29 Nisan , 2024, 15:29:31

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Burun kanamasi

Başlatan farouha, 04 Temmuz , 2007, 08:02:10

« önceki - sonraki »

farouha

merhaba arkadaslar
benim 2 bucuk yasinda kizim var en son iki gun surekli burunu kaniyo (gunde 3-4 defa)  :sad1:
acaba burnu kaniyan bebesleriniz varmi ?
lutfen bana bilgi verin
tesekurler  :flowers:

estim

http://www.bebegimveben.com/ovcp_new_pages/hakan_sumer_burun_kanamasi_02_05.asp

bu konuda bi bilgim yok canım ama yukarıdaki linkte birşeyler yazıyor  :laughing7: geçmiş olsun  :nazar:

farouha

bilgi vedigin icin tesekkurler estim  :flowers:  :opucuk:

ღ°cerenay.♥.

bu yüzden yakın zamanda çooook sıkıntı yaşayan ben varım :sad1:

benimde kızımın burnu yaklaşık 2 yaşından beri kanıyor.
ilk kanamaya başladığında doktora götürdüm, (birkere burnunun üstüne çok kötü düşmüştü ,kalıcı bir hasardan korkuyordum ) çocuk doktoru:
-burun damarları hassastır ,sert havalarda olabilir .genede korkuyorsan kbb ye götür dedi
kbb ye gittim
-bişeyi yok ,burun damarları hassas  dedi
farkettimki , burnunun içindeki en küçük pislik bile kanamaya sebep oluyor,sert havalarda kuruyor ,çocuk burnunu kaşısa bile kanıyor
düşünce , başını çarpınca veya uykusunda bile kanıyor...

biraz büyüyünce yaktıracaktık...
kanamaya devametti ,eline peçete verip burnunu sıktırıyordum. ama büyüdükçe ( şu an 3,5 yaşında ) çocuğun psikolojisi bozulmaya başladı,özellikle uykusundaki kanamalar yüzünden...
en sonunda 2 ay önce nasıl kanadı anlatamam (kanama çok olur,uzun sürerse , mutlaka hemen doktora danışmalısın )ve burnundan 2 kocaman parça çıktı.
sonradan öğrendiğime göre kan pıhtısıymış.( bunun olmaması burnunu soğuk suyla yıkayıp , üstten iki parmağıyla sıkmamızı söyledi doktor)

tekrar kbbye gittik ve burun damarı yakıldı. sadece bir tarafı ... yani hala zaman zaman kanıyor...

ekstra olarak şunu söylicem, doktor bana damarı yakacağını söylemedi,yaktıktan sonra
- yaktım damarı dedi ve bu beni çok sinir etti
benden izin alması gerekirdi -ki yaktırmazdım.
daha çok küçük çünkü...
netice olarak , şuan doktor desek korkup ağlıyor... :sad1:

kusura bakma ya çok uzun oldu , yaram taze ya... :y25:

estim

geçmiş olsun cerenay  :flowers: bu doktorların kendi kafalarına göre işlem yapması beni çok sinirlendiriyor  :cussing: sen götürüyorsun burnu kanıyor, tamam diyor. hopp bi bakmışsın senin iznin olmadan ufakta olsa işlemler yapabiliyorlar  :caca:  :violent1:

ღ°cerenay.♥.

sağol canım , buyüzden çok canım sıkılmıştı...
çocuğu doktora götüremiyoruz artık,halbuki ben onu hiçbirzaman doktorla yada iğneyle korkutmadım.
korkutmalarınada izin vermedim...
ama sağolsun bir doktor başardı bunu :'(

inanrmısın pamuktan bile korktu...(ilaçlı pamuk sokmuştu dr. burnuna)
ne burnunu temizletiyo ,nede biyrine pamuk sürdürüyo

farouha

bilgi verdigin icin tesekkurler cerenay
dun kizimi doktora goturdum burun damarlari hassasmis ondan kaniyo dedi ....
cok gecmis olsun kizina ve inshallah bu burun kanamasi meselesinde cabuk kurtuluruz  :amin:

ღ°cerenay.♥.

jbdun

farouha kızına geçmiş olsun canım, inşallah çabuk kurtulursunuz bu sorundan :amin:

aslıhancım cerenciğime de çok geçmiş olsun, inşallah korkusu daha fazla sürmez, kıyamam ben ona  :sad1:
drları bazen hakkaten :caca: geliyor, böyle şeyler duydukça  :violent1:

ღ°cerenay.♥.

sağol canım.
geçen hafta iki gün üstüste öyle kanadıki anlatamam.
sıcaklardan oldu galiba. :dontknow:

jbdun

sıcaklardan olabilir evet ama daha ne kadar devam edermiş ki kanama aslıhan?
bi süresi var mı? tabi ki psikolojisi etkilenir yavrucuğun :sad1:

Tebessüm :)

aslcım çok geçmiş olsun canım. :sad1:dediğin gibi sıcakladan olabilir.adana da nasıl sıcaktır şimdi. :sad1:

ღ°cerenay.♥.

sağolun arkadaşlar, evet ayşegül adana kavruluyor... :'( :sad1:
jbdun sanırım büyüyene kadar böyle gidecek ve yeterince büyüdüğünde diğer taraftaki damarda yakılacak.
belkide kendiliğinden geçer, inşallah...

sibell&gökhan

ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIM NASIL BİR DR.DUR Kİ O BÖYLE BİR İŞLEM İÇİN İZİN ALMADAN YAPABİLİYOR CESARETE BAKARMISIN İŞALAH CANIM DEDİĞİN GİBİ KENDİLİĞİNDEN GEÇER

FAROUHA SANADA ÇOK GEÇMİŞ OLSUN CANIM

guguş

arkadaşlar benimde çocukken bir süre burnum çok kanardı cerenay dediğin gibi gece bile kanardı ama kendiliğinde geçti bu