Klomen Kullananlar Buraya Buyrun

Başlatan naz_pinar, 06 Kasım , 2008, 22:58:24

« önceki - sonraki »

cananay

merhaba arkadaşlar, ben yenı uye oldum.geçen ay doktora gittim adetımın 5.günü klomen kullanmaya başladım gunde 1 kez 5 gün kullandım bır yumurta 19mm olmuş 14.gün ovitrelle kullandım.üç gün önce adet oldum.dun yıne doktoruma gıttım(adetımın3.günü) 5.günü itibariyle yıne klomen kullanmaya başlıyorum günde 2 kez , eşimde ve bende yapılan testlerde herhangı bır sorun yok gozukuyor.bakalım hayırlısı ama ben bıraz sabırsızım galıba .. izmirli olan arkadaslara IRENBE hastanesını tavsıye ederım doktorları mukemmel ve her gıden arkadasım hamıle kaldı.darısı bize inşallah!  :sunny:

gamzemmm

Slm merhabalar arkadaşlar bende yenii üye oldum güzelbir site klomen le ilgili birşeylerii araştırıken takıldm size herkezde aynı dert inş.allah hepimizin gönlüne göre verir bende mayısta 1 yılımı dolduracam artık eşimde bende bebek istiyoruzz 1 kaç ay önce adet olmadım kan ve ultrasyonda gebelik çıktı çok sürmedii 3.kan tahlilinde bebek düştü çok kananmmam oldu tabi eşimde bende etkilendik şimdi tekrar deniyoruz eşimdee sorunyok çok şükür ama benim yumurtalıklarımdaa küçük kistler var 24 yaşındayım 22 yaşıdan sonraa adetlerim düzensizleşti hep yasmen,duplaston vb.ilaçlar kullandım düzenlememk için onlarlaa düzenleniyorr solnraa 1 ay bazen 2 ay olamıyorum bu evlenince dahahdaa belirginleşti harbiden piskolojim bozuldu hem adet olamıyorum onaa gerilirken bide kistler çıktı sonuçta bbekte istiyoruz gitmedigim dr kalmadı hep aynı şeyler şimdii başka bi dr gitiim odaa tahlil şubu aynı şeyler kistler engelliyoo vede kilo 10-20 kilo fazlalıgım var kiloo aldıgım için yumurtalıklar tebbelleşiyoo vee kistler oluşuyoo kistler patlamadıgı için adet olamıyorum adet olamadıgım için düzenli  hamile kalamıyorum.dr.adetin 3 günüü geldedi gitiim ultrasyonla baktı normal herşey dedi hormonlarımda normal çok şükür klomen verdii bidee 2 tane igne ilacıı kullanıcam 5-9 adet günlerimde 11 mayıstda gidicem bakalımm ne olacakk inş.hayırlıı sonuçlarr alır sizlerle paylaşrım allahım kiseninn huzurunu mutlulugunu bozmasın kucaklarımızıda çocuksuz bırakmasın saglıklı huzurlu yaşamalr görüşmek üzere... :love7:

goncagul

hosgeldın canım oncelıkle aynı dert bende de var valla duzene sokamaadık benım sorunum da yumurtalar catlamıyo off zor ısler bunlar cok takma bak bıraz da eglenelım forumuna gır at kafandan bıraz ben orda takılınca rahatlıyorum ana sayfadan

simass

Merhaba arkadaşlar..Ben yeni katıldım aranıza..2 yıldır bebek için uğraşıyoruz ama olmadı..doktor testlerimi yaptı problem yok dedi..eşimde yaptırdı onda da bir problem yokmuşş..son gittiğimde klomen verdi...adetimin 5. günü başladım 5 gün kullandım daha yeni bitti..bakalım ne olacak..ama ben bu ilacın kist yaptığını duymuştum..kullanan varmı?? bi problem yaşayan veya olumlu sonuç alan lütfen paylaşsın..bi de ilacı kullanınca çatlatma iğnesi falan varmış galiba bana doktorum öle bişey demedi..bilen varmı ????

can yine cannnn

Alıntı yapılan: simass - 07 Mayıs , 2009, 14:05:23
Merhaba arkadaşlar..Ben yeni katıldım aranıza..2 yıldır bebek için uğraşıyoruz ama olmadı..doktor testlerimi yaptı problem yok dedi..eşimde yaptırdı onda da bir problem yokmuşş..son gittiğimde klomen verdi...adetimin 5. günü başladım 5 gün kullandım daha yeni bitti..bakalım ne olacak..ama ben bu ilacın kist yaptığını duymuştum..kullanan varmı?? bi problem yaşayan veya olumlu sonuç alan lütfen paylaşsın..bi de ilacı kullanınca çatlatma iğnesi falan varmış galiba bana doktorum öle bişey demedi..bilen varmı ????
hoşgeldin tatlım güzel paylaşımlar  :opucuk: :opucuk:
can dediklerim....

goncagul

hosgeldın canım ben kullandım ama bı yararını goremedım ama bu kısıden kısıye degısıyoooo doktorunun tavsıyesı dısında kullanma derım ben  :flowers:

mavibalon

Alıntı yapılan: simass - 07 Mayıs , 2009, 14:05:23

canım ben klomen tedavisiyle ilk ay hamile kaldım. çatlatma iğnesi de olmuştum. ama ömrü yokmuş yaşamadı.
ancak benim dr. adetimn 3.günü başlatıyor ilaca. vücut gelişecek yumurtayı 3.gün seçermiş...

gülay t.

Simasscım hoşgeldin öncelikle. Canım Klomenle yumurta bayağı büyüdüğü için eğer çatlamazsa yumurta kisti oluşabiliyor. Bu tehlikeli bir kist değil gerçi çoğunlukla kendiliğinden geçiyor. Bu nedenle doktorlar genelde klomenle birlikte çatlatma iğnesi de verir. Doktoruna bir sor istersen. Klomeni kullandıktan sonra kontrole çağırmış olması lazım seni o kontrolde veriyorler genelde iğneyi. Çağırmadıysa bile sen kontrole git yumurtanın kaç cm olduğunu ve uygun ilişki günlerini söylemesi lazım sana. Bunu senin kendiliğinden anlaman çok güç. Bazen ilaca rağmen beklenen günden sonra büyüyebiliyor yumurta. Tavsiyem yeniden kontrole gitmen en geç 1- 2 gün içinde.

simass

cevaplayan herkese çok teşekkür ederim... Sevgili Gülaycım doktorum bana çatlama ile ilgili testler yapmıştı. 21. gün yaptı sonra da 22. gün yaptı ve çik ii dedi..acaba o yüzden mi iğne vermedi..ya zaten siznir oluyorum değiştircem o doktoru..Ben bursada oturuyorum.. Çok ii bir doktor tavsiye edebilecek varsa sevinirim..öpüyorum herkesi..:)

simass

hee kızlar bi de be şu ovulasyon günlerini tespit etmek için clearblue nun bi testini aldım..idrarla yapılıyor.. eğere yumurtlama gerçekleşmiş ise monitörde gösteriyor.  kullanan var mı bunu merak ettim...daha yeni aldım tam çözemedim...

мiŁenα.

ılk kez duyudmmm nerden aldınnn  :icon_scratch: ???

:love9: :love7: :love9:

simass

Eczanelerde satılıyo canım...senin yumurlama günlerini tespit etmeni sağlıyo..hani 13,14,15 diyoruzya bu kerkeste aynı olmayabikliyor. idrarla olanı var bi de tükürükle yapılanı varmış onu denemedim..bakalım inşallah işe yarar..

CixY

Canım ben Bursalıyım..Evlendiğim için İstanbula geldim.
Zübeyde hanım doğum evi çok iyi derler orda doğuranlar..
Birde Bahar tıp Merkezi var.Duyduklarımı söylüyorum yani.. ::)

>Gülbade<

simasscigim bu clearblue duydum ben ama henüz almadim. benim evde bi tane ovulasyon testi var, ama sadece 5 tane test cubugu var ani gebelik testi gibi.seninkisi nasil ayni test cubukla mi, yoksa nasil. bu ay klomen bana yaramadi maalesef, yumurtlama olmayacak. simdi duphaston iciyorum 10 gün, sonra adetin 5.gününde klomene baslayacam yine bu sefer 2 tane. bakalim nolcak bu ay....
bisey sorcam, bi yerde okudum ki, her polikistik over hastasi mutlaka glukophage kullanmasi sart (sekerhapi) bu dogru mu ??

..BahaR●●

gülbadem bende polistik over yok ama glukofen kullanıorum glukophage nle aynı şeker hapı bu adeti düzeltiyor benim kilo sorunum yok ama kilo sorunu olanları zayıflatıyor çok faydalı gerçekten 2 aydır 5 gün geçior adetim daha önce hep 15-20gün geçerdi......

bende ovulasyon almayı düşünüorum artık kendi drum kendim olcam :D