27 Nisan , 2024, 21:49:00

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HAMİLELİKTE KALSİYUM

Başlatan sarı lale, 14 Mayıs , 2007, 23:15:01

« önceki - sonraki »

sarı lale

Arkadaşlar şu an hamile değilim ama bu konuda herşeyi fırsat buldukça okuyorum.hamileyken anne yetersiz kalsiyum alıyorsa bebek kalsiyum ihtiyacını annenin kemiklerinden karşılıyormuş fakat ileride kemik erimesi olabiliyormuş.bol bol yoğurt yiyin arkadaşlar.

sevda

Birde belli bir ayadan sonra süt için her gün...

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Arkadaşlar en çok kalsiyum lıght sütte varmış ondan yağı alınmış süt içmemiz daha faydalı. Birde yeterince kalsiyum almayan annelerede Cal-d-Vita'yı öneririm . Bana dr um süt hapı diye verdi bunu, sandoza benziyor.
Ama size tavsiyem kesinlikle ilaçtan yana değil doğal olandan yana...

Almiş'inAnniş'i

zuhalcim malesef sana bir gün için gerekli kalsiyumu doğal yollardan alman çok mümkün değil, ben hamileliğimin sonlarına doğru ve doğumdan sonra kalsiyum takviyesi aldım.  :icon_thumright:

Banada dr umun dediği hergün 2bardak süt, 1 bardak ayran, 1 kase yoğurt yenmesi gerekiyomuş bunu ye iç  gerkmez kalsiyum takviyesine dedi. Ama ben yapamadığım için dahala kalsiyumu dışardan alıyorum.

Almiş'inAnniş'i

BENİM DE SÜTLE HİİİÇÇ ARAM OLMADIĞI İÇİN BENDE TAKVİYE ALIYORDUM ZUHAL. SADECE YOĞURT VE PEYNİR  :-\

Almiş'inAnniş'i

http://www.ntv.com.tr/news/259509.asp
hamilelikte vücudun günlük ortalama 1200mg. kalsiyuma ihtiyacı vardır.

[eklenti yönetici tarafından silindi]

Bende sütü zorla günde bir bardak içmeye çalışıyorum ama hep unuttuğumdan hafta da 3-4 bardak içebiliyorum ancak yoğurt ve peynir  kurtarıcım oldu.Yinede yeterli gelmiyor takviye ilaç kullanıyorum.
Ayy bazılarını görüyorum ne güzel günde 1 litre süt içiyorlarmış kıskanıyorum valla.Sonra kendi kendime de kızıyorum,
Zaten yararlı ya yemezsin içmezsin diye söyleniyorum  :caca:

sevda

Razi seni çok araştırmacı gördüm canım yaaa  ;)

Doğru söylüyorsun ben onun sayende bayağa bişey öğrendim. Teşekkürler razicim  :opucuk:

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: sevda - 25 Eylül , 2007, 12:10:18
Razi seni çok araştırmacı gördüm canım yaaa  ;)
sevdacım çalışmadığım için 9 ay boyunca yapacağım ve düşüneceğim bundan daha iyi birşey yoktu. iyiki de araştırmışım, bak şimdi diğer arkadaşlara da lazım oluyor, ileride bakşaları da okuyunca faydalanacaklar  ;)

sevda

Kızma aşkım şaka yaptım yauvv  :honk: tabiki başarılı buldum seni kıskandım  :honk: bende yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşlara elimden geldiğince ben genelde yaşadıklarımı çünkü arhanal ancak bukadar yardımcı olabiliyorum keşke araştırma yapabilecek zamanım olsa razicim boş vakitte ancak mesj yazabiliyorum yada arhanın gelişimiyle  ilgili konulara bakabiliyorum fıstık... :-\

Almiş'inAnniş'i

kızdığımı da nerden çıkardın?  :dontknow:

sevda

Kızlar geçenlerde dr gittim ya yine süt hapı verdi ve kesinlikle ihmal etme dedi. Ayrıca bacaklardaki kasılmalar ve el ve ayaktaki uğuşmalar içinde magnezyum ile kan hapı , demir hapı verdi  ama balık yağı vermedi bi dahaki sefere onu yeniden söyliyeceğim.