27 Nisan , 2024, 12:37:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

mama ile beslenen bebeklere su verilmeli mi?

Başlatan aysekayaci, 05 Ocak , 2009, 20:23:54

« önceki - sonraki »

aysekayaci

merhaba kızlar ben ayse 29 haftalık dogan prematüre bir kızım var su an 3 aylık oldu 67 gün küvezde kaldı tabi bu süre zarfında sütümde kesildi su anda mama ile besliyorum. sorum suki normalde 6 aydan önce bebeklere su verilmez anne sütü yeterli geliyorsa ama benim kızım mama ile besleniyor doktora sorayım diyorum her defasında unutuyorum su vermelimiyim sizce bir fikri olan varsa yardımcı olsun lütfen
buda bir tanem annesinin nazlı ama güçlü kızı

office

eğer bebek anne sütü alıyorsa su verilmiyor, çünkü süt su ihtiyacını da karşılıyor. ancak mama veriyorsanız su verilmeli diye biliyorum. benim oğlum 4 ay süt emdi sonra mamaya başladık ve biberona alışmaması için çay kaşığı ile kaynamış-soğutulmuş su veriyordum.
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

aslı

Mama veriyorsan su vermelisin. Çünkü doğumdan sonra benim 3 gün sütüm gelmemişti o süre içinde mama verdik dr. özellikle suyu ihmal etme demişti. Sütüm gelince mamayı ve suyu kestik. 

ecrin merzam

merhaba ayşe hoşgeldin Allah bağışalsın yavrunu  :amin:

evet arkadaşların dediği gibi mama yediriyorsan mutlaka su vermelisin sütün hiç mi yok canım emzirmiyormusun merak ettim daha doğrusu çok üzüldüm cvp yazarsan sevinirim belki önerilerimiz olabilir sütnü arttırmak için tabi istersen  :flowers:

aysekayaci

tesekkürler ederim kızlar verdiğiniz bilgilerden dolayı malesef hiç sütüm yok o yüzden mama veriyorum su verin filan demedi drumuz o yüzden vermiyordum ama bundan sonra veririm artık ayrıca tavsiyelerinizide bekliyorum 20 aylık yiğit adında bir oglum 6.5 aylık dogmuş bu gün tam 90 günlük kayra adında birde kızım var bu siteyi kızım hastanede yatarken prematüre bebekler ile ilgili bilgi ararken buldum çok hoşuma gitti tanıştıgımıza menmun  oldum tekrar görüşmek dilegiyle :muzz: :hello2: :hieyt:

aysekayaci

ayrıca ranacıgım hamileymişsin tebrik ederim allah saglıgıyla sıhatiyle bebegini kucagına almayı nasip eder iyişallah ( ismini EYLÜL-EKİM-KASIM 2006 ANNE VE BEBEKLERİ dan ögrendim)

office

Güzel sözlerin için çok teşekkür ederim Ayşecim. Çocuklarımızın arasında çok fazla ay farkı yok, sormak veya paylaşmak istediğin birşey olursa her zaman yaz  :flowers:
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

sude

aysecım bende ılk gunden berı mama verıyorum emzırıyordum ama doyurucu bır sutum yokdu 5dakıka zorla emıyorlardı sonra mama verıyordum drum su ver mutlaka dedı ben ılk gunden berı suyu verıyorum.emseydıler su vermene gerek kalmazdı cunku sutunden zaten su ıhtıyacınıda alıyor.
ben sutu artırmak ıcın cok tatlı yedım lokum cok guzel sut yaptı bana bırde humananın emzırme cayı vardı oda sut artıyor drum onermıstı tahan pekmez cok yıyordum bırde tahan helvası cok guze sut yapıyor ben tahanlı pıde yaptırırdım oda harıka yapıyordu sut yanı tahan urunlerı bence dene sutun olmasını artmasını ıstıyorsan.sutum yok dersen ınan bana sutun gercekten yetmıyor ama sutum var de kendını oyle sartlandır psıkoljını moralını yuksek tut stres yapma.benım bırayonce korkudan sutum kesıldı kızım koltukdan dustu kafa ustu cok korkmustum ogun bıdaha sutum gelmedı zaten emmıyırlardı sagıp verıyordum gene 6ay emdıler.emzırmeye calıs arada mama versende zorla emzırmeye calıs anne sutu alsın azda olsa bence.kendıne ıyı bak allah bagıslasın yavrunu allah bırdaha acılar gostermesın.optum kayrayı
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

aysekayaci

tesekkür ederim kızlar verdiğiniz bilgiler için sudeciğim sütüm hiç yok süt caylarını filanda denedim ama fayda etmedi biliyorum anne sütü gibi yok ama benim kızım 29 haftalık dogdu 67 gün kuvezde kaldı ilk dogdugunda yasama sansı bile yoktu ama sükür simdi iyi o iyi olsunda ben mama ilede beslerim yeter ki o iyi olsun baska bir şey istemem yani su an benim için süt o kadarda önemli degil yani

zelis

arkadaslar eger sutunuz varsa ve bebeginiz kuvezde falan kaliyorsa sutunuz cekis gucu cok olan bir makine ile sagin , ayrica anne sutunu derin dondurucuda 3 ay saklayabilirsiniz, anne gogsunu almayan bebekler icinde ayni sey gecerli sagin oyle verin bebeginize ....
ben hollanda da yasiyorum benim cocuk da kucuk dogmustu ben bi ay boyunca sagdim , ve sutu dondurdum hastaneye goturdum doktorlar orda dondurucuya koydular fazla sut ziyan olmasin diye daha sonra kullandik o sutleri...

aysekorkmaz

ayse kayacı arkadasım mama verdigin zaman su vermen gerekiyo hem suyu mamadan hemen sonra ver eger ağzında mama kalıntısı kalırsa pamukcuk yapıyo hem beek ihtiyacı olan su yu alamadığında bingildağinda cokme oluyo anne sutü onemli değils demissin ama onemli canım anne sutu alan çoçukların ilerde kansere yalanma riski cok az oluyo ozelliklede kız cocukları için istersen bi netten arastır bu konuyu sut sagilarak gerçekten artıyo sağ artır ve bebeğine ver bence ayrıca çok geçmis olsun neden o kadar uzun sure kaldı sen basında kalmadınmı emzirmedinmi kaç kilo doğdu allah yardımcın olsun bebeginede sağlık sifalar versin

aysekayaci

canım sütüm az degil sütüm hiç ama hiç yok o yüzden vermiyorum yoksa emzirmek zoruma gittigi için degil  önemli degil dememin sebebide beim kızım 67 gün küvezde kaldı ve 1 ay makinaya baglı yasadı dr lar 1000 de 1 bile umut vermediler yasaması için ama su an yasıyor cok sükür yani o yasasında mama veya süt ne farkeder ama o yasasın bizi bırakmasın yeter

aysekorkmaz

haklısın canım yasasında mama yesin neden makineye bağandı

aysekayaci

29 HAFTALIK DOGDU YANİ PREMATÜRE BİR BEBEKTİ AK CİĞERLERİ GELİŞMEMİŞTİ

aysekorkmaz

çok geçmis olsun canım ya nasıl simdi iyimi bari bende oğlumdan çok çektim diyordum ama seninki benimkindende kotü bi durum allah yardımcın olsun