27 Nisan , 2024, 14:30:24

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ergenlik çağındaki çocuklarla iletişim

Başlatan Arzu Salman, 19 Aralık , 2008, 21:51:15

« önceki - sonraki »

Arzu Salman

15 yaşında kızım var. Ergenlik dönemine girdi sayılır ve hayatında ciddi değişiklikler oluyor. Ruh halide ona göre değişim gösteriyor tabii ve ben 15 yıldır kızımla kurduğum ve mükemmel olduğunu düşündüğüm diyoloğu kaybediyorum sanki. Ne  yapsam yaklaşamıyorum ona son derece bencil ve agresif tavırları tembelliği sırlarının olması ve bunları benimle paylaşmaması vurdum duymazlığı öldürüyor beni. Lütfen yardım edin ona nasıl yaklaşmalıyım?

destina

merahaba arzu hoşgeldin.ya bende o yaşalrdayken hep acayip geçmişti. sana tavsiyem onu inciltcek şeyler söyleme.ona güzel sözlerle yklaş.baba diyalogu da  çok önemli.benm fikrim bu.ilgi  göstermek çok önemli.allah yardımcınız olsun..
anne olmak istiyorum

oozge

CNM MERHABA.
BENIM ERKEK  KARDESIMDE 15 YASINDA ERGENLIK DÖNEMINI HEPBAREBER ATLATMAYA CALISIYORUZ
COK KOTU BI ZMAN
KIZLAR ERKEKLERE GORE DAHA FARKLI BEN KENDIMDEN ORNEK VEREYIM ISTERSEN
ICIME KAPANMIŞTIM-SUREKLI AGLIYODUM KENDMI BIRILERIYLE KIYASLIYODUM HIC ARKDSIM YOK DISARI CIKIP GEZEMIYORUM FLN DIYE ABUK SUBUK KURUNTULAR ICINDEYDIM. BABAM ICIN SUREKLI AGLIYODUM BANA ILGISIZ GIBI GELIYODU Kİ ADAM ÖPMEYE BILE KIYAMAZ O DERECE SEVER BENI AMA SEVGISINI GOSTERMIO DIYE ONDAN NEFRET EDIYODUM.
ANNEM BENI ANLIODU SADECE AMA ONDANDA GIZLIYODUM HERSEYI
YANI BU DÖNEM CIDDI CIDDI COK ZOR NASIL ATLATIRSA O SEKILDE KALICAKTIR.
KARDESIME GELINCEEE AŞIRI SESSIZ SAKİN BI COCUK SIMDI KIMSEYI TAKMIYO UMURSAMIYO ÜŞENGEÇ  BI LAF SOYLE BIN LAF İŞİT
KIMSEDEN KORKMUYO CEKINMIYO HERSEY ARKDSLARINA BAGLI HAYATININ BUTUN KURGULARI ARKDSLARI.
OKUL DIYE BISEY YOK HAYATI KIZLARRRRR.
KONUSMALARI HAREKETLERI YURUYUSU BILE DEGISTI
COK KORKUYORUM BU DÖNEMDENNN
İNŞ. BIRANONCE ATLATIRLAR BEN COK ZOR GECIRMISTIM CUNKU.

TAVSIYEM
SAKIN UZAKLASMA O SENDEN UZAKLASIYOSA BILE-
HICBISEY ICIN ZORLAMA-
O DERTLEŞMIYOSSA BILE SEN GEC KARSISINA SEN DERTLEŞ-
YASINDAN BUYUK ISLER YAPMAK ISTIYOSA HOSGORULU SEKILDE UYAR HATTA ACIKLA HERSEYI
VE HICBIR ARKADASINA NEOLURSA OLSUN GUVENME- GUVENIYOMUS GIBI GORUN GOZUNDEN AYIRMA YAVRUNU
ANLAŞMALAR YAPIN KENDINDEN TAVİZ VER BIRAZ INAN OZMAN YAVAS YAVASTA OLSA ANLICAK

HERZMAN SIRCI DAVRAN BABADAN GIZLI BISILERINIZ OLSUN MESELA. SIR SAKLADIGINI ANLASIN BILSIN. Kİ DERTLEŞEBILCEGI DOSTUNUN TEK SEN OLDUGUNU BILSIN INANSIN BUNA.

BABA NASIL BU ARADA? VURDUMDYMAZ FILANMI ARALARI NASIL KIZINLA?
EN ONEMLISIDE BU BLIOMUSUN BEN O DÖNEMLERDE COK ZORLANDIM VE HALA BABAM KELIMESINI TARIF EDEMEM AGLAYASIM GELIR HEP...

HAYATIMDAKI TEK DOSTUM TEK VARLIGIM SAHIP OLDUGUM TEK YUCE SEY --ANNEM--
BENM ICIN YAPTIGI HERSEYI DUSUNUYORUMDA KIM YAPAR KARSILIKSIZ YAA :love9:
OKADAR ZOR DÖNEMLER GECIRDIMKİ
ANNEM BENI DEGIL KENDINI ALIRDI HEP BABAMIN KARSISINA.
HEP SIRLARIMIZ OLDU ANNEMLE.BISI OLSUN HALADAHA INANKI EVE GELMEK ICIN CAN ATIYORUM ANNEMLE PAYLAŞMAK ICIN.
HAYATIMDA GIZLEDIGIM HICBISEY YOK.

NOLUR SENDE ARKADAŞ GIBI OL KIZINLA. YOKSA ÖMRUN BOYUNCA OYLE GIDER KAYBEDERSIN O GUZEL KIZINI.
BASKICI OLMAMAYA CALIS.

BEN BU KONUYLA ILGLİ BİSIILER EKLEMISTIM AMA BAK ISTERSEN ONLARADA  :icon_thumright:

oozge

eklıyorum tekrar bıseyler
gercekten okumakta fayda var :icon_thumright:
umarım bı faydası olur ekledıklerımın ve yazdıklarımın

Arzu Salman

Destina ve Özge ikinizede çok teşekkür ederim.

Özgecim tavsiyelerine uyacağım. bende aynı şeyleri düşünüyorum. ama onun benden uzaklaştığını hissetmek çok üzüyor. aşırı bi kendine güven duygusu gelişti kızımda bu ona zarar verecek diye korkuyorum haklı haksız herşeye herkese başkaldırıyor. aşırı tembel, pasaklı vurdum duymaz. dünya yansa umuru değil. dünyanın merkezinde kendini görecek kadarda bencil. oysa  ne kadar mülayim ve paylaşımcı bi çocuktu :(

Babayla ilişkilerine gelince çok haklısın babamızdan sakladığımız sırlar var. ama bunu o öyle sanıyor. baba aslında her şeyi biliyor çünkü kızımızın durumuna oda çok üzülüyor,bilmek istiyor. ilgili ve anlayışlı modern görüşlü bir babamız var. ve hep aramızda anlaşmalıyız birimizin dediğini diğerimizde uyguluyoruz. ikimizde onun bu dönemi sorun atlatması için çabalayıp duruyoruz. ama bazen çok çaresizhissediyoruz kendimizi.

Ayrıca ekler içinde teşekkürler.

oozge

NE GUZEL BAK BABANINDA SIZDEN YANA OLMASINA COK SEVINDIM CANIMMM İNANKİ BU DURUM BU ERGENLIK SENDROMUNU DHA KISA SUREYE INDIRICEK.
KIZINDA ANLIYCAK DURUMU
AILESINDEN BASKA KIMSEDEN FAYDA GOREMICEGINI
AMA ARKDSLARI SUAN SIZDEN DAHA DEGERLI VE ONCELIKLI BILIYORUM
SANIRIM BI KAZIK YEMESI GEREKIYO HATTA BI KAÇ KAZIK
İNŞ. BUNLAR YAŞANMAZZ
EKLERI OKUDUGUN ICIN TEŞK. YARDIMCI OLABILDIYSEM NE MUTLU BANA :icon_thumright:

OKUDUGUMDA BI BÖLUME DIKKAT ETTIM
"SİZ COCUGUNUZU NASIL GORMEK ISTIYOSANIZ O SEKILDE DAVRANICAKSINIZ" YAZIYODU.
SIZ SUREKLI INAT EDIP AGRESIF TAVIRLAR SERGILERSENIZ HERSEYI DİRETIP SUREKLI DEDGIM OLUCAK GIBI BI DURUMLA KARSI KARSIYA BIRAKIRSANIZ ODA AYNI TAVIRLAR ICINE GIRICEKTIR EMIN OL CANIM.

VE UZULME BU DURUM KASITLI BIRSEY DEGILL HER COCUGUN BASINA GELIYO BAZI INSANLAR ICINE KAPANIYO BAZILARI SESSIZKEN COK FARKLI OLABILIYO İŞTE.
NOLUR CANIM KENDINI KIZININ YERINE KOY SUAN BI ARAYIS ICINDE O.
TARZ BULMAYA CALISIYO KESIN EMINIM BUNADA KIYAFETLERI SORUN OLUYODUR KESİN BEGENMEME COK FAZLADIR.
MUZIKLER SON SES DINLENIR FILAN

DEMİ????