28 Nisan , 2024, 01:23:53

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

BUDA BENIM EFEMIN SAYFASI

Başlatan emel efe, 28 Kasım , 2008, 16:19:47

« önceki - sonraki »

oozge

HİÇTE BİLENEMMMM ÇATLAMAM BENM KANKİM İZMİREDE GELICEKKKK
HEM BIS KAHVE DEGIL DENIZ KENARINDA RAKI BALIK YAPICASSSS
ÖYLE SÖZLESTIK AYLAR ÖNCESINDENNNNN

DEMİ KANKİMMM
AMA OZMAN YUSF YOKTU SIMDI YUSUF EKLENDI NE GUSEL CİFT CİFT OLCASSSS
BNM ISTAANBULA GELMEM ZORR  :honk:
ANCAK EVLENINCEEEE  KİM TUTAR BİZİİİİİİİİİ:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

emel efe

oskım saka yaptım bebem ya alındın mı bu arada rakı balık he oooooooo

hadı bakalım ne gusel afıyet bal seker olsun  :hungry: :hungry: :hungry:

emel efe

Ana deyince akla gelen merhamet, baba deyince ise akla gelen güven olur cogu zaman. Çocuk evin neşesi ve bereketidir ancak herkes cocuk olur ama herkes anne - baba olamaz. ana rahminde baslar mutluluk, "anne-baba oluyorum" diyen diller ve mutlulugunu yansıtan gözler. Acı çeken anne, sabırsız gün yada günler geçiren baba ve işte mutluluk anı. Yumuk yumuk gözlerini acmaya calısan canlı, elleri ve ayakları minicik olan sesi bile cıkmayan senin bir parcan olan bebek. Adı olmayan ama benim bebegim diyebildiğin şey. Eline almaya cekiniyorsun, onu incitmekten korkuyorsun, hala şaşkın bir halde "bu benim bebegim mi" diye soruyorsun. evet, o senin bebegin, 9 aydır beklediğin, heyecanlandıgın bebegin. Artık 2 degil 3 kişisiniz. Artık sorumlulugun bilincine varmalısınız. Çünkü siz anne/baba oldunuz...

Zaman geçiyor büyüyor, geri geri emekliyor şimdi ise taytay durabiliyor. O da ne kanepeye tutundu adım atıyor inanmayacaksın ama o yürüyor. Zaman su gibi akıp gidiyor. Bebegin büyüyor, sana soru bile soruyor işte o sorularla olgunlasıyorsun. Hastalandıgı zaman basında bekleyip, bir gülüşüyle mutluluguna mutluluk katıyorsun. Uykusuz gecen geceler, yasadıgın maddi sıkıntılar hepsi bir anda yok oluyor sanki. Hersey onun için, yasadıgın hayat onun için, kendini unutmus herseyi onun düzenine göre ayarlamıssın artık. Veli toplantısı, spor aktivitesi derken bir bakmıssın cocugun evlenmek istiyor...

Onun dogumuyla yasadıgım mutluluk, dünyaya merhaba dediği an gözümün önünde. Bana göre hiç büyümedi ama şimdi evlenmek istiyor. Haayır diyemem, onun mutlulugunu engelleyemem. Evlendi bir de cocugu oldu. Bebegim dediğimden bir cocuga bakmak daha güzel ve kolaymıs. Şimdi biraz yaslıyım ama olsun evladımın evladı yani canımın canı ile zaman geçirmek cok güzel birşeymiş. o zamanlar iş güc derken kendi cocugumla bu kadar zaman geçirmemiştim. Çok degil kısa bir süre sonra hersey degişti. Ben canımın canını göremez oldum. el demek istemediğim ama el olan kişi onu benden aldı. Ben kötümüyüm yoksa acıyla tanısanmıyım. Hayır ben bunu hakedecek birşey yapmadım...

Şimdi hastayım, yatıyorum eşimi kaybettim cocugumun yolunu gözlüyorum. Karanlıkta biraz korkuyorum, kışları ise hep üşüyorum. Gözüm kapıda göznuru döküyorum, belki gelir diye umutla bekliyorum...

Umutla sonlanmıs hayat, istenen bir yüz bir söz çok görmeyelim onları. Hayatta iken kıymet bilelim ki yarın pişman olmayalım. Bir anne/babayı gözü yaşlı bırakmayalım. "Sorumluklarımızı tam olrak yerine getirdik mi?" sorusuna cevap bulmadan hareket etmeyelim. yukarıda küçük bir hikaye yarattım. olur ya aramızda kıymet bilmeyenler vardır. İbret olur onlara, bu yazıdan bir ders cıkartarak geri dönerler özlerine. Dogru bildiğini degil, herkesce dogru bilineni yap. Bugün haklıyım diyerek havalanırsan, yarın aynı seyle karsılasan olursun.

oozge

Alıntı yapılan: emel 19884 - 03 Aralık , 2008, 08:47:44
oskım saka yaptım bebem ya alındın mı bu arada rakı balık he oooooooo

hadı bakalım ne gusel afıyet bal seker olsun  :hungry: :hungry: :hungry:

yok cnmmm alınmadım olurmu öle şeyyy :love8:

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

günaydın emoş döktürmüşsün gene ellerine saglık bebem  :icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright:

cumartesi yi unutma tamam mı bebem sabah dan olsun çünkü çok işim var hatta cuma akşamı da olsa daha iyi

olur ama sana uyarmı bilmem dön bana bebem
HTML • Ezboard • PseudoHTML, UBBCode and BB Code

emel efe

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

emel efe

gunaydınlar rrrrrrrrrrrr

canım arkdıslerımmmmm

ben dun aksam efeye bıseyler baktım ve aldım ama kararsız kaldım sımdıde sızden yardım beklıyorum

sıze koyucam bakalım hangısını begenıceksınız banada fıkır vermıs olun ben bıtanesını aldım ama deıstırebılırım cuma gunu tekrar gıdıcem cunkı efeye bı esofman takım almıstım ama sorunn yasadık sımdıde gıttık
bolum muduru ındırıme gırıcek cuma gunu begendıgımız baska olunca dedık ozaman cuma gıdelım ondan vaktım var deıstırmek ıcın fırsatta  :muzz: :muzz: :muzz: sıze guvenıyorum zevklu hatunlarrrrrrrrrr sızı

emel efe

emel efe

emel efe

emel efe

emel efe

BUNDADA EN SONDAKI KIRMIZI BEYAZLI KAPSONLU OLANNN

๑۩۞۩๑duyguseli๑۩۞۩๑

günaydın bebem ben bunu begendım ama belkı zevkler farklı olabilir

emel efe