2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

fıstık

Alıntı yapılan: (gülşen) - 01 Mayıs , 2010, 21:49:58
slm nagehancığım büyük geçmiş olsun çok üzüldüm şimdiki gençlik çok zor herşeye kafayı fena takıyorlar gerçi devir bunumu yaptırıyo onlara anlamıyorumki bakalım bizim çocuklarımız nasıl olacak Allah yardımcımız olsun hayırlı evlatlar yetiştirmek nasip etsin hepimize  :amin:

sağol canım doğru söylüyosun allah yardımcımız olsun bize kolaylık versin :amin: :amin: :amin:

çağınım

:opucuk:  selam kızlar nasılsınız sizi ve minişleri öptük oğluşumla

eflin yeşim ben memnun oldum tılsım dı nickim değiştirdim  ::)

bebişim bişi yemiyo demişsin çiğnemiyo demişsin ne yazıkki çiğnemeyi sen öğretemezsin ona o zamanla kendi öğrenicek sen ağzına minik minik pütürlü yicekler ver alışsın bi kaç kere kusar tükürür ama alışır alıştıkçada lokmaları büyütürsün

benim oğlum 10 ayı doldurdu 10 ay 8 günlük yaşına bişi kalmadı bizimkininde çorba olarak balık çorbası yapabilirsin ben geçen gün levrek balığı aldım onu didikledim içine maydanoz havuç biraz patates koydum minik minik un kavurdum ekledim üstüne 2 bardakta su koyup pişirdim çok güzel oluyo tadı yapabilirsiniz öyle

tavuk suyuna çorba arpa yada tel şehriyeli içine patates havuş maydanoz ve tavuk eti pişirebilirsiniz

dün öğlen mercimek çorbası yedirdim misafirliğe gittik ordada kıymalı bezelye yedi 3 yemek kaşığı ezip verebilirsin sebzeleri yavaş yavaş alıştırmak lazım köfte yap kızart minik mnik verin oynatarak yedirin oyalayarak zor oluyo ama yapıcak bişi yok  ::)

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

meraba yesım bende nuray tanıstıgıma memnun oldum sagol tarıflerın ıcın tesekkur ederım
ne guzel yyazmıısn bunları seve seve yaparım ama yıyecegının bılsem  ::)
neler denıyorum ama yemıyor sadece tarhana corbasını severek yıyor baska bısey yemek ıstemıyor yemek sularından vermeye calısıyoruöm zorakı yıyor bakalım su balık corbasını denıyım belkı yer evde balık yapınca az az verıyorum yıyor ama aklıma bısey takılıyo arada az emıyor balık ve süt aynı gun verılınce bı zararı olur mu acaba :dontknow: :dontknow:

çağınım

selam nuray

canım demek sadece tarhana çorbasını seviyo ama diğerlerinide dönüşümlü olarak verirsen mutlaka alışacaktır bi zaman zorlar seni yememek için mecbur kalınca acıkınca yicek herşeyeden az az tattır tükürür dediğim gibi ilk zamanlarda ama alışır sen ona mümkün olduğunca yedir

balık çorbasını deneyebilirsin normalde yiyosa balık onuda sever belki balık ve süt zararı olmaz canım anne sütünün içinde bebeğe yan etki yapabilicek hiç bi madde yok anneden bebeğe mikrop bile geçmezmiş düşün artol o derece temiz oğlumda emiyo aralarda istediği zaman ben balık çorbası verdiğimdede emziriyorum 1-1,5 saat sonra isterse ama yoğurt hemen verme tabiki en az 3 saat geçmesi lazım inş.. herşeye alışırlar ve yerler  :amin:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

sagol yesımcım
bugun eflın yıne yemek yemıyor kahvaltısını zorla yedırmeye calıstım  gece ateslendı yıne anlamdım bı mıkrop u var vucudunda yoksa sıcaktanmı ateslendı hava sıcaktı zaten bıde peteklerı yaktık bız terledık ince ytattık ama onu sıkı gıydırmıstım sıcak mı oldu yoksa enfeksıyonn mu var anlamadım bakalım takıp etcem yıne cıkarsa enfeksıyondandır  :-\ :-\
ya bıde arkadaslsr bısey sorcam belkı blen vardır yaklasık 15 gun once cok hastalanmıstı eflın ates kusama ıshal acıle gıttık orda kalcasından ıgne yapıldı musade odasında beklerken bacagının sıstıgını gordum ıgne yapılan yer kızarmıs beze gıbı sısmısıtı korktm hemen hemsıreye gıttım az nce ıgne yaptın kızımın bacagı sıstı dedım beze gıbı ılac dısarı cıkmıstır dedı gazlı bez verdı bastır dedı uzerıne orda bastırdım kızarıklık gıttı bende onemsemedım dun elım bı degdı kalcasına beze gıbı sıslık hala var orda kızarıklık yok ama bacagı sıs elle degdıgınde bellı oluyo sıslık cok kuskulandım sımdı ya acaaba bı zararı olurmu neden sıstı anlamamdım o kada ıgne vuruldu hıc bısey kalmadı burası sıstı :'( :'(

fıstık

kızlar balığın yanında rahatlıkla yoğurt yiyebilirsiniz biz şahsen yiyoruz hiçbişide olmuyo

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

ya kılzar cok aklıma takıldı ya bastırınca acıyo aglıyo kızım sımdı cok telaslandım doktora gıdıce ya :'( :'(

neslihan

biz aşı oluncada apse yapmıştı canım.zamanla dağılır ama için rahat etsin diye yine de doktora git istersen

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

neslıhan nasıl olmustu canım ne kadar zamanda gectı kızın aglıyomuydu bastırınca ??? ???

çağınım

:hungry:  selam kızlar

eflin yinemi yemedi bugünde onun bi sıkıntısı vardır canım oda muhtemelen diş sıkıntısı çünkü çağında öyle oluyo bazen

bide iğne bazı bebeklerde yapıyo oşişliği zamanla dağılır canım korkma belkide sıkıntısı o yüzdendir canı yanıyosa nasıl yesin yavrum bi doktora sor ama onu iyice belki bi kremi ilacı vardır

fıstık

nbr kızlar nasıl gidiyo

bu ay sonunda ışılı memeden ayıracağım ya bi deneme yapayım dedim siyah bant yapıştırdım

Işıl önce baktı sonra bantı çıkartıp emdi :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

ay çok akıllı bu kız yarabbim maşallah kuzuma eeee ben onu hafife aldım suç bende :k06:

çağınım

nagehancım kandırılmıyolar hiç bi şekilde ne sandın şimdikiler zeka küpü  :nazar: :nazar:

bakalım biz ne yapıcaz 2 ay sonra çağınıda kandırmak mümkün değil meme isteyince sokakta bağırıyo meme diye dün parkta bi kıyamet kopardı meme diye kadınlar gülüyo adamlarda tuhaf tuhaf baktılar bana  :ehi: :ehi:

biz yürüyoruz bide teyzesi artık yemek yediriken oıt pıt kaçıyo peşindeyim bende  :ehi:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

yesımcım sabah bısey yememıstı bıde o bacagını gorunce hemen doktora gıttım oglende
benım bogazlarım ıltıhaplıydı ona da gecmıs
antıbıyotık yazdı doktor atesı ıcın fıtıl yazdı aldım bakalım baslıcam bugun cok az ıltıhaplanmıs ama ver dedı daha cok yayılmasın dıye ::)
bıde bacagını gosterdım ılac ıcınde bırıkmıs dedı bastırdı eflın aglamaya basladı agrı yapar bu dedı yaglı kremle sık sık masaj yap yavas yavas ıner şişlık dedi
azonce yaptım  :-[
fıstıkcım tabı ne sanıyosun sen bunları eflıne gece ykuda ıberon verıyorum yıne almıyor emmemek ıcın uyanıyo ::) ::)

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

Alıntı yapılan: çağınım - 04 Mayıs , 2010, 19:02:23
nagehancım kandırılmıyolar hiç bi şekilde ne sandın şimdikiler zeka küpü  :nazar: :nazar:

bakalım biz ne yapıcaz 2 ay sonra çağınıda kandırmak mümkün değil meme isteyince sokakta bağırıyo meme diye dün parkta bi kıyamet kopardı meme diye kadınlar gülüyo adamlarda tuhaf tuhaf baktılar bana  :ehi: :ehi:

biz yürüyoruz bide teyzesi artık yemek yediriken oıt pıt kaçıyo peşindeyim bende  :ehi:
oyy masallah cagınıma ne kadar var araları eflın daha buyuk zannedersem dımı yesımcım
eflınde koltuklarda sıralıyo tay tay duruyo 2 dk falan yakındır yurumesı
ayy cok heveslanıyorum yuruse dıye ama o zamanda dedıgın gıbı kacıcak yemek yyerken :k06: :k06: :k06:

çağınım

sağol teyzesi çağın 25 haziran doğumlu 18 gün var araları ewtt eflin çağının ablası  :nazar:
maşallah yakındır yürümesi bizimkide öyle yaptı yaptı ellerini bi bıraktı ayakta durdu  baktık pıt pıt gidiyo 1 hafta sonra zaten yememk için direniyolar yürüyüncede kaçıyolar valla peşinde dön ondan sonra

ben bugün çağına sulu köfte yaptım ddeğişiklik olsun diye önce bi kaç kaşık aldı sonra kaçmaya çalıştı biraz gitti yakaladım köşede sıkıştırdım balkona çıkardım yedirdim vermesek aramazlar hiç bişey  ::)