Klomen Kullananlar Buraya Buyrun

Başlatan naz_pinar, 06 Kasım , 2008, 22:58:24

« önceki - sonraki »

Anastasia_0950

Yaaa arkadaslar,... bana bir akil verin,... klomen ve catlatma ignesi yapildikdan sonra , cat. ignesi vuruldukdan sonrami yoksa yumurtladikdan sonra mi 14 gün gecmesi gerekli,... yanii söyle anlatayim, Cat ignesini 14 gün önce cuma günü vuruldum,... Doktor dedi 36 saat sonra yumurtlicaksin dedi,... Benim bildigim kadar i ile 14 gün sonra hamile olup olmamam cikiyor ortaya,...  :dontknow: igne zamanimi yoksa yumurtlama zamanimi???

Birde su var ben igneyi adetimin 9 cu gününde vuruldum,... asil adet olmama daha 4 gün var,....  :sad1:

Kizlar klomen ve cat ignesi kullananlar lütfen bana yardim edin,... kuskuya düstüm,... Hangi gün diye,...

pelda

merhaba limon söylediklerin için teşekürler normalde yumurtalamadan yani igneyi vurduktan 10 gün sonra kanda beli oluyo yani benim negatif çıktı çok üzgünüm hep bir çocuk hayaliyle yaşıyorum eşimde çok istiyo ama asla baskı yapmıyo sonuçta dogurganlıgın var birini kaybetik ama yine olur degip teseli ediyo olmasa bu ay aşılamayapacam rabim hepimize bebek nasip etsin 2010 bitmeden. :nazar:
annesinin cigeri geldi sonunda.31 haftalık oldu bebegim

LİMON

ASK MASALI BEN ASI OLDUM NORMAL OVITRELLA IGNENIN ISMI ONUN FIYATI 83 TL İDİ GECEN HAFTYA OLDUM AMA ASILAMA NIN FIYATINI BENDE BILMIYORUM CANIM

LİMON

hayırlısı olsun peldacım ben gecen hafta pazartesı ıgne oldum ama gun saymıyrum ayın sonunda adetım eger olmassam ondan sonra baktırıcam hayılısı allahtan dıyelım senınde dedıgın gıbı ıns.2010  bıze ugurlu mutlu gelır :D

**yeşim**

BENDE SAAT 16:30 DA DOKTORA GİDİCEM RANDEVUM VAR MUHTEMELEN KLOMENE BAŞLAYACAĞIM SONRADA İĞNE OLUCAM HAYIRLISI OLSUN BAKALIM

''AşK MaSaLı''

herkeze ıstedıgı kadar bebk  nasıp etsın yuce rabbım ....
bn bu ay klomen kullandım ama bnde ne kasık agrısı oldu nede bısey  dr kontrole gelde demedı  bugun klomen bıtelı 2 gunum bılmıyorum artık ne olacak  koskoca ankarada bı adam gıdı dr bulamadım delırıcemmmmmmmmmmmmmm

kız_kulesi

Merhaba arkadaşlar...
Bende yeni üye oldum. 4 yıllık evliyim ve 2 aydır dr'a gidiyorum,
ilk doktorum klomen verdi, 3-4 tane olgunlaşmış yumurtam vardı, boyutları da idealdi kendiliğinden çatladı ama hamile kalamadım, dr'um rahim filmi çektirelim dedi... Bayağı pahalıydı, başka bir doktora daha görüneyim oda rahim filmi isteyecek mi diye gittim,
dr bana klomen ve glukofen verdi , onları da kullandım,(glukofeni bıraktım, çok kilolu olanlar hamile kalıyor kilom çok fazla değil diye) kontrole gittiğimde doktor izindeydi, başka bir doktora göründüm ve ondan çok memnun kaldım, konuşmasıyla hareketiyle kasmıyordu, rahatlatıyordu. kontrollerimi yaptı, yumurtlama takibi yapıldı. yumurtlamın çatladığını söyledi. bu cuma yani 28 mayısta kan tahlili ve progesteron tahlili yaptıracağım...
Klomeni araştırdığımda buldum siteyi... bir çoğunuz klomenle 2 ve üzeri aylarda hamile kalmışsınız. benimde ikinci ayım 2 haziranda adet olacam ama beklemek o kadar zor ki. Burda hamile kalanları okuyunca umudum arttı, ama bir o kadar da olumsuz olanlar var.........inşallah bende hamiş olurum................
Rabbim dileyen herkese bebişlerini kucağına almayı nasip etsin arkadaşlar........................
Rabbim sana emanetim...

LİMON

hosgeldin kız kulesi aramıza bende yenı uye oldum bu sıt. benımde 2.ayım klomen kullanmaya baslayalı gecen ay kullandım yumurtam yeterınce buyumemıstı ve catlamamıstı bu ay tekrar kullandım 23 mm oldugunu soledı doktorum yumurtamın ve catlama ıgnesı oldum bende ayın sonunda hasta olmam gerekıo normal sartlarda bakalım kısmet artık doktor gecen aya gore daha yuksek sansın dedı ama umutlanmakta ıstemıyrum olursa ne buyuk mutluluk ama olmassada daha onumuzdekı aylara bakıcazz  ıns.sende en yakın zamanda bebiş sahıbı olursun cnm

kız_kulesi

İnşallah limon....
Burdaki yazıları okuyunca bayağı umutlandım, bende de herşey normal ama bebiş gelmiyor işte....:(
Rabbim sana emanetim...

ediz

merhaba kızlar,
ben 2 yıldır bebek istiyorum, 2 kere klomen kullndım ama ikisindede yumurtam kiste dönüştü. bu ay kistin erimesini bekliyorum ama çalışmalara devm belki olur umudu ile ... size bir şey sormak istiyorum. ben izmirde yaşıyorum ve infertilite konusunda iyi bir doktor biliyormusunuz. doktorumdan memnun değilim deü gitmeyi düşünüyorum ama oradaki doktorlar hakkında da bilgim yok lütfen yardımcı olurmusunuz

kimyaci34

merhaba klomen kullanan arkadaşlar...
bende klomenle hamiş kalanlardanım.(çok şükür)daha çok yeniyim 2.5 aylık olduk...
bende 2.kullanışımda kaldım.ilk kullanışımda çok kasmıştım kendmi klomeni öyle bi dakik içiyordumki anlatamam.saat kurmuştum tam zamanında olsun diye.sonra kont.gittiğimde 2 yumurtan var çok güzel gelişmiş hamiş olarak bekliyorum seni dedi.gün aşrı ilişki dedi.ben öyle bi kastmki kendimi sırf bebek için ilşkiye girdim o ay resmen.ve tabi sonuç hüsrandı.çok ağlamıştım.2.ay bu sefer hiç dikkat etmedim aklıma nezaman gelirse ozaman içtim(yumurtalaramıa çok kzmıştım :k06:)2.kontrolde.dotorum biri ii gelişmiş diğeri pek gelişmemiş dedi.ben tabiii bunu duyunca iice umutszluğa dütüm geçen ay olmadıysa bu ay hiç olmaz tek yumurtayla diye.bebiş olmıcak nasılsa diye kendim spora verdim deli gibi spor yaptık eşimle 6 kilo falan vermiştim o ay.ilişki olayınıda sırf zevk için yaptık.o ayı ben tamamen kendime ayırmıştım resmen.ve çok şükür ilkkez o ay adetim gecikti ve hamiş olduğumu öğrendim.çok uzattım farkındayım ama nacizane altını kırmızı kalemle bastıtırarak çizmek istediğim konu aslında şu:ASLA İLŞKİYE BEBEK İÇİN GİRMEYİN.VE DOKTORUNUZA GÜVENİN.BİDE RAHİM FİLMİ ÇEKTİRMENİZİ SÖYLÜYORSA DKTORUNUZ BENCE HEMEN ÇEKTİRİN.mesela ben 1.5yıllık evliyim ve hiç korunmadık.1yıl sonra doktora gittim.hemen rahim filmi istedi.çektirdim.meğer bi kanal tıkalıymış sonra açtı doktorum.2side tıkalı olabilirdi.yıllarca hap kullan dur.kannalllar tıkalı olduktan sonra yumurta olgunlaşşsa ne olucakki...

ayyy çokk konuştum.kafanızı şişirdim.nebilim başımdan geçenleri sizinle paylaşmak istedim ufacıkta olsa moral olurum diye.dualarım gerçekten çocuk isteyen tüm anne adaylarıyla<rabbim hepimizin kucaüını doldursun inş :amin: :amin: :amin:
RABBİM İSTEYEN HERKEZE EVLAT SEVGİSİNİ TATTIRSIN İNŞALLAH...

kız_kulesi

arkadaşlar,,,,
bu ay benim ikinci klomen kullanışımdı, ilacımı bitirdim yumurta takibim yapıldı herşey normal
yalnız birşey sormak istiyorum
ilk ay kullandığımda yumurtam çatladınığında sancı çekmemiştim, hissetmemiştim bile...
ama ikinci ayda resmen sağ kasığım kasıldı kaldı sancıdan nerdeyse zor adım attım,
yumurtanın çatlamasından 5-6 gün sonrada kasıklarımda sancılar başladı, hala da ince ince devam ediyor...
Bu klomenden kaynaklanabilir mi?
kist oluştuğu için mi yoksa hamilelik oluştuğu için mi böle sancı oluyor...

Biirde pregesteron tahlili ne için yapılır, doktorum bu ayın 28 için yaptırmamı söyledi ama ne işe yarıyor bu tahlil bilenler cevap verirse sevinirim..................
Rabbim sana emanetim...

duru35

ARKADASLAR BENDE KLOMEN KULANMAYA BASLADIM GECEN AY AMA IGNEYI OLMADI  BU AY HEM  HAPI HEM DE IGNE  OLDUM YUMURTMALAMDA  BI SORUN YOKTU  ESIMIN  SIPERMLERI DE NORMAL   ONDA DA BI SORUN  YOK  AMA 9 AYDIR  HAGLA  O  KUTSAL HABERI  ALAMADM COK UZULUYORUM  IGNEYI DUN  OLDUM ILK BASTA BI  UMUDIM VARDI  AMA   YAZILANLARI OKUYUNCA  ACIKCASI UMIDIM KIRILDI
COK ISTIYORUZ  COCUMUZ OLMASINI  BENIM YASIM 31 ESIMIN YASI 37  OLDU BIR AN  ONCE ISTIYROUZZ     GERCEKTEN  BEKLEMEK  COK ZORMUS  ALLAH SITEYEN HERKEZE
VERSIN  LUTFEN  BENI  AYDINLATIRMISINZI??  SIZCE  YUZDE KAC ORANINDA TUTMA IHTIMALIM VARDIRR   :sad1:

LİMON

mrb duru bende bu ay senın gıbı hem hap kullandım hem ası oldum bende beklıyrum :)ama bu iş senın dedıgım gıbı ıhtımaller uzerıne olmuo kımısınınkı hemen tutuo kımısınkınde bu tedavı ıse yaramıyo bu bıraz kısmet ısı bız allahtan ıstıyruz tedavıde oluyruz yanı elımızden gelenı yapıyruz artık allaha dua etmektten baska caremız yok ama bu ay olmassada sakın uzme kendını kısmet de onundekı aylara bak ne kadar sıkarsan canını okadar vucudunun dengesı bozulur. ınsallah hayırlısı olur...allah herkeze ne verırse hayırlısını versın....

duru35

EVET  DUA  ETMEKTEN BASKA  BIRSEYIMIZ KALMIYO AMA  INSAN YINEDE
  BI AN  ONCE    HAGMILE  KALMAK ISTIYO  DUSUNCESINI KAFASINDAN ATAMIYO    BIDE  BENIM YASIM 31  ESIMIN YASI  37  NE KADAR GEC OLURSA  ISIMIZ OKADAR  DAHA  ZORLASICAK  CUNKI BAYANLARDA 31 YASINDAN  SONRA  YUMURTLAMAK  YAVASLIYO    ALALH  HAYIRLISINI VERSIN  :amin: ALLAH SITEYEN HERKEZE  NASIP ETSIN INSALALH