2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

burcum

dr lar bile 1 yaşından sonra gerek görmüyor meme emen bebek yemek yemiyor bu bi gerçek
tülincim ben de 3 sene sonra falan düşünüyorum nasipse :k06:

çağınım

burcucum ben uzun süre düşünmüyorum çağın çok yaramaz 2.yi hiç gözüm kesmiyo şuan baya bi zaman geçmesi lazım  :tongue3:

demetcim iyiyim canım çağın iyi her zamanki gibi yaramazlık peşinde masa üstüne çıkmaya başladı şimdide koltuğa tırmanıp sanırım yemek masamıda yok edicem of eşya kalmadı evde herşeyi kaldırdım bu gidişle koltuklarda kalkıcak sanırım  :ehi: sen nasılsın doruk nasıl

ya kızlar inş.. en kısa sürede kurtulursunuz şu meme derdinden gerçekten memeye güvenip yemek yemiyolar

Demet_dk

Alıntı yapılan: esma sultan - 27 Ağustos , 2010, 18:36:25
Alıntı yapılan: Demet_dk - 27 Ağustos , 2010, 14:47:34
arkadaslarım hepinize merhaba

nagehan bende aynı senin gibiyim emzirme konusunda
gece ve gündüz uykusuna yatarken mutlaka emerek uyur
gündüz bi şekilde oyalıyorum vermemek için kendiliğinden unutsun istiyorum
bişeyler sürdüğüm zaman üzülüyo çok içli içli ağlıyo çok üzülüyorum

gündüz karnı doyarsa gece daha az kalkıyo meme için
ama bişey yemediği günlerde geceleri meme istiyo devamlı su veriyorum kabul etmiyo
biberon süt emzik hiç birini almadı almıyo
inşallah kendiliğinden bırakır diye dua ediyorummm  :amin:

demet memeden kesmek ıcın cok erken degılmı bende temmuz annesıyım hala emıyor benımkı pek de bırakmayıda dusunmuyorum 2 yasına kadar emzırırım galıba bana baya erken geldı senın bıraktırman .ben kızımda yemek yemedıgı ıcın 15 aylıkken kesmıstım ama hıc degısıklık olmadı 5 yasını doldurdu hala zorla yemek yedırıyorum

canım oğlum küçük değilki 14 ayını doldurdu
gündüz yemiyo gece süt içmiyo
başka çarem kalmadı sütte yok ki

fıstık

TÜLİNİM NE GÜZEL YAZMIŞSIN EMREMİN YAŞI HAYIRLI UĞURLU UZUN ÖMÜRLÜ SAĞLIKLI SIHHATLİ OLSUN İNŞALLAH

2. Mİİİİİİİİİİİİİİ BEN BİKAÇ SENE HİİİİİİİİİİİİİİİİÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇÇ DÜŞÜNMİCEM BURCUCUM

NESLİHANCIM SENİN NASIL GİDİYOR EVDEKİ HAYATIN ANLAT BAKALIM NELER YAPIYORSUN KIZINLA

YEŞİMCİM IŞILDA AYNI ÇAĞIN GİBİ SANDALYE TEPELERİNDE DOLAŞIYOR ÇOOOOOKKK YARAMAZ ERKEK ÇOCUĞU GİBİ

Angel

amin nagisim cok saol  :opucuk: 

emrede butun dolaplari karistiriyor  :k06:  hersey heryerde. yemek hazirlamak icin mutfaga giriyorum pesimden geliyor herzaman bir dakika gecmeden benim

dolaplari alti ustune getirmis emre   :toothy10:   hayirrrrr diyorum elimi salliyorum noooo diyorum ciiisssss  kaka onlar annecigim yapma diyorum

yuzume bakip guluyor kafasini salliyor hayiirrr diye eliylede beni taklit ediyor ama yine yapacagini yapiyor  uyyyyyyyyyyy  yerim senin heryerini annem    :nazar: :nazar:

dun azdaha televizyonu bozuyordu kerata    :ehi:   butun kablolari ellriyor fisle oynuyor tv 'da nekadar tus varsa emin ol emre hepsini ellemistir bastirmistir   :k06: :k06:

erkek cocuklari boyle aleyna hicccccccccccc boyle degildi cok sakindi hanim'di benim kizim  :D 

çağınım

nagehancım allah kolaylık versin sanada bende küçükken yaramazmışım eşimde ee çağında bize benzemiş ama çok korkuyorum tepelerden düşücek diye ne işin var masanın üstünde  ::)
,

tülincim erkek çocukları yaramaz oluyo gerçekten kızlara göre emreyide severim oğluşuma bak etrafı karıştırıyomuş yerim onu ben minik burnundan  :k06:

neslihan

nagehancım kızımla uyanıyor kızımla uyuyorum beni görünce çok mutlu oluyor.tek derdimiz yemek.verdiğim meyveler bisküviler poaçalar herşey kısa bir süre ağzına alıyor sonra atıyor kesinlikle yutmuyor.eğer kaşıkla felan verirsem blenderdan geçmemiş birşeyi kusuyor.bu yüzden de kilo allmıyor.birde çok kaka yapıyor diş sebebiyle sanırım.
çocuk gastroeneterologuna götürücem niye böyle diye randevu aldım.niye yiyemiyor.hiç kilo almıyor boyu uzuyor.belki 6 aydır 10 kilo görüntü olarak zayıf değil çok şükür
ama artık çok hareketli eskiden yerinde oturuyordu.şimdi hiç poposunun üstünde durmuyor.kilo vericek diye korkuyorum

esma...

Alıntı yapılan: Angel - 28 Ağustos , 2010, 05:09:29
amin nagisim cok saol  :opucuk: 

emrede butun dolaplari karistiriyor  :k06:  hersey heryerde. yemek hazirlamak icin mutfaga giriyorum pesimden geliyor herzaman bir dakika gecmeden benim

dolaplari alti ustune getirmis emre   :toothy10:   hayirrrrr diyorum elimi salliyorum noooo diyorum ciiisssss  kaka onlar annecigim yapma diyorum

yuzume bakip guluyor kafasini salliyor hayiirrr diye eliylede beni taklit ediyor ama yine yapacagini yapiyor  uyyyyyyyyyyy  yerim senin heryerini annem    :nazar: :nazar:

dun azdaha televizyonu bozuyordu kerata    :ehi:   butun kablolari ellriyor fisle oynuyor tv 'da nekadar tus varsa emin ol emre hepsini ellemistir bastirmistir   :k06: :k06:

erkek cocuklari boyle aleyna hicccccccccccc boyle degildi cok sakindi hanim'di benim kizim  :D 

aynen bende kızımdan boyle seyler gormedım ama oglum cok beter atom karınca gıbı hıc durmuyo yerınde

esma...

memeden kesmek ıcın ben kızımda yastıgın ıcın sılıkon cıkarmıstım onu gogsume yapıstırmıstım oda cok huylanıp almamıstı bı yontem daha oje surebılırsın gogsunu buda ıse yarıyo veya emecegı zaman gogsunu ıslatıp tuz surebılırsın ılk 3gunu atlattıgın zaman olay bıtmıstır bıde yanında muhakkak bırılerı olması lazım yakınlarından tek basına olmuyo bu ıs Allah yardımcın olsun demet

Demet_dk

çok teşekkürler
bu yöntemleri duyuyorum aklımda çoğu ama denemek istemiyorum
hemen bozuluyo suratı üzülüyo kıyamıyorum öyle görmeye
inşallah kendiliğinden bırakır  :amin:

esma...

sımdıye kadar bırakmamıs kendı gonlune bırakırsan zannetmıyorumkı bıraksın  :)sen bıraktırmak ıstıyosan son azımlı olcaksın ve uzulmuceksın cok zor bı durum ama mecburen bırakıcaklar

azra35

Alıntı yapılan: neslihan - 28 Ağustos , 2010, 13:41:32
nagehancım kızımla uyanıyor kızımla uyuyorum beni görünce çok mutlu oluyor.tek derdimiz yemek.verdiğim meyveler bisküviler poaçalar herşey kısa bir süre ağzına alıyor sonra atıyor kesinlikle yutmuyor.eğer kaşıkla felan verirsem blenderdan geçmemiş birşeyi kusuyor.bu yüzden de kilo allmıyor.birde çok kaka yapıyor diş sebebiyle sanırım.
çocuk gastroeneterologuna götürücem niye böyle diye randevu aldım.niye yiyemiyor.hiç kilo almıyor boyu uzuyor.belki 6 aydır 10 kilo görüntü olarak zayıf değil çok şükür
ama artık çok hareketli eskiden yerinde oturuyordu.şimdi hiç poposunun üstünde durmuyor.kilo vericek diye korkuyorum
Bu hastalığa çeşitli virüsler, bakteriyel enfeksiyonlar, barsak parazitleri neden olur. Hastalık kendini kusma, ishal, huzursuzluk, iştahsızlık, ateş yaparak gösterir.

Yetersiz ve dengesiz beslenme, çocuğun vücut direncini düşüren hastalıklar, kalabalık ve sağlıksız ortamlarda yaşama bazen okul ve kreşlerde sağlıksız yemekler, hazır gıdalar ve toplu olarak kullanılan tuvaletlerden çocukların bu hastalıkları almasında etken rol oynar.

Bazı durumlarda çalışan annelerde bu enfeksiyonları eve taşıyabilir. Bunun için yapılması gereken şey bebek ve çocukların beslenmesi ve bakımından önce mutlaka eller su ve sabunla yıkanmalıdır. Beslenme ve bebeğin bakımından sonrada eller mutlaka su ve sabunla yıkanmalıdır.

Gün içerisinde 10 kez veya üzeri sayıda bol sulu dışkı yapma, sık kusma, vücutta su kaybına neden olabilir. Çocuk ve bebekte durgunluk, gözlerin önünde çökme, ağız ve dil kuruluğu, bıngıldakta çökme, derinin buruşması, idrar yapmanın azalması vücuttaki aşırı su kaybının belirtileridir.

Çocuk iyileşene kadar hareketliliğini kısıtlamaya çalışın ki daha fazla enerji kaybına uğramasın. Kusmanın kesimesi, ishalinin azlmasını izleyen günden sonra çocuk normal aktivitelerini yeniden kazanacaktır. Şikayetler tam olarak geçtikten sonra okula dönülebilir. Çünkü bazı gastroenteritler diğer çocuklara kolayca bulaşabilir.
canım bu gastroenterit hastalığı burdan kızında olan belirti varmı benimkide yemek istemiyo ve öğürüyo ama ateş falan yok umarım iyilerdir bi sen götür bakalım götürünce yazda bende fikir ediniyim neslihan

neslihan

canım çok şükür benim kızım 10 kez ve üzeri yapmıyor.kusmasıda sürekli tekrarlamıyor.arada bir mesela bugün 3 kere kaka yaptı bol sulu da değildi.dün kusmuştu bugün hiç kusmadı çok şükür.bebeğimin genel halinde birşey yok çok şükür ben katı yemeye alıştıramadığım için doktora götürücem

fıstık

mrb kızlar

neslihancım ışılda bazen 3 kez kaka yapıyo özellikle posalı şeyler yediği zaman birde dişleri çıkıyo o yüzdende sanırım

bende bu hafta doktora götürücem bişi yediremiyorum hem kan tahlili falan yapılmadı ne zamandır o da yapılsın kilo almadı bakalım uzamışmı

yeşimcim sağol allah sanada kolaylık versin valla işimiz zor yaramaz çocuk severim ben allahtanda katlanabiliyorum yoksa öyle hımbıl hımbıl otursun

istemem yani varsın yaramaz olsun

Dünürüm demek damadımda yaramazlığa başladı kuzuuuuum yerim ben onu valla.Kız spor salonuna yazılmışsın bende gidicem bu kış yoksa bidon gibi

olucam.

Demetçim kendi halinde bırakmasını beklersek daha çooooooookkkkkkk bekleriz okula gidinceye kadar emer bunlar çünki gün geçtikçe daha düşkün

oluyorlar biran önce bıraktırmak lazım ben artık gündüzleri hiç emzirmiyorum sabah ve gece emiyo onlarıda hallettimmi tamamdır

çağınım

selam kızlar

neslihan geçmiş olsun canım üsülme kilo vermez ama eskisi gibide almıyolar hareketlendikleri için hala katı yyiemiyo demek sen onu doktora bi sor canım

nagehancım sana katılıyorum hareketli çocuğu bende severim öyle oturması hantal olması benimde hoşuma gitmiyo yani çocuk dediğin azda olsa hareketli ve yaramaz olmalı bakma şikayet ettiğime  :k06:

demetcim kendi bırakır diye beklerseb gerçektende çok uzun sürer artık aklı eriyo kendisi bırakmaz üzülüceksin sende oda bi kaç gün ama alışıcaksınız yoksa yemek yemez demet öyle olması dahamı iyi arkadaşım seni anlıyorum bende çok üzüldüm ama yemesi için bunu yapmak zorundayız