EN BÜYÜK KORKUM

Başlatan MISIRLI-GELIN, 08 Kasım , 2008, 18:06:47

« önceki - sonraki »

MISIRLI-GELIN

Benim en cok korktugum sey dogum yengem falan anlatiyorda gecen doktora gittim agladim sezeryan istiyorum diye bana iyi düsün dedi
arkadaslar napsam bilmiyorum bagzen kendi kendimi teselli etmeye calissamda aksamlari kafami yastiga koydugum gibi dogumu hayal ediyorum ben bile kendimeden korkuyorum esimde ben doguma girmem diyo o benden beter galiba korkuyo ee adam hakli benim bu bagirmama dayanamayan kisi orda napar
«« ẰگЌĮм گéήì گèυêУǿŕµм »»

tubis

neden korkuyorsun ki canım. normal doğum yapanların bizden ne fazlası var.  yapabiliyosan normla yap bence.

Allah sabrını verir. hem bak epiduralle normal  doğum var. acı hissetmeden normal doğum yapıyosun. onu konuşsaydı dr unla.

MISIRLI-GELIN

Alıntı yapılan: tubis - 08 Kasım , 2008, 18:30:09
neden korkuyorsun ki canım. normal doğum yapanların bizden ne fazlası var.  yapabiliyosan normla yap bence.

Allah sabrını verir. hem bak epiduralle normal  doğum var. acı hissetmeden normal doğum yapıyosun. onu konuşsaydı dr unla.

haklisin canim bizim ne eksigimiz var degilmi epiudralide konustum ona olur dedi sezeryan icin düsün dedi neyse hayirlisi canim

tubis

hayırlısı olsun canım takma kafana Allah bir kolaylık verir elbet  :opucuk: :opucuk:

mavili

hilalcim tubişim ben her doktor kontrolümde sezeryan olcam diye aglardım doktor beni normal doguma ikna etmek için akla karayı seçti resmen ama ben normal dogumdan öyle korkuyordum ki asla yapamam sanıyordum canım çok azdır sanıyordum zaten tipime bakınca kimse normal dogum yapacagıma inanmıyordu ısrarla sezeryan olmak istiyordum ve taki epidural anestezi ile acı çekmeyecegime doktorum yemin üstüne yemin edene dek düşündüm madem acı çekmeyecek madem duymayacaktım kızımın ilk sesini ilk  görüntüsünü ben görmek hemen kucagıma almak emzirmek sütümün gelmemesi gibi bir sıkıntı ile karşılaşmamak için birde çok önemli bebegin dogum kanalından geçerken yaşadıgı adrenalini arttırıcı onun için çok faydalı bu durum için kabul ettim

ve iyikide normal dogum yapmışım epidural anestezi mucizevi bişey tavsiye ederim kendime güvenim arttı etraftan benim normal dogum yaptıgımı duyan nasıl olur nasıl başarmış helal olsun ona demişler

ve ben dogru dürüst acı çekmedim çok rahattı tabi bir miktar agrı oluyor ama okadar da olacak dayanılmayacak gibi degildi en önemlisi normal dogum yapanlardan benim ne eksigim var düşüncesi beni motive etti kızlar

kesinlikle normal dogum herhangi bir mecburiyet olmadıkça normal dogum gibisi yok ,

ben dogumdan çıktım sabah dogum yaptım akşam evdeydim her işimi yapabilecek durumdaydım misafir bile agırladım ertesi gün ve bana hiç dogum yapmış gibi durmuyorsun dediler

ben kendimi çok mutlu hissettim ve kendimle gurur duydum

tubis

işte bu yaaaaaaaa.

bende böle olmak istiyorummmmmmmmmm   :hello2: :hello2: :hello2: :hello2: :hello2:

helal sana selmacımm  :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers: :flowers:

mavili

teşekkürler tubişim darısı başına inşallah sende benim gibi rahat geçirirsin

tubis

MISIRLI-GELIN

selmacim haklisin galiba bende 2 ay önce hastanede kaldimda orda bir bayanla tannistim konustuk sordum dogum yaptinmi evet 2 saat önce dedi ama acayip sasirdim epidural deyince bende düsünüyorum bakalim ya saglikli olsunda normal doguma hazirim

oozge

annimmmm kıs hilal senmıydınnnnn bu degüşük nickkk yaww bnde kım dıommm  :k06: :k06:

MISIRLI-GELIN

Alıntı yapılan: [[[QSq€€]]] - 10 Kasım , 2008, 10:18:43
annimmmm kıs hilal senmıydınnnnn bu degüşük nickkk yaww bnde kım dıommm  :k06: :k06:

benim canim ya degisik nick görürsen benimdir kesin arada bir eserler nick degistiririm

oozge

tamam cnmmmm aklımda bulunsun :ehi:

SEVVA

doğumuma 15gün olmasına rağmen düşüncelerim hep normal doğum üzerine.. korkum ağrı çekmekten çok; doğum anında anormal bişey olması bana yada bebeğime.. kendimi'' bilmediğim bir ağrıdan neden korkayım'' diye teselli ediyorum..   :D

oozge

senın korkun dahada degısıkmış sevvacım ama gercı tum hamısler oyuzdende korkuyo fakat aklına kotu sylr getırmemeye calış  anormal bısey olmucak- aksılık olmucak- ve sen sağ salim yavrunu kucagına alıcaksın hatta belkıde hıc acı bıle duymucaksın bu nekdr dayanıklı olduguna baglı tabıkıde cnm
nsl dogum yapıcaksın epidural normal filanmı yksa sezeryan mi?
bence normalden şaşma ben bekarım ama sezeryan ıcın sornası sorun olur bırazz soyleyyım cnm  ve 2.cisini dusunursende ılerıde oda sezeryan olucakk  :honk:

SEVVA

evet normal düşünüyorum bende.. az önce son kontrolümü olup eve geldim.. artık şafak 10.. doktorum herşeyin normal gittiğini söyledi şimdilik.. umarım son andada bir aksilik olmaz ve sağlıklı bir şekilde bebeğimi kucağıma alabilirim.. tekrar dua dua dua istiyorum sizden.. saygılar..