GÜZELLİK VE BAKIM ÜZERİNE ÖNERİLERİNİZ

Başlatan seyhan, 25 Kasım , 2008, 13:19:20

« önceki - sonraki »

seyhan

ARKADAŞLAR
REJİM YAPIYORDUM YEMİYORDUM ASLINDA
SONRA SÜTÜM AZALDI VE OĞLUM HİÇ KİLO ALMAMAYA BAŞLADI
EŞİM DE KIZDI TABİ
YEMEK YE AMA SPOR YAP DİYO
YEMEK YİYEREK NASIL ZAYIFLICAM BİLEMİYORUM
ÖNERİSİ OLAN VARSA KONUŞALIM
BİLGİLERİMİZİ PAYLAŞALIM
SEVGİLER

oozge

azalıcak tabı sütünnnnnn normal yaniiiiii
sankı öluon kılodan seyhancım yaaaaaaaaaaaaa
bı ıkı kıloya taktın sımdııııı
dha kaan cok ufakkk bırak yemene bak yaaa
ekmek yeme kalorısı fazla olan bırsey tuketme abur cubur cerez fln onun harıcınde yemegnı ye yanii :cildir:

handan

yemediğin zaman sütünün ne kadar azaldığını sütünü sağarsan görürsün ve çocuğun için oturur ağlarsın seyhan.
sakınnn sakın yememezlik yapma
yazık yavrucağaa yapma.  :y25:
sütten keslince yaparsın rejimini verirsin korkma lütfen.
içim yandı şimdi yaaa, demek rejim yaptın. yazık yapmaaa  :caca:

seyhan

EK GIDAYA FLN BAŞLADIK DİYE DÜŞÜNMEDİM BİŞEY OLMAZ DEDİM AMA İKİ AYDIR OĞLUM Bİ GRAM BİLE ALMAMIŞ
ÜZÜLÜYORUM ŞİMDİ
YEMEYE BAŞLADIM ZATEN
SÜTÜMÜ SAĞICAM ARTIK YA SAĞDIKÇA ÇOĞALIYOMUŞ
SİZCE POMPANIN ELEKTRİKLİSİ Mİ İYİ YOKSA MANUEL Mİ

ecrin merzam

seyhancım bende aynı dertten muzdaribim rejim yapayım diyorum sütüm azalıyor sürekli su içiyorum ama 3 litre felan çaylar kuşburnu elma böğürtlen humananın çayı ama yemyince inanki bunlar bişeye yaramıyor tabi bu benim bünyede  :toothy10:

yedikçede kilo alıyorum kafayı yicem yaaa  :cildir:

bazıları su bile içmez şakır şukur sütleri olur  :k06:

bide kendimi hazırlıyorum sütüm var emdikçe gelir diye ama ı ıhhh olmuyo yemek yemek lazım  :k06: hadi selmaya gidelim makrnada yapmış ohhhh  :hungry:

bende aldım medelanın mini elektirkli pompasını ama işe yaramadı bende geri verdim zaten göğüslerim yaraydı

ama istersen sen dene handanda ve selmada işe yarıyormuş bak

mavili

seyhancım benimde birara sütüm azalmıştı bende sagıp vermeye başladım arttı çok şükür bende manuel var aventin pompası ama handan elektrikli olanı kullanıyor o da memnun

bende memnunum hatta süt bile stokladım dondurucuya

canım sen önce bol bol sıvı almaya çalış su iç saatte bir bardak içsen akşama dünya kadar olur ve madem hem zayıflamak hem de sütünü arttırmak istiyorsun bol bol sebze yemegi ye ve salata ekmek degil bol kalorili şeyler degil mesela ne yedigini bilsem sana alternatif sunarım yemek konusunda

ben mesela kuru incir kuru kayısı yada üzüm yedigimde sütüm artıyor ve bu yüzden sabahları 2 tane incirle yada kayısı ile güne başlarım ve buda zayıflamada rol oynuyor kabızlık problemini çözüyor bazen 2 tane degil de 7-8 tane bile yedigim oluyr böyle çok yedigimde 1 bardak süt içiyorum ve kahvaltı yapmıyorum çünkü kuru meyvelerde çok kalori var dikkatli yemek lazım

öglen bol salata ve sebze yemegi ıspanaktı ne bileyim lahana karnıbahar gibi yemeklerden arada meyve yada yogurt ve en önemlisi yatmadan 2 saat önce son yemegini yemek yani en son yedigin şey ile yatman arasında en az 2 saat olmalı en son meyve yiyebilirsin aslında ben sana yardımcı olmak istiyorum ama beslenme tarzını bilmiyorum sabahları kalkınca 1 tatlı kaşıgı keten tohumu çigne yut ardından bir bardak ılık su iç yarım saat bişey yeme sonra kahvaltını yap bol bol su iç gün içinde

senin bu ara moralinde pek iyi degil aileler yüzünden moral süt konusunda çok önemli eşin sana sütün azalıyor rejim yapma diyene kadar seni mutlu etmenin yollarını arasın

spor meselesine gelince canım sen nekadar spor yaparsan yap yemegini çok yedigin takdirde zayıflayamazsın spor diyetle işe yarar kaslarını sıkılaştırır felan

mesela 1 saat boyunca tempolu yürüyüşle harcayacagın kalori 200  dür

oysa bunu almak çok kolay 2 bardak kola içsen tama işte al sana 200 kalori okadar yolu boşa yürüdün gibi

1 elma yaklaşık 100 kalori 2 elma yesen 1 saatlik yürüyüş boşa gitti anlatmaya çalıştıgım diyetsiz spor pek işe yaramaz

1 elma 150 gram civarında

dip not

canım işte böyle birde metobolizmayı hızlandırmak lazım bu yüzden az ve sık yemek önemli bunu herkes bilir ama kalorisi bol şeyleri degil saglıklı şeyleri tüketmek lazım

sormak istedigin şeyler varsa yardımcı olmak isterim

handan

ay yoruldum okurken  :k06:

seyhancım elektrikli rahat olur bence  :opucuk:

seyhan

selmacım handancım teşekkür ederim paylaşımlarınız için

selma sabah kahvaltımız geç oluyor saat on onbir fln
peynir reçel fln yiyorum ama ekmeği bol tüketiyorum kepek ekmeği mi yesem acaba

bi de akşam beşte fln yemek yiyorum yine bol ekmekli
ekmeksiz yemek yiyemiyorum ya bozağımdan geçmiyo alışkanlık olmuş artık

bi de gece dokuzda fln acıkıyorum öle ayakta atıştırıyorum yine ekmek oluyo muhakkak

bi ara light bisküvi yeşil çayla geçiştiriyordum sürekli doğru dürüst yemedim ondan sütüm azaldı

şimdi ne yapacağımı şaşırdım soağn ve lahana suyu içmeyi düşünüyorum

sabah aç karına içiliyo onlar da yarın başlıcam inş

akşama kadar ayaktayım temizlik fln kaanla evin içinde dört dönüyoruz oturmuyorum hiç ama spor farklı

ebru şallının plates hareketleri güzeldi ama onun dvd sini almak sitiyorum buralarda yok

hareketleri yanlış yapınca belim ağrıyor

ben bu zayıflama işine çok taktım ya hep aynı şeyleri düşününp konuşuyorum
yeni çözümler bulmaya çalışıyorum

sadece zayıflık değil çillerimden de çok rahatsızım
burnumun üzerinde sadece aslında ama takıntılıyım ya işte

öpüyorum canlarım

yarın görüşürüzzz :k06:

oozge

:k02: :k02:

seyhancımm ekmekcısın sende anlaşılann cok yıosunnn
bende sulu yemeklerı fılan ekmeksız yıyemem ama alıstım artık pılav yada makarnayla yıorumekmek tuketmıyorum hıc 2 senedır fılann.
aksam yemekten sonrakı yedıgın atıstırdıfın sey ne ole senın ya o cok zararlı işteeeeeeeeeeee :caca:
meyve fılan bıle yememek gerekıo yemekten sonraaa.

bence sen bu ara sıkılıyosunnn ve takıcak bı bahane arıyosun. çil ve kılo ya taktınn illaaaaaaaaaa heeeeeeeeee :cildir: allamm delırcemmm gorende fil sancak senı seyhanımmm yaaaaaaaaaaaaaaaaa :y25:

mavili

seyhancım anlaşıldı ekmek sayesinde kiilo alıyorsun

canım eger zayıflamayı kafana koyduysan önce ekmegi azaltacaksın sadece 1dilim koy kendi önüne ve eger gerçekten zayıflamak istiyorsan başarırsın hem yeyim hem zayıflayım böyle bişey yok hayatta malesef zayıflamak için bazı şeylerden ödün vermen gerekir tamamen bırak diyemem çünkü o zaman da moralin bozulur ve ekmege karşı hiç yemeyecegini düşündügünden zaafın artar ye ama tadımlık işte tüm mesele bu

sabah mesela peynir zeytin domates salatalık yeşillik yiyebilirsin reçel yeme tatlı ihtiyacını ara ögünlerde meyve ile karşıla yada light pudingler felan var tadı çok güzel  eşime akşamları ondan yapıyorum ben tatlıyı çok seviyor ve zayıflamak da istiyor bu ara

kuru incir ve kuru kayısıyı göz ardı etme derim sabahları ye

lahana suyunu da şöyle biliyorum beyaz lahananın 3-4 yapragı 2 bardak suda 7 dakika haşlanır ve o su içilir hergün taze yapılmalıdır

sogan suyunun herhangi bir faydasını duymadım

ama sütü arttırdıgını duydum

kuru üzüm ye arada küçük bir avuç tatlı istegini giderir iştahını kapatır

senin tek sorunun ekmek yemek ve doyana dek yemek sanırım ah ben senin komşun felan olacaktım ki 1 ayda sana en az 3 kilo verdirirdim yüzyüze konuşmadan pek yardımcı olamıyorum yada yazdıklarıma hemen cevap gelse soru cevap şeklinde sana yediklerinin yerine daha az kalorili birçok alternatif sunabilirdim

başka bir yönden bakalım

herkişinin günlük alması gereken kalori miktarı kişinin yaşına cinsiyetine ve harcadıgı enerjiye göre degişir

örnegin
55 kilo bir bayan orta hareketli

bu bayan 1100 kalori artı harcadıgı orta hareketli kalori ile 500 eşittir 1600 kalori alırsa günde ne kilo alır nede zayıflar mevcut kilosunu korur bu kalori degerinin altında beslenirse zayıflar üstünde beslenirse kilo alır

önce ne yedigini bir kagıda yazıp toplam bir hafta boyunca kendi kendine insan neyi çok yedigini neyi yemese daha iyi olacagını görür

daha sonra yediklerimizde kaç kalori var diye bir hesap yaparsa günde ne kadar kalori aldıgını görünce kimisi ne kadar çok yiyormuşum meger diye şaşırabilir

önemli olan bu ne yersen ye ister tatlı ister ekmek günlük alman gereken kaloriyi aşmamalısın

saglıklı beslenmek ve yaşamak için almamız gereken kaloriyi saglıklı besinlerden vitaminli mineralli ve besleyici şeylerden seçmeliyiz

100 gram ekmekte ortalama 350 kalori var bazılarında 290 olmakla beraber her ögün yarım ekmek yedigini düşünürsek yanında yediklerini hiç saymıyorum bile

450 kalori felan ortalama günlük alman gereken kalorinin 3te 1ini aldın sayılır e bunun reçeli peyniri zeytini tek tek hesplanınca bir ögünde 1000 kalori alan bile var daha fazlası çogu kez ne kalıyor geriye çok azı

bunun için her ögünde ortalama 400 kalori
3 ögünle 1200 kalori eder

geri kalan 400 kaloriyi de ara ögünlere saklamak lazım 3 ara ögün için

ay kızlar amma da yazdım he parmaklarım acıdı seyhan bunlar hep senin için yardımcı olmak istiyorum sana kendini mutlu hissetmen için çünkü seni çok iyi anlıyorum canım arkadaşım

ecrin merzam

selmacım ne güzel anlatmışsın canım ya keşke uygulayabilsem bende içim gidiyor rejim yapmak için ama sinir oluyorum hemen sütüm kesiliyor

aynaya bile bakmak istemiyorum kendimden soğur oldum yaaa eski resimlerime bakıp ağlıyorum bazen  :crybaby2:

sorun rejim yapmakta değil ben çok aç kaldım yemek yemdiğim zamalar oldu ama ecrinime kıyamıyorum iki göğsümüde emiyor hala emmek istiyor yavrum doymuyor demekki süt gelmeyince bi çekiyo bırakıyo basıyor çığlığı  :k06:

seyhancım ya sende kilolumusun allah aşkına ya  o göbek gidecek zamanla az daha sabır benim  ölmem lazım o zaman  :BangHead:

seyhan

canımsın selmacım

ÇOKKKKK TEŞEKKÜR EDERİMMMMM

SOĞAN SUYUNU YAPTIM Bİ YUDUM İÇTİM SABAH GERİSİNİ İÇEMEDİM YAFFFFFFFFFFFF ÇOK KÖTÜÜÜÜ :igrenc:

ÖSGECİM 3 KİLO VERMEK İSTİYORM SADECE BAYRAMDA Bİ PANTOLONUM VAR ŞU AN FERMUARI KAPANMAYAN ONU GİYCEMM İKİ KİLO BİLE VERSEM GİYEBİLİRİM

LAHANAYI DENİYCEM Bİ DE

AMA ÇOK HAKLISINIZ EKMEĞİ BİR DİLİME DÜŞÜRECEĞİM  EMEĞİNİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIM SELMACIM  :hieyt:

seyhan

CANIM HAVVACIM ZATEN SADECE 3 KİLO VERMEK İSTİYORUM
ÖPÜYORUM KAAN UYNADI

mavili

hadi bakalım seyhancım sana güveniyorum sen başarabilirsin hem sütün artacak hemde istedigin kiloda olacaksın

ecrin merzam

hehehe benimse 13 kiolm var canım ve bidahaki kurbana sanırım veririm  :toothy10: :toothy10:

bekarken hiç sorun değidi istediğim zaman verebiliyordum 2 gün yema tamam ama şimdi herşey değişti  :y25: