2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

fıstık

amanda aman amanda aman bütün prensesler toplanmış maşallah hepsine :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

damadımda pek yakışıklı hani ama biraz kıskançmı ne :k06: :k06: :k06:

ferda

Alıntı yapılan: __Eciş'in Anniş'i__ - 21 Aralık , 2009, 14:43:36
2 gündür zorluyorum kendimi hamileyken tatlıyı kesmişti doktorum bünyem alıştı galiba tatlı yesemde pek hevesli değilim. Buna rağmen 2 gecedir emziriyorum ve uyuyor dediğin gibi 1,5-2 saatte bir uyanıyor ama normalmiş yenidoğanın böyle uyuması.

Bakalım inş. sütüm kaliteli olurda mamayı bırakırız şişman olmasını istemiyorum  :( süt var ama rengi işte gündüz tam süt renginde gece biraz acık beyaz gibi oluyor beslenmemi düzeltirsem sanırım düzelecek.

Çok sağol Tülin içimi rahatlattın.
cwnım hoşaf helva çok iyi geliyor birde şu hafif tatlıyı yapıp yiyordum ben gün aşırı yapıyordum babası ve ben götürüyordum 1ltre süte 10 yemek kaşığı irmik koy kaynamaya yakın 12 yemek kaşığı toz şeker koy indirirkende 1 paket vanilya koy bor cama dök kes kes ye afiyetler olsun size bebğin doyduğunu büyük çişini sayarakta anlaya biliyorsun günde bezine 3 ten fazla kakasını yapıyorsa doyuyor demektir bence bir de mama vermeden kakasını say derim

Demet_dk

hatta arasınada kakaolu bisküvi diz üstüne  :hungry: :hungry:

Angel

:k06:  ozaman gelsin kilolarr   :toothy10: :toothy10:

ayy ben kilo konusunda cook dertliyim coookkk    :cildir:  giyisilerim ustume zor oluyor    :cussing:

ama neyapiyim tosunum saglikli iyi olsunda kilosu yerinde olsun anneside tosun olmakta razi zaten    :ehi: :ehi:

DER!N

Kayınvalidem bir gitsinde hele sürekli doymuyor doymuyor deyip duruyor sırf o sussun diye mama verdiğim bile oluyor gerçi gündüz vermiyorum gecede 2 kez 30ar cc.

Büyüğünü sayma yoluyla şimdide bilebilirim günde bir kez yapıyor mama içtiği halde bu hesaba göre hakikaten doymuyor olmalı zaten kucağa alınınca direkt göğse doğru saldırıyor aç çocuk  :y25:

Kilo alımı fazla ben sırf bu sebeple mamayı kesmek istiyorum kof şişmesin.

Bu gece hiç susmadı ya deli edicek beni  ::) sanırım sancısı vardı dizlerini karnına çekip çekip ağladı saf zeytinyağını ısıtıp karın masajı yaptım üstüne de ısıtılmış havlu koydum biraz rahatladı. Başka neler yapılabilir. ??

ஐ̵̡Ӝ♥ღ♥ღYELİZ♥ღ♥ღ̵̨̄ ̵̡Ӝ ஐ

Alıntı yapılan: __Eciş'in Anniş'i__ - 22 Aralık , 2009, 13:55:35
Kayınvalidem bir gitsinde hele sürekli doymuyor doymuyor deyip duruyor sırf o sussun diye mama verdiğim bile oluyor gerçi gündüz vermiyorum gecede 2 kez 30ar cc.

Büyüğünü sayma yoluyla şimdide bilebilirim günde bir kez yapıyor mama içtiği halde bu hesaba göre hakikaten doymuyor olmalı zaten kucağa alınınca direkt göğse doğru saldırıyor aç çocuk  :y25:

Kilo alımı fazla ben sırf bu sebeple mamayı kesmek istiyorum kof şişmesin.

Bu gece hiç susmadı ya deli edicek beni  ::) sanırım sancısı vardı dizlerini karnına çekip çekip ağladı saf zeytinyağını ısıtıp karın masajı yaptım üstüne de ısıtılmış havlu koydum biraz rahatladı. Başka neler yapılabilir. ??

ne kadarlık bebeğin bilmiyorum ama ayına göre anason içirebilrsin ben içirdim baya rahatlıyordun ogluşumm  :opucuk:

Angel

canim ben im kiyamam hepimiz bu yoldan gectik gufer unutma ve sakin panik yapma kendinide uzme.

ilk once gazi oldugunu sende biliyorsun bende sana aynilarini yazicaktim ilik zeytin yagiyla sicak havlu icin.

yuz ustu yatirabilirsin gazini boylecede cikarta biliyor bebekler.

banyo iyi gelir sicacik banyo ustunden guzel zeytin yagli bir masaj rahatlatabilir yavrucugu.

Angel

22 Aralık , 2009, 14:08:17 #7342 Son düzenlenme: 22 Aralık , 2009, 14:23:17 Angel
evet yelizin dedigi dogru annem kizima sancisi oldugunda anasun icirirdi  cay kasigin burnundada seker katardi icirirdi  .gercekten yarardi kizima

bu arada burcum yerim ben su tosunu masallah kocaman  olsu annesi masallah yavruma

(gülşen)

selam millet kızım uyuyorken bi bakim dedim nevar ne yok diye dr.dan geldik maşallah çok iyiymiş kilosuda iyidedi dr.muz çok fazla emen bi bebek değil doktorada söyledim yeterli geliyor demekki yediği dedi kafana takma dedi kızlar bu arada eslemin sol orta parmağında hemanjiom var hiç duydunuzmu bilginiz varmı şuan için büyümesini takibe aldık fakat çok takıyorum kafama  :sad1: neyseki parmakta ya yüzünde olsaydın canım bebeğim  :sad1: dikkatli bakın bu fotoğrafta var     

DER!N

Henüz 2 haftalık benim kızım anason içebilir mi ki?  :icon_scratch:

Şimdi uyuyor arada bir feryad koparıyor masaj falan işe yaradı biraz gaz çıkarttı ama yine de tam rahatlamadı.  :crybaby2:

Demet_dk

ne kadar zor dimi gülfercim
biz 6 aydır aynı durumdayız gece 3 e 4 e kadar dışarda dolaştığımızda oldu
gaz çok kötü bişey işte
15 günden itibaren kullanılan çaylar var onları dene rezene çayı mesela
bide om-x diye bi şurup var bitkisel o bize iyi geliyodu bide masajlar falan sende yediklerine dikkat et üşütme kendini
dış etkenlere de kulağını tıka sen huzurlu ol ki bebeğinde huzurlu olsun
gaz olayını artık aştık ama sebepsiz ağlamaları ve uyku sorunu hala devam ediyo  :cildir:

DER!N

Geçer inş. Demetcim gerçekten zormuş, bir de gözünün içine bakıyor hiç bir şey yapamıyorsun içim acıyor resmen.

Rezene çayı tamam deneyelim en azından bulunsun evde teşekkür ederim hepinize.

fıstık

gülşencim kızın çok tatlı maşallah :nazar: :nazar: :nazar:

kafana takma o minicik bi leke hayatım naptın hamileyken ciğeremi dokundun dicem ama değildir tabi doktor ne diyo geçicekmi

ama geçmesede önemli değil sağlığı yerinde çok şükür bitanem

Demet_dk

bizim bi akrabanın da yüzünde varmış bebekken..bebeklik fotoğrafını gördüm tam yanağında kırmızı bi leke
şimdi 23 yaşında hiç belli olmuyo zamanla kaybolmuş yani
sağlığı yerinde olsun da geçer inşallah

DER!N

Eltimin büyük kızında da varmış ben fotoğraflarında gördüm bariz kırmızı bir leke hem de alnının orta yerinde doktor geçer demiş ve geçmiş.

Sizinkide geçer inş.