2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

nagehancım dişiniz hayırlı olsun
bizimde 7 tane incimiz var :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
tülincim masllah emre pasaya arada gel yıne özluyoruz
yesımcım evet sopalar kalktı  :D :D :D :D :Darada ugra sen de :k06: :k06: :k06:
ya kızlar bı sorum olcak ben gecenlerde eflıını saglık ocagına goturdum gece ateslendı dıye ben sıcaktan ateslendıgını dusnuyodum ama yınede gıdeyım dedım doktor da cok az var kızarıklık dedı hemen antıbıyotık yazdı aslında kızım onu kendı bagısıklıgıyla yenebılırdı suc bende hemen verdım antıbıyotıgı sımdı gereksız yere kullandıgımız ıcın ıshal oldu yıne :'( :'( :'(netten arastırdım gereksız yere kullanmak cok sakıncalı ve zararlı 2 gun kullandık daha vermedım sımdı o ılaca karsı bagısıklık kazanmıs olodu bıde hangısıne yanayım sasırdım :sad1: :sad1:
evde ıshal ılacı var versem mı acaba yoksa kendılıgınden gecmesını mı beklesem :dontknow: :dontknow:
eflınde cok sevıyo sallanmayı bızım catımızda var salıncak yakın ne guzel  hergun orda sallanıyo arada parka gıdıyoruz

neslihan

canım sağlık ocaklarına güvenip çocuğa ilaç içirme hemen. benim çocuk doktorum ben 38 i geçmeden ateş saymam diyor bişey vermiyor.benim abimde dahiliye uzmanı ben çocukken yatardım şişlikten yatsın deerdi ilaç kullanmayalım.

çağınım

neslihana katılıyorum sağlık ocaklarına güvenme hiç ben hiç güvenmiyorum o yüzdende götürmem hasta olunca doğum yaptığım hastaneye götürürüm doktoruna doktorumuz demişti sağlık ocağında bilgi bile vermiyolar insana bizim doktorda demişti 38 i geçmediği sürece ateş saymam diye mümkün olduğunca herşeyde ilaç kullanmamk lazım ferro sanolun bile kullanımını yanlış söylemişlerdi bana sağlık ocağında doktorum doğrusunu söyledi çok şaşırmıştım

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

yaa ben normalde doruk hastanesıne gıdıyorum doktorumuzda var cok ılgılenıyor zaten uzak ama bıze bende o kadar onemlı bısy degıl dıye yakın olan saglık ocagına gıttım ordakı doktorumuzda cok ılgılenıyor herseyı anlatıtor ama cok ılac yazmaya meraklı hemn antıbıyotık yazıyor o yuzden gıtmıcem artık eflın ıshal olunca cok fena pişik oluyor sımdı gorsenız nasıl ciğer gıbı oldu yhangı kremı sursem fayda etmıyor cok huysuz oturamıyor bıle :sad1: :sad1: :sad1:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

yesım nasıl kullanmnaı soyledı ferro sanolu  :dontknow: :dontknow:

Demet_dk

nuraycım geçmiş olsun canım eflin bi türlü kurtulamadı yavrum hastalıktan
benim oğluşumda hasta öksürüyo yarın götürücem doktora

Allah şifa versin bütün bebişlere ve de iştah versin bol booool  :amin:

neslihan

ferro sanol kilosuna göre bir damla 10 kiloysa 10 damla yani

çağınım

selam kızlar nasılsınız

doruğum ne tatlı çıkmış maşallah  :nazar: :nazar:

nuraycım bizim doktor ferro sanolun kullanımını şöyle söyledi 6. aya kadar kilo başına 1 damla 6.aydan itibaren kilo başına 3 er damla yani 9 kiloysa 27 damla günde 3 bölünerek verilicekmiş

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: Demet_dk - 07 Mayıs , 2010, 22:15:16
nuraycım geçmiş olsun canım eflin bi türlü kurtulamadı yavrum hastalıktan
benim oğluşumda hasta öksürüyo yarın götürücem doktora

Allah şifa versin bütün bebişlere ve de iştah versin bol booool  :amin:
sorma demetcım ya dogru soyluyosun bı kurtulmadık  :sad1: :sad1:
buna da sukur allah beterınden saklasın :amin: anlayacagın senın gelın arızalı bıraz :k06: :k06:
egeeye ne oldu gecmıs olsun yavrum benım
en kısa zamnada ıyılesırler ınsallah :amin:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

yesım cok fazla degılmı 27 damla  ??? ???
bızım doktorumuzda bana sabah 9 aksam 9  damla dedı bır sure boyle kullan demıstı
saaglıkl ocakları kılosuna gore dıyolar :icon_scratch: :icon_scratch:

çağınım

nuraycım selam canım elin nasıl  :binkybaby:

valla banada fazla geldi ilk başta ama yeterli olmuyomuş 6.aydan sonra az geldiği için kilo başına 3 le çarpılıp verilicekmiş onuda günde 3 e böl dedi ben öyle veriyorum şimdi ama bi doktor daha var tanıdık onada sorucam iyice

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

bencede sor zaten cogu kısı vermıyo dıslerı kaartıyomus dıye ama ben verıyorum  hasta oldugu zamnalar vermıyorum cunkı doktorumuz antıbıyotık kullanırken faln verme dıyor hastayken kuallnmıyoruz

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

canım eflın ıdare eder ıste ıshalı vardı bılıyosun bugun daha yapmadı ınsallah gecmıstır artık :amin: :amin:
altı cok pişik oldu kıpkırmızı hangı kremı sursem fayda etmedı
aksam zeytın yagı surdum oda hıc fayda etmemıs ??? ???

çağınım

sorucam evet ne olur ne olmaz fazla gelir falan

inş.. geçmiştir ishali eflinin kıyam yaa küçücükler daha canım pudra dök varsa krem fayda etmediği zaman pudra baya iyi geliyo ben öyle yapıyorum çağına

neslihan

yeşim 27 damla verirsen kusar kesin bu çok fazla bana da kilo başına  1 dedi doktor.

Birde kansızlığı olan çocuk kilo almaz.Yanakları gözlerinin altı renksiz olur.

Arkadaşında dediği gibi çoğu anne bebeğine içiremediği için ferro sanolu kullanmmıyor bile.