2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

neslihan

nagehancım lütfen ya biz iyi anneleriz eninde sonunda malesef hastalanıyorlar.bu da artık olmadan olmuyor.
ben de duru hastalandığında kendime ben iyi anne değilmiyim diye soruyorum doktorumda ben doktorum çocuğumun 3 kez hastanede yatmasına engel olamadım diyor.

Allah ın izniyle ışılda kurtulur inşallah sen iyi bir annesin Işılda tez zamanda öksürüğünden kurtulacak inşallah :amin:.

yeşimcim çağının  olmasına çok sevindim maşallah Allah esirgesin.20 lik dişlerinizde kolay çıkar inşallah.bende 20 lik dişler çıktı sanırım yaş 30 a geldi çünkü.

buluşma fotolarını bende bekliyorum görüşmek üzere iyi geceler.

fıstık

18 Eylül , 2010, 02:19:31 #8866 Son düzenlenme: 18 Eylül , 2010, 02:22:21 fıstık
inşallah neslihancım biran önce iyileşir

sadece öksürüyor arada bir ama balgamı sökemiyo hırıltılı geliyo sesi yoksa ayakta yani cin gibi koşturup duruyo oğlan çocuğu gibi ya acayip yaramaz

bugün çamaşırları asıyordum çırpıp öyle asıyoruz ya o da alıyo sepetten çırpıp asmaya çalışıyo oyyyy annesinin kuzusu beni taklit ediyo cimcime

bugün ışılı memeden de ayırdım kızlar göğsüme ayakkabı boyası sürdüm anne memmem diyo açıyorum pis diyo kaçıyo biraz önce salıncağında sallayıpta

uyuttum bakalım sabaha karşı uyanınca napıcaz

şu dişim yüzünden çok ilaç alıyorum gerçi doktor bişi olmaz kullan dedi ama içim rahat etmiyo birde bende öksürüğüm belki benden yenileniyordur diye

bugün böyle bi karar aldım gerçi günler önce aldım bu kararı ama başarısız oluyordum ne yaparsam yapayım limon tuzu sür dediler önce yaladı hoşuna

gitmedi almadı sonra yalaya yalaya bitirdi yine emdi dün demet gibi yün yapıştırmıştım yünü söktü yine emdi

görümcem ayakkabı boyası dene birde dedi bende bugün deneyeyim dedim pulbiberi bile denedim eliyle ayıklayıp onuda emmişti

boyayı sürüp eski bi sütyen giydim sorunca açıp gösteriyorum hadi em annecim diyorum başını sallıyo hayır diye pis deyip kaçıyo umarım bırakır

bu saatte ne işin var diye sorarsanız yine dişim hafiften ağrımaya başladı oyalanayım diye buraya geldim

bugün ışıla domates çorbası yaptım size tarifini vereyimde belki bilmeyenler vardır vakit geçsin

1 tatlı kaşığı unu biraz yağla kavurdum pembeleşinceye kadar

üzerine 1 çay bardağı süt koydum biraz kaynayınca 1 tane domates rendeledim biraz koyu olmuş azıcıkta su koydum

acayip lezzetli olmuş utanmasam ışıldan önce ben yiyecektim  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:isterseniz üzerine kaşar peyniride rendeleyebilirsiniz  :icon_thumright:

neslihancım dünürüm yeşimcim burcucum demetçim sizi çok öpüyorum  :opucuk:

çağınım

nagehancım canım çok geçmiş olsun canım

kendini suçlama canım geçen bende öyle düşündüm haklısın aslında insan çok üzüldüğü için bu düşünceler sarıyo insanı ama bizler iyi anneleriz elimizden gelen herşeyi yapıyoruz hastalık işte ne yazıkki geliyo buluyo canım inş.. hastaneye gerek kalmaz iyileşir prensesimiz

neslihancım sağol canım çok şükür iyileşti çağın ben dişten muzdaribim aman büyük sıkıntı yanii

tarifin içinde sağol nagehancım canım denicem bunu  :hungry:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bencede güzel annelr kendinizi suçlamayın biz ıyı annelerız çozuklarımız ıcın her şeyın en ıyısını yapmaya çalısıyoruz
tarifin için sagol fıstık denicem bende kızıma degısık corbalarda yesın  ;)

Demet_dk

nagehancım kendini suçlama
sinirle bi çok şey düşünüyoruz hep kendimizi suçluyoruz ama nafile kendimizi üzmekten başka bişey yapmıyoruz

burda komşunun çocukları var sıra sıra doğurmuş kadın çocukların arasında ay farkı var
durumlarıda iyi değil ev kötü bakım kötü pislik içinde ne yedikleri belli ne içtikleri belli ama gelin görün ki turp gibiler
anlamıyorum bende o camdan o cama kucağımda doruk elimde kaşık dolanıyorum ve belim kopuyo ama yediremiyorum
ne kadar çok ilgilenirsek ters tepiyo valla

nagehan demek sonunda karar verdin memeden ayırma yılma en fazla 2-3 gün zorlanırsınız oda uyku zamanlarında
ama yapacak bişey yok bu zamana kadar emdiler şükür bırakılması gerekiyo bırakılır

biz 20 günü geride bıraktık zorlandık en çokta ben zorlandım ama mecburdum oğlum affetsin beni  :y25:

fıstık

nuraycım yeşimcim ve demetçim teşekkür ederim içimi rahatlattınız

çok şükür ışıl gece hiç uyanmadan sabah 8 e kadar uyudu kalkıncada hiç meme istemedi kahvaltısını yaptırdım çok güzel yedi hiç itiraz etmeden

saat 9.5 10 a doğru tekrar salıncağında uyudu öğleyin kalktı öğleyinde güzelce çorbasını yedi şimdide yatağa uzanmıştı uyudu kaldı yine meme istemedi

umarım 3-5 gün böyle devam ederde unutur

ama benim göğüslerim çok doldu şişti resmen yeni doğum yapmışım gibi doldular annem tülbentle sardı sakın sağma dedi pazarteside böyle ağrırsa

doktora söylicem ilaç yazsın sütümü kesmek için

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ayy ben bilirim o şişliği benımde aynı öyle oldu göğüslerım sankı yenı doğum yapmıs gibi
bide beze oldu ayy cok acıyodu ya
gün gectıkce daha cok agrıyor sızısı
ben tatılde kestım kızımı sütten cok berbat bı tatıl gecırdım hep yattım
akın sagma bana da deıler ama
duramadım bı akam banyo yaptım bıraz sagdım sıcak suyla bezelerı acıldı sagdıktan sonra rahatladım sonra da kendılıgınden kesıldı bı hafta ıcınde bitiyo
ama dayanamam dıyosan doktora git ilaç yazsın bı ılac varmıs sut olusmasını engellıyomus :icon_thumright:

Demet_dk

bende sağmıştım biraz çok şişmişti ve ağrımıştı ama 3-4 günde geçiyo

fıstık

18 Eylül , 2010, 18:49:39 #8873 Son düzenlenme: 18 Eylül , 2010, 18:59:11 fıstık
dokununca daha çok ağrıyo eniyisi pazartesi ilaç yazdırayım yoksa bir hafta bu ağrı çekilmez

zaten büyümüşlerdi iyice koca koca oldular :k06:

birde ışılı süt içmeye alıştırabilsem deymeyin keyfime

azra35

slm arkadaşlar ben öğretmenim yarınişe başlıyorum ve çocuma annem bakçak ama yemek konusunda pek ii değil yarın çorba içecek ben yokum mustafaya çorbayı beceremem diyo kafayı yicem gece yapsam hem çok yorgun oluyorum hemde ertesi gün çorba kötü oluyo tarif edicem ama sen yap diyo sinir krizi geçircem birde senin yüzünden stres oluyorum diyo
bakıcı tutamam çünkü daha küçük ve tanıdığım kimse yok allah yardım etsin :y25: :amin:

gülay t.

Azracım hayırlı olsun işe başlaman. Canım yorgun da olsan akşamdan yap çorbayı.  cam bir kavanoza koyup dolapta 2-3 gün  saklayabilirsin azar azar ısıtlırsa besin değeri düşmez. Bebeklerin çorbaları bizimkiler kadar teferruatlı değil iri iri doğrayıp blendırdan geçiriyoruz zaten çok vaktini almaz.

azra35

canım haklısında mesela etli falan olunca donuyo tadı değişiyo

gökse

slm arkadaşlar ben yeni üyeyim. benim kızımda 27 07 2009 doğumlui yalnız arkadaşlar benim bir sorunum var .yardımcı olursanız sevinirim. benim kızım 7.ayına kadar emzik emdi sonra kendi bıraktı biberonda almıyo halen emziriyorum fakat geceleri çok sık uyanıyor. acaba tekrar emzik versem alırmı ne dersiniz ne zamandır vermiyorum .bazen emip hemen atıyo. yada bildiğiniz emzik marka ve modeli varsa paylaşır mısınız ve nereden aldığınızıda söylerseniz .çünkü ben emzik bulamıyorum .oturduğum semtte .emzikte ısrar etmemim sebebi de gerçekten o kadar çok yoruyo kibeni bide bu aralar sütümde az benim .bu arada bide 3.5 yaşında bi oğlumda var benim. şimdiden teşekkürler  :hello:

Demet_dk

Alıntı yapılan: gökse - 19 Eylül , 2010, 14:09:43
slm arkadaşlar ben yeni üyeyim. benim kızımda 27 07 2009 doğumlui yalnız arkadaşlar benim bir sorunum var .yardımcı olursanız sevinirim. benim kızım 7.ayına kadar emzik emdi sonra kendi bıraktı biberonda almıyo halen emziriyorum fakat geceleri çok sık uyanıyor. acaba tekrar emzik versem alırmı ne dersiniz ne zamandır vermiyorum .bazen emip hemen atıyo. yada bildiğiniz emzik marka ve modeli varsa paylaşır mısınız ve nereden aldığınızıda söylerseniz .çünkü ben emzik bulamıyorum .oturduğum semtte .emzikte ısrar etmemim sebebi de gerçekten o kadar çok yoruyo kibeni bide bu aralar sütümde az benim .bu arada bide 3.5 yaşında bi oğlumda var benim. şimdiden teşekkürler  :hello:

öncelikle çocuklarını Allah bağışlasın
aramıza hoşgeldin
biz hiç emzik kullanmadık o yüzden sana emzik tavsiye edemicem
emziği vermek istiyorsan ver belki uykuya geçmesinde yardımcı olur

gökse

teşekkürler canım Allah seninde yavrularını bağışlasın. bazen düşünüyorumda acaba memeden kessemi diye sonra kıyamıyorum daha küçük diyorum napcam bilmiyorum valla hoşçakal canım  :opucuk: