28 Nisan , 2024, 10:13:22

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

AŞURE GÜNÜ

Başlatan sekaya, 07 Ocak , 2009, 11:55:36

« önceki - sonraki »

sekaya

bugün muharremin 10'u. yani aşure günü  :muzz: :muzz: :muzz:

herkesin aşure günü mübarek olsun.  :hello2: :hello2: :hello2:

inşallah bu mübarek günün yüzü suyu hürmetine filistinde akan kanlar dursun
rabbim cümle muradı olanlara istediğini hayırlısıyla versin

amiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiin   :flowers:

FeHi

02 Aralık , 2011, 20:15:15 #1 Son düzenlenme: 03 Aralık , 2011, 12:04:26 FeHi
Pazartesi AŞURE GÜNÜ :muzz:

FeHi

Herkesin Muharrem ayı Mübarek olsun :amin:

FeHi

Alıntı yapılan: şekerlik - 03 Aralık , 2011, 12:26:23
Alıntı yapılan: FeHi - 03 Aralık , 2011, 12:21:01
Alıntı yapılan: şekerlik - 03 Aralık , 2011, 12:15:50
AŞUREEEEE  :hungry:   :hungry:  :hungry: 
Allah izin verirse Pazartesi günü yapıcam  :k06:
Ama 1 gün öncesinde oruç tutuluyo bebek emziriyorum oruç tutmadan yapsam olurmu Şekerlik bilgin varmı?
aslında bigün oruç tutmanın zararı olacagını düşünmüyorum ama yinede oruç tutmadan yapılabilir aşure
bi mahsuru olacağını sanmıyorum  :k06:
eline sağlık şimdiden  :k06:
bi kasede bana gönderirsen çok makbule gecer  ;)
tşk ederm 1 kase ne kelime 2 kase gönderim   :D

FeHi

Evet 1 günden bişicik olmaz niyetliyim ve Yarın AŞURE yapcammm :muzz:

Lă_Tăhzen!

Bende yapıcam yarın aşure insallah ve hayatımda ilk kez ausre yapmıs olcam ınsallah guzel olur Allah kısmet ederse oructa tutmayı dusunuyorum umarım adetım engellemez :D

FeHi

Bende ilk kez yaptım biraz suyu az oldu ama malzemesi boldu  :laughing7:
komşularda aşure dağıttı bugün gelen komşu bide bunu dene derken acaba neyi kast etti orda bana göndermemi yaptı acaba hani benim ki biraz katı olmuştu eeeee birazda fasulye azıcık sertti gibiydi rengide sanki çiolatalı gibiydi  :suclu: anneme söyledim neden böyle oldu diye içine cevizleri ve kuş üzümü erken atmışım o yüzden öyle olmuş :-\ neyse ya ilk denememdi bidahaki sefere böyle olmaz İnşALLAH :D

derbeder

Alıntı yapılan: FeHi - 06 Aralık , 2011, 15:17:49
Bende ilk kez yaptım biraz suyu az oldu ama malzemesi boldu  :laughing7:
komşularda aşure dağıttı bugün gelen komşu bide bunu dene derken acaba neyi kast etti orda bana göndermemi yaptı acaba hani benim ki biraz katı olmuştu eeeee birazda fasulye azıcık sertti gibiydi rengide sanki çiolatalı gibiydi  :suclu: anneme söyledim neden böyle oldu diye içine cevizleri ve kuş üzümü erken atmışım o yüzden öyle olmuş :-\ neyse ya ilk denememdi bidahaki sefere böyle olmaz İnşALLAH :D
dogru rengi oyle oluyor cevizlerden ama ben cok seviyorum o rengi  :hungry: o yuzden bende erkenden atip kaynatiyorum  :k06:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

<<AyBüKe>>

Kısmetse bende yarın yapıcam aşuremi  :)  Bu gecede sahura kalkıcam yarın orucumu tutucam  :amin:  Aslında bu sene yapmayı düşünmüyordum aşure , ama dün gece rüyamda gördüm birisi bana al malzemelerini aşureni yap orucunuda tut dedi  :-ooo   Sabah kalkar kalkmaz eşime bana malzeme al dedim fasülyemi ve nohutumuda haşladım, buğdayıda sıcak suya yatırdım yarın işe koyulucam  :)

Burda da okuyunca aşure günü falan diye etkisinde kaldım sanırım. İnternettende baktım 9-10 ve 11. günler tutuluyormuş oruç ve ben kaçırdım yarın ve diğer günler tutsam aynı niyete girermi acaba , bi bilginiz varmı arkadaşlar ?

Balböceği

Allah kabul etsin tutanlarin orucunu, bende sonradan ogrendim yoksa tutardim  :(

Aytii

aşure ayı bir ay sürüyor Eda aslında tutabilirsin niyet edipte

bende kısmetse malzememi alıp yapacağım

yapanların Allah kabul etsin  :amin:

suzannn

BEN YAPTIRIP DAĞITTIM ALLAH KABUL ETSİN İNŞALLAH GEÇEN HAFTA SALIYDI SANIRIM

°•.ℓανιηуα.•°

bu gün yapıp dağıttım. Allah kabul etsin  :amin:

Aytii

kayınvalidem bugün pişirdi

evde kaynatılması iyi derler

Allah kabul etsin  :amin:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

aşure ayı bitti çok şükür ay bitmeden yaptım aşuremi
şimdi safer ayına girdik
Arkadaşlar( Belalarin 1. Kat semaya indigi SAFER AYIndayiz... (Efendimiz sav bugun ölüm hastaligna tutulmustur).. Safer ayinda Levhi mahfuzdan 1. Kat semaya 320.000 bela inmektedir.Bu bela ve kazalar sene icine yayilmaktadir.. Bu ayda hergün 100 defa La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim. denilmelidir.. Günde 100 defa okuyandan, en hafifi fakirlik olmak üzere 70 cesit bela kaldirilir. Kim hayra vesile olursa yapan gibidir