2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

fıstık

ayyyy sağolun kızlar ya acayip moral oldunuz binlerce kere teşekkür ederim :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

yeşimcim hayırlı olsun canım demek çalışmaya başlıcaksın bende seneye düşünüyorum bakalım hayırlısı eşim pek taraftar değil

aldığın parayı yemek yapması ütü yapması ev temizlemesi için kadın tutar ona veririz kalanınıda üstüne başına harcarsın değişen bişi olmaz diyo

ama bende emeklilik için istiyorum 7 senelik çalışmışlığım var boşa gitmesin değilmi

burcucum sende girmiyosun artık derin rahat vermiyo galiba valla ışıl şu an tepemde bilgisayara uzanmak için çaba sarfediyo

hadi kızlar resim ekleyin hep bebişlerimizi mi eklicez birazda kendimizi düşünelim o resmi eşim gecenin bi yarısı çekti uykulu ve yattığı yerden

ya sen napıyosun bu saatte bu resmi diye soruyodu foruma koycam arkadaşlarım görsün dedim allah allah ışılınkini koyuyosun yetmiyomu diyo

çağınım

nagehancım  :opucuk: evet canım çalışmaya başlıcam yani zor oluyo tek kişinin maaşıyla bide en önemlisi bencede emeklilik ve sigorta olsun çalışınca kadında tutsak yine cebimize kalıyo baya para neticede tabi boşa gitmesin 7 sene az değil bende boşa gitmesin die işte öyle bi karar verdim hayırlısı olsun hakkımızda canım  :amin:

ay alemsin yaa adamda şaşırdı demekki gecenin bi yarısı ne resmi bu diye bende yüklicem resim  :aferin:

neslihan

yeşim çorbalardan bahsetmişsin un çorbası kabak çorbası felan bana tariflerini yazsana canım ya.Ben çok beceriksiz bir anneyim birşeyden anlamıyorum.

(gülşen)

selam güzel anneler  :love9: nagehancım hiçte kilolu durmuyorsun kız süpersin bizimi kandırıyon yoksa çok şükür bendede kalmadı kilo 55  oldum canlarım diyetlistemi veriyorum diyecem ama sizdede var aynısı eritti bu kız beni yahu şimdide burun akıntısı var bahar gelince hastalıklarıda beraberinde getirdi yeşimcim çalış canım bak ben depresyona girdim ama sabredecem kızım 1 yaşına gelinceye kadar evdeyim kandırmaya çalışıyorlar ama almiyim diyorum bizde çorbalara başladık bende tarif istiyorum sizlerden ben çok konuştum hepinizi teker teker öpüyorum  :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:bebişlerinizideeeeeeeeeeee

çağınım

neslihancım aşk olsun canım hiç beceriksiz değilsin bi kere bunu kabul etmiyoruz :director: çok iyi bi annesin  :love9:

şimdi canım un çorbası : 1 çorba kaşığına yakın tereyağın içine 1 kaşık un koyup kavuruyosun pembeleşene kadar sonra onu bi kenara koy biraz soğumasını bekle soğuduktan sonra bi tencereye alıp yada ufak bişeye sadece duruya yapıcağın için ufak bişeyde olur üstüne 1 su bardağı soğuk su ekle  içine kıymada koyabilirsin sonra onu ateşe al ve bi kaç dakika karıştırarak pişir sonra ocaktan al afiyet olsun yarasın prensesime  :hungry:

kabak çorbası 1 adet kabak 1 adet patates düdüklüde yapıcaksan en az 3 bardak soğuk su aslında yeterli oluyo içine 1 kaşık pirinç 1 kaşık kıyma bu biraz sütlede yapılabilir ben az bişey koyuyorum kabak çorbasına lezzet veriyo bişeyde olmadı ekleyebilirsin yani göz kararı koy sonra canım pişir ister rondodan istersende tel süzgeçten geçir zaten kabak hemen pişiyo erimesi kolay olduğu için buda böyle istersen içine kendince bişeyler daha ekleyebilirsin

değişiklik olsun aynı şeyleri yemiyolar üst üste çünkü gurme olucaklar bizim yaramazlar  :k06: :k06:

neslihan

Angel

fıstık

gülşencim teşekkür ederim canım ama eski kiloma ulaşmam için 10 kilo vermem lazım yani sizi kandırmıyorum valla

yeşimcim tariflerini bende deneyeceğim bakalım ışıl yicekmi tek sevdiği tarhana ve ezogelin çorbası

neslihancım beceriksiz  bi anne lafını bende kabul etmiyorum canım :caca:

dünürüm ne o öyle ce yapıp kaçmışsın aaaaaaa kızdım bak sanada :caca:

fıstık

Kızlar aslında benim bi sorunum var

Işılı gelecek ay sonunda memeden kesmem gerekiyor ilaç aldığımdan dolayı kendi doktorum öyle söyledi

Gerçi yarın ışılın doktoruna da sorucam ama düşündükçe içim acıyo ışıl öyle iştahla öyle istekle emiyoki sanki anlıyo

Of yaaa üzülüyorum valla ama kızımıda düşünmemlazım keşke şu depresyona hiç girmeseydim yaaaaaa offfffffffff

neslihan

canım şuan bebek Işıl , bebekken bazı şeyleri unutması daha kolay olur.Birde gerçek şuki o çocuk için asıl önemli olan model aldığı ençok zaman geçirdiği kişinin ruh sağlığının iyi olması.Bu onun geleceği için süt tüketiminden daha önemli olacak inanki.

Benim annem garibim kendimi bildim bileli bipolar bozukluk diye bir hastalık taşıyor.Ruh durumu çok değişken havadan etkilenir en küçük bir söz duysa bozulur.Kendince bişeyler kurar bunalıma girer.Bazende bir bakarsın çok neşeli alışverişe gider ihtiyacı olan parayı gereksiz şeylere harcar.Bana çok bağlı beni çok seviyor.Ama ben eminimki böyle bir hastalık taşıdığı için bende etkilendim.Çok evhamlı ve karamsar bir kişiliğim var.Malesef şartlarımdan mutlu olmakta çok zorlanıyorum.

O yüzden çocuğun için yapabileceğin en iyi şey ona 1 yaşından sonra süt vermek değil.Biran önce depresyondan kurtulmak.

Her bunalıma girdiğinde annem intihar eder mi korkusuyla yaşıyorum.Çünkü daha önce denemiş.Çocuğunu bu korkuların içine atma herzaman bebek kalmayacak.Bu endişelerle yaşamasın.

Ayrıca 1 yaşından sonra emzirmenin bağımlılık yaratacağı düşüncesi hakim psikloglarda.Her türlü bağımlılık zararlıdır.
Alacağını aldı maşallah Işıl bak hepimizin bebeklerine göre ilerde boyu kilosu sen ona çok iyi baktın bakacaksında ama sende önemlisin bunu unutma.

Bende de kilo sorunu var .1 yaşına kadar süt vericem.Daha sonra inek sütüne alışınca bırakıcam.Kilo sorunuda benim psikolojimi bozmaya başladı.Yavrularımızın geleceği için bedenen ve ruhen sağlıklı anneler şart.Ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz boşa dememişler.Hayat zorlu bu zorluk içerisinde onun desteği hayat boyu yardımcısı olucaz Allah izin verirse.Bunun içinde öncelikle biz sağlıklı olmalıyız.Bu açıdan Canını sıkma için rahat etsin Nagehancım.
:flowers:

çağınım

nagehancım neslihancım afiyet olsun fıstıklara yarasın inş..  :amin:

nagehancım neslihana katılıyorum senin ruh halin onu etkilediği için ne hayırlı olucaksa onun yaşanması en önemlisi sen kendini iyi hissediceksin ki onada iyi bakabilmelisin onunda ruh halini ilerisi için iyi hazırlayabilmelisin içe dönük bi birey olmaması için bazı şeylerden feragat etmek gerekiyor ayrıca alacağını aldı bunada şükür zaten doktorkarda 1 yaşından itibaren artık anne sütünün kesilmesinden yanalar ileride bıraktırmak çok daha büyük sorun olucak en azından bide onun sıkıntısını yaşama boşu boşuna

bende bıraktırcam 1 yaşını doldurunca hem çalışıcam hemde bende bi pskiyatra gitmeyi düşünüyorum bende iyi değilim ne yapalım yavrularımız için önce biz iyi olmak zorundayız ki onlara çok daha iyi bakalım  :opucuk:

Angel

Alıntı yapılan: neslihan - 15 Nisan , 2010, 08:19:33
canım şuan bebek Işıl , bebekken bazı şeyleri unutması daha kolay olur.Birde gerçek şuki o çocuk için asıl önemli olan model aldığı ençok zaman geçirdiği kişinin ruh sağlığının iyi olması.Bu onun geleceği için süt tüketiminden daha önemli olacak inanki.

Benim annem garibim kendimi bildim bileli bipolar bozukluk diye bir hastalık taşıyor.Ruh durumu çok değişken havadan etkilenir en küçük bir söz duysa bozulur.Kendince bişeyler kurar bunalıma girer.Bazende bir bakarsın çok neşeli alışverişe gider ihtiyacı olan parayı gereksiz şeylere harcar.Bana çok bağlı beni çok seviyor.Ama ben eminimki böyle bir hastalık taşıdığı için bende etkilendim.Çok evhamlı ve karamsar bir kişiliğim var.Malesef şartlarımdan mutlu olmakta çok zorlanıyorum.

O yüzden çocuğun için yapabileceğin en iyi şey ona 1 yaşından sonra süt vermek değil.Biran önce depresyondan kurtulmak.

Her bunalıma girdiğinde annem intihar eder mi korkusuyla yaşıyorum.Çünkü daha önce denemiş.Çocuğunu bu korkuların içine atma herzaman bebek kalmayacak.Bu endişelerle yaşamasın.

Ayrıca 1 yaşından sonra emzirmenin bağımlılık yaratacağı düşüncesi hakim psikloglarda.Her türlü bağımlılık zararlıdır.
Alacağını aldı maşallah Işıl bak hepimizin bebeklerine göre ilerde boyu kilosu sen ona çok iyi baktın bakacaksında ama sende önemlisin bunu unutma.

Bende de kilo sorunu var .1 yaşına kadar süt vericem.Daha sonra inek sütüne alışınca bırakıcam.Kilo sorunuda benim psikolojimi bozmaya başladı.Yavrularımızın geleceği için bedenen ve ruhen sağlıklı anneler şart.Ana gibi yar bağdat gibi diyar olmaz boşa dememişler.Hayat zorlu bu zorluk içerisinde onun desteği hayat boyu yardımcısı olucaz Allah izin verirse.Bunun içinde öncelikle biz sağlıklı olmalıyız.Bu açıdan Canını sıkma için rahat etsin Nagehancım.
:flowers:

:crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

fıstık

15 Nisan , 2010, 17:04:11 #8007 Son düzenlenme: 15 Nisan , 2010, 17:24:57 fıstık
neslihancım çok teşekkür ederim yeşimcim sanada yazdıklarınız içimi rahatlattı doğrusu
biraz önce geldik doktordan herşeyimiz normal çok şükür ve karar verdik mayıs sonunda ışılı memeden keseceğiz
artık inek sütüne başlıcaz 10 gün kadar yarı yarıya sulandırarak vericem sonrada normal vericem
birazdan markete gidip alıcam bakalım sevecekmi
biliyormusunuz şu emzirme işini ilk başlarda hiç sevmemiştim bana külfet gibi geliyordu ondan öte göğsümde minik bi ağız beni rahatsız ediyordu
sonraları alıştım ve çok hoşuma gitti bana sarılması okşaması oynaması sanırım bundan kopmak çocuğumdan kopmak gibi geliyor
ama düşünüyorumda bende annemi 1 yaşına kadar emmişim ve şuan onu emmemek beni rahatsız etmiyor ışılıda etmez
benim kendimi hazırlamam lazım doktorum ışılın buna çabuk alışacağını önemli olan benim ne zaman kendimi hazır hissettiğimin önemli olduğunu
söyledi.Sanırım bir aya kadar bende bu fikre iyice alışırım.Aslında annem bu işin çok kolay olacağını söylüyor SARI SABIR diye bişi varmış
aktardan alınıyormuş onu sürücez ve ışıl bi daha meme diye gelmicek dedi çok etkiliymiş görmek bile istemez diyo bakalım hayırlısı
ışılın önüne oturup anlatıcam ama önce bebişim benim iyiliğim ve dolayısıyla senin iyiliğin için artık meme olmıcak dicem anlamasada bunu yapıcam
Daha iyi bir anne olmak için elimden geleni yapacağım kızımı bu dünyaya en mükemmel şekilde hazırlayacağım her zaman yanında olacağım
Arkasında en büyük destekçisi olacağım hepimiz gibi.
Benim anneminde migren sorunu var çocukluğumdan beri hep başı ağrır loş perdesi açılmayan odalarda otururduk gezmeye gitsek başı ağrır
pikniğe gitsek başı ağrır o yüzden fazla gezmezdik ışıktan hiç hoşlanmayan annem odamızdaki ışıktan bile rahatsız olur gönlümüzce kitap okumamıza bile engel olurdu ben kızımın hayatını kısıtlamak istemiyorum bu lanet olası depresyondan da kurtulucam bi daha girmicem inşallah :amin: :amin: :amin: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

çağınım

nagehancım hayırlısı olsun canım haklısın belki başlarda sana daha çok zor gelicek ama alışıcaksın bunu evlatlarımız için yapmak zorundayız bu fikir zaten alışmana neden olucaktır hadi bakalım inş.. sever inek sütünü de lıkır lıkır içer prensesimiz ışılda illaki alışıcak henüz çok küçük biraz daha büyüyünce aklı erince bıraktırmak tamamen sorun olucaktı yoksa herşeyde bi hayır vardır bunada şükür maşallah yine 1 sene emdiler az bi zaman değil ya hiç ememeselerdi allah korusun alıcaklarını fazlasıyla aldılar bebişlerimiz iyi bireyler olmaları için bazı şeylere katlanmak zorundayız

hadi bakalım tekrar hayırlısı olsun  :amin: :k06:

(gülşen)

nagehancım şuan sen kendince vicdan azabı çekiyorsun ama ışılımız maaşallah kocaman kız oldu annesi hem artık yemek yemeğede başladı bu kadar tasa etme kendine şükretki bu kadar emdi ya hiç emmeseydi ne yapacaktın bardağın hep düz tarafına bakma yani bide çevir arkasına bak kendini bu kadar üzme canım sen mükemmel bi annesin