2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

Angel

kislar cook gecmis olsun    :y25: :y25:  kiyamam ben onlara  insallah  birdaha boyle kazalar yasamassiniz   :amin: :amin:

yesim sen anlatirken gozumun onune geldi cagin sanki yavrum yaa derinede oyle kafa ustu offf Allahim sen koru yarabbi   :amin: :amin:

neslihan canim yaa kuyamam ben size Allahim sana sabir versinde dayanabilesin cok zor cok calismak ben kendimden bilirim aleyna 6 aylikti

ben ise basladigimda ve aksamlari eve gelirdim  doyamazdim  yavruma   :y25: 

fıstık

Alıntı yapılan: neslihan - 29 Mart , 2010, 11:39:38
KIZLAR BEN MAMA İÇİREMİYORUM DURUYA PINAR İLK ADIM SÜTÜNÜ DENESEM Mİ?BİLGİSİ OLAN VAR MI?ANNE SÜTÜM AZ 250 ML YE FELAN DÜŞTÜM 1 GÜNDE.KAHVALTISINA 3 KAŞIK KOYUYORUM.BİRDE MUHALLEBİ VERSEM 400 DİYELİM.MAMAYI İÇMİYOR REDDEDİYOR.NE YAPİM BEN ŞİMDİ.

neslihancım inek sütü 1 yaşa kadar yasak biliyosun bikaç ay daha böyle idare et çünki ishal olur süt içerse bide onla uğraşma

benimde sütüm çok azaldı 2 ay sonra kesicem sen bol bol yoğurt yedir canım ışılda mama içmiyo aylardır bende kahvaltıya muhallebiye

koyuyorum

neslihan

TAMAM CANIM BENİM NEDEN SÜTÜM AZALIYOR ANLAMIYORUM.ZATEN İÇMEKTE İSTEMİYOR.DİŞİ DE ÇIKTI YA ODA HUZURSUZ EDİYOR SANIRIM

çağınım

tülincim sorma canım yaa dzleri morarmış yavrumun çok şükür kafa üstü düşmedi  :amin: :amin: :amin: :y25:

neslihancım 1 yaşından önce verme inek sütü ne olur ne olmaz idare et çağında mama yemiyo sadece kahvaltıda benimde sütüm 350 ml günde az yani ama ne yapıyım yinede vermeye çalışıyorum 14-15 aylık olunca kesmeyi düşünüyorum ben zaten o zamana belkide tamamen azalır artık bunada şükür yine aldılar baya 2 sene gibi hedefim hiç olmadı benim emzirmek konusunda

neslihan

BENİM SÜTÜMDE ANCAK 250-300 CANIM BAKALIM BEN 12 AYA GELİM RAZIYIM.ÇAĞINA GEÇMİŞ OLSUN.BUARADA ÇAĞINI GÖRMÜŞ OLDUM MERAK EDİYORDUM ALLAH BAĞIŞLASIN.

çağınım

yani yapıyla alakalı heralde azaldı işte sütümüz ne yapalım hayırlısı olsun tabi 12 ay bile iyi bunada şükür emdiler yine hiç emmeyen bi sürü bebek var annesinin sütü olmayan çok şükür bizimkilere  :amin: sağol canım bi kazadır oldu işte babasının yüzünden sağol canım benim oğluşum bu iştee kocaman oldular  :nazar: :nazar:

Angel

kiss nessli bak sana ne buldum   :icon_thumright:   

alintidir : merhaba forum da bir soruya cvp olarak inek sütü verebilirsiniz yazmışınız 1 yaşından önce inek sütü sakıncalı diyorlar .
birde 1 yaşından sonra hangi sütden vermek gerekir benim oğlum emiyor ama ben çalışıyorum biberondan devam sütü içmiyor gündüz biberonu sevmiyor herhalde ne yapmam lazım başka devam sütü denesem de almıyor biberonla anne sütünü de içmiyor ama normal de içiyor akşamları beni görünce başka bir şey yemek istemiyor zor bela yiyor 10 aylık 8,200 kilosu teşekkür ederim

DR : 4. aydan itibaren her türlü "kutu sütlerinden" verebilirsiniz. Çok yazdık, eski maillere bakın.

BURAYA BAKIN KIZLAR BEN COK FIKIR EDINDIM TAVSIYE EDERIM 

http://www.anneoluncaanladim.com/forum/forum_posts.asp?TID=21964&title=inek-sutune-ne-zaman-balanmali

çağınım

nasıl yani 1 yaşından öncede süt verilebiliyomu suyla karıştırıyo kimisi ben öyle biliyorum ama ben yinede hç vermedim bi bakıyım bende buraya sağol tülincim  :opucuk:

fıstık

30 Mart , 2010, 17:54:22 #7928 Son düzenlenme: 30 Mart , 2010, 17:56:05 fıstık
allah allah benim doktor inek sütü ve bal yasak 1 yaşına kadar dedi bal alerjen inek sütüde bağırsaklarını bozar emilimini sağlayamaz dedi

bende suyla karıştırılıp veriliyo diye duydum ama

allah çağın nekadar büyümüş yaaaaa

buda benim fıstıkım

βαlκιz

merhabaa
ben 10 aylıklarken süte başladım keşke daha önce verseydim
hiç birşey olmadıı
köylerde sütle büyüyen birsürü çocuk varr aslan gibiler maşallah
süt verilmemesinin nedeni bazı bebekelrde alerji oluyomuş ama 10 çocuktan 2 sinde olabiliyomuş
çok nadir bi durum verdim alerji falan yapmadı devam ettim
:icon_thumright:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

fıstık

kızlarrrrrr çok mutluyummmmmmmmmm

ışıl tam 6 adım attı yürüyo kızım yürüyoooooooooo :nazar: :nazar: :nazar: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

Angel

Alıntı yapılan: fıstık - 31 Mart , 2010, 00:54:28
kızlarrrrrr çok mutluyummmmmmmmmm

ışıl tam 6 adım attı yürüyo kızım yürüyoooooooooo :nazar: :nazar: :nazar: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

oleeyyyyyyy  gercektenmiiiii   :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion14: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :occasion5: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

masallah benim kizimaaaaa  :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

darisi basimiza hayirlisiyla insallah

yesim cagin masallah kocaman olmus annesii kucuk adam olmus pasamm  :nazar: :nazar: :nazar:

neslihan

nagehan kızına maşallah canım.tülincim teşekkürler ama ben bir süre daha süt vermeyecem

°ღ♥ღ°AşK-ı DeRuN°ღ♥ღ°

selam kızlar nasılsınız :D
b,işey sorucam size sizinle aynı dönem doğum yapacak bir arkadaş vardı
hani bebek kasıklarında olduğu için ağrılardan şikayet ediyordu
erken doğum yapıcam felan da diyordu adını hatırlayamadım
merak ettimde gece rüyamda gördüm bana ben sitedeki bayanım
sende benim gibi olcaksın diyordu bana :y25:

Angel

Alıntı yapılan: °ღ♥ღ° PıNaR°ღ♥ღ° - 31 Mart , 2010, 10:51:21
selam kızlar nasılsınız :D
b,işey sorucam size sizinle aynı dönem doğum yapacak bir arkadaş vardı
hani bebek kasıklarında olduğu için ağrılardan şikayet ediyordu
erken doğum yapıcam felan da diyordu adını hatırlayamadım
merak ettimde gece rüyamda gördüm bana ben sitedeki bayanım
sende benim gibi olcaksın diyordu bana :y25:

ah be pinarcim nasil bir ruya gordun oyle dur hemen kapilma ruyaya kimdi ya o arkadas  :icon_scratch:  aciba nazan miydi   :dontknow:  surekli

sikayet ederdi bebegi erken gelicek diye evet nazandi  ama erken dogum yapmadiki canim  kendisi herhalde bir iki hafta erken sezeryanla alindi diye

hatirliyorum   :opucuk:   prensesim nasil annesi  yerim ben  onun popisini   :hungry: