2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

hıh bizi cagıran yok gdim ben o zaman
yaa kızlar bişey sorcam eflinin dişleri biraz sararmaya basladı siliyorum beyazlıyo fırcalıyorum arada bi
sizin cocukların nasıl sizde siliyomusunuz

çağınım

aşk olsun nuraycım seni çağırmaya ne gerek var sen zaten bizdensin arkadaşım  :opucuk:

canım hoşgeldin nasılsın eflin nasıl

dişleri sararıyo demişsin neden oluyo acaba bizde öye bişi yok ben siliyorum çağının dişlerinide ama hiç olmadı bizde netten bi bak istersen sebebi neymiş yani vitamin eksikliği falanmı acaba  :icon_scratch:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

sağol yeşimcim iyiyim özledım valla seni ve çagını :opucuk:
yok canım sararıyo derken kirlenıyo yemek falan dıye düşünüyorum silince tekrar beyzlıyo
netten arastırdım bi ara çok fazla antibiyotik kullanmımı sarartıyomus dıye okudum ins öyle bişey olmaz

çağınım

bizde seni özledik canım eflinide tabiki  :opucuk:

hımm yemekten olabilir evet bide antibiyotiklerde ne yazıkki sarartıyo dişleri kullansan dert kullanmasan nasıl iyileşicekler inş. ondan dolayı değildir canım

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

insallah ya off siniz oluyorum bende kullansan bi dert dediğin gibi kullanmasan iyileşmıyolar off off ne yapacagımı sasırdım bu ne ya  :BangHead: :BangHead:
ama zaten bu dişler dökülcek yerine baska dişler gelcek önemli olna onlar gibime geliyor :dontknow:

çağınım

tabiki önemli olan onlar canım bunlar süt dişleri sonuçta ama yinede işte üzülüyo insan antibiyotikler çok tehlikeli bunu biliyoruz ama hasta olduklarındada başka türlü geçmiyo  :sad1:

DER!N

Alıntı yapılan: çağınım - 09 Mart , 2011, 16:16:49
gülfercim hoşgeldin canım

selendemi aynı çağın işte bu hareketlerde sürekli ellerimden tutuyo tırmanıyo üstüme takla atıyo kendini geriye atıp falan yani oturamıyo en fazla  1 dk sonra yine fırlıyo ayağa sürekli hareket halinde nefes nefese zıplıyo koşuyo tırmanıyo sağa sola etrafı karıştırıyo atıyo koltuk minderlerini kaydırak yapıyo çok zor oluyomuş evet bende korkuyorum inş.. değildir canım seninki ama doktor bize mutlaka gidin dedi en kötüsü zaten dikkat dağınıklığı beni ürküten o  :'( sürekli bişiler soruyo akranlarıyla uyuşumu çok az kendinden büyük çocuklarla oynamak bir arada olmak istiyo sokakta top oynamak istiyo çocuklarla yani düşün artık  ::) oyunca atı var sallanan at söktük alt kısmını tekerlekleriyle kalsın evde dolaşsın onunla diye dolaşıyo sonra atı yan devirip üstüne çıkıp 3 e kadar sayıp atlıyo üstünden koltuklardan desek yien aynı ne yapıcamı bilemiyorum  :sad1:

nagehancım aman canım normal yaramazlıkları yapsında hiperaktif olmasın çok ama çok zor  sinirlilik sanırım hepsinde var yok yere vızırdanmalar mızmızlıklar

Amin canım Allah kolaylık versin Çağın da değildir inş.  :amin:

Selen 3,5 aylıkken desteksiz oturdu, 5,5 aylıkken emekledi zaptedemedik yürütece koydum 6 aylık falandı sanırım 10 gün ya kullandı ya kullanmadı oyuncak oldu yürüteç daha yürümüyordu yürütecin kenarına çıkıp onu sürüyordu. Annem de diyorki hiperaktivetesi olan çocuk laftan anlamaz eğer öyleyse benimki hiper değil sadece fazla hareketli.

Alıntı yapılan: F/ST/K - 09 Mart , 2011, 16:23:31
IŞILDA AYNI GÜLFER BENİM KIZ 22 AYLIK SENİNKİ KAÇ AYLIK

İYİDE YEŞİMCİM AYNISINI IŞILDA YAPIYO ATIYLA DOLAŞIYO SONRA DEVİRİP ÜSTÜNE ÇIKIYO

BÜYÜK ÇOCUKLARLA OYNUYO KAYDIRAĞA BİLE KENDİ TIRMANIYO

OYUNCAKLARIYLA 5 DAKİKADAN FAZLA OYNAMIYO

ANACIM BENİMKİDE Mİ ÖYLE YOKSA YAAA

Benim cadım 15 aylık tatlım. 8,5 aylık yürüdü aydaşlarıyla aralarında çok fark var, ben hep fiziksel gelişiminin önde gitmesine yorumluyorum hareketliliğini inş.da öyledir.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

evet bu dişlerin dökülceğini bilsemde üzülüyorum işte :-\ :-\

çağınım

gülfercim çağında herşeyi çok erken yaptı daa karnımdayken bile zaten hiç durmuyodu şimdide böyle zaten laftan anlamıyo yanii anlasada işine gelmiyo onuda farkediyoruz inş.. değildir canım sadece fazla hareketlidir  :amin:

selen büyümüş artık annesi yaa bide abla olucak anam yerim onu ben  :nazar: :nazar:

nuraycım tabiki üzlünüyo ilkler bunlar hep inş. önemli bişi değildir yanii yemeklerdendir

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

gülfer sen normal doğummu yapmıstın ecrin de sezeryan mı :icon_scratch:

fıstık

MAŞALLAH GÜLFERCİM :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

NURAYCIM UNUTURMUYUZ SENİ HİÇ

IŞILI UYUTUYORUM TEK ELLE YAZMASI ZOR OLUYO

DER!N

Alıntı yapılan: ♥♥EfLiN'iN Annİşi NuRay♥♥ - 09 Mart , 2011, 17:16:28
gülfer sen normal doğummu yapmıstın ecrin de sezeryan mı :icon_scratch:

6.ayda rahim duvarına kafa ata ata inceltti :) progestanla doğumu erteledik 40+4'te zor bela suni sancıyla vaginal doğdu  :k06:

Hani bir de derler ya doğum belirtilerinde doğuma yakın olunca hareketlilik azalırmış hikaye bu bence, doğumhaneye çıkarken bile tepikliyordu beni  :laughing7:

Nuraycım silince kendi beyazlığına dönüyorsa sararmamıştır dişleri antibiyotikten sararınca kemik krem rengi gibi kalıyor. Ne yapsan da beyazlamıyor. Tükürmeyi öğrenene kadar dişlerini fırçalamayın dedi doktorumuz yemekten sonra su içiriyorum sildirmiyor benimki sararma farketmedim henüz yok yani.

Selen laftan anlıyor laftan ziyade ses tonu değişikliğinden ama muzipliği de tutuyor selen neredesin diyorum ses yok gel diyorum ııı gel diyor gelmiycem demek kendince  :k06:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

insallah gülfercim dedğiğin gibidir ama bana da öyle geliyor silince gittiğinden dolayı
normal oldu yani aklıma takıldı çünki sezeryanda 3 yıldan önce hamilelik kesinlikle yasak diye biliyorum dikişlerin açılabiliyomus normalse sorun yok
ama seni
kutluyorum peş peşe yaptın herkes bu kadar cesaretli olamaz :nazar:

DER!N

Sağol Nuraycım, benim sağlık sorunlarım için gerekliydi bir doğum daha Rabbim sağlıkla doğmasını nasib etsin. Yoksa ben  2 yaşından sonra diye düşünüyordum.

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

olsun böylede çok iyi olmuş birlikte büyürler sonra rahat edersin bende 3 4 yasındayken düşünüyorum