11 Mayıs , 2024, 19:30:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Adet Bilgilerinizin Analizi ile Cinsiyet Seçimi

Başlatan teravet, 11 Şubat , 2009, 00:08:43

« önceki - sonraki »

teravet

Uzun süredir bir yazılım üzerinde çalışıyorum. Şu sıralar tamamlanan bu yazılım, anne adayının adet bilgilerini analiz ederek cinsiyet seçimini mümkün kılmaktadır. Bu konuya merakım tıp dünyasında cinsiyet ile adet gün ve saatlerinin ilişkisini araştırmamla başladı. Bulguları ve bilimsel bilgileri yazılıma dönüştürdüm. Tamamen bilimsel olan bu yöntemin kesinlikle çin takvimi ile ve astroloji ile alakası yoktur.

Analiz için anne adayının en az 3 adetinin başlangıç gün ve saatleri yazılıma girilmektedir. Saatlerin ve günlerin net ve doğru olması zorunludur. Yazılım, bu tarihleri,saatleri, spermin ulaşma hızı, yumurtanın ömrü ve daha pek çok veriyi kullanarak hesaplama yapar. Erkek bebek için tek bir gün ilişki zamanı verir. Kız bebek için ise 2 gün ilişki zamanlaması verilmektedir. Yazılımda risk hesaplaması için mutlaka istenilen cinsiyetin de girilmesi gerekir, bundan dolayı tarih ve saatlerinizle beraber istediğiniz cinsiyeti de net bir şekilde yazın.

Yine tıbbi açıdan kanıtlanmış kurallar, analize eklenir. Örneğin erkek bebek için yazılımın verdiği gün ve saatte ilişki olmalıdır ve bu zamandan 4-5 gün öncesinde hiç cinsel ilişki olmamalıdır. Ayrıca verilen günleri uygulayacak kişi o ay grip ilaçları, ağrı kesiciler dahil hiçbir ilaç almamalıdır. Yüksek başarı için anne adayının adet döngüsünün 28 ve altı olması, düzenli adet aralıklarının olması gerekmektedir.

Örnek Adet bilgisi :
TARİH 1: 25.01.2009 21:30:00
TARİH 2: 28.12.2008 12:30:00
TARİH 3: 30.11.2008 01:00:00

Şayet bu yöntemi denemek isteyen varsa en az son 3 adet tarihini gün ve saat olarak buraya yazarsa yardımcı olmaya çalışırım. Saygılar ve sevgiler..

la.fem

anaa tarihleri biliyomda saatleri bilmiyoom
önümüzdeki 3 ay olur ancak o  :k06:

bebeğim_38

selamlar ben yeni üyeyim 9 aydır evliyim ve hiç korunmadık hala bebeğim olmadı bu dediğiniz yazılım çok ilgimi çekti nasıl kullanacağız acaba bilgileri sizemi göndereceğiz ben çok isterim analiz edilmeyi

BEYAZ_KELEBEK

kusura bakmayında ne gereği var.önemli olan sağlıklı hayırlı bir çocuk olması bence.ben bu tür şeylere inanamıyorum.ALLAH ne isterse onu verir bukadarı yeterli benim için.

inanan yapan işilere bişi demiyorum.saygı duyarım bubenim görüşüm.

teravet

Alıntı yapılan: bebeğim_38 - 12 Şubat , 2009, 23:27:44
selamlar ben yeni üyeyim 9 aydır evliyim ve hiç korunmadık hala bebeğim olmadı bu dediğiniz yazılım çok ilgimi çekti nasıl kullanacağız acaba bilgileri sizemi göndereceğiz ben çok isterim analiz edilmeyi

adet gün ve saatlerinizi yazmalısınız

(¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯)

Alıntı yapılan: teravet - 13 Şubat , 2009, 18:52:13
Alıntı yapılan: bebeğim_38 - 12 Şubat , 2009, 23:27:44

adet gün ve saatlerinizi yazmalısınız

ama saatleri nerden bilicez kii sadece gün takip ediyoruz.
Gelde Bizim Olsun Tüm Mutluluklar, Beklemeye Sabrım Gücüm Kalmadı!...

destina

anne olmak istiyorum

bebeğim_38

saatleri genelde sabahları oluyor kalktığımda wc ye çıkınca gelmiş oluyo ben tahmini saatleri yazacağım size

kasım 22 saat 09:30
aralık 19 saat  10:10
ocak 15  saat   08:45

bebeğim_38

analiz sonuçlarını mesaj olarak atarmısınız  ayrıca

teravet

kız için mi erkek için mi mutlaka seçim gerekiyor.

ceylin eslem

kusura bakma arkadaşım ama bana bu anlattıkların saçma geldi.mantıksız buldum bu düşünceni.kızmı erkekmi diye ayarlamak asla bizim elimizde olamaz.heleki adet tarihi saatine göre ilişki günü falan.benim mantıgım almıyor bunu.spermler bi gün kız kromozomu taşıyan spermler,başka birgün içinde erkek kromozomu taşıyan spermler olmazki.yani güne bağlı olamazki milyolarca sperm zaten karışık olarak erkeğin menisinde bulunuyor.yumurtlama olayı gerçekleştiginde en sağlıklı güçlü ve yarışı kazanan sperm  yumurtayla kaşılaşırsa ve yumurtanın içine girerse o sperm eğer erkek kromozomu taşıyorsa erkek,kız kromozomu taşıyorsada kız olur ve bu tamamen şanstır.bizim elimizde olan bi şey değilki bu. buradaki çoğu arkadaşım bu olayın bu şekilde gerçekleştiğini bilir.haaa başka bir yol var tabi ,bu tüp bebek yönteminde laboratuvar ortamında gerçekleşiyor.spermler  özel olarak ayrılıp seçiliyor.ona görede ayarlanabiliyor bildiğim kadarıyla ,fakat bu yöntemde türkiyede yasak bir çok ülkede yasak oldugu gibi.benim düşüncem bu.birde merakımdan soruyorum siz bu işlerin içinde olan bilim adamı falan mısınız?

bebeğim_38

teravet hanım cinsiyet seçmeme gerek kalmadı sanırım geçen ay 15 inde olmştum  bugunde 15 i ve hala olmadım sadece kasığımda bir acı var ve idrarım geldiğinde baskı yapıyo bide uykum arttı bugun bulabilirsem bi  gebelik testi alacağım dua edinde bebek olsun 10 aydır bu stresi yaşıyorum her ay siz genede kız için analiz edin şimdiden teşekkürler

sevdenur

bende ceylin eslem ve beyaz kelebeğe katılıyorum çok gereksiz bişey rabbim ne isterse o olur önemli olan sağlıklı ve hayırlı bi evlat olması gerisi önemli değili :nono:

Alıntı yapılan: ceylin eslem - 15 Şubat , 2009, 03:19:25
kusura bakma arkadaşım ama bana bu anlattıkların saçma geldi.mantıksız buldum bu düşünceni.kızmı erkekmi diye ayarlamak asla bizim elimizde olamaz.heleki adet tarihi saatine göre ilişki günü falan.benim mantıgım almıyor bunu.spermler bi gün kız kromozomu taşıyan spermler,başka birgün içinde erkek kromozomu taşıyan spermler olmazki.yani güne bağlı olamazki milyolarca sperm zaten karışık olarak erkeğin menisinde bulunuyor.yumurtlama olayı gerçekleştiginde en sağlıklı güçlü ve yarışı kazanan sperm  yumurtayla kaşılaşırsa ve yumurtanın içine girerse o sperm eğer erkek kromozomu taşıyorsa erkek,kız kromozomu taşıyorsada kız olur ve bu tamamen şanstır.bizim elimizde olan bi şey değilki bu. buradaki çoğu arkadaşım bu olayın bu şekilde gerçekleştiğini bilir.haaa başka bir yol var tabi ,bu tüp bebek yönteminde laboratuvar ortamında gerçekleşiyor.spermler  özel olarak ayrılıp seçiliyor.ona görede ayarlanabiliyor bildiğim kadarıyla ,fakat bu yöntemde türkiyede yasak bir çok ülkede yasak oldugu gibi.benim düşüncem bu.birde merakımdan soruyorum siz bu işlerin içinde olan bilim adamı falan mısınız?

canım bir başka teoriye görede yumurtalar belli zamanlarda x belli zamanlarda ise y kromozomu taşıyan spermleri kendine çekiyor. mıknatıs gibi düşünebilirsin. sanırım bu arkadaş bu teoriden yola çıkarak hesaplamaya çalışıyor. bence hemen karşı çıkmak yerine desteklemeliyiz. belli mi olur belki de arkadaş doğruluğunu ispatlar bizde yardımcı olmuş oluruz.
arkadaşım ben isterdim yaptırmayı ama son üç satım düşük nedeniyle çok karıştı yinede tarihleri verebilirim ama saatler kesin olmaz ama yaklaşık saatleri verebilirim. Sonuç verirse yazın ben tahmini saatlerle birlikte yazayım

Alıntı yapılan: sevdenur - 15 Şubat , 2009, 15:04:03
bende ceylin eslem ve beyaz kelebeğe katılıyorum çok gereksiz bişey rabbim ne isterse o olur önemli olan sağlıklı ve hayırlı bi evlat olması gerisi önemli değili :nono:

canım tabiiki öyle ama ilk bebekte genelde önemli değildir ama ikincide ilki kızsa erkek, ilki erkekse bide kız olsa deriz genelde. Rabbim herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar versin tabii ki ama yapılan çalışmalara da hemen tepki vermemeliyiz. Bu gün hamile kalmayı kolaylaştıran, bebeği olmayan insanların bebek sahibi olmasını sağlayan yöntemlerin hepsi böyle denemelerle bulunmuştur. bence hemen ters tepki vermemeliyiz.