2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

çağınım

tülincim sorma valla pala gibi olunca gidiyorum e artık bi zahmet yoksa kndimden korkuyorum aynaya bakınca :ehi: :ehi:

canım hayırlısı olsun belkide 3. bebiş vardır ama git bir an önce en azından için rahat etsin :k06:

neslihancım geçmiş olsun canım inş.. hemen iyileşir kuzun :amin:                                         

çocuksa fazla zorlamadan az az başlamak en iyisi gittikçe arttırırsın zorlayınca çıkarıyolar çünkü bende ölçülü vermiyorum yapıyorum yiyebildiği kadar yiyo yemediği yerde vermiyorum yeterli geliyo demekki zorlamanın anlamı yok muz kabız yapıyo ewtt ama az verince pek bişey olmuyo

cocuksa

neslihan alper bey yenimi geçti metroya.kızlar verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.bana şimdi 5.5 aylıkken yedirdiklernizi yazarmısınız.mesela sabah akşam öğlen ikindi gibi.bide kahvaltı ne zaman

neslihan

evet canım artık metroda ömer alper bey.sigortalıysan 20 memursan 12 tl alıyorlar.sabah 8-17:00 arası orda.gece nöbetçi kalmıyor.

ben 7.aya girdiğinde kahvaltıya başladım.3-4 cicibebe,1 kaşık pekmez,3 kaşık mama aptamil -2,1 kibrit kutusu kadar tuzu akşamdan alınmış beyaz peynir.günaşırı 1 haşlanmış yumurta sarısı.

meyve püresi en çok elma armut muz verdim.cam rendeyle rendeliyorum.sebze çorbası ne bulursam atıp pişiriyorum.içine irmik pirinç bulgur ya da mercimek koyuyorum.8.aydan beri kıyma koyuyorum.tavuğu sevmedi.geçen gün tarhana da yaptım.yoğurt meyveyle pekmezle karıştırıyorum yine.kendim yapıyorum.şimdi menü olarak sabah ilk önce anne sütü,sonra kahvaltı,sebze çorbası anne sütü meyveli yoğurt muhallebi anne sütü.

ayrıca milupa ve bebelac ın hemen hemen her mamasını denedim.özellikle kavanoz mamaları iyi oluyor.

bize artık herşeyi yiyebilirsiniz dedi

cocuksa

şimdi biz 5.5 aylığız 10 gün sonra 6 bitiyo 7 aya giriyoruz dimi.o zaman başlıyabilirmiyim kahfaltıya.yani 10 gün sonra

Demet_dk

şimdide başlayabilirsin canım  :icon_thumright:

(gülşen)

neslihancım geçmişolsun canım prensesine havalar çok aldatıcı tam hastalık havası ben banyo yaptırmaya korkuyorum bebişimi metro hastanesi üniversalın hastanesimiydi  bana uzak metroparka götürüyorum bende çok yakın evime dr muzdanda memnunuz bakalım fiatlarda aynıymış
tülincim du bakalım hemen kuma getirme emrenin üstüne  :binkybaby: 
yeşimcim sen nasılsın canım görüşemiyoruz seninle epeydir oğluşunu öp yerime  :opucuk:

cocuksa

kızlar bide sizi şunu sorucam.kızımı oturtmaya başlayabilirmiyim.gülşen merhaba bende adanadayım.3 kişimiyiz adanada olan şimdi.kızım 5.5 aylık .bide neslihan kızının kahvltılarının içine cevizde koy.zeka geliiminde çok önemliymiş

Demet_dk

ben tam 5 aı doldurduğunda oturtmaya başlamıştım  :icon_thumright:

neslihan

Ceviz koyuyorum yazmayı unutmuşum.Yalnız benim kız kahvaltıdan nefret ediyor

Angel

ayni seyi yiyorsa bikmistir neslihan degisik menuler ver

neslihan

03 Mart , 2010, 14:45:21 #7795 Son düzenlenme: 03 Mart , 2010, 14:53:37 neslihan
ne tür şeyler verim canım.bide balık vericem nasıl pişirsem.Bide bana yardım edin ya.bebeğim azıcık katı olsun öğürüp kusuyor ne yapayım

Demet_dk

Alıntı yapılan: neslihan - 03 Mart , 2010, 14:45:21
ne tür şeyler verim canım.bide balık vericem nasıl pişirsem.Bide bana yardım edin ya.bebeğim azıcık katı olsun öğürüp kusuyor ne yapayım

bende balık vericem
fırında yada buğulama yapıcam
köftede vermem gerekiyo haşladım ama sevmedi kokusunda hoşlanmado galiba

arkadslar size tavsiyem ceviz alırken kabuklu olarak alın kırıp öyle koyun mamalara
diğer şekilde olanlar ilaçlanmış oluyo bozulmamaları için

neslihan

benimki milupanın kahvaltılarını sevmedi.cicibebe sevmiyor.katı verince kusuyor ne yapacam bilemiyorum benim kız full zilli ya

Angel

yerim su full zilli kizini  :hungry:  annesi her bebegin bir huyu var iste ayni bizler gibi  :aferin:

baligi ben sahsen bugulama yaparim sonra didikler  corbasinin icine katarim.mesela sebse corbasini blenderden gecirip didiklenmis baliktan birkac parca atarim

ayrica baligi ezmeye calis soyle belli bile olmasin corbanin icerisinde.puturlu verirsen yemeye bilir .bence blenderden gecir tadina bir kaksin belki sever baligi

ilerdede puturlu halinde verirsin.

neslihan

GÜNAYDIN KIZLAR,

GÜLŞENCİM GEÇMİŞ OLSUN DİLEKLERİN İÇİN TEŞEKKÜRLER.DÜZELDİK ELHAMDÜLİLLAH.

BLENDERDAN GEÇİRMEYE DEVAM DÜN ELMAYI CAM RENDEDE RENDELEDİM.VERİYORDUM TAMAM YİYOR DEDİM.MİNİCİK PARÇALAR KALIYO CAM RENDEDE RENDELEYİNCE.YİNE ÖĞÜRDÜ VE NE VERDİYSEM DIŞARDA.MEYVELERİ SÜZGEÇTEN GEÇİRİCEM.ÇORBAYIDA BLENDERDAN KENDİ KENDİNE YİYİNCE ALIŞIR HERHALDE İNŞALLAH