bebegim çok iştahsız

Başlatan nermin, 12 Ocak , 2009, 11:51:20

« önceki - sonraki »

nermin

merhaba arkadaşlar benim bebegim çok iştahsız.ne yapsam yemiyo.ve çok hareketli bu yüzden pek kilo almıyo.bebegimin iştahını nasıl açabilirim?bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz.

sude

canım bebegın nekadarlık.eger kılo almıyorsa cok ıstahsızsa bır drla gorus ve ıstah surubu yada vıtamın verebılır bence dra sor canım.benım kızımda cok sey secıyo yemıyor bırde dıs cıkarma donemıyse ozamanda yemıyor reddedıyor mamayı resmen ac ac uyuyor ama ben uyurken zorla yedırıyorum gene.benım kızımda kılo alamıyor baya gerıledı.bence drunuzla gorus canım
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

nermin

bebegim 8 aylık ama ben erken dogum yaptım.normal gününde dogum yapsaydım 6 aylık olacaktı.doktorların verdigi vitamin şurupları pek iştah açmıyo.ben ona ek olarak ne yapabilirim.iştahını açmak için başka neler verebilirim.

handan

yakışıklı çapkınım iştahsız demek  :y25:

şimdi annesi hep mi iştahsız dı son zamanlarda mı oldu?
hep iştahsız bi bebekse balık yağı kullanmayı deneyebilrisin...
son zamanlarda böyleyse sebebi vardır  ::)

nermin

zaten cok iştahla yemiyodu hazırladıklarımı şimdi daha zor yiyo.

handan

diş çıkarma dönemine girmiş olabilir canım.
boşver zorlama sakın.
ama BALIK YAĞINI dene.  :icon_thumright:

nermin

balık yagını çok duydum peki balık yagı iştahmı açıyo kilomu yapıyo

handan

Alıntı yapılan: nermin - 12 Ocak , 2009, 14:16:31
balık yagını çok duydum peki balık yagı iştahmı açıyo kilomu yapıyo

iştah açıyo
çevrede çok gördüm iştahını açanları  :icon_thumright:

sude

balıkyagı bebeklerde kullanılıyormu canım ben kullanılmyor dıye bılıuorum ama 1yaş sonrası kullanılması gerekyor dıye bılıyorum.8aylıksa dıs cıkarma donemıne gırmıssınızdır canım bızde oyleyız cunku.fazla ustune dusme bence ben cok ustune dusuyorum hep hasta oluyorlar kılosu nekadar canım benımkıler kız 7200 oglum 7700 benımkılerde 8e yenı gırdıler canım.aynı donemdeyız dedıgım gıbı diş cok sorun oluyor bı cıkarsalar ben kacaydır cekıyorum.sabretmekten baska caremız yok galıba
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

handan

benim dr um 6 aydan sonra önerdi balık yağını

nermin

merhaba sudecim hoşgeldin aramıza.benim bebegim premature dogdu 7aylıkken 7 kiloydu.şimdi ne oldu bilmiyorum.ama balık yagını mutlaka deniyecem.sadece iştah açmakta degil,bebegin boyunun uzamasında ve kemiklerinin gelişimindede çok yararı varmış.araştırdıgıma göre bi çok doktor tavsiye ediyo.bence sende kullan.

handan

Alıntı yapılan: nermin - 13 Ocak , 2009, 10:47:06
merhaba sudecim hoşgeldin aramıza.benim bebegim premature dogdu 7aylıkken 7 kiloydu.şimdi ne oldu bilmiyorum.ama balık yagını mutlaka deniyecem.sadece iştah açmakta degil,bebegin boyunun uzamasında ve kemiklerinin gelişimindede çok yararı varmış.araştırdıgıma göre bi çok doktor tavsiye ediyo.bence sende kullan.

nermin ilk 6 ay neyle besledin yakışıklımı?
küvezdeyken nasıl beslendi?

nermin

slm handan ilk 6 ay sadece anne sütünü verdim
küvezde 15gün kaldı ozamanda yine sütü verdim evde sagıyodum babası götürüyodu hastaneye hastaneyle evimiz arasında bayagı mesafe vardı ben gidemiyordum çünkü sezeryanla dogum yapmıştım sadece anne sütü verdim.

handan

maşallah yaaa  :nazar:
6 aydan sonra ek gıdaya tamemen geçebildin mi?
rahat oldu mu?

nermin

başta çok rahat geçtik herşeyden verdim tabi önce meyve sularından başladım sonra sebze çorbalarından verdim güzel yedi.