27 Nisan , 2024, 17:21:47

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğumdan Sonra Adet Süreci ??

Başlatan nagihan, 02 Haziran , 2007, 19:08:11

« önceki - sonraki »

nehirmiray

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 19 Mart , 2012, 14:32:58
nehircim tabiki hamile kalmak istemiyorsan korunmalısın
süt korumaz,diğer sorduğun korunma yöntemiyle hamile kalanda çok
evet...haklısın canım...benim için sorun yok ama erkeği ikna etmek zor...tabii tekrar hamile kalma riskini taşımak istemem..daha 2 aylık kuzum..

nehirmiray

Alıntı yapılan: gulum22 - 19 Mart , 2012, 21:09:55
Alıntı yapılan: nehirmiray - 17 Mart , 2012, 18:20:33
kızlar doğumdan hemen sonra korundunuzmu..6 ay emzirirsen süt koruyor diyolar ne kadar doğru bilmem..bide geri çekme işe yarıyormu..yani erkeğin içine boşalmaması
bence süt korumaz bide geri cekme yöntemiylen benim kizim oldu  :k06: :k06: ama iyikide olmus diyom  :love7: :love7: :love7: ama simdiden sonra dikkat etmek lazim en azindan 2-3sene  :laughing7:

evet korunmak şart...ama erkeği ikna etmek zor...tabi birazda işlerine geliyor..hap şuanda kullanamıyorum çünkü emziriyorum...iş başa düşdü desenize...

aydinays

kızlar ya birşey soracağım. Benim lohusalığım 60 güne yakın sürdü. Sonra 2 hafta geçti adet oldum. Tekrar 2 hafta geçti adet oldum.
Üstünden 1 ay geçti oldum. Üstündne bir ay dah ageçti oldum. Şimdi 1 ay geçti ama adet olmadım. Korunuyoruzda. Emzirme olayımda bitmek üzere.  Peki adetim düzensizleşmesi olabilir mi sizce. Korkmuyorda değilim eminim ama yinede  :dontknow: :dontknow: :dontknow:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

1 yıl geçene kadar düzensizlikler oluyor Ayşeciğim

merak etme. sen kendinden eminsen hamile değilsindir

düzensiz oluyoruz emzirmeden dolayı

aydinays

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Mart , 2012, 13:17:19
1 yıl geçene kadar düzensizlikler oluyor Ayşeciğim

merak etme. sen kendinden eminsen hamile değilsindir

düzensiz oluyoruz emzirmeden dolayı

ama benim oğlum emmiyor cnm. Bıraktı sayılrı. ben zorla sağarak vermeye çalışıyorum oda çok komik 10 cc. bile olmuyor.  :BangHead: :BangHead: :BangHead:
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

yani emzirsende emzirmesende süt bezelerinden dolayı düzensiz adet olacaksın arkadaşım

stres yapma  :opucuk:

aydinays

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 22 Mart , 2012, 13:25:14
yani emzirsende emzirmesende süt bezelerinden dolayı düzensiz adet olacaksın arkadaşım

stres yapma  :opucuk:

hımm çünkü adet olacakmışım gibi belimde ağrı var şişkinlik var. Demekki normal bir durum.  :icon_thumright: :icon_thumright:

°•.ℓανιηуα.•°

benim adetim ne zaman gelecek yaaa... 9.5 ay oldu doğuralı.

son adet tarihim 6 eylül 2010..

hala tık yok  :'(

aydinays

ben hala adet olmadım. Çok korkuyorum kayraya ya kardeş gelirse eminim ama o kaza oldu diyenlerden hep korkuyorum.  :y25: :y25: :y25:

muhribe

doğumdan sonra hiç olmadın mı canım?

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 26 Mart , 2012, 13:34:59
doğumdan sonra hiç olmadın mı canım?

oldum canım. en son adet tarihimi hatırlamıyorum işe başladıktan sonra oldum. İşe başlayalı 1.5 ay oldu. 60 güne yakın lohusalığım sürdü.
15 gün sonra adet oldum.
15 gün geçti tekrar adet oldu.
sonra 1 ay geçti adet oldum.
ondan sonra olmadım
:dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

muhribe

canım ilk 6 ay düzensizlik normal demişti benim doğum doktorum.

eğer eminsen bişey yoktur merak etme, yeni yeni düzene girecek bünyen  :opucuk:

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 26 Mart , 2012, 13:38:57
canım ilk 6 ay düzensizlik normal demişti benim doğum doktorum.

eğer eminsen bişey yoktur merak etme, yeni yeni düzene girecek bünyen  :opucuk:

eminim ama yinede korkuyorum. Bir tanıdığımızın oğlu 5 aylık oğlumdan 15-20 gün büyük. Kadıncağız ikinciye hamile kalmış.  :cildir: :cildir: :cildir:
Bende şimdi ya hamileysem korkusu başladı. Test alıp yapmaya bile korkuyorum.  :y25: :y25: :y25: :y25:

muhribe

canım çok özel olmayacaksa nasıl korunuyorsunuz?

kondomsa şüphe edecek bir şey yok. çoğu kaza denilen hamilelikler geri çekilmeyle oluyor. ki geri çekilme bir korunma yöntemi değil.

yine de çok şüphen varsa bence bir test yap. stres de geciktiriyor, biliyorsun.

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 26 Mart , 2012, 13:44:40
canım çok özel olmayacaksa nasıl korunuyorsunuz?

kondomsa şüphe edecek bir şey yok. çoğu kaza denilen hamilelikler geri çekilmeyle oluyor. ki geri çekilme bir korunma yöntemi değil.

yine de çok şüphen varsa bence bir test yap. stres de geciktiriyor, biliyorsun.

canım kondomla korunuyoruz. Şüphem yok ama sanırım bu ay işe başladım. Grip geçirdim sanırım ondan ama davul gibi oldum hergün adet olacakmışım gibi şişiyorum.