28 Nisan , 2024, 16:41:27

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

prematüre bebekler

Başlatan aysekayaci, 22 Ekim , 2008, 19:59:44

« önceki - sonraki »

aysekayaci

arkadaşlar lütfen yardımcı olunprematüre bir bebeğim var henüz 13 günlük ne yapacagımı bilmiyorum bu konuda bilgisi olan anneler bilgi versin bana lütfen
buda bir tanem annesinin nazlı ama güçlü kızı

susi

slm cnm allah bağış lasın  kaç aylık doğdu  öncelikle onu örenmeliyiz korkma bnm bebeğim 6.5 aylık dogdu okadare cabuk gelişiyolarki sen bile şaşıracakssın :hello: :muzz: :occasion5: :occasion14: :nazar: :nazar: :nazar: :nazar:
YAŞAMA SEBEBİM HAYDAR EGE

aysekayaci

29 haftalık dogdu susiciğim şu an 15 günlük ama hala hiç bir degişiklik yok diyor doktoru 2 gündür beslemeye calışıyorlar 1.260 gr 40 cm doğdu doktorunuz neler yaptı ne kadar yoğun bakımda kaldı daha bir sürü şey var aslında soracak ama alacağım cevaplar beni korkutuyor :crybaby2:

susi

:amin: :amin:
cnm korkma hayatım ama öncelikle her şeye hazılıklı ol bnm karşılaşmadım sorun kalmadı 2.5 ay hastanede kaldık ewt herşey çok çok zor oldu amageçti çok şükür bnm bebegim 1.100kg dogdu  sonra çok zayıfladı çünkü beslenemiyodu ardından mide kanaması geçirdi  anlıcan çok zorlu bi süreçti sen müsterihol allahına sığın dua ett bn öyle yapardım elden bişi gelmiyoo sadece duaa seni okadar çok iyi anlıyorumki ama kurtulacana inan onunla konuş elini tuutsırtını okşa bu ona  güç verecek ve bana herşeyi bildir misin dua larım sznle :amin: :amin:
:amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

aysekayaci

bilmiyorum onu kaybetmekten çok korkuyorum ama onun acı çekmesinede gönlüm razı gelmiyor kafam allak bullak inanki ama kızımın güçlü olduguna dair bir his var içimde atlatacak bunuda yenecek diyor içimdeki his çünkü dogumundada ölü dogabilir demişlerdi bu gün ilk defa sesini duydum agladı kızım bu gün çok mutluyum iyişallah hep böyle gider dualarını eksik etme üzerimizden. bebeğimi 3 er saat ara ile beslemeye başlamışlar sence bu iyiye gittigine mi işaret. birde ne zaman mide kanaması geçirdi kaç günlüktü.hep ben anlattım senin bebegin ne kadarlık şimdi ismi ne mutluyum mutluyum mutluyum bu gün çok mutluyum. :k06: :k06: :k06:

susi

çok sevindim cnm elbetteki iyiye işaret allahın izniyle yaşıcak buna inan  bn inanıyorum ve bunun içn dua ediyorum. Benim oglum şuanda 14 aylık bz büyüdük teyzesi darısı senin yavruna hayırlısıyla büyütesin şun ki durumu nedir dr nediyo nerede oturuyosunuz 

aysekayaci

konyada oturuyoruz malesef güzel degil haberler az önce doktorla görüştük 3 saatte bir beslemeye çalısıyorlarmış ama tolero etmiyormuş. iç açıcı birsey söylemek mümkün degil.dedi hayırlısı olsun.morelim çok bozuk oğlumu uyutup hemen uyumak istiyorum bu kabus bitene kadar da uyanmamak 18 aylık bir oğlum varda adı yiğit iyiki o var zaten yoksa çıldırmamak mümkün degil.

sude

canım lutfen uzulme sakın ol rahat ol güclü olkı bebegınde senden guc alsın nedemek uyanmamak ıstıyorum tam tersıne hergun kalkıcaksın ve bebegın ıcın dua edıceksın allaha ınan ona sıgın bolbol dua et goruceksın yavrun ıyı olucak.bak sana ornekler vereyım komsumuzun cocuguda 1.800 gr dogdu ve suan 3aylık durumu cokıyı.benımbebeklerımde 35 haftalıkken dogdular kızım 2.600 oglum 2.400 gr dogdu ınan oglum cok zayıftı copadam gıbıydı tutmaya korkardım suan 5.5 aylıklar masallah toplandı yasıtlarından baya gerı gelıyor ama gene cok ıyı sukur.bızım akrabamızında ıkızllerı oldu bırı 800gr bırı 900 ıdı ama suan kocaman 7yasındalar.onlarda cok zorluklar atlattı ama dedıgım gıbı suan kocaman oldular.
sen sakin olucaksın sabırlı olucaksın bende konyalıyım bak hemserım aksehırlıyım bende.sen ınancını hıcbır zaman yıtırme bebegın hayata tutunıcak ınsallah gelısmelerı buraya yaz ıkızlerımden fırsat buldukca yazılarını okuyacagım ıyı haberlerını okuyacagım ınsallah yavrumm buyuyor dedıgını duyucaz merak etme sabırlı ol.allah yardımcın olsun yavrunu sana sıze bagıslasın dualarımdasınız  :amin:
PRENSESİM GUZEL KIZIM CEYLİNİM
PRENSİM CANIM OĞLUM KERİMİM
AŞKIM CANIM KOCAM İYİKİ VARSINIZ

aysekayaci

bebeğimi beslemeyide kesmişler bazen aptalca düşüncelere kapılıyorum ama umarım iyileşir bu gün 18 gün oldu ama hala hiç bir degişiklik yok umarım hersey yoluna girer bende bebeğimi kucağıma alırımo anı sabırsızlıkla bekliyorum inanki.ama her şeyde vardır bir hayır bende belki bebeğimle imtihan ediliyorumdur.herşey için teşekkür ederim.

aysekayaci

bebegim o kadar cansızlaşmışki kolunu kıpırdatamıyor bile yine agzından hortum salmışlar bi ilaç veriyorlar galiba.gün geçtikçe dahada güzelleşiyor sanki gözümde ona birşey olursa ne yaparım kızlar bir kızım olmasını çok istemiştim hep ona çeşit çeşit kıyafetler alacaktım saçlarıyla oynayacaktım kız olduğunu duyunca eşimde bende çok sevinmiştik eşim şimdi hiç birşey belli etmiyor ya üzülmemi istemediği için yada hiç görmediği için bi bağ kuramadı o yüzden ben ise gün geçtikçe daha çok baglanıyorum ve daha çok umudumu yitiriyorum allah kimsenin kucagını boş bırakmasın kimsenin yavrusunu elinden almasın :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

susi

cnm bnm sen sabrını tükütme inançlı ol rabbimin izniyle kucana alacaksın tabibnm bebegim 2.5 ay hastanede kaldı 1ay boyuncada makineye baglıydıbunun nedemek oldunu biliyosun degilmitam iyi oldu diyodum tekrak herşey tersliyodu ve şunu unutmaki dr lar herzaman enkötüsünü söylüyolarki hazırlıklı olmamız içn sabır cnm sabır dualarımız senin bebeğin içn bizi haberdar et unutma :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

susi

ayşecim sesin çıkmıyo ne oldu bizi bilgilendirirmisin

aysekayaci

hala bir değişiklik yok canım oğlum diş çıkartıyorda o yüzden pek internete giremiyorum kızımda ise hala bir değişiklik yok aynı

akrep79

ayşecim meraba bu sefer özelden yazmıyayım dedim.bişey merakettim kayraya göz muayenesi yapılmışmı onu lütfen sor bazı hastaneler yapmıyomuş diye duydum,bu çok önemli çünkü pramatüre bebeklerde göz sorunu ortaya çok sık çıkıyo benim oğlum hastaneden taburcu olduktan sonra başka hastanede iki gözündende ameliyat oldu kör olma riski vardı allah a şükür şimdi gayet iyi. ama kızımda öyle bi sorunla karşılaşmadık, aklında olsun emi ve susi ninde dediği doğru doktorlar hep en kötüsünü söylerler.kendini bırakma güçlü ol kayra nın sana ihtiyacı var

aysekayaci

teşekkür ederim canım yarın sorarım ama iyi haber kızım 200 gram almış beslemeyede cevap vermiş hastanede kalıyordum kaçtım geldim şimdi oğlum için ama birsey soracagım bu gün kan verdiler niye verdiler bilmiyorum ama önemli bir sorunun olmadıgını söylediler yarın doktoru ile görüsecegim umarım daha iyi haberlerle dönerim dua edin bize