikimize de ama ben en az 6 ay düşünmemeyi düşünüyorum çünkü çok zor kendimi toparlamam lazım, bi de benim ilk gebeliyim o yüzden kürtajdan çok korkuyorum zor oluyor mu kürtaj

betüs26

ben otuz yaşındayı fazla genç sayılmam ama allahtan göstermiyorum :) canım bak ben genel anestezi aldım tamameb bayıldım hiç bir şey duymuyosun benim 2 kürtaj 1 ölü fetus yani 3 oldu ben sana demin senin sayfandan hepsini yazmıştım ama gitmemeş neyse korkulacak bi şey yok ama sen nasıl düşünüyorsun kürtajı inşallah olmaz yine de tabi eğer olursa mucizelere inanırım son ana kadar bekledim ben gözükür diye ama iyiyede kötüyede alıştırdım kendimi bak sebebi ne biliyo musun geç döllenme o an kalitesaiz sperm veya kalitesiz yumurta oluyormuş o yüzden yumurta takibi  yapıcaz biz düşününce bebek ama 6 ay ara verdik ama rabbim bilir tabi yumurlama dönemini takip edicez bide doktorum kürtajdan sonra patolajiye gönderdi üzüm gebeliğinden kormuş ama temiz çıktı evet tekralama riski yokmuş galiba

melek_pelin

ben de umudumu kaybetmemeye çalışıyorum ama bilmiyorum ya, benim değerler baştan beri düşüktü, kese geç göründü normalden, şimdi de boş diyor, 8 haftalık 12mm kese, çok küçük demi, netten filan araştırdım 8 haftada kocaman olması lazım geç döllenme de olabilir ama çok zor olasılık, ben de hala hamilelik belirtileri devam ettiğinden eşim hala ümitli bak hala miden bulanıyor ben biliyorum bebeğimiz orda diyor, o öyle deyince ben daha kötü oluyorum ama o da çok istiyor diye, yani tatlım ne yapcağımı şaşırdım, ne düşünceğimi şaşırdım