15 Mayıs , 2024, 06:17:04

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kürtajdan sonra hemen hamile kalan varsa yazın neolur

Başlatan >>nazlım<<, 08 Şubat , 2009, 16:21:38

« önceki - sonraki »

>>nazlım<<

arkadaşlar ben 6 ay önce bebeğimin kalbi durduğu kürtaj olmak zorunda kaldım.hala hamiş kalamadım kürtaj olup hemen hamile kalan varmı.
ALLAHIM KOLAYLAŞTIR
ZORLAŞTIRMA YA RABBİM
HAYIRLA SONUÇLANDIR

myhope

Valla Nazlım ben de Ekim de kürtaj oldum korunun 3 ay dedi.Geçen ay başladık çalışmalara ama tutmadı.Bu ayı bekliyoruz bakalım.Kiminin hemen tutuyo kiminin tutmuyo hemen canım.Sıkma canını çok geçmemiş üzerinden daha.

(¯`°(F)(ShEkErKıZ)(F)°´¯)

canım kürtajdan sonra hemen hamile kalmak uygun değil zaten rahimin toparlanması gerekiyor doktorunun belirttiği sürede beklemeni öneririm
Gelde Bizim Olsun Tüm Mutluluklar, Beklemeye Sabrım Gücüm Kalmadı!...

BEYAZ_KELEBEK

yaa kızlar kürtaj olma nedenelrimiz aynı gibi.yani kalbi duruyor alıyoruzda nedeninni öğrenebildinizmi.benim dr.çok küçük anlaşılmaz dedi.başka dr.anlaşılır dedi anlamadım gitti.

buarada bana kürtajdan sonra korunmamı sölemedi dr.aynen çalışmalara devam ettik.ama bende hemen olmuyorya ondan sölemedi heralde dr. :ehi: :ehi: :ehi:

>>nazlım<<

saolun kızlar yazdıklarınız için ama bazıları hemen kalıyo gerçekten .beyaz kelebek ben de öğrenemedim nedenini senin bebişin kaç haftalıktı benim ki 11 haftakıktı.hayırlısı nediye bilirizki.....allah hepimizi en kısa zamanda sevindirsin....
ALLAHIM KOLAYLAŞTIR
ZORLAŞTIRMA YA RABBİM
HAYIRLA SONUÇLANDIR

>>nazlım<<

09 Şubat , 2009, 10:33:36 #5 Son düzenlenme: 09 Şubat , 2009, 12:51:23 nazlım
Alıntı yapılan: myhope - 08 Şubat , 2009, 22:52:53
Valla Nazlım ben de Ekim de kürtaj oldum korunun 3 ay dedi.Geçen ay başladık çalışmalara ama tutmadı.Bu ayı bekliyoruz bakalım.Kiminin hemen tutuyo kiminin tutmuyo hemen canım.Sıkma canını çok geçmemiş üzerinden daha.
saol canım .sennin kürtaj nedenın neydi  evet çokta geçmedi ama sevinçim yarım kaldı sanki . çok istiyorum tekrar bebişim olsunn
ALLAHIM KOLAYLAŞTIR
ZORLAŞTIRMA YA RABBİM
HAYIRLA SONUÇLANDIR

destina

ya canım benim, benimde bir komşum var aralıkta düşük yaptı ve bugün hamile olduğunu duydum ve hastanede  doktor kontrolü altında kalacak mış bir süre.
anne olmak istiyorum

>>nazlım<<

Alıntı yapılan: destina - 09 Şubat , 2009, 12:24:48
ya canım benim, benimde bir komşum var aralıkta düşük yaptı ve bugün hamile olduğunu duydum ve hastanede  doktor kontrolü altında kalacak mış bir süre.
destinacım çok iyisin canım . gercekten bukadar çabuk kaldı demek.allah devamını getirsin ve bütün istiyenlere versin....
ALLAHIM KOLAYLAŞTIR
ZORLAŞTIRMA YA RABBİM
HAYIRLA SONUÇLANDIR

myhope

Alıntı yapılan: nazlım - 09 Şubat , 2009, 10:33:36
Alıntı yapılan: myhope - 08 Şubat , 2009, 22:52:53
saol canım .sennin kürtaj nedenın neydi  evet çokta geçmedi ama sevinçim yarım kaldı sanki . çok istiyorum tekrar bebişim olsunn

Canım benim bebişim çok küçüktü 4 haftalıktı daha öğrendim 1 hafta sonra düşük başlangıcı diyip aldı doktor.Ya ben henüz hamile olduğumu öğrenmeden doktora gitmiştim.Bebek istiyoruz bi ön kontrol yaptıralım diye.Doktor alttan muayene etti rahim içi tabaka kalın görünüyo bi test yapalım dedi.Hamile olduğumu öğrendik ama muayenenin akşamı hafif hafif kanamam başladı.8-9 gün içindede sonlandı.Ben o sevinci Ramazan Bayramı tatili boyunca (yani 9 gün) o da kanamalarım yüzünden tam anlamıyla sevinemeden yaşadım.Rabbim sana,bana ve cümlemize en kısa zamanda doya doya sevinmeyi nasip eder inşallah!   :amin:

amin canım cümlemize inşallah. Kızlar düşük eğer çok küçükse ve kendi kendine müdahaleye gerek kalmadan düşüp temizlenirse doktorlar genelde bekleme süresi vermiyor. Ama kürtaj farklı canım orda tıbbi müdahale olduğundan rahimin toparlanması gerekiyor. Benim kürtajdan sonra 3 ay reglim bile düzene girmemişti. Ama düşükten sonra problem olmadı. Doktorun verdiği süreyi beklemenizde fayda var.

zelis

kizlar hepmize gecmis olsun oncelikle..
bende gectigimiz ramazan ayi icerisinde dusuk yaptim , 9 haftalik olmasi gerekiyordu yalniz doktor daha once kalbinin durmus olabilecegini cunku 9 haftalik bebegin daha buyuk olmasi gerektigini soyledi , bende mudaheleye gerek kalmadan kendisi dustu ve doktorum bi  kez adet olduktan sonra deneyebilirsin demisti ve hala olmadi .
dudukten sonra 4 kere adet oldum ama hala bisey yok beklemedeyiz yani
zamani gelince zaten olacaktir canim stres yapmamaya calis , bende ilik zamanlar senin gibi hemen olmasini istedim ama olmayinca olmuyor , zaman birak...

>>nazlım<<

zelişcim saol canım inşaallah hayırlısıyla allahaım en kısa zamanda hepimizi sevindirir....
ALLAHIM KOLAYLAŞTIR
ZORLAŞTIRMA YA RABBİM
HAYIRLA SONUÇLANDIR

destina

seker haklısın canım.ya nazlım o dediğim komşum hastaneye yattıığı gün düşürmüş maalesef. canım gerçekten beklemek lazım.
anne olmak istiyorum

Alıntı yapılan: destina - 11 Şubat , 2009, 18:30:07
seker haklısın canım.ya nazlım o dediğim komşum hastaneye yattıığı gün düşürmüş maalesef. canım gerçekten beklemek lazım.

geçmiş olsun komşuna cnm. dediğim gibi doktorlar süre veriyorsa mutlaka vardır bi nedeni.

destina

anne olmak istiyorum