28 Nisan , 2024, 20:39:48

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HADI DENENMIS BASIT TARIFLERIMIZI EKLIYELIM

Başlatan adalet, 29 Haziran , 2007, 23:00:27

« önceki - sonraki »

adalet

Limonlu Pasta

Malzemeler:
2 paket pötibör bisküvi
2 yumurta sarısı
125 gr.tereyağı
2 yemek kaşığı nişasta
1 su bardağı su
1 su bardağı toz şeker
2 limonun rendesi
1 limonun suyu
1 bardak ılık süt
Yarım paket kuru hindistan cevizi

Yapılışı:

Nişasta,yumurta,toz şeker,limon rendesi,limon suyu ve su karıştırılarak ateşte pişirilir.Pişmesine yakın tereyağı eklenir.Daha sonra bisküviler ılık süte batırıldıktan sonra yan yana dizilir ve üzerlerine bu kremadan sürülür.Bitincede üstüne hindistan cevizi serpilir.

Afiyet olsun ..

[eklenti yönetici tarafından silindi]

adalet

daha once yemek sayfasina aklemistim posete tavuk  :hungry:

jbdun

sabah sabah bu sayfa çok iyi gitti yaw,özlemişim buraları :)
herkesin ellerine sağlık, özellikle de adaletcim resimlere baktıkça bakıyorum valla :nazar: :hungry:

duru boncuk

yaaaaa adalett bu kadar şeyi hangi ara yapıyosun yaa ya sen çok hamaratsın yada ben çok beceriksizim  ::) ::)

semra

tarifler icin tesekkür ler adaletcim   :alkış:cok lezzetli görünüyorlar deniyecegim tarifleri :hungry: :icon_thumright:

adalet

jbduncum ozgulcum semracim cok tesekur ederim kizlar beni simartiyorsunuz  :k06: yada gaza getiriyorsunuz kalan zamanimida mutfakta gecireyim istiyorsunuz  :k06: ozgulcum benim kilomda beli zaten yemek yapmayi severim resim cekerken adem birakmiyor alay ediyor yemeklerin resmide cekilirmi o olmadigi zaman cekiyorum yoksa daha neler yapmiyorumki  :k06: ne bulursam deniyorum  ;)

adalet

aksamki domatesli bulgur pilavim  :k06: [canim cektide yaptim ]  :toothy10:

şerife Berat

ALEMSIN ADALETCİM AMA EN GUZELINI YAPIYORSUN YEMEK YAPABILMEKTE BI SANATTIR,ORADA YEMEK YARISMALARI DUZENLENIYORSA DEGERLENDIREBILIRSIN BENDE DENE  :icon_thumright:

adalet

ha ha ilahi serife beni oktay ustami sandin  :k06:   :toothy10:
begenmene sevindim bu gazla oktay ustayida gececem  :hieyt:  :occasion5:  :occasion14:

adalet

evde az mantar vardi bende guvec yaparak degerlendirdim  :hungry:

sofraya getirnci adem dediki bu kadarmi adam alismis kocaman tabaklara  :toothy10:  :ehi: gozune az geldi dedim bir ye begenirsen bir daha cok yaparim hem guvec kabimiz kucuk

-Butterfly-

offff mantarmi dedi birisi bayilirimm  :hungry: :hungry: :hungry:

yaa guvec kasesi bulmaiyorum burda kayin validemde getirecekti unutmus guceteki hereseye bayilirim sadece mantar degil  hersey cok lezetli olur adaletcim eminim matatrda cok guzel olmustur  zaten resimden belli cok guzel oldugu  :hungry: :hungry: :hungry: :hungry:

adaletcimmm seni bize gotursem gelirmisinn

bana bir firin mantar pisirirmisinnnn  :ehi: :toothy10: :toothy10: :hungry:

şerife Berat

hımmmmmhh brndr bsyılırım mantara helede uzerınde kaşar peynırı olursa yemede yanında yat

sarı şekerr

adiloş madem tarifini vermiycen ne diye yaptığın yemeklerin resimlerini koyup ağzımızı sulandırırsın anlamam... :icon_scratch:

adalet

buse adresi ver  :toothy10:  :ehi:  sana sosis bile pisiririm  :hungry:  :k06:
benik guvec kapimda kucucuk pek isime yaramiyor yemek yapmaya kalkasam az olur kucuk oldugu icin
guvece payilirim immmm  :hungry: guvec kabi buyuk olacak icinde guvec yapcan firinda agzimin suyu akti yaw
ben bundan sonra dikat etcem yemege  :violent1:  :cussing:

serifecim sende buyur hayatim sana her cesidindde yaparim
cunmali sevmedigi icin kokusuda rahatsiz oluryor pisirmemi istemiyor yada sofrada burnunun tutuyor sebze dusmani  :caca:

sekerim pacozum gordugun gibi hepsinin tarifini yaziyorum
ama seni kiracagima kafami kiraraim hemen yaziyorum
sogan biber dometes ve mantar tavaya biraz yag koyup soganlari kavuruyon mantarlari dorte boluyon yikiyon  soganlari kavurulunca icine atiyon biraz kavuruyon sonra biberleri atiyon en sonda damates ve ardinda tuz ve karabiber hepsini kavurunca guvec kabin icine koyuyorsun ve uzerine kasar sonra firina atiyon 20 dakika filan pisiyor sonra cikariyon afiyetle yiyon
anlatabilmismdir umarim  :k06:

semra