2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

çağınım

evet ilki zor oluyor baya gerçektende ama yinede peş peşe patlatamıyolar işte kolayca sorun orda daha azı dişleri var asıl sıkıntı onlarda  :honk:

burcum

sağol yeşimcim 6 ay 5 günlükken çıkardı ilk incisini kelebeğim
ALLAH ım sıkıntısız atlatmayı nasip etsin  :amin: :amin:

fıstık

ay maşallah bebişlere inciler acısız ağrısız çabucak çıkar inşallah

daha bizde bişi yok benim prenses dişsiz olcak galiba :k06:

kontrolümüz iyi geçti 11400 gram olmuşuz boyumuzda 77 cm :nazar: :nazar: :nazar:

aylık 600 gram alıyoruz çok şükür benide arada emiyo günü gününe uymuyo bu kızın 1 hafta zorla emziriyorum 1 hafta kendi istiyo

gönlü var sıpanın ya :k06:

baba diyoruz dede diyoruz cici ye didi suyada bu demeye başladık dişleri çıkmadan konuşmaya başladı

anne demiyo henüz bakalım ne zaman dicek

fıstık

KIZLaaaaaaarrrrrr bizimde dişimiz çıkıyoooooooooooo :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

Alt taraftan patlamış ucu parmağıma geldi muz yediriyordum kaşıkla çıt çıt diye ses geliyo bi baktım yarılmış minicik ucu parmağıma geldi

Sevinçten çığlık attık hepimiz IŞIL korktu ağladı kuzum

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

tebrık ederım dısınız hayırlı olsun kac aylık bebısın  :dontknow: :dontknow:benım kızım 4 aylııken cıkardı ılk dısını sımdı 8,5 aylık ust dıslr gelıyo cok acı cekıyo aglıyo yavrum :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

annesı hedıye al kızına oyle derler :love9: :love9: :love9: :love9:bende ılk gordugumde cok sevınmıstım  :love9: :love9: :love9:

neslihan

burcucm nagiş yeşim dişler hayırlı olsun.yeşimcim geçmiş olsun.benim kızda tık yok hayırlısı bakalım.kiloda almıyoz gece uyumuyoz mızmızda mızmızız oh oh :k06:

neslihan

nagehan ne yediriyorsun maşallah ya bana örnek bir menü yaz da bende deneyeyim.benim kızım yerinde sayıyor maşallah.Hiç kilo almıyor canım çok sıkılıyor

esma...

selam bende temmuz annesıyım 28 temmuz dogumlu ayberk ısmınde oglum var.bızımde henuz dısımız yok cokta mızmız gecelerı saat bası uyanıyo uykuya hasret kaldım :icon_pale:

fıstık

22 Şubat , 2010, 18:18:34 #7719 Son düzenlenme: 22 Şubat , 2010, 18:21:02 fıstık
Alıntı yapılan: neslihan - 22 Şubat , 2010, 14:43:53
nagehan ne yediriyorsun maşallah ya bana örnek bir menü yaz da bende deneyeyim.benim kızım yerinde sayıyor maşallah.Hiç kilo almıyor canım çok sıkılıyor

neslihancım ahım şahım bişi yapmıyorum ama yazayım

sabah kahvaltıda 7-8 bebe bisküvisi 1 yumurta sarısı veya kibrit kutusu büyüklüğünde peynir ezip aptamil 3 den 1-2 kaşık mama koyuyorum

ikindin kaşık maması veriyorum milupanın bisküvili ve meyveli olanından

akşam saat 7 de tarhana çorbası içine kıyma veya tavuk eti koyuyorum ve yoğurt yediriyorum

saat 9-10 gibi meyve veriyorum

saat11-12 gibide mamayla pirinçunundan muhallebi yapıyorum bu kadar

ama arada köfte yediriyorum sebze çorbası yapıyorum mutlaka kıyma veya tavuk eti her akşam çorbasında oluyo

fıstık

neslihancım bunları çorba kasesi büyüklüğünde yapıyorum hepsini yedirmeye çalışıyorum bazen yarım saati buluyo yemesi zorlamıyorum

ama oyun oynuyo bi kaşık yiyo sonra dolaşıp geliyo bi iki kaşık yiyo öyle öyle veriyorum en güzel reklamları izlerken yiyo çabuk çabuk veriyorum

bazen yemek istemiyo ağzını kitliyo 3-5 dakika sonra tekrar deniyorum bir iki kaşık yiyince tadını alınca yemeye başlıyo

burcum

hayırlı olsun nagehancım inciniz ağrısız sızısız çıkartır inşallah bütün incilerini

fıstık

teşekkürler burcucum inşallah fazla zorlanmadan atlatırız

neslihan

canım bende sabah aynı kahvaltıyı yapıyorum.Sabah önce anne sütü içiyor 100 ml kadar.Buaralar çok içmek istemiyor.Kahvaltısına arada meyve karıştırıyorum.öğlen sebze çorbası kıymalı yediriyorum.arada yine 100 ml ye yakın süt.daha sonra akşam meyveli yoğurt,daha sonra milupanın sütlaçı.10 gibi yatarken 100 ml civarı süt yine.sen ayrıca bide kaşık maması veriyosun.Senin öğün araların ne kadar acaba.Ben arada 2 saat felan geçsin diyorum.Canım ben bunları zorla yediriyorum.Kaşık mamasını deniycem.Maşallah ışıl yiyor demekki yedirebiliyorsun.Allah esirgesin maşallah. :nazar:

neslihan

buarada bugün 8 ayımızı doldurduk maşallah  :k06: :nazar: :amin: