27 Nisan , 2024, 16:17:22

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

sezeryan doğumdan sonra spor

Başlatan SAGEOUS, 16 Şubat , 2009, 20:06:22

« önceki - sonraki »

SAGEOUS

merhaba arkadaşlar
sezaryan noğumdan ne kadar sonra spor başlanabilir ve hangi hareketlerden sakınmalıyız neler yapabiliriz
yardım ederseniz sevinirim
şimdiden teşekkürler

office

ben 40 ım çıktıktan sonra  yürüme bandına çıktım. ama her ihtimale karşı 5-6 ay ağırlık kaldırma, bisiklete binme gibi egzersizlerden uzak dur. dikişlerin acımasın:) pilates topu işe yarıyor gerçekten tavsiye ederim :)
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

SAGEOUS

bende yürüyorum ama hani plates gibi yada bir spor salonuna baş vursammı?mekik şınav gibi şeyler yapabilirmiyim acaba çok merak ediyorum
korkumdan yapamıyorum  ???

neslihan

Bu konuyu gündeme getirmek lazım bende yüzmeye başlamak istiyorum ne zaman başlayabilirim ya da spora bu konu da bilgisi olan var mı

zeynepduru

arkadaslar bende sezeryan dogum yaptım ve dr um 40 ım cıktıktan sonra bazı hareketler gösterdı.bunların ıcınde yarım mekık,yerde yatıp ayakları kaldırmak,yerden bısıklet hareketı yapmak falan,dr cocuk yoracak ve sen bunları yapmıcaksın dedı :k06:aynen ole oldu kızım 3 aylık oldu ve ben daha hıc bısey yapamadım.karnım kocaman oldu.süt olsun dıyede habıre bıseyler götürüyorum :'(kılo vermek cok zor bole ıken.bıde emziren anneler daha cabuk kıloo verır dıyolar.bence kocaman bı yalan...

duygu41

merhaba epidural sezaryenle doğum yaptım 5 sene oluyor ama korse takmadım göbek problemim var şimdi tekrar bebek istiyorum korse takmayı düşünüyorum sakıncası varmı eğer bldiğin bişeyler varsa benimle paylaşırmısın

βαlκιz

ikiz çocuk dogurunca spora gerek kalmıyo  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

இܓiڪے†∂ηßﺙuℓ இܓ

мiŁenα.

canım 1 seneye kadar tamamen ıyılesmez heralde....

mıkrop falan olur denızde...sen yaza baslarsın

:love9: :love7: :love9:

★ღ♥ღครк๓єlєợเღ♥ღ★

»-(¯`v´¯)-»вєηιм кєη∂ι мιηιк уσℓυ υzυη мιѕαƒιяℓєяιм...уαşαмαк ιçιη єη gєçєяℓι ѕєвєρℓєяιм ∂ιℓєяιм яαввιм єη ğüzєℓ уαzıℓαяı уαzмıѕ σℓѕυη ѕιzє..»-(¯`v´¯)-»