2009 Haziran-Temmuz- Ağustos Anneleri

Başlatan tılsım, 10 Şubat , 2009, 17:10:13

« önceki - sonraki »

burcum

işte bende düzenli yemek yeme yok evde tek başımayım yapmak zor geliyor zaten derin de rahat durmuyor ki gideyim birşeyler yapayım ondan anlaşıldı şimdi sütüm neden kilo yapmıyor kızıma  :y25: süt sabah akşam koca bardak içiyorum yumurta hafta da 2-3 yemeye çalışıyorum et tavuk yani protein sık alıyorum su bol içiyorum stil tea hala içiyorum dün bitti gene alıcam

neslihancım 1 tane cevizi blender dan geçiriyorum olmadı tahta havanım var onda iyice dövüyorum ama ağzına da pütürlü gelsin istiyorum biraz da alışsın diye çünkü arkadaşım herşeyi çorba halinde verdi bebeğine 2 yaşına kadar taneli birşey yiyemedi çocuk kusuyordu ağzına gelince tabi ben yapıyorum ama benim kelebek 3-5 kaşık yiyor o kadar
sebze çorbasını da 1 orta boy patates 2 orta boy havuç 1 çay kaşığı irmik  ile yapıyorum irmik pirinçten daha faydalıymış bilginize

neslihan

BENİM DOKTOR SEBZE ÇORBASI İÇİN ERKEN DEDİ.CANIMINİÇİ SÜTÜ AZ ALSA BİLE BENCE 6 AYA KADAR MAMA İLE DESTEKLENMESİ GEREKİYOR.SONUÇTA SÜT VE MAMA KONSANTRE İYİ YİYECEK.VE BEBEK İÇİN GEREKEN VİTAMİN VE MİNERALLERİ İÇERİYOR.ONUN İÇİN BENİM DOKTOR SADECE 2 ARA ÖĞÜNE MEYVE VE YOĞURT KOYDU.BEN MUHALLEBİ VERİYORUM ONDAN HABERSİZ AMA ODA MAMALI MUHALLEBİ.SONUÇTA ANNE SÜTÜ KADAR OLMASA DA MAMALARDA BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ İÇİN ETKİLİ.
BİDE MANDALİNA VERİYORUM DEDİN.SENİN BEBEĞİN BENİMKİNDEN DE KÜÇÜK MANDALİNA ÇOK ASİTLİ.DOKTORUM VERME DEDİ.AYRICA BİRÇOK YERDE DE 6-7 AYDAN ÖNCE NARENCİYE VERMEYİN DİYOR.

DÜZENLİ YEMEĞE GELİNCE BEN DOĞUM YAPTIĞIMDAN BERİ YA ANNEMİN YA KAYNANAMIN YANINDA KALIYORUM.O YÜZDEN YEMEK SIKINTISI OLMUYOR.ŞUAN MESELA ANNEMİN YANINDAYIM.

repsol

selam kızlar ya pirinç unuyla muhallebi nasıl yapıyosunuz ben suyla yaptım çok çirkin oldu beceremedim galiba mama koymadan ama eşim hazır mama vermeyelim diyo

repsol

Alıntı yapılan: fıstık - 06 Aralık , 2009, 18:09:00
mrb kızlar az önce doktor kontrolünden geldik herşey normal

şuan 1 yaşındaki bebeğin kilo ve boyuna sahipmiş bizim fıstık  :nazar: :nazar: :nazar:

herşeyi yedirebilirsin dedi doktorumuz sadece pekmez ve bal 1 yaşına kadar yasak

pirinç unu fazla verme boş kilo yapar dedi bir öğün verebilirsin dedi bende zaten sadece gece yatmadan önce veriyorum dedim

az az su içirebilirsin dedi minik lokmalar ver çiğnemeyi öğrensin dedi oh çok şükür herşey normal gidiyor :amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar:
canım maşallah kuzucuğa ne kadar kilosu 1 yaşında 10 kilo normalmiş benimki 5 aylık 8000gr 70 cm boyunda doktor iyi dedi ama 1 ayda koca 1 ayda 300gr almış sadece :(((

burcum

neslihancım 550 gram aldığı için doktorumuz ek gıdaya başla dediaz az veriyorum zaten kelebeğim 3-5 kaşıktan fazla yemiyor mandalina da 1-2 dilim veriyorum portakal suyunu da kan damlasını verirken 1 kaşık veriyorum

neslihan

CANIM BEN KAN DAMLASINI UYANIP AYILMADIĞI O İLK ANLARDA VERİYORUM.DİLİNİN ÜSTÜNE KOYUYORUM VE KAŞIĞI ÇEKMİYORUM.MECBUREN İÇMEK ZORUNDA KALIYOR.TEK VERMEK DAHA FAYDALIDIR SANIRIM AMA İÇMİYORSA MECBUREN VERİCEZ.

CANIM BEN PEDİATRİPORTALI DİYE BİR SİTE VAR ORAYA ÜYE OLDUM.ÇOK HIZLI CEVAP VERİYORLAR.ORDAKİ DOKTOR BANA YOĞURTLA PEKMEZİ KARIŞTIRDIĞIMIZDA KALSİYUMUN PEKMEZDEKİ DEMİRİ TUTTUĞUNU BU NEDENLE İKİSİNDEN FAYDALANMAK İÇİN AYRI AYRI VERMEK GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

Angel

burcum herseyi yiyorum her gun canim .yumurta,et tavuk veya balikmutlaka hergun yiyorum.meyve,sebse   hee unutmadan bol cevizli baklava hergun

yiyorummmmm  iste ben ondan sisiyorum    ::) ama bol sut yapiyor napiyim  :tongue3:

Demet_dk

arkadaslar merhaba
doktorumuz ek gıda için 6 ayı dolduralım dedi aslında
ama ben bişeylere başlamak istiyorum kafama göre de bişeyler vermek istemiyorum
sizler ne ile başladınız bana yardımcı olun geceleri çok uyanıyo acaba süt doyurmuyomu diye düşünmeye başladım
ne önerirsiniz

burcum

Alıntı yapılan: neslihan - 08 Aralık , 2009, 12:48:36
CANIM BEN KAN DAMLASINI UYANIP AYILMADIĞI O İLK ANLARDA VERİYORUM.DİLİNİN ÜSTÜNE KOYUYORUM VE KAŞIĞI ÇEKMİYORUM.MECBUREN İÇMEK ZORUNDA KALIYOR.TEK VERMEK DAHA FAYDALIDIR SANIRIM AMA İÇMİYORSA MECBUREN VERİCEZ.

CANIM BEN PEDİATRİPORTALI DİYE BİR SİTE VAR ORAYA ÜYE OLDUM.ÇOK HIZLI CEVAP VERİYORLAR.ORDAKİ DOKTOR BANA YOĞURTLA PEKMEZİ KARIŞTIRDIĞIMIZDA KALSİYUMUN PEKMEZDEKİ DEMİRİ TUTTUĞUNU BU NEDENLE İKİSİNDEN FAYDALANMAK İÇİN AYRI AYRI VERMEK GEREKTİĞİNİ SÖYLEDİ.

neslihancım vallahi birinin dediği birinin dediğini tutmuyor doktor muhallebiye pekmez koy yoksa yemez dedi ama başkalarının doktorları pekmez vermeyin diyorlarmış buarada portakal suyuyla kan ilacı daha etkili oluyor hamileliğimde de bana kan hapı vermişti doktor portakal suyula içersen daha iyi olur demişti derinin doktoru da öyle dedi

Alıntı yapılan: Demet_dk - 08 Aralık , 2009, 17:24:09
arkadaslar merhaba
doktorumuz ek gıda için 6 ayı dolduralım dedi aslında
ama ben bişeylere başlamak istiyorum kafama göre de bişeyler vermek istemiyorum
sizler ne ile başladınız bana yardımcı olun geceleri çok uyanıyo acaba süt doyurmuyomu diye düşünmeye başladım
ne önerirsiniz

elma armut suyuyla başlayabilirsin ama ilk etapta 1 çay kaşığı ile başla doktorun bana verdiği kağıtta öyle diyor içiyor diye verme başka 1 hafta sonra arttırabilirsin ancak

(gülşen)

(gülşen)

günaydın kızlar kocişi kandırdım net bağlattım eve ama fırsat bulabilecem mi bilmiyorum prensesimin fotosunuda yükledim teyzeleri hepinizi öpüyorum arada yoklarım sizleri  :opucuk:

Angel

:nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:

Allahim Allahim balla yogurdu rabbim bu melegi cook dadluu gulsennnnnn masallah yavruma tombisim ton tonum   :nazar: :nazar:  yesin teyzesi onuuu

(gülşen)

teşekkürederim teyzesi allahım hepsini bağışlasın senin emrende maşallah nasıl büyümüş tülinim nasıl geçiyor günler değilmi

neslihan

gülşencim Allah bağışlasın kızın çok  tatlı maşallah

tılsım

selam kızlar nasılsınız bebişler nasıl

gülşencim kızın çok tatlı maşallahhh :nazar: :nazar:

burcum demek irmik koyuyosun çorbaya bende öyle deniyim pirinç koyuyorumda ben

repsol ben yarım sy bardağı suya 2,5 kaşık pirinç unu koyuyorum pişiriorum koyu kıvama gelene kadar biraz koyu yapın kızlar muhallebileri doymuyolar yoksa

Thanks to ImageShack for Free Image Hosting