bebegim ishal acil yardim kizlar

Başlatan selinim, 11 Ocak , 2009, 01:51:05

« önceki - sonraki »

selinim

kizim ishal oldu arkadaslar bugun belki 20 kez sivi kaka yapti dkt goturdum atesi 39 a yukseldi dun kusuyordu bugun kesildi ishal ve kusmayi kesmek icin ilac verdiler ama dahada siddetlendi ayrica sivi elektrolit verdiler su ve tuz karisimi ne kadar kullanmaliyim gunde basindan gecen varmi  :crybaby2:  :crybaby2:  :crybaby2: moralim cok bozuk 2 gundur uyumuyorum yardim acilen lutfen  :y25:  :y25:  :y25:  :y25:  :y25:  :y25:

handan

11 Ocak , 2009, 11:39:44 #1 Son düzenlenme: 11 Ocak , 2009, 11:44:22 handan
kıyamam selinim hasta mı oldu offf kötüdür bilirim.
bende benzer günler geçirdim.
ishal ilaçlarıfayda ediyor. ama ateş ve  kusması da varsa aklıma gelen ihtimalleri yaziim
- mideyi üşütmüş olabilir.
- bozuk bişeyler yemiş zehirlenmiş olabilir.
- diş çıkartıyor olabilir.
- idrar yolu enfeksiyonu olabilir.
- rotavirüs olabilir
bence idrar kan ve gaita tahlili  yaptır arzucum  :opucuk: 

selinim

kotu bir gece daha  :sad1: merhaba handancim cevabin icin tesekkur ederim hic sorma benimde aklima turlu turlu seyler geldi bugun biraz iyi ishali durdu suan bisey yemiyor sadece su iciyor daha da iyi olacak sanirim dkt bise bulamadi ama bugunlerde biraz fazla meyvesuyu tuketti ondan olabilir belki  :honk:  :honk:  :honk:

handan

biliyorum cnm ya geceleri kötü oluyo.  :sad1:
uyku arasında kakası geliyo ve ağlıyo uyuyamıyo da.  :y25:
ben öyle bi durumda tamamen oyunla uyandırıp kakasını yapınca geri uyutuyodum.
çook zor onun için de senin için de ...  :crybaby2:

aysekorkmaz

canım muz yemesi ishali durduruyo muz ver atesi içinde 3 saate bi baska ates dusurucu ver ornegin calpol verdiysen 3 saat sonra pedifen ver dusmediyse 3 saat sonra paronaks fitil ver doktor bana oyle demisti bebeğin kaç aylık

selinim

merhaba kizlar ben geldim cok sukur kizimin ishali duzeldi  :basardim: allahim ne kotu gunlerdi onlar allahim daha buyuk dert vermesin  :amin: kizim bir virus kapmis burada salginmis buara hastanede yer yoktu o derece bayagi agir gecirdi 3 gun hastanede kaldik serum verdiler toplam 10 gun ugrastik cok zayifladi ama yemeye basladi aysecim sagol canim kizim 13 aylik ben fransada yasiyorum tekrar gorusmek uzere  :flowers:  :flowers:  :flowers:

belkıs

canım cok gecmiş olsun hemen yarım su bardağı suya 2tatlı kaşığı nişhasta koy karıştır ve icir bişeyi kalmaz yarım saate aynısı benim başıma geldi ve on dakikaya bir kaka yapan kızım o gün boyunca yapmadı sabah yaptı.arkadaşım msjımı okuyunca ve yaptıktan sonra bana yaz aklım kalmasın rüyalarıma girer vallahi.ama lütfen dene faydasını göreceksin ve bana dua edeceksin öpüldün tatlım ben belkıs

selinim

belkiscim sagol canim aklimda bulunsun tekrar basima gelirse yapayim cok zor gunler gecirdim 3 gun hastanede kaldik ama simdi iyi sukurler olsun kizin kac aylik yerime op gorusuruz canim

belkıs

kızım 7bucuk aylık adı elahülya canım.ama o dediğimi herkese tavsiye edebilirsin.almanyadan görümcem gelirdi 2bebeside ishalden dolayı hastaneden cıkmazdı annem söylede ve o yaptı yemin ederim bebeler bir daha ishal yüzü görmedi büyükler bile yapabilir bunu :nazar:

handan

belkıscım
elahülyamız ne yer ne içer? emekliyomu? yaramaz mı?
resmini de isteriz...
anlat bakalım   :k06:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

slm arkadaslar yenı uye oldum konuyu gorunce bende aynı dertten muzdaripim bebeğim ishal oldu gunde 7-8 defa sulu bı sekılde dıskılıyo ne yapabılırım tecrubelı anneler yardım lutfen bu arada bısey yemıyor sıvı kaybı var ne yapabılıırım cok moralım bozuk

βαlκιz

canım bol su ver ve haşlanmış patates ver gerçi bebegin kaç aylık bilmiyorum ama fazla yapıyomuş seninki doktora göster bence geçmiş olsun  :flowers:
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

♥♥ElMa ŞeKeRİm♥♥

balkız onerılerın ıcın tesekkur edrım bebeğim 7.ayın ıcınde soyledıklerını yaptım ıns fayda eder bızım kız bırazda nazlı yemek yedıremıyorum zorla acıyo agzını kılıtlıyo neler yapıyorum acsın dıye  :cussing:suyu bıle zorla verıyorum bu sekılde ıyılesmesı bıraz zor  :crybaby2:

βαlκιz

sen yinede her fırsatta su ver patates haşlaması ez ver iyi gelirr bide muz ve şeftalide iyi geliyomuş ezip ver ;D
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: şekerlik - 25 Kasım , 2011, 19:05:18
kızımın ishali bi haftadır gecmedi ateşi ve kusma yok ishal gecer diye gitmedim dr a ama cok pişman oldum
reflor, patates püresi muz ne varsa verdim gecmedi
dün gaita tahlili yaptırdım meger iltihab varmıs   :y25:
antibiyotik tedavisine başladık  :y25:

Geçmiş olsunn canımm saglık bu asla ihmal etmemek lazımmm Allah şifalar versinn