dogum yapmıs anneler yardımcı olabılırmısınız?

Başlatan deniss, 24 Aralık , 2008, 12:41:26

« önceki - sonraki »

deniss

slm arkadaslar 39 un ıcındeyım...
kasıklarımda agrı var...ve gece ıkı sefer belıme agrı gırdı..belkı bı dakıka bıle surmemıstır. ama hafif masaj yapınca gectı bunlar yalancı dogum sancısımıdır..bırde sankı bebegım karnımdan duscekmıs gıbı gelıyo.oyle bır aggırlık var karnımda yanı...bunlar dogumumuun yaklastıgının belırtısımıdır...bıraz yardımcı olabılırmısınızzz....???

aysekorkmaz

sanırım doğumun aklastığının belertisi ben doğum yaptım ama doğum sancısı normalde nasıl olur bilmiyorum bana suni sancı vermislerdi allh yardımcın olsun insallah kolay bi doğum olur

deniss

cok teşekkur ederım ama suan kararımı degıstrdım ben normal dogum yapmak ıstemıyorum sanırım korkuyorum..suana kadar bastırıyodum bu duygumu herkes yapıyo bende yaparım dıye ama  sanırım olmıcak...uykularım kacıyo..gerılıyorum bılmıyorumm :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:
ama boyle gıderse de dogumda pek yardımcı olamıcam galıbaaa doguma...ne kendım sıkıntıya grmek ıstıyorum ne bebegımı sokmak ıstıyorum :crybaby2: :crybaby2:

aysekorkmaz

canım bence yalnıs dusunuyosun en guzeli normal doğum bak adı uzerinde normal doğum
aklımdan geçen çok seyi kelimeleri toparlayıp anlatamam ama en azındansnormal dogumdan sonra hemen kalkıp yuruyebiliyosun sezaryanda oyle olmuyo  normal doğumun sadece doğum anı zor ama sezeryanda omrunun sonuna kadar dikkat etmen gereken seyler olacak tek basına yuk kaldıramayacaksın falan filan ve doğumunda o kadar zorlugu yok pek benim doğumum çok zor oldu ama o zorluk sadece on dakka suruyo doğumdan sonra kendini kus gibi hafiflemis hissediyosun zor olmasına rağmen bi sonraki doğumumu yine normal yapmayı dusunuyorum bes on dakka sıkıntı çekip kurtulmak varken niye isteyerek ebedi sikındı çekeyim mecbur kalmazsn kesinlikle normal doğum derim tek yapman gereken var gucunle ıkınmak

deniss

:crybaby2: :crybaby2:
işte sıkıntılıyım kendımle dengem bozuldu hep normal dogum ısterken bı anda boyle dusunuyorum..yanı yardımcı olamıcam ben ondan korkuyorum....kafayı yıcem haklısın sende yazdıklarında herseyın normalı ıyı bende ole dusunuyorum ama..dusundukce kafayı yıyorumm....ve emmınımkı bebkte bunu anlıyo kasılı kasılıyı ıcımde cok rahatsız edıcı hareketler yapıyo elımde degılll :-[

aysekorkmaz

bende aynı senin gibiydim ne zaman baslayacak nasıl baslayacak falan filan çıldıracaktım artık dusunmekten ve bebegim bana surpriz yaptı 3 gun karnımda hiç hareket etmedi endiselendim kalpatısını dinlemek için hastaneye gittim kalp atısını dinledilir atıyodu çok sukur bide altttan muayene edelim dedi ve ebaktı ki ne gorsun iki santim acıklık var doğum baslamıs hemen kayseriye gidin dedi biz bi saatlık yolu 20 dakkad gittik gidene kadar 3 olmus bir saat sonra 5 olduki tam o arada bi acıl doğum geldi kadın avazı çıktığı kadar bağırıyodu onun sesinden korktum ve korkudan kendmi hastananin disina attım bi muddet arabada bekledim ama kadının çıglıkları kulağımdan ğitmiyodu ve iste o an olan oldu korkudan açılmam durdu sancım geri kaçtı gece 12 den sabah dokuza kadar bekledim ama acılma yoktu sonra suni sancı verdiler suni sancı biraz daha zormus normalden canım scok acıyodu avzım çıktığı kadar bağiriyodum doktora yalvarıyodum nolur beni sezeryene al diye takı bebeğin bası çıkan kadar çıkınca o sncıdan hiç bi eser klmadı kustan bile daha hafiftim diyesim vr ama simdi dusundukçe daha iyi nlıyorum o sancıların bile ayrı bi guzelligi var sonra hemen kaktım gezdim her isimi yapabilim ama sezeryanda oylemi değil sana doğm hikayemi anlattım çünkü korkma diye korkunca neler oldu bence normal doğumdan sasma ve korkma korkupta bebegide germe

deniss

cok haklısın canım teşekkür ederım ılgın ıcın gercekten bak :-* ama sabaha kadar dusunucem umarım yazdıkların aklımdan cıkmaz...bu karardan da vazgecerım

dilaram

.s.a
arkadaşım yazını okudum ama ınankı dormal dogumda korkulacak hiç bır şey yok ben 2 dogum yaptık ıkısıde normal degum oldu ılkınde 18 yaşındaydım 2.de 25 ılke ınde bende senın gıbı korkuyordum hatta arabada gıderken bıle sezeryan dıye bagırdıgımı hatırlıyorum ama  hastaneye gıdınce o ordam benı sakınleştırdı ılk muayne nesete derken vakıt gectı ce santıımler acılmaya başladı benım annemın sayesınde sancılarımı evde cektım sancı gelınce sırdtımı egıt bır pozısyonda 10 kadar saydım bu şekılde  12 de başladı ben gece 3 de gıttım ve gıtıtıgımde 4.8 santım dı 3 gıttım 6.32 dogum yaptım ama emın ol normak dogum gıbısı yok dogum başladıgında 15 20 dakıka içinde bıtıyo belkıde daha az bır surede senın tek yapman gereken yardımcı olman sakın olman korkmaman  ve nefes alıp akınman tek yapacagın bu gerısı önce yuce mevlama sonra doktorlara kalıyo ama emın ol dogum bıtıtınce yavrunu kucagına alınca herşeyı unutucaksın sankı hafızan sılınıyo o nunf nefesalışı verışı emmesı derken herşey bıtıyo sankı ama sezeryan olunca rahat kucagına alamıyıcaksın hemen yıkanamıyıcaksın mecbur amelıyatlıolunca yavrunun lk banyosunu yaptıramıyıcaksın yanı elınden geldıgı kadar normal dogum için kendını zorla emın ol kı hıç korkulacak bır şey yok
bol bol dualar oku  rabbım yardımcın olsun  bu arada bır puf noktası(eger suratında hamılelıkten dolayı lekeler oluştuysa dogum sırasında yuzundekı terle saclarınla lekelı yerı sıl)
tabı bu sadece normal dogum için gecerlı
allaha emanet ol bol bol ayetel kursı oku
allah yavrunu bır avazda kucagına versın hayırlısıylan
DİLARAM VE HAKANIM
SİZLER BENIM YAŞAM SEBEBIMSINIZ
VE CANIM EŞİM EN BUYUK YARDIMCIN
ALLAH SIZLERI BENDEN AYIRMASIN

deniss

saol tatlım verdıgın bılgıler ıcın ama ben karar vermeden doktorum verdı kararı yarın sabaha sezeryana gorıyorum.biraz acıl oldu ama safa 15 saat

oozge

hadı yaaaa  :honk:
nıye sezeryan a alıomuş pekı

aboooooooooooo 15 saat kaldııııııı
heyecan varmııı nslsın sancı fılan varmı bısıler :icon_scratch: :icon_scratch:

deniss

çünkü şekerım.plesanta yaslanması vardı hafif 33 uncu haftamda bebegımız 15 gundur kılo almıyor.alıyoda alması gerektıgınden az doktorumuz normal dogumu beklıceksek hergun gıdıp nst ye baglanmamı ıstedı..olası bı sorunda hemen sezeyana alırız riske atamam dedı..bide bu bebek dogarsa cok daha guzel beslenır buyur dedı.zaten 3 200 kılosu.yeter dedık bosuna risk almaya gerek yok.oda rahatlasın bizde tedırgın olmayalımmm dedık...

ah sıkıldı cocugum içerde sıkıldı vallaaa ondan kılo almıyor dogsunda rahatlasınnn  yavrumm :occasion14: :occasion14:

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

CANIM DEMEK YARIN SABAH SEZERYANA GİRİYORSUN HAYIRLISI OLSUN ŞİMDİ NE NE KADAR HEYCANLISINDIR SON GÜNÜN TADINI ÇIKARMAYA BAK  :k06:  :k06: ALLAHIM İNŞALLAH BEBEĞİNİ KUCAĞINA SAĞLIKLI Bİ ŞEKİLDE ALMAYI NASİP EDER.

HAA BU ARADA BENİMDE 1 YAŞIMDA KIZIM VAR VE NORMAL DOĞURDUM GAYET KOLAY DÜŞÜN SEZERYAN DAHA KOLAYDIR..KORKACAK BİŞEY YOK HABERİN OLSUN .HERŞEY GÖNLÜNCE OLSUN

office

öncelikle allah sağlıkla kucağına almanı nasip etsin. ben 2 sene önce oğlumu sezaryen ile dünyaya getirdim. herhalde 10 tane çocuğum olsa hepsini sezeryan ile doğururdum. hiç endişelenme canım sezeryan çok rahat, yaşayan biri olarak söylemem gerekirse ertesi günü ayağa kalkıyorsun. hafif bir ağrın oluyor ama inan bebeğin telaşından hissetmiyorsun. şimdiden geçmiş olsun:)
Hadsize haddini bildirmek, fukaraya don giydirmek gibidir!!

deniss

zuzu ve offıce ıkınızede cok tskur ederım..korkum yok...heyecanımda yok aslında ama vakıtler gecmıyorrrr....neyse kocamı beklıyorum...gelsınde dısarı cıkıyım bıraz belkı vakıt daha guzel gelırım bı guzel de uyurum ınssssss..uyuyabılırsemmm sonra bı bakmıssınnn sabah olmusssss....
hadi bakalımmm hayırlıısı

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

CANIM HADİ HAYIRLISI ŞİMDİ VAKİT GEÇMEZDE SONRA OKADAR HIZLI GEÇİYORKİ Bİ BAKMIŞSIN 1 YAŞINA GİRMİŞ BENİM ÖYLE OLDU  :D