yine mi İYE enfeksiyonu

Başlatan munise19, 01 Kasım , 2008, 11:19:05

« önceki - sonraki »

munise19

sevgili anneler.kızım 6 aylık ve 4 kez idrar yolu enfeksiyonu geçirdi. önceleri ağızdan antibiyotik kullandık baktılar mikroba hiç etki göstermiyor bu sefer iğnelere başladık.ilk seferde 250 ml lik 6 iğne olduk.sonra kültür verdik tekrar. sanki  hiç iğne olmamış gibi 2 gün sonra tekrar üredi mikrop. doktorumuz bu sefer 500 ml 10 adet iğne verdi. ilacın adı zinnat çok yaktı bebeğimin bacağını. o kadar korktuki iğnelerden altını bile açtırmıyor artık. tekrar 2 gün sonra kültür verdik.bu kadar olur yine üredi mikrop. doktor bu sefer sonda ile aldı idrarı.belki idrar torbası ile alırken mikrop bulaşmıştır diye. kendi aldığındada mikrop çıktı.şimdi netten laboratuvar sonuçlarına baktım.yine üremiş.emin olmak için 2 kez ultrasonda böbreklerine baktılar.böbrekler temiz bişey yok dediler.artık yeter dedim ve hastanemi değiştirdim.tekrar iğne olmasına razı olmadım.araştırma hastanesine git dediler. çarşamba marmara üniversitesi hastanesinden randevu aldım.sondalı film yapılacak.inşallah kuzumun canı yanmaz.o da bende hastanelerden bıktık.haftada 2 gün hastanedeyiz. sizin bebişlerde (özellikle kız çocuklarında) bu illet hastalığa yakalanan varmı? yok oluyor tekrar ürüyor.anlamadık gitti.
muniş

handan

sonuç nasıl şimdi?
dmsa yaptırcaktınız sanırım.

dilaram

slm arkadaşım çok geçmış olsun malesef bızde ırdar yolu enfeksıyonu geçiriyoruz bu 2. geçırışımız ılkde kotuydu ama 2. oglumu perışan ettı tabı yanında bızıde yuksek ateş sadece kafasında oluyodu çok korktum havale geçireck dıye ıdrarrında bakterı sevıyesı çok yuksek çıktı ilk olarak antıbıyotık içtık ama geçemdı ıshal kusma hiç durmadı bu ara
tabı hergun dr gıttık 2. kez ıgneye başlandı ıgne bıraz daha ıyı geldı 4 ken ıdrar kulturu yapıldı bu arada ben ozel bı dr goturdum marmara unuversıtesınıden nefroloji:(ıdrar yolu enfeksıyonu ) dr sadec bu dala bakıyo o  kadar ılaç antıbıyotık kulandım  ıçbırı fayda etmedı o dr bıze  bı ılaç verdı en azından kusması durdu çınkı hiç bır şey yemeden sadece kusuyodu hala anne sutu alıyo şuan 16 aylık bugunlerde ıshal hala devam edıyo ısahı okadar kotuyduku kakasından kan gelıyo du gorunce aklım çıktı hemen dr koştuk tabı ama mıde boş oldugu için zorlamadan oldugunu soyledı  bu arada bobrek fılmıde çekıldı bışey yok gorunuyo ama  tam açıkllaması degılmış bır daha tetrarlamasın dıye
paraztesı  sondalı ultrasyon çekılıcek ama oyle korkuyorum kı anlatamam bı dıyorum çektırmıyım hemen sunnetını yapıyım ama eger yaptırmazsam ve sonuç kotu olursa hayat boyu kendımı suçlarım rabbım yardımcımız olsun ınşallah
sanada geçmış olsun arkadaşım :y25:
DİLARAM VE HAKANIM
SİZLER BENIM YAŞAM SEBEBIMSINIZ
VE CANIM EŞİM EN BUYUK YARDIMCIN
ALLAH SIZLERI BENDEN AYIRMASIN

munise19

Alıntı yapılan: dilaram - 20 Aralık , 2008, 14:05:06
slm arkadaşım çok geçmış olsun malesef bızde ırdar yolu enfeksıyonu geçiriyoruz bu 2. geçırışımız ılkde kotuydu ama 2. oglumu perışan ettı tabı yanında bızıde yuksek ateş sadece kafasında oluyodu çok korktum havale geçireck dıye ıdrarrında bakterı sevıyesı çok yuksek çıktı ilk olarak antıbıyotık içtık ama geçemdı ıshal kusma hiç durmadı bu ara
tabı hergun dr gıttık 2. kez ıgneye başlandı ıgne bıraz daha ıyı geldı 4 ken ıdrar kulturu yapıldı bu arada ben ozel bı dr goturdum marmara unuversıtesınıden nefroloji:(ıdrar yolu enfeksıyonu ) dr sadec bu dala bakıyo o  kadar ılaç antıbıyotık kulandım  ıçbırı fayda etmedı o dr bıze  bı ılaç verdı en azından kusması durdu çınkı hiç bır şey yemeden sadece kusuyodu hala anne sutu alıyo şuan 16 aylık bugunlerde ıshal hala devam edıyo ısahı okadar kotuyduku kakasından kan gelıyo du gorunce aklım çıktı hemen dr koştuk tabı ama mıde boş oldugu için zorlamadan oldugunu soyledı  bu arada bobrek fılmıde çekıldı bışey yok gorunuyo ama  tam açıkllaması degılmış bır daha tetrarlamasın dıye
paraztesı  sondalı ultrasyon çekılıcek ama oyle korkuyorum kı anlatamam bı dıyorum çektırmıyım hemen sunnetını yapıyım ama eger yaptırmazsam ve sonuç kotu olursa hayat boyu kendımı suçlarım rabbım yardımcımız olsun ınşallah
sanada geçmış olsun arkadaşım :y25:
DİLARAM merhaba.Allah hepimizin yardımcısı olsun.kızım şuan 8 aylık halen sürüyor.bende marmara üniversitesine gidiyorum.şubata nefroloğa gün verdiler.voiding dmsa ve böbrek usg si çekildi.korkulacak bişey yok dediler.koruyucu antibiyotik verdiler.ama hiç faydası olmadı.antibiyotik kullanırken üremeye devam etti.kardeşim sana tavsiyem sondalı film yani voiding muhakkak çektir.sünnet zaten olacaktır.fakat mesaneden idrar kaçışı oluyorsa zaten sünnet yaptırsanda sorun devam eder.en azından voiding yapırırsan kesin sonuç alırsın.ben marmarada çektirdim voidingi.sana tavsiyem oğlunu mümkün olduğu kadar yormaya bak.uyutma.voiding yapılırken uyusun.benim kız durmadı yarıda kesmek zorunda kaldık.voiding sonucunu muhakkak yaz buraya.çok geçmiş olsun
muniş

dilaram

olur arkadaşım mutlaka yazacagım  :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :honk: :honk:
DİLARAM VE HAKANIM
SİZLER BENIM YAŞAM SEBEBIMSINIZ
VE CANIM EŞİM EN BUYUK YARDIMCIN
ALLAH SIZLERI BENDEN AYIRMASIN

handan

selam arkadaşlar
dilaranın annesi haberlerinş bekliyorum.
munisecim nasılsın bu arada?
neler yapıyorsunuz